Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Rovinj

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


1. Kde sa nachádza Rovinj v Chorvátsku?
Rovinj sa nachádza na pobreží Chorvátska, v regióne Istria, južne od mestského hlavného mesta Pula.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Rovinja?
Najlepšia doba na návštevu Rovinja je v letných mesiacoch, kedy je teplo a slnečno. Od mája do septembra je obzvlášť populárna turistická návšteva.

3. Ako sa dostanem do Rovinja?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Rovinja, je letecky do letiska Pula, ktoré je asi 40 km od Rovinja. Môžete tiež prísť autom, vlakom alebo trajektom.

4. Sú v Rovinji dobré pláže?
Áno, Rovinj má mnoho krásnych pláží, ktoré sú vhodné pre kúpanie a relaxáciu. Niektoré z najznámejších pláží sú pláž Lone, pláž Porton Biondi a pláž Cuvi.

5. Čo je hlavnou atrakciou v Rovinji?
Hlavnou atrakciou v Rovinji je historické centrum mesta, nazývané Staré mesto, ktoré je postavené na malebnom poloostrove. Tu nájdete úzke uličky, staré kamenné domy a krásne výhľady na more.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?
V Rovinji je veľa vynikajúcich reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlo. Niektoré obľúbené reštaurácie zahŕňajú Monte, Puntulina a La Puntulina.

7. Môžem sa pripojiť k organizovaným výletom z Rovinja?
Áno, v Rovinji sú k dispozícii mnohé organizované výlety, ktoré vás zavedú do okolitých ostrovov, dediniek alebo prírodných parkov. Môžete si vybrať z ponuky lodných, autobusových alebo pešo vedených výletov.

8. Aká je priemerná cena ubytovania v Rovinji?
Ceny ubytovania v Rovinji sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Priemerná cena za noc pre dospelého sa pohybuje medzi 50 až 150 eur.

9. Je v Rovinji bezpečné?
Áno, Rovinj je veľmi bezpečné mesto s nízkou kriminalitou. Je však vždy odporúčané, aby ste dodržiavali základné bezpečnostné opatrenia a monitorovali svoje osobné veci.

10. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta v blízkosti Rovinja?
V blízkosti Rovinja sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako napríklad mestá Pula a Poreč, prírodný park Brijuni a ostrov Krk, ktorý je dostupný cez most.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú stále populárnejšie medzi turistami. Táto krajina na Balkáne je plná krásnych miest, zaujímavých atrakcií a jedinečných pláží. Rovinj, považovaný za jedno z najkrajších miest Chorvátska, je skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku na pobreží Jadranského mora.

Letenka do Rovinja je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú skombinovať oddych na pláži s historickými pamiatkami a kultúrou. Rovinj je malé mestečko s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na poloostrove Istria. Jeho zaujímavé uličky a historické stavby ako kostoly, paláce a múzeá zaujmú aj tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi turistických miest.

Hlavnou atrakciou Rovinja je jeho romantické staré mesto, ktoré stojí na pahorí na pobreží mora. Stretávajú sa tu stredomorské a stredoeurópske prvky, vďaka čomu je táto lokalita jedinečná. Staré mesto má úzke kamenné uličky, plné malebných domov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Nie je však len staré mesto, ktoré zaujme turistov. Okrem neho tu nájdete aj mnoho pláží a zálivov, ktoré potešia každého návštevníka. Medzi najkrajšie pláže v Rovinji patrí Valeta, Mulini a Lone.

Ak hľadáte niečo viac športové, Rovinj má pre vás mnoho ponúk. Na pobreží môžete vyraziť na kajakoch alebo zabaviť sa pri vodnom lyžovaní. Samozrejmosťou je aj možnosť potápania v Jadranskom mori. Okrem toho tu nájdete cyklotrasy a turistické chodníky pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych.

Ak sa rozhodnete vetknúť si do kalendára dátum vašej dovolenky v Rovinji, dajte si záležať na výbere letenky. Zvoľte si letisko, ktoré sa vám najviac hodí a sledujte ceny leteniek. Vzhľadom na to, že Rovinj je populárna destinácia, letenky sa môžu vyprázdniť pomerne rýchlo.

Rovinj je skutočne kúzelným miestom s množstvom zaujímavých aktivít. Letenka do Rovinja môže byť splnením vašich snov o dovolenkovaní v Chorvátsku. Prejdite sa uličkami starého mesta, užívajte si slnko na pláži, alebo sa zapojte do športových aktivít. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú destináciu!


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Ak hľadáte miesto pre dovolenku, ktoré kombinuje bohatú históriu, nádherné pláže a príjemné počasie, potom by ste mali zvážiť Rovinj v Chorvátsku. Toto malebné pobrežné mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalý oddych.

Rovinj sa nachádza na západe Istrie, na brehu Jadranského mora. Jeho úzke uličky a domčeky pripomínajú talianske mestá, čo nie je prekvapujúce, pretože sa kedysi nachádzalo pod vládou Benátskej republiky. Vďaka svojej histórii si mesto uchovalo jedinečný kultúrny a architektonický odkaz.

Keď sem prídete, nemôžete obísť Rovinjský poloostrov, ktorý je domovom prekrásnej historického centra. Nenechajte sa odradiť jeho strmými úzkymi uličkami, pretože každý krok vám odhalí čaro tohto miesta. Počas prechádzky môžete navštíviť Katedrálu svätého Eufémie, ktorá je najvyšším bodom mesta a ponúka panoramatický výhľad na celý Rovinj.

Ale Rovinj nie je len o histórii, je tiež o prírode a krásnych plážach. Ak sa chcete osviežiť a opaliť, môžete navštíviť pláž Cuvi, ktorá sa nachádza na západ od centra mesta. Pláž je ideálna pre rodiny, pretože je tu dostatok priestoru a ponúka tiež rôzne reštaurácie a bary. Ak preferujete tichšie a menej preplnené pláže, môžete sa vybrať na juh od mesta, kde nájdete krásne tajné zátoky so skalnatými plážami.

Miestni obyvatelia sú známi pre svoju pohostinnosť a vynikajúcu kuchyňu. Vo všetkých reštauráciách a kaviarňach nájdete čerstvé morské plody a miestne špeciality. Nezabudnite si vychutnať skvelé chorvátske víno a grilovanú rybu. Určite si neodíďte bez ochutnávky tradičnej istrijskej šunky a olivového oleja.

Rovinj je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolia. Môžete navštíviť Opatiju, známeho kúpeľného letoviska, alebo sa vydať na výlet do prírodných rezervácií alebo malebných dediniek v blízkom okolí.

Dovolenka v Rovinji je kombináciou krásnych pláží, pôvabnej histórie a vynikajúcej kuchyne. Bez ohľadu na to, či sa sem rozhodnete prísť so svojimi blízkymi alebo si užívať romantickú dovolenku pre dvoch, Rovinj vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na pobreží Chorvátska. Svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a vynikajúcim jedlom je obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Rovinj, správne ubytovanie je kľúčové pre váš pohodlný a príjemný pobyt.

V Rovinji sa nachádza množstvo hotelov a rezortov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si želajú všetko na jednom mieste. Tieto ubytovacie zariadenia majú širokú škálu izieb a apartmánov, ktoré sú vhodné pre páry, rodiny aj skupiny priateľov. V mnohých hoteloch sa nachádzajú ​​aj kaviarne, reštaurácie a bazény, kde si hostia môžu oddýchnuť a relaxovať.

Pre tých, ktorých viac láka intímnejšie a autentickejšie prostredie, v Rovinji sú k dispozícii aj súkromné apartmány, vily a penzióny. Tieto ubytovacie možnosti sú často krásne zariadené a majú vlastnú kuchyňu, čo je výhodné pre hostí, ktorí si radi sami pripravujú jedlá. Mnoho z týchto súkromných ubytovaní sa nachádza v historickom jadre mesta, čo znamená, že ste v tesnej blízkosti klenotov ako kostol Sv. Eufémie alebo palác Batana.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, Rovinj má aj táborové miesta. Tieto miesta poskytujú základné vybavenie ako ubytovacie stany a sprchy a zároveň vám umožňujú vychutnať si krásy prírody a slobodu kempovania. Mnoho táborísk je situovaných na pobreží, takže si môžete vychutnať nádherný výhľad na more aj priamo z vášho stanu.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, Rovinj ponúka aj exkluzívne apartmány, vily a rezidencie. Tieto vybrané a nadštandardné možnosti poskytujú prvotriedne vybavenie a služby. Príkladom je apartmánový komplex Maistra, ktorý ponúka pôsobivý výhľad na more, súkromnú pláž, súkromnú vírivku a wellness centrum. Tieto exkluzívne možnosti sú ideálne pre páry, ktorí si potrpia na súkromie a komfort.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Rovinj ponúka mnoho možností pre všetky typy cestovateľov. Je dôležité si vopred rezervovať ubytovanie v Rovinji, najmä počas letnej sezóny, keď je dopyt veľký. Takže, čo ešte váhate? Užite si dovolenku v Rovinji a nájdite si ideálne ubytovanie, ktoré vám poskytne príjemný a nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko Rovinj je jedno z najkrajších miest na Istre. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora a bohatá história mu dávajú množstvo lákadiel pre turistov. Rovinj má mediteránsky podnebí, najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty dosahujú priemerne 28°C. V zimných mesiacoch teploty klesajú na približne 6°C, ale zriedkavo pod mrazový bod.

Jarné počasie v Rovinji

Jarné mesiace sú na pobreží Istrie nádherné. Teploty sa postupne zvyšujú, čo je ideálna doba na prehliadky pamiatok a návštevu pláží. Priemerné teploty v marci a apríli dosahujú približne 16 až 17°C. Teplota vody v mori je ešte dostatočne nízka na kúpanie sa, ale počasie umožňuje, aby sa turisti poznali s miestnymi atrakciami bez prehriatia sa.

Leto v Rovinji

Leto je obdobie najvyšších teplôt v Rovinji. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 30°C. Miestne pláže a hojdacie siete prilákajú turistov, ktorí sa chcú ochladiť v Jadranskom mori. Rovinj v lete tiež organizuje rôzne festivaly, v ktorých sa môžu návštevníci zúčastniť na koncertoch a folklórnych akciách.

Jeseň v Rovinji

Jeseň doslova prichádza do Rovinji znenazdajky. Septembrové počasie je stále teplé a ideálne pre turistov, ktorí stále hľadajú miesto, kde sa môžu kúpať a užívať si slnečné lúče. Priemerné teploty v septembri dosahujú 22°C. V októbri teploty klesajú na 16°C. Zatiaľ čo niektoré pláže v okolí Rovinji zostávajú otvorené aj v jeseni, turisti si môžu vychutnať jarnú atmosféru, prehliadky pamiatok a návštevu miestnych trhov.

Zima v Rovinji

Tomu, kto hľadá uštipačné mrazy a sneh, Rovinj asi neponúkne tú najlepšiu zimnú atmosféru. Práve naopak, zima tu býva mierna a teploty sa pohybujú na úrovni 6 do -2°C s minimom snehu. Jeseň a zima sú však stále vhodné na návštevu Rovinji, keďže ideálne slúžia pre turistov, ktorí chcú relaxovať a vychutnať si atmosféru mesta bez davov ľudí.

Vzhľadom na svoje teplé a slnečné počasie počas väčšiny roka, Rovinj je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú miesto, kde si užijú pláže a slnečné lúče a celkovú jemnú atmosféru chorvátskeho pobrežia.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky