Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Korčula

Dovolenka Chorvátsko Korčula


Do Chorvátska na dovolenku sa každoročne vyberá mnoho turistov. Táto krajina ponúka nádherné pláže, modré more, krásnu prírodu a zaujímavú kultúru. Jedným z najpopulárnejších miest na dovolenku je ostrov Korčula.

Ostrov Korčula sa nachádza v Jadranskom mori a patrí medzi najväčšie ostrovy v celom Chorvátsku. Má obdĺžnikový tvar a rozkladá sa na ploche takmer 300 km². Ostrov sa vyznačuje bohatou flórou a faunou, jemnými plážami a malebnými prístavmi.

Hlavné mesto ostrova, Korčula, je jedno z najkrajších stredovekých miest v Chorvátsku. Jeho historické centrum je obklopené hradbami a úzkymi uličkami, v ktorých sa skrývajú krásne kamenné domy. Turisti si tu môžu prezerať historické pamiatky, ako napríklad Katedrálu Svätého Marka alebo Pomorské múzeum. Nemenej známa je aj domnávaná rodiska slávneho dobyvateľa Marcu Pola, ktorý zanechal veľký odkaz na cestovanie do východnej Ázie.

Okrem Korčule je ostrov plný ďalších malebných miest a prírodných krás. Na západnom pobreží sa nachádza mesto Vela Luka, ktoré je známe svojimi vinicami a olivovými hájmi. Na severu ostrova môžete objaviť prírodný park Lastovsko otočje, ktorý je domovom mnohých endemických druhov rastlín a živočíchov.

Korčula ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. Na ostrove nájdete množstvo pláží s jemným pieskom alebo kamienkami, ktoré lákajú na kúpanie a slnenie. Mnohé z nich sú ukryté v prírodných zátokách a majú azúrovo modrú vodu. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu, šnorchlovaniu alebo jachtingu.

Okrem nádhernej prírody a dovolenkových atrakcií ponúka Korčula aj bohatú gastronómiu. Väčšina reštaurácií na ostrove sa špecializuje na čerstvé morské plody a ryby. Tu si môžete vychutnať jedlá pripravené tradičnými chorvátskymi spôsobmi a skúsiť aj miestne víno.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na ostrove Korčula, nebudete sklamaní. Ostrov ponúka nádhernú prírodu, pôvabné mestá a bohatú kultúru. Či už sa chcete len užívať slnko na pláži alebo objavovať miestne pamiatky a tradície, Korčula je ideálnym miestom pre vašu dovolenku v Chorvátsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Korčulu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je cestovať trajektom z prístavu v Orebiči na polostrove Pelješac. Existujú tiež trajektové spoje z Dubrovníka a Splitu.

2. Aké sú najlepšie pláže na Korčule?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží na Korčule sú Vela Pržina, Pupnatska Luka a Bačva. Všetky ponúkajú jemný piesok a čistú modrú vodu.

3. Kde sa nachádza historické centrum mesta Korčula?
Odpoveď: Historické centrum mesta Korčula sa nachádza na ostrove Korčula a je obklopené opevnenými múrmi. Mesto je známe pre svoje starobylé uličky a námestia.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Korčuly?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Korčuly je od mája do septembra, keď je teplé počasie a more je vhodné na kúpanie.

5. Kam si môžem pozrieť tradičné chorvátske tanec a hudbu na Korčule?
Odpoveď: Tradičná chorvátska tanec a hudba sa často predvádzajú v mestskom divadle v Korčule. Taktiež sa konajú tradičné folklórne festivaly, kde si môžete vychutnať tieto kultúrne a hudobné podujatia.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie na ostrove Korčula?
Odpoveď: Hlavným turistickým lákadlom ostrova Korčula je historické mesto Korčula s jeho opevnenými múrmi a gotickou katedrálou sv. Marka. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú mestečká Vela Luka a Lumbarda, ako aj vinnú oblasť s tradičnými vinicami.

7. Aké aktivity a vodné športy sa dajú robiť na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule si môžete užiť rôzne aktivity a vodné športy, vrátane potápania, šnorchlovania, plachtenia, vodného lyžovania a jachtingu. Sú k dispozícii aj prenájmy kajakov a paddleboardov.

8. Kde sa nachádza najlepšie miesto na ochutnanie miestnej kuchyne na Korčule?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vyhľadať malé rodinné reštaurácie v historickom centre mesta Korčula, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čerstvé ryby a morské plody.

9. Sú na Korčule k dispozícii all-inclusive reštaurácie a hotely?
Odpoveď: Nie, na Korčule nie sú veľmi rozšírené all-inclusive reštaurácie a hotely. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka stravovanie v rámci polpenzie alebo len raňajky.

10. Je potrebné mať chorvátsku menu na Korčule?
Odpoveď: Nie, na Korčule sa dá platiť aj eurami. Väčšina reštaurácií, obchodov a ubytovacích zariadení prijíma platby v eurách, ale stále je dobré mať pri sebe aj niečo chorvátskej meny pre prípad potreby.


Počasie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko Korčula je ostrov v Jadranskom mori, nachádzajúci sa v južnej Dalmácii. Má približne 46 kilometrov dĺžky a 7 kilometrov šírky a je pokrytý hustými korkovými dubmi, vínnou révou a olivovými hájmi. Nachádza sa v jednej z najslnečnejších oblastí Chorvátska a má typicky stredomorské podnebie.

Letné počasie na Korčule je teplé a suché. Teploty sa pohybujú od 25 stupňov Celzia v máji až po 30 stupňov Celzia v júli a auguste. Väčšina dní je jasných a slnečných, s len niekoľkými zriedkavými dažďami. Tento pekný a teplý čas je ideálny na vychutnávanie si pláži, kúpanie v mori a rôznych vodných športov.

Jesenné počasie na Korčule býva mierne a ešte stále teplé. Teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia v septembri a približne na 15 stupňov Celzia v novembri. Je to stále dosť teplé na to, aby ste mohli stráviť čas vonku, ale je možné, že sa stretnete s niektorými dažďovými prejavmi a víchricami.

Zimné počasie na Korčule býva relatívne mierne. Teploty sa pohybujú okolo 10 stupňov Celzia a menej a v noci môžu spať v chladnejších izbách. Aj keď sa niekedy môžu vyskytnúť dažďové dni, väčšinou bývajú jasné a slnečné dni.

Jarné počasie na Korčule je často krásne a príjemné. Koncom marca a v apríli sa môžu objaviť niektoré búrky a víchrica, ale teploty sa môžu vyšplhať až na 20 stupňov Celzia. Množstvo slnka a tepla umožňuje prebúdzanie sa prírody a krásnych kvetín na kopcoch a poliach.

Všeobecne platí, že Korčula má celkom stabilné a miernomorské podnebie, a je to ideálna destinácia pre tých, ktorí milujú horúce leto, ale aj múdre kratšie jesennie prázdniny, alebo skoro jarnú návštevu. V každom prípade, počasie bude určite príjemné a výlet je tú som si určite stojí za to.


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je pre mnoho turistov atraktívnou destináciou a ostrov Korčula patrí medzi tie najvýznamnejšie. Tento ostrov v Jadranskom mori, ktorý patrí do skupiny južnodalmatských ostrovov, sa pýši pôvodnými mestami, čistými plážami a nádhernou prírodou. Ak si plánujete navštíviť Korčulu, prichádza na rad aj otázka ubytovania.

Aký typ ubytovania si vybrat na Korčule?

Ubytovanie na ostrove Korčula je dostatočne rozmanité, aby uspokojilo potreby každého turistu. Nájdete tu ubytovanie vo viac ako 50 miestach, z toho väčšina sú hotely, apartmány, jedálničky a penzióny. Možno si vybrať aj zážitkové ubytovanie, ako je napríklad kempovanie alebo Airbnb.

Aké sú najlepšie oblasti na ubytovanie na Korčule?

Oblasti, v ktorých sa nájdete ubytovanie, závisia od toho, aké plány máte počas vašej dovolenky. Ak sa chcete ponoriť do histórie a vidieť niečo zo sveta z minulosti, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v mestečkách Korčula alebo Lumbarda. Tieto starobylé mestá sú obklopené krásnym jadranským morom a plážami. Ak sa však rozhodnete pre nejakú aktivitu, ako je napríklad windsurfing alebo potápanie, potom by ste sa mali zamerať na oblasti, ktoré sú vhodné na tieto aktivity, ako je napríklad Vela Luka alebo Racisce.

Čo očakávať od ubytovania na Korčule?

Ako to býva zvykom v Chorvátsku, väčšina ubytovaní je plnohodnotná a má k dispozícii všetky potrebné služby. Hotely a penzióny vám poskytnú všetky možnosti stravovania na mieste a taktiež môžu poskytnúť informácie o vybavení okolo ubytovania.

Apartmány a jesťálničky sú najlepšou voľbou pre nezávislé cestovateľov, ktorí sa rozhodnú objavovať ostrov sami. Tieto možnosti ubytovania vám umožnia plánovať deň podľa vašich predstáv a záujmov.

Airbnb ponúka aj rôzne typy ubytovania, je to dobrá alternatíva k ubytovaniu v hoteli alebo domových apartmánoch, a to aj vtedy, ak hľadáte konkrétny typ a lokalitu. Môžete si vybrať z izieb, bytov alebo celých domov, čím získate oveľa väčšiu slobodu pri cestovaní a spoznávaní miesta.

Ubytovanie na Korčule môže byť o niečo drahšie ako v niektorých iných častiach Chorvátska, ale všetko závisí od toho, kám pôjdete. Ak sa rozhodnete pre pobyt v menej turisticky oblasti, môžete dosiahnuť nižšie ceny.

Akcia výberu ubytovania na Korčule môže byť ťažká, ale po prehliadnutí všetkých možností sa stane relatívne jednoznačnou. Bez ohľadu na výber ubytovania si užijete neuveriteľne krásne miesta, ktoré Korčula ponúka.


Letenka Chorvátsko Korčula


Ak hľadáte ideálne miesto na letnú dovolenku s maximom zábavy aj relaxu, potom by ste určite mali zvážiť návštevu chorvátskej Korčuly. Táto malá ostrovná destinácia sa nachádza v Jadranskom mori a má veľa atrakcií pre turistov.

Niektoré z najdôležitejších zaujímavostí ostrova zahŕňajú množstvo krásnych pláží, starobylé mestečká a historické pamiatky. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov Korčula, určite sa budete chcieť ubytovať v jednom z mnohých hotelov a apartmánov, ktoré ponúka táto oblasť.

Ak sa rozhodnete ísť do Korčuly cez letisko, budete musieť vybaviť letenku. Existuje mnoho rôznych aerolínii, ktoré ponúkajú lety z rôznych miest na celom svete do letiska v Dubrovníku. Keďže let do Chorvátska trvá len niekoľko hodín, môžete si vybrať, či chcete priamo lietať na ostrov Korčulu alebo najprv stráviť pár dní v Dubrovníku a neskôr docestovať trajektom alebo autom.

Ceny leteniek do Chorvátska sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a aerolínie, ktorú si vyberiete. Väčšina cestovných kancelárií a letiskov ponúka rôzne lety a balíky pre turistov, ktoré zahŕňajú hotelové ubytovanie a iné zážitky, napríklad potápanie alebo výlety do okolia.

Zhrnutie

Letenky do Korčuly sú k dispozícii z mnohých miest na celom svete, a preto výber správnej letenky by nemal byť problémom. Ak si však chcete užiť dokonalú letnú dovolenku, zvážte niektoré z turistických balíkov, ktoré ponúka Korčula, aby ste získali najlepšie skúsenosti a zážitky zo vašich ciest.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky