Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Ston

Letenka Chorvátsko Ston


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou, pohostinnými obyvateľmi a nádhernými plážami pri Stredozemnom mori. Ak hľadáte malé a pokojné letovisko, ktoré kombinuje bohatú históriu s nádhernou prírodou, Ston je ideálne miesto pre vás.

Ston je malé mesto nachádzajúce sa na poloostrove Pelješac, v južnej časti Chorvátska. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych na pláži, príjemné prostredie a chuť výnimočnej miestnej kuchyne.

Ak cestujete do Stonu z iných krajín, je najlepšou možnosťou letenka. Máte niekoľko možností, kde môžete pristáť, ale najbližším medzinárodným letiskom je Dubrovnik, ktoré sa nachádza približne hodinu jazdy od Stonu. Môžete si zvoliť letenku na letisko Dubrovnik z mnohých európskych veľkomiest ako Paríž, Londýn, Rím a ďalšie. Do Stonu môžete ľahko prísť z letiska taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

Ston je známe svojím bohatým dedičstvom a je najviac známe svojím opevneným systémom, ktorý je druhý najväčší na svete, za pevnosťou v Číne. Tieto hradby, známe ako Stonské hradby, sa považujú za architektonický skvost a ponúkajú nádherný výhľad na mesto a okolité vinohrady. Prechádzka po týchto hradbách je jedným z najpopulárnejších turistických aktivity v Stonu.

Okrem toho, môžete si vychutnať prechádzku po malebných uličkách mesta, obdivovať zachovalú architektúru a objavovať historické pamiatky, ako je Stonská katedrála a kláštor. Po prehliadke miestnych pamiatok sa môžete vydať na jednu z nedotknutých pláží, kde môžete relaxovať a vychutnávať krásne Stredozemné more.

Keď príde na gastronómiu, Ston je známy svojimi úžasnými morskými plodmi a najväčšími chovateľmi mušlí a ústrie v celej Chorvátsku. Toto mesto je skutočným rajom pre gurmánov a milovníkov čerstvého a kvalitného jedla. Môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá, ako je čierna riža s mušľami, škampová pasta alebo čerstvý ústredný šalát, ktorý je pripravovaný z morských plodov z miestnych farm.

Ak hľadáte ideálne letovisko pre oddych na pláži, ktoré však ponúka aj veľa zaujímavých vecí na pozretie, Ston je tým správnym miestom pre vás. Letenka do Chorvátska je skvelou investíciou a umožní vám objaviť krásy tohto úžasného kúta sveta. Nech ste zamilovancom do histórie, lákajúcich pláží alebo jemného morského jedla, Ston vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvá.


Dovolenka Chorvátsko Ston


Ston, malebné mesto na južnom pobreží Chorvátska, je ideálnou destináciou pre dovolenku plnú krásy prírody, histórie a lahodnej gastronómie. Toto morom obklopené mesto, ležiace v Dubrovnicko-neretvanskom kraji, je známe svojimi slávnymi hradbami, úžasnými plážami a bohatou kultúrou.

Hradby Stonu sú najdlhšími zachovanými mestskými hradbami na svete a ich dĺžka presahuje 5,5 kilometra. Tieto historické hradby, postavené na začiatku 15. storočia, slúžili ako ochrana mesta pred útokmi a sú jedným z najvýznamnejších historických pamiatok v regióne. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve, je možné prejsť po hradbách a obdivovať panorámu okolitého kraja.

Ston je tiež obľúbeným miestom pre milovníkov mora. Okolité pláže vás očaria svojou čistotou, jemným pieskom a azúrovou vodou. Najznámejšou plážou je Pláž Prapratno, nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov od mesta. Táto pláž, lemovaná stromami a pobrežnými skalami, je ideálnym miestom pre relaxáciu, opaľovanie a vodné športy. Príjemné teploty a príjemné podnebie v Stonu robia z tejto oblasti ideálnu destináciu pre dovolenku.

Ak ste nadšencom histórie a kultúry, Ston ponúka množstvo atrakcií. Mestské múzeum Ston, umiestnené v stredovekých kasárňach, ponúka pohľad na históriu a kultúru tohto fascinujúceho mesta. Budete mať príležitosť vidieť staroveké nástroje, keramiku, historické dokumenty a mnoho ďalších exponátov. Okrem múzea by ste tiež nemali vynechať návštevu Kostola sv. Mihovila, ktorý je jednou z najstarších sakrálnych stavieb v Stonu.

Ako jedna z najznámejších oblastí v Chorvátsku je Ston známy svojou vynikajúcou gastronómiou. Mesto je domovom najaz kačacích a ústrieľ jedál na Balkáne. Môžete ochutnať čerstvé morské plody, čiernu riabu, ktorá je špecialitou tohto regiónu, alebo si vychutnať skvelé víno z miestnych viníc. V Stoni je tiež možné navštíviť salamu Stonská mliečna farma, kde sa môžete dozvedieť o výrobe kvalitnej mliečnej výrobkov.

Ston, s jeho krásou prírody, bohatou históriou a jedinečnou kultúrou, je dokonalou destináciou pre dovolenku. Takže, ak sa chystáte na dovolenku v Chorvátsku, nezabudnite začleniť Ston do svojho zoznamu miest, ktoré treba navštíviť. S jeho malebnými plážami, historickými pamiatkami a vynikajúcou gastronómiou, vás toto kúzelné mesto zaručene očarí a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Ston


1. Aké je hlavné mesto Chorvátska?
Odpoveď: Hlavné mesto Chorvátska je Záhreb.

2. Kde sa nachádza Ston?
Odpoveď: Ston sa nachádza na juhu Chorvátska, v regióne Dalmácie.

3. Aká je vzdialenosť medzi Stonom a Dubrovníkom?
Odpoveď: Vzdialenosť medzi Stonom a Dubrovníkom je približne 55 kilometrov.

4. Sú v Stonu nejaké historické pamiatky?
Odpoveď: Áno, v Stone sa nachádza niekoľko historických pamiatok, vrátane stredovekých múrov a veže.

5. Je Ston známy svojou gastronómiou?
Odpoveď: Áno, Ston je známy svojimi ostrihmi a spojovanými morskými plodmi, ako sú ústredná šteňana a mušle.

6. Je možné plávať a relaxovať na pláži v Stonu?
Odpoveď: Áno, Ston má niekoľko pláží, kde návštevníci môžu plávať a relaxovať.

7. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Stonu?
Odpoveď: V blízkosti Stonu sa nachádzajú Dubrovník, Národný park Mljet a mnoho ďalších krásnych miest a prírodných lokalít.

8. Je potrebné v Stone platiť v eurách alebo s chorvátskou korunou?
Odpoveď: V Stone sa platí v eurách.

9. Aký je priemerný počet turistov, ktorí každoročne navštevujú Ston?
Odpoveď: Presný


Ubytovanie Chorvátsko Ston


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, priamymi slnečnými svetlami a pohostinnými ľuďmi. Ak sa chystáte navštíviť túto nádhernú krajinu, mali by ste zvážiť pobyt v malebnom mestečku Ston, ktoré ponúka úžasné ubytovacie možnosti pre turistov.

Ston je malebná rybárska dedinka, ktorá sa nachádza na polostrove Pelješac v južnom Chorvátsku. Má bohatú históriu a je známa svojimi historickými pamiatkami, najmä stredovekú hradbu s najdlhším kamenným opevnením na svete. Toto UNESCO pamiatkové miesto pritahuje turistov z celého sveta.

Tým, čo robí ubytovanie v Ston jedinečným, je možnosť vybrať si medzi rôznymi typmi ubytovania až podľa vašich preferencií. Ak chcete byť v srdci centra mesta, môžete si vybrať z radu malých a útulných hotelov alebo penziónov, kde si môžete vychutnať skutočný prístup k miestnej kultúre a tradíciám.

Pokiaľ preferujete pokojnejšie prostredie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie priamo na pláži. Ston ponúka niekoľko plážových rezortov a apartmánov, ktoré majú priamy prístup k jemnému piesočnatému pobrežiu a čistému modrému moru. Môžete si zvoliť luxusný all-inclusive rezort alebo súkromný apartmán, v ktorom si môžete oddýchnuť a relaxovať počas vášho pobytu.

Okrem toho Ston ponúka aj množstvo malých súkromných vil a domov, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto ubytovacie možnosti sa nachádzajú mimo centra mesta a poskytujú väčšiu súkromnosť a pokoj. Môžete si užívať súkromný bazén, záhradu a terasu s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Či už si vyberiete ktorýkoľvek typ ubytovania v Ston, budete mať blízko k miestnym reštauráciám, kaviarňam a obchodom, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a nakúpiť suveníry.

Čo sa týka atrakcií a aktivít, v Ston nebudete sklamaní. Môžete navštíviť historickú hradbu a prejsť sa po jej dlhých múroch, navštíviť tzv. "More soli", kde môžete vidieť tradičnú výrobu soli, alebo sa vydať na výlet po okolitých vinohradoch a ochutnať niektoré z najlepších chorvátskych vín.

Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a užívanie si krásnej prírody a kultúry, Ston v Chorvátsku je pre vás ten správny. Ubytovanie v tomto malebnom mestečku vám poskytne všetko potrebné na dokonalú dovolenku.


Počasie Chorvátsko Ston


Počasie v Chorvátsku je veľmi rozmanité vzhľadom na jeho geografickú polohu a rôznorodosť prírodných prostredí. Ston, malé pobrežné mesto na juhu Chorvátska, nie je výnimkou a ponúka návštevníkom rozmanité počasie počas celého roka.

Ston leží na polostrove Pelješac, ktorý sa v tichomorskom regióne stretáva s Jadranským morom. Táto poloha prináša mierny stredomorský podnebný typ s relatívne miernymi zimami a teplými letami.

Letné obdobie je v Stoni načasované od júna do augusta. Teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňov Celzia, pričom v najteplejších mesiacoch môžu byť aj vyššie. Návštevníci si môžu užívať slnečné a teplé dni, ideálne na ležanie na pláži, opaľovanie sa, plávanie v mori a výlety do okolitých ostrovoch.

Jeseň v Stoni prichádza v septembri a októbri. Teploty sa stále držia na príjemných úrovniach okolo 20 stupňov Celzia, ale môžu sa vyskytnúť aj príležitostné dažďové sprchy. Toto obdobie je vhodné pre tých, ktorí preferujú menej preplnené pláže a chcú si užiť pokojnejšiu dovolenku.

Zima v Stoni sa prejavuje od novembra do februára. Teploty klesajú na približne 10 stupňov Celzia a môžu sa objaviť chladné nočné mrazy. Aj keď sneženie je zriedkavé, nie je vylúčené. Zimné mesiace sú menej navštevované turistami, ale môžu byť ideálne pre tých, ktorí preferujú kultúrne a historické atrakcie mesta bez davov ľudí.

Jar v Stoni prichádza v marci a apríli. Teploty sa zvyšujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia, a príroda sa prebúdza do života. To je obdobie, kedy sa miestne ovocné stromy začnú kvitnúť a Ston sa mení na farebný raj. Toto obdobie je tiež ideálne pre turistov, ktorí rady chodia na výlety a prechádzky v prírode.

Vzhľadom na svoju polohu na pobreží Jadranského mora, Ston ponúka návštevníkom aj množstvo slnečných hodín počas celého roka. Priemerná ročná teplota je okolo príjemných 15 až 20 stupňov Celzia.

Pred návštevou Stonu je vždy dobré sledovať predpoveď počasia, pretože aj keď je klima v tomto regióne veľmi priaznivé, môže sa vyskytnúť príležitostné zhoršenie počasia. Ale bez ohľadu na to, aké je počasie, Ston je stále miestom s bohatou históriou, skvelými plážami a vynikajúcou kuchyňou.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky