Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Selce

Počasie Chorvátsko Selce


Chorvátsko Selce, nádherné pobrežné mestečko ležiace na juhu Chorvátska, je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Jeho príťažlivosť tkvie v jeho bohatom kultúrnom dedičstve, krásnych plážach a príjemnom stredozemskom podnebí.

Selce sa nachádza na pobreží Jadranského mora a využíva výhody mierneho stredozemného podnebia. Letá sú teplé a suché, s priemernou teplotou okolo 28 °C. Slnečné dni sú takmer zaručené, čo robí z Selce ideálne miesto pre dovolenkových plánovačov, ktorí si želajú neobmedzené dni strávené na pláži.

V lete je Selce vyhľadávané pre svoje jasne modré more a teploty vody sa pohybujú v rozmedzí od 22 do 25 °C. Je to ideálna teplota na plávanie, potápanie a vodné športy. Pláže v Selce sú dobre udržiavané a čisté, s jemným pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Niektoré pláže ponúkajú aj možnosti prenájmu vodných športov, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo jazda na banáne, čo robí Selce atraktívnym miestom pre milovníkov adrenalínu.

Jeseň a jar sú tiež príjemné obdobia na návštevu Selce, keďže teploty sú stále príjemné a teplota vody ešte umožňuje plávanie a potápanie. Priemerné teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú okolo 20 °C. Toto obdobie je tiež ideálne na športové aktivity, ako je turistika alebo cyklistika, keďže horizontálny terén Selce a okolitých kopcov ponúka mnoho možností.

V zime je Selce pokojné a tiché, no stále ponúka príležitosť na prechádzky po pláži a vychutnávanie si klasickej stredomorskej atmosféry. Teploty sa sčasti klesajú a pohybujú sa v rozsahu od 8 do 15 °C, čo je ideálna teplota na prechádzky po malebných uličkách mestečka a objavovanie jeho histórie a kultúry.

Celoročné počasie v Selce je všeobecne mierne a prívetivé pre návštevníkov. Chorvátsko a najmä Selce sú skutočným rajom pre milovníkov slnka, mora a stredomorského prostredia. Každá ročná doba prináša niečo nové a špeciálne, čo robí toto miesto ideálnym na návštevu kedykoľvek počas roka.


Dovolenka Chorvátsko Selce


Selce je malé a malebné letovisko na chorvátskom pobreží, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive. Súčasťou prímorskej obce Crikvenica, Selce je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné dovolenky pri mori. Toto typické jadranské letovisko ponúka krásne pláže, kľudnú atmosféru a vynikajúcu dostupnosť k rôznym atrakciám a zaujímavostiam.

Selce je obľúbenou destináciou turistov vďaka svojej bohatej histórii a nádhernému prírodnému prostrediu. Prechádzka po malebnom promenádnom pásme, ktoré sa tiahne popri jadranskom pobreží, je nevyhnutnosťou pre každého návštevníka. Na jednej strane sa týči horský masív Velebit a na druhej strane sa otvára nekonečné modré more.

Pláže v Selce sú známe svojou krásou a čistotou. Modrá vlajka, ktorou sú niektoré pláže ocenené, je dokladom ich vysokých hygienických a environmentálnych štandardov. Jemný piesok a čistá voda prilákajú turistov z celého sveta. Okrem kúpania si môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad windsurfing, vodné lyžovanie alebo potápanie.

Pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku, Selce a jeho okolie ponúkajú širokú škálu možností. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať okolitú prírodu, alebo sa vydať na túru do prírodnej rezervácie Medvjednica, ktorá je známa svojimi prekrásnymi panoramatickými výhľadmi. Ak preferujete vodné aktivity, môžete sa vybrať na rybolov alebo si prenajať loď a objaviť miestne skalnaté zátoky a opustené pláže.

Selce je tiež bohaté na kultúrne a historické dedičstvo. Môžete navštíviť miestne múzeum a spoznať históriu regiónu, alebo navštíviť jednu z niektorých kostolov a kaplniek v okolí. Určite by ste nemali vynechať návštevu blízkeho mesta Crikvenica, kde môžete navštíviť stredoveký hrad Frankopan alebo prejsť sa po starom prístavnom meste.

Selce je aj ideálnym miestom pre gurmánov. Miestne reštaurácie ponúkajú širokú paletu tradičných chorvátskych jedál, ktoré sú založené na čerstvých morských plodoch a zelenine. Nebudete mať problém nájsť čerstvé ryby, najmä tuňáka a sadovnicu, ktoré sú miestne špeciality.

Selce je miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Jeho príležitosti na relaxáciu a zábavu sú takmer neobmedzené. Nech už hľadáte dobrodružstvo, kultúrnu skúsenosť alebo len pokojnú dovolenku pri mori, Selce vám to všetko ponúka.


Ubytovanie Chorvátsko Selce


Selce je krásne chorvátske letovisko na pobreží Jadranského mora, ktoré si získava srdcia turistov z celého sveta. Okrem krásneho mora a pláží ponúka aj množstvo ubytovacích možností, ktoré uspokoja potreby aj tých najnáročnejších hostí.

Ubytovanie v Selce je dostupné pre každého, v závislosti na finančných možnostiach a preferenciách. Pre tých, ktorí radi cestujú s karavanom alebo stanom, sú k dispozícii kempingy, ktoré ponúkajú veľké stany, sprchy, toalety a pripojenie na elektrinu. Okrem toho sú tu aj mnohé chatky, v ktorých sa ubytujete pohodlne a komfortne.

Pre tých, ktorí hľadajú viac luxusu, sú tu hotely a apartmány. Hotely sú zvyčajne situované priamo na pláži a ponúkajú vám všetko, čo si môžete želať. Mnohé z nich majú vlastné bary, reštaurácie a bazény. Väčšina hotelov v Selce má aj wellness centrá, masáže a fitness centrá, ktoré vám pomôžu relaxovať a zrelaxovať sa.

Pre tých, ktorí radšej majú viac súkromia a nezávislosti, sú k dispozícii apartmány. Väčšina apartmánov má vlastné parkovisko, kuchynku a balkón alebo terasu s výhľadom na more. Sú situované v tichých a pokojných oblastiach Selca. Niektoré apartmány ponúkajú aj súkromný vstup na pláž, čo umožňuje plné súkromie pri dovolenkách.

Zhrnutím, Selce ponúka ideálne ubytovacie možnosti pre každého. Nezáleží na tom, či máte radi luxus alebo radšej viac súkromia, Selce má pre vás niečo, čo si určite obľúbite. Práve preto si mnohí návštevníci Selca radi vracajú späť, aby si užili ďalšiu letnú dovolenku v krásnom prostredí a priateľskej atmosfére, ktoré Selce ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Selce


Otázky:

1. Aké je počasie v Selce?

2. Ako sa dostať do Selce?

3. Kde sa nachádza najbližšie letisko?

4. Aké sú ceny ubytovania v Selce?

5. Sú v Selce pláže?

6. Aké aktivity môžem robiť v Selce?

7. Kde sa nachádza najbližšie väčšie mesto?

8. Aká je miestna kuchyňa v Selce?

9. Je v Selce možné zaplatiť kartou?

10. Aké sú najzaujímavejšie miesta na návštevu v okolí Selce?

Odpovede:

1. Počasie v Selce je zvyčajne slnečné a teplé, so strednou teplotou okolo 25°C v lete.

2. Na auto sa môžete dostať cez Rakúsko alebo Maďarsko, na autobusovú alebo vlakovú stanicu môžete prísť z Rijeky alebo Záhrebu.

3. Najbližšie letisko sa nachádza v Rijeke, asi 30 km od Selce.

4. Ceny ubytovania v Selce sa pohybujú od 30€ za noc za apartmán pre dve osoby.

5. V Selce sa nachádzajú krásne kamienkové pláže so zázemím pre turistov.

6. V Selce sa dá plávať, slnenie, jazdiť na bicykli, turistiku alebo jednoducho oddychovať.

7. Najbližšie väčšie mesto je Rijeka, asi 30 km od Selce.

8. Miestna kuchyňa v Selce je založená na rybách a morských plodoch, ale ponuka zahŕňa aj tradičné chorvátske jedlá.

9. Áno, mnoho miest prijíma platbu kartou, ale je lepšie mať hotovosť, pretože niektoré prevádzky karty neprijímajú.

10. Najzaujímavejšie miesta v okolí Selce sú ostrov Krk, mesto Crikvenica, národný park Risnjak a Chorvátske Hory.


Letenka Chorvátsko Selce


Chorvátsko Selce: Prímorský ráj plný krás a dobrodružstiev

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre mnohých turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí aj malé pobrežné mesto Selce, ktoré sa nachádza na jadranskej riviére, len pár kilometrov od známeho letoviska Crikvenica.

Selce je skutočnou perličkou na chorvátskom pobreží. Toto kúpeľné letovisko ponúka všetko, čo si turista môže priať: krásne pláže, čisté more, príjemné počasie, kvalitné ubytovanie, skvelú gastronómiu a mnoho aktivít pre zábavu a oddych.

Prvým lákadlom pre turistov, ktorí letia do Selce, sú nádherné pláže. Piesočnaté, kamienkové či skalnaté - v Selce si každý nájde pláž, ktorá ho osloví. Teplá a čistá voda Jadranského mora je ideálna na plávanie, potápanie či vodné športy. Rovnako nádherná je aj podmorská flóra a fauna, ktorú si môžete obdivovať pri potápaní. Milovníci slnka si môžu oddýchnuť na niektorej z mnohých slnečných pláží, zatiaľ čo tí aktívne založení si môžu vyskúšať šnorchlovanie alebo windsurfing.

Okrem pláží je Selce známe aj stredomesta s bohatou históriou. Prechádzka po úzkych uličkách je skvelý spôsob, ako objaviť krásu tohto letoviska. Môžete sa vydať k moru, obdivovať jeho pokojnú krásu a pokračovať do historického centra, kde nájdete množstvo pekne zachovaných historických budov. Nenechajte si ujsť kostol Svätého Juraja, ktorý je typickým príkladom chorvátskej architektúry.

Milovníci adrenalínu sa v Selce iste nenudia. Ponúka množstvo outdoorových aktivít, ako napríklad cyklistiku, turistiku alebo plachtenie. Môžete si prenajať bicykle a ísť objavovať okolité kopce a vinice, alebo sa vydať na výlet do blízkeho národného parku Plitvické jazerá, ktorý je jedným z najkrajších prírodných zázrakov v celej Chorvátsku.

Po dni plnom dobrodružstiev si v Selce môžete vychutnať aj skvelú chorvátsku kuchyňu. Zvyknutá kombinovať najlepšie z talianskej, gréckej a tureckej kuchyne, čakajú vás jedlá, ktoré vás ohromia množstvom chutí a vôní. Nezabudnite ochutnať morské špeciality, ako sú čerstvé ryby, mäkké krevety a chutné morské plody.

Letenka do Selce vám otvára brány prírody, kultúry a relaxácie. Môžete sa tešiť na slnečné pláže, pestrý vodný svet, historické pamiatky a mnoho aktivít, ktoré vyhovujú každému. Ak uvažujete o dovolenke v Chorvátsku, neváhajte, letenka do Selce je prvým krokom k jedinečnému zážitku na chorvátskom pobreží.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky