Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Makarska

Ubytovanie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií pre turistov z celého sveta. Jeho krásne pláže, krištáľovo čistá voda a začarované prírodné scenérie dokážu nadchnúť každého návštevníka. Ak vyberáte ubytovanie v Chorvátsku, jednou z najlepších voľieb je Makarska.

Mesto Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska na pobreží Jadranského mora. Je známe svojou unikátnou kombináciou morského pobytu a horského prostredia. Priamo v centre Makarskej sa nachádza staré historické jadro s úzkymi uličkami, kde môžete objavovať pamiatky, malebné reštaurácie a obchody so suvenírmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Makarsku, musíte si vybrať ubytovanie, ktoré bude spĺňať všetky vaše potreby. V Makarske nájdete širokú škálu možností. Od luxusných hotelov pri pláži až po privátne apartmány a rodinné penzióny, všetko je tu k dispozícii.

Ak preferujete viac súkromia, ubytovanie v súkromných apartmánoch je pre vás ideálnou voľbou. Tieto apartmány sa nachádzajú v rôznych častiach mesta, od centra až po pokojné okrajové časti. Mali by ste sa však zbaviť predstavy o typickom apartmánovom komplexe. Väčšinou sú to rodinné domy s niekoľkými izbami a spoločným dvorom. Budete mať dostatok priestoru a súkromia.

Ak preferujete luxus, Makarska má rôzne ponuky väčších a luxusných hotelov nachádzajúcich sa priamo na pláži. Tieto hotely poskytujú široké spektrum služieb a zabezpečujú pohodlné a elegantné ubytovanie.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, môže byť rodinná penzión skvelou voľbou. Tieto penzióny sú často prevádzkované miestnymi rodinami a ponúkajú príjemnú atmosféru a pohodlie za dostupnú cenu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, všetky možnosti v Makarske majú niečo spoločné: ideálnu polohu. Nech sa ubytujete kdekoľvek, budete mať pláž, reštaurácie, obchody a miestne atrakcie vo veľmi blízkom dosahu.

Makarska je ideálnym miestom pre dovolenku v Chorvátsku. Je to miesto, kde sa snúbi krása pobrežia a hôr, kde si môžete užívať slnko a more, ako aj čarovnú prírodu a kultúru. Ubytovanie v Makarske je rôznorodé a vy si môžete vybrať presne to, čo najviac vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.


Počasie Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže, krásne prírodné scenérie a príjemnú atmosféru. Makarska, jedno z najobľúbenejších miest v Chorvátsku, ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu prirodzených krás a moderného životného štýlu.

Makarska sa nachádza na juhu Chorvátska, na úpatí hôr Biokovo a pri samotnom brehu Jadranského mora. Toto miesto je známe pre svoje klenoty, ako sú čisté pláže, malé zátoky, vynikajúce reštaurácie, bary a nočný život.

Počasie v Makarske je veľmi príjemné. Letné mesiace sú teplé a slnečné, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí 25-30 ° C. Teploty mora dosahujú až 25 ° C, čím sa umožňuje kúpanie a vodné športy.

V septembri a októbri môže byť počasie v Makarske stále teplé, s teplotami okolo 20 ° C. Toto obdobie obvykle nie je ako vysoké sezóny a je skvelým časom pre návštevu turistom, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným plážam a reštauráciám.

Zima v Makarske prináša nižšie teploty, s maximami dosahujúcimi 10-15 ° C. Morské teploty sa v tomto období pohybujú okolo 14 ° C. Zima v Chorvátsku je však stále lákavá pre turistov, ktorí vyhľadávajú pokojnejšiu atmosféru a zážitky z bežkovania a ostatných zimných športov.

Ak hľadáte dokonalú dovolenku súčasne s vynikajúcim počasím a krásou prírody, potom je Makarska v Chorvátsku tou správnou voľbou. S jej rôznymi aktivitami a príležitosťami na uvoľnenie sa, Makarska je jedným z najlepších miest pre rodinnú dovolenku.


Dovolenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe. Svoje bohatstvo ponúka krásnym pobrežím a tisíckami ostrovov, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v Chorvátsku, ktoré stojí za návštevu, je Makarska.

Makarska je malebné mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora, medzi mestami Split a Dubrovník. Je obklopené krásnou prírodou, kde sa stretávajú modré more, hory a zelené lesy. Táto kombinácia vytvára jedinečnú atmosféru, ktorou sa Makarska vyznačuje.

Jednou z najväčších atrakcií tohto miesta je, samozrejme, jeho krásna pláž. Pláž v Makarske je dlhá ako desať kilometrov a je obklopená čistým azúrovým morom. Je ideálnym miestom na opaľovanie, plávanie a rôzne vodné športy. Navyše, na pláži je množstvo barov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si chladné nápoje a tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Makarska má aj bohatú históriu a kultúru, čo je ďalším dôvodom, prečo je táto destinácia tak populárna. Mesto sa môže pochváliť niekoľkými historickými pamiatkami, ako napríklad Kostol svätého Marka, Kostol svätého Filipa, pevnosť Sv. Petra a mnoho ďalších. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, ponúka Makarska nielen krásne pláže, ale aj možnosť objaviť bohaté dedičstvo tohto regiónu.

Okrem pláží a pamiatok ponúka Makarska aj množstvo zábavných aktivít. Dovolenka v tomto meste neznamená len ležanie na pláži, ale aj možnosť vyskúšať si rôzne adrenalínové športy, ako je napríklad skákanie z útesov do mora, potápanie alebo vodné lyžovanie. Mesto má aj množstvo barov, reštaurácií a nočných klubov, kde sa môžete zabaviť po zotmení.

Ak máte záujem o výlety do okolia, Makarska je ideálnym východiskovým bodom. Môžete navštíviť blízke ostrovy, ako je napríklad Brač alebo Hvar, alebo sa vybrať na výlety do historických miest Split a Dubrovník. Makarska je ideálnou základňou, ktorá vám poskytne možnosť objaviť celú túto oblasť.

Zhrnutím všetkého, dovolenka v Makarske je skutočným rajom pre milovníkov prírody, histórie, kultúry a zábavy. Svojou bohatou ponukou aktivít, nádhernými plážami a nespočetnými možnosťami na výlety, je to miesto, ktoré rozhodne nestojí za vynechanie. Nech sa rozhodnete stráviť dovolenku pokojne na pláži alebo objavovať okolité atrakcie, Makarska vám poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v Chorvátsku.


Letenka Chorvátsko Makarska


Chorvátsko je stále viac a viac populárnou destináciou pre turistov z celého sveta a Makarska je jedno z najkrásnejších miest tohto pobrežia. Letenky do Chorvátska a konkrétne do Makarskej sú stále lacnejšie a mnohí turisti sa rozhodujú že tamojší pobyt bude naozaj nezabudnuteľný.

Makarská, ležiaca na južnom pobreží Chorvátska, je známa svojou krásnou plážou, plytkými vodami a zaujímavými okolitými mestami. Je to ideálna destinácia pre rodiny s deťmi a aj pre páry hľadajúce romantiku v pohodlí pri nádherných výhľadoch na more a pohorie Biokovo.

Let z Bratislavy do Makarskej trvá cca 1 hodinu a 10 minút. Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú lety s prestupom. Letenky do Chorvátska nájdete na mnohých internetových stránkach alebo si môžete nechať poradiť v cestovnej kancelárii. Ceny leteniek môžu kolísať vzhľadom na sezónu, počet cestujúcich, dátum odletu a priestorovú časť vo vzduchu.

Makarská ponúka širokú škálu ubytovania a reštaurácií pre turistov, ktorí chcú zažiť celkom nový druh dovolenky. Začnite s prechádzkou po Makarskej promenáde v smere k plážam na východnej strane mesta. Potom si môžete vziať miestnu hromadnú dopravu a preskúmať množstvo historických pamiatok, ktoré sa nachádzajú v okolí Makarského.

Ak radi objavujete prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť pohorie Biokovo, ktoré je dokonalým miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať nádherné scenérie a náročnú turistiku. Nájdete tam tiež jaskyne a vodopády, ktoré určite stojí za návštevu.

Makarská ponúka aj množstvo možností na vodnú zábavu, vrátane vodných športov a plážovo. Pláže sú dokonalým miestom na opaľovanie, prechádzky po brehu alebo dokonca na beh aj pre tých, ktorí sa chcú zapojiť do verejných plaveckých súťaží.

Ak sa chystáte na Chorvátsko, Makarska je miestom, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť. Nabíja vás energiou a ponúka množstvo krásnych miest na objavovanie. Je to dokonalá destinácia pre tých, ktorí chcú prežiť relaxačnú a nezabudnuteľnú dovolenku pri najkrajších plážach Jadranu.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Makarska


Otázka: Ako sa dostanem z letiska do Makarske?
Odpoveď: Z letiska Split môžete použiť dopravné linky autobusových spoločností, súkromných taxíkov alebo si prenajať auto. Vzdialenosť medzi letiskom a Makarskou je asi 80 km.

Otázka: Kde sa môžeme ubytovať v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo ubytovacích možností, od luxusných hotelov a apartmánov až po súkromné izby a penzióny. Väčšina ubytovania sa nachádza v blízkosti pláží a centra mesta.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v Makarske?
Odpoveď: Makarska ponúka množstvo pláží so zlatistým pieskom a čistým morom. Najznámejšie sú pláže Baška Voda, Tučepi a Brela. Pláža Nugal je krásna divoká pláž s prírodnými skalami a úchvatnou krajinou.

Otázka: Aké turistické atrakcie musím vidieť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske je množstvo turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako je Kostol sv. Marka a samostan františkánov, alebo si prezrieť miestne múzeá a galérie. Z centra mesta sa dá dostať na vrchol hory Biokovo, odkiaľ je úžasný výhľad na celú Makarsku rivieru.

Otázka: Kde sa môžem najesť v Makarske?
Odpoveď: V Makarske nájdete množstvo reštaurácií a bistro, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a svieže morské plody. Môžete sa stravovať v blízkosti pláže, v centre mesta alebo v menej frekventovaných oblastiach.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Makarske?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Makarske je od mája do septembra, keď je teplota vody dostatočne príjemná na kúpanie. V týchto mesiacoch je mesto aj najrušnejšie, pretože prichádza veľa turistov. Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete navštíviť Makarsku v inej dobe, ako napríklad v apríli alebo októbri.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky