Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Krk

Letenka Chorvátsko Krk


Letenka Chorvátsko Krk: Objavte krásy ostrova Krk

Krk je najväčší ostrov v Chorvátsku, nachádzajúci sa v Jadranskom mori. S bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a okúzľujúcimi plážami je Krk jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku. Ak chcete navštíviť tento pôvabný ostrov, letenka je najrýchlejším a pohodlným spôsobom, ako sa tam dostať.

Najbližším letiskom k ostrovu Krk je Letisko Rijeka, ktoré je jedným z najväčších letísk v Chorvátsku. Mnoho leteckých spoločností ponúka lety z rôznych európskych krajín priamo do Rijeky. Let z mnohých hlavných európskych miest do Rijeky trvá len niekoľko hodín, čo je výhodou pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť dlhý víkend alebo krátku dovolenku.

Po prílete na Letisko Rijeka je z letiska možné sa dostať na ostrov Krk rôznymi spôsobmi. Existuje miestna autobusová linka, ktorá premáva medzi letiskom a rôznymi obcami na ostrove Krk. Ďalšou možnosťou je prenajať si auto, čo vám umožní slobodu pohybu po ostrove. Okrem toho, ak sa ubytujete v nejakej z destinácií na ostrove Krk, môže vaše ubytovanie ponúknuť transfer z letiska priamo do vašej rezidencie.

Ostrov Krk je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obklopené jasnou tyrkysovou vodou Jadranského mora. Pláže sú ideálne pre rôzne vodné aktivity, ako napríklad plávanie, potápanie, šnorchlovanie, windsurfing a rybolov. V obci Baška na východnom pobreží ostrova sa nachádza jedna z najpopulárnejších pláží s piesočnatým útesom, kde si môžete užívať slnečné lúče a príjemné kúpanie.

Okrem pláží je ostrov Krk tiež známy pre svoje historické dedinky a kultúrne pamiatky. Mestečko Krk je hlavným mestom ostrova a ponúka návštevníkom pestrú paletu historickej architektúry, úzkych uličiek a malebných trhovísk. Môžete navštíviť kráľovský hrad z 12. storočia, staré mestské múry a katedrálu Sv. Marka. V mestečku Vrbnik si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a degustovať miestne vína.

Pre milovníkov prírody ponúka ostrov Krk nespočetné možnosti na turistiku a výlety. Môžete navštíviť národný park Risnjak, kde môžete obdivovať scenériu hôr, strmých útesov a rozmanitú faunu a flóru. Taktiež môžete podniknúť výlet na okolité ostrovy, ako Rab alebo Cres, aby ste preskúmali ich jedinečnú prírodu a pokojné pláže.

Návšteva ostrova Krk je nezabudnuteľným zážitkom. S letenkou na Chorvátsko Krk si môžete užiť relaxačnú dovolenku na pláži, objavovať historické miesta a pohladiť dušu prirodzenými krásami. Nech už sa rozhodnete pre pobyt na niekoľko dní alebo celý týždeň, Krk vám určite poskytne neopakovateľné zážitky a spomienky.


Počasie Chorvátsko Krk


Chorvátsko Krk je jedným z najpopulárnejších prímorských letovísk v Chorvátsku. Nachádza sa na rovnomennom ostrove Krk, ktorý je najväčším ostrovom v Jadranskom mori. Toto letovisko je obľúbené medzi turistami nielen pre svoje krásne pláže a čisté more, ale aj pre svoje príjemné podnebie.

Počasie v Chorvátsku Krk je typicky stredomorské, s mierne teplými letami a miernymi, ale chladnými zimami. Letné mesiace júl a august sú najteplejšie a najsuchšie. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 30 °C, avšak môžu sa aj zvýšiť na viac ako 35 °C. More v tomto období dosahuje príjemnú teplotu a vyhovuje športovým aktivitám ako plávanie, potápanie alebo jachting.

Jesenné mesiace septembra a októbra sú tiež príjemné, s mierne nižšími teplotami okolo 25 °C. More je stále dostatočne teplo na kúpanie, a tak turisti si môžu vychutnať mildšie počasie bez preplnených pláží letnej sezóny. September je taktiež ideálny mesiac pre rôzne podujatia a festivaly, ktoré sa v regióne často konajú.

Zimné mesiace decembra a januára sú najchladnejšie, avšak stále mierne, s priemernými teplotami okolo 10 °C. Toto obdobie je vhodné pre tých, ktorí si želajú pokojnú dovolenku v prírode a objavovať krásu ostrova bez davov turistov. Nízke teploty sú ideálne na prechádzky, turistiku a návštevu historických miest a pamiatok.

Jar začiatkom mája je obdobím, keď sa počasie opäť otepľuje a príroda začína kvitnúť. Teploty sa postupne dostávajú na približne 20 °C a turisti majú možnosť objavovať krásy Chorvátska Krk v pokojnom období pred letnou sezónou. Máj je taktiež vhodný na aktivity ako cyklistika, turistika a výlety do okolitých ostrovov.

Celkovo je počasie v Chorvátsku Krk mierne a príjemné počas celého roka. Nezáleží na ročnom období, môžete si vychutnať krásu prímorského letoviska a vychutnať si krásy tohto ostrova. Nezabudnite si so sebou vziať aj opaľovací krém, pretože slnko je silné nielen v lete, ale aj v ostatných ročných obdobiach.


Ubytovanie Chorvátsko Krk


Krk, najväčší ostrov Chorvátska a jeden z najobľúbenejších turistických cieľov strednej Európy, ponúka návštevníkom množstvo úžasných miest, pláží a prírodných krás. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, určite budete potrebovať aj vhodné ubytovanie. V tomto článku vám predstavím niekoľko možností, kde si môžete zarezervovať svoje dovolenkové ubytovanie na Krku.

1. Hotely a rezorty:
Ak preferujete komfort a luxus, môžete si vybrať z množstva hotelov a rezortov, ktoré sa nachádzajú na rôznych častiach ostrova. Väčšina hotelov ponúka širokú škálu služieb a zariadení, vrátane bazénov, reštaurácií, wellness centier a športových aktivít. Niektoré z najznámejších hotelov na Krku sú Hotel Valamar Koralj, Hotel Malin a Hotel Dražica.

2. Penzióny a rodinné hotely:
Ak hľadáte skôr príjemné a útulné ubytovanie s domácou atmosférou, môžete zvážiť rezerváciu miesta v niektorom z penziónov alebo rodinných hotelov na Krku. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené rodinami a ponúkajú pohodlné izby a dobrú stravu. Niekoľko obľúbených penziónov a rodinných hotelov na Krku sú Penzión Sidro, Penzión Vago a Hotel Marina.

3. Apartmány a súkromné izby:
Existuje tiež veľké množstvo súkromných apartmánov a izieb, ktoré si môžete prenajať na ostrove Krk. Tieto ponúkajú väčšiu súkromie a flexibilitu v porovnaní s hotely a penziónmi, a je to často aj cenovo výhodnejšie. Mnoho apartmánov a súkromných izieb sa nachádza priamo v blízkosti pláže a majú vlastnú kuchyňu, čo je skvelé pre rodiny alebo skupiny priateľov. Na rezervovanie apartmánu na Krku môžete využiť niektorú z mnohých internetových rezervačných stránok, ako napríklad booking.com alebo Airbnb.

4. Kempy a karavany:
Pre tých, ktorí uprednostňujú dovolenku v prírode, sú na Krku k dispozícii aj viaceré kempy a oddychové zóny pre karavany. Množstvo týchto zariadení sa nachádza priamo na pláži a ponúkajú rôzne typy stanov, karavanov a bungalovov. Niektoré kempy majú aj reštaurácie, obchody a športové vybavenie pre svojich návštevníkov.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, ostrov Krk vám ponúkne úžasné dovolenkové zážitky. Ubytovanie je potrebné si rezervovať vopred, najmä počas hlavnej letnej sezóny, keď je ostrov veľmi vyhľadávaný turistami. Užite si pláže, starobylé mestá a prírodné krásy Krku a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto chorvátskom raji.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Krk


1. Kde sa nachádza ostrov Krk?
Ostrov Krk sa nachádza v Chorvátsku, v Jadranskom mori.

2. Ako sa dostanem na ostrov Krk?
Na ostrov Krk sa môžete dostať rôznymi spôsobmi, vrátane leteckou dopravou, autom, trajektom alebo autobusom.

3. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Krk?
Niektoré z najkrajších pláží na ostrove Krk sú pláž Zlatni Rat, pláž Vela Plaža a pláž Stara Baška.

4. Kde sa môžem ubytovať na ostrove Krk?
Na ostrove Krk je veľká ponuka ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných výhod a kemppistov.

5. Aké atrakcie a pamiatky môžem navštíviť na ostrove Krk?
Na ostrove Krk nájdete mnoho atrakcií a pamiatok, ako napríklad Vrbnik, Krčki most, katedrála svätého Víta a Baščanskú dolinu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Krk?
Najlepším časom na návštevu ostrova Krk je typicky od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a pláže sú vhodné na kúpanie.

7. Aké sú typické jedlá a nápoje v Chorvátsku a na ostrove Krk?
V Chorvátsku a na ostrove Krk je populárne tradičné chorvátske jedlo vrátane morských plodov, čerstvého ovocia a zeleniny, a špecialít, ako je pašticada a rôzne ryby. Zo nápojov, chorvátska káva, čaj a miestne víno sú obľúbené.

8. Aké aktivity a športy môžem podnikať na ostrove Krk?
Na ostrove Krk je možnosť vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, jachting a vodné lyžovanie. Okrem toho sa tu dá aj turistika, cyklistika a tenis.

9. Ako je doprava po ostrove Krk?
Na ostrove Krk je možné cestovať autobusmi, taxíkmi alebo vlastným autom. Taktiež sa dá využiť aj doprava lodou na niektoré pláže a ostrovy v blízkosti.

10. Kde môžem nakupovať suveníry na ostrove Krk?
Väčšina miest na ostrove Krk má obchody, ktoré ponúkajú suveníry, ako sú keramika, vínové poháre a tradičné chorvátske výrobky.


Dovolenka Chorvátsko Krk


Krk, najväčší ostrov Chorvátska, je jeden z najobľúbenejších turistických miest pre dovolenku. Súčasťou Jaderského mora a nachádzajúci sa na severozápade Chorvátska, ostrov Krk ponúka nádherné pláže, úchvatné prírodné scenérie a bohatú históriu.

Ak plánujete dovolenku na ostrove Krk, môžete si vybrať z množstva prímorských dediniek a letovísk. Najväčším mestom na ostrove je mesto Krk, ktoré je známe svojím historickým centrom plným úzkych uličiek, pevnosťou a gotickou katedrálou Sv. Márie.

Ak preferujete slnečné pláže a jasné modré more, môžete navštíviť Baska, známeho svojimi dlhými piesočnatými plážami. Možno si zároveň všimnete, že vaše kroky vás zavedú k najznámejšej národnosti, a to k významnej pamätnej doske, na ktorej je zapísaná stará baščina, najstarší písomný doklad písaný slovanským jazykom.

Pokiaľ ste fanúšikom prírodných krás, nemali by ste súvisiace miesta vynechať. Napríklad mesto Punat, kde sa nachádza námorný prístav a jeden z najznámejších jachtových prístavov na chorvátskom pobreží. Z Punatu môžete tiež navštíviť susedný ostrov Košljun, ktorý je domovom benediktínskeho kláštora, múzea a vzácnych flóry a fauny.

Ostrov Krk má tiež bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete objaviť v jeho múzeách a galériách. V meste Vrbnik nájdete jedno z najstarších a najužšieho mesta v Chorvátsku, ktoré je známe svojimi vínami a úžasnými výhľadmi na more.

Okrem pláží a prírodných krás ponúka Krk aj rôzne možnosti na aktívny oddych. Môžete si požičať bicykel alebo skúter a prejsť sa po ostrove na vlastnú päsť. Iní by mohli mať záujem o potápanie alebo surfovanie na vlnách Jadranského mora.

Čo sa týka stravovania, na Krku si určite pochutnáte na čerstvých morských plodoch a tradičných chorvátskych špecialitách. Vychutnajte si miestne ryby, jemné olivové oleje, syry a výborné chorvátske víno.

Dovolenka na ostrove Krk vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych. S jeho krásnymi plážami, bohatou históriou a vzrušujúcimi aktivitami si určite vychutnáte slnečné dni a bezstarostné večery.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky