Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Trogir

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Chorvátska a mesta Trogir:

1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska môžete ísť autobusom, taxíkom alebo si prenajať auto. Cesta trvá zhruba 10-15 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Trogiru?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do septembra, keď je teplota teplá a more vhodné na plávanie.

3. Kde sa dá ubytovať v Trogire?
- V meste je veľa hotelov, ubytovacích zariadení a súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí?
- Niektoré z najlepších pláží v okolí sú Pláž Okrug, Pláž Medena a Pláž Pantan.

5. Aké pamiatky a atrakcie sa oplatí vidieť v Trogire?
- Niektoré z hlavných pamiatok a atrakcií v Trogire sú Katedrála svätého Lovro, Katedrála svätého Jana a Benediktínsky kláštor svätého Nikoly.

6. Kde sa dá dobre najesť v Trogire?
- V meste nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu. Niektoré z populárnych reštaurácií sú Restoran Trogirski Dvori, Restoran Tragos a Restoran Mijo.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Trogiru?
- V okolí Trogiru sú rôzne možnosti aktivít, vrátane plávania, potápania, lovu rýb a kajakovania.

8. Ako dlho trvá prehliadka mesta Trogir?
- Prehliadka mesta Trogir zvyčajne trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od toho, koľko pamiatok a atrakcií chcete vidieť.

9. Je potrebné zálohovať vstupenky na pamiatky v Trogire?
- Áno, pre niektoré pamiatky je potrebné si zakúpiť vstupenky, ktoré by ste mali mať pripravené pri vstupe.

10. Aké je počasie v Trogire?
- Počasie v Trogire je obvykle teplé a slnečné, s teplotami od 20 °C až 30 °C počas letných mesiacov.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou, bohatou históriou a slnečným počasím. Jedno z najobľúbenejších letovísk v tejto krajine je Trogir, ktorý sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Tento historický malý ostrov je nielen skvelou destináciou pre dovolenku, ale ponúka aj pôsobivé počasie počas celého roka.

Počasie v Trogire je typické pre pobrežnú časť Chorvátska. Letá sú teplé a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt. Jún a júl sú obzvlášť teplé mesiace, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 °C a minimálnymi teplotami okolo 20 °C. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie, slnenie sa na pláži a vychutnávanie si čarovného prostredia Trogiru.

August je možno najteplejším mesiacom v Trogire, keď teploty dosahujú viac ako 30 °C. Je to tiež vrchol turistickej sezóny, pretože veľa ľudí sa rozhodne stráviť svoju dovolenku v tejto oblasti. Ak však preferujete miernejšie teploty, odporúčame návštevu Trogiru na jeseň, keď teploty stúpajú nad 20 °C, ale nie sú tak horúce ako v lete.

Zimy v Trogire sú relatívne miernymi, s priemernými teplotami okolo 10 °C. Zriedkavo sa vyskytujú mrazy a sneh, čo robí zimu príjemnou pre pár víkendových výletov. Mnoho hotelov a reštaurácií je však v tomto období uzavretých, pretože turistický ruch je v zime oveľa nižší.

Jar je ideálnym obdobím na návštevu Trogiru, keď sa príroda prebúdza a kvitnú kvety. Teploty stúpajú a pohybujú sa od 15 °C do 20 °C, čo je perfektné počasie na prechádzky po historickej časti mesta a objavovanie jej pamiatok.

Ak plánujete svoju dovolenku v Trogire, odporúčame sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. V lete je dôležité sa chrániť pred slnečným žiarením a hydratovať sa, pretože teplo môže byť intenzívne. V zime je dobré mať so sebou teplejšie oblečenie a obuv, ale teploty nie sú také extrémne, aby vám bránili v užívaní mesta.

Ak máte radi slnečné a teplé počasie, Trogir je perfektnou destináciou pre vás. Budete mať možnosť užiť si nádherný ostrov, pláže a historické pamiatky za priaznivých počasie. Nech už prídete kedykoľvek počas roka, určite nebudete sklamaní.


Letenka Chorvátsko Trogir


Letenka Chorvátsko Trogir - Kúp si ju a zájdi do klenotu Stredomoria

Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre slovenských turistov, ktorí hľadajú dovolenku v blízkom a zaujímavom prostredí. Trogir patrí medzi jej najvyhľadávanejšie miesta, ktoré vás nadchnú svojim nezameniteľným pôvabom a uchváti vás bohatou históriou a kultúru.

Ak sa aj vy chystáte na letnú dovolenku na Chorvátskom pobreží, určite si zarezervujte letenku Chorvátsko Trogir, aby ste sa dostali až do prekrásneho mesta, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Split. Počas pár hodín letu sa ocitnete na mieste, ktoré sa pýši krásnymi plážami, bohatou históriou a množstvom kultúrnych pamiatok.

Trogir - historické mesto plné pamiatok

Mesto Trogir je západoslovanské historické mesto, ktoré sa nachádza na ostrove Čiovo, nedaleko od mesta Split. Jeho staré mesto patrí medzi kultúrne a prírodné dedičstvo sveta UNESCO, čo svedčí o jeho unikátnosti a kráse. Trogir je však známy aj svojou čistou vodou, prekrásnymi plážami a bohatým nočným životom.

Tento klenot Stredomoria si môžete prezrieť po pešej zóne, ktorá vedie cez staré mesto, kde okolo vás prebehne minimálne 2000 rokov histórie Zaujímavými miestami sú napríklad Katedrála svätého Lovrinca, hradby a veža Kamerlengo či Fortifikácia Škar.

Pláže a nočný život Trogiru

K dispozícii sú vám rôzne druhy pláží - od piesočnatých po kamenité, malebné zátoky a miesta, kde si môžete zapožičať lodičku alebo skúsiť vodné športy. V Trogirskom prístave sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku stravu, najmä ryby a morské plody. Nočný život v Trogir je veľmi bohatý, pretože sa tu nachádzajú mnohé bary, kluby a diskotéky, ktoré sú otvorené až do rána.

Zrušenie letu - nemusí to byť problém

Ak sa vám stane, že sa váš let do Trogiru pre nejakú krízu neuskutoční, nemusí to byť problém. V súčasnosti ponúka množstvo leteckých spoločností možnosť vrátenia peňazí za letenku alebo vám ponúkajú voucher na neskoršiu dobu. Ak by ste sa rozhodli pre storno, čím skôr to urobíte, tým väčšiu šancu máte na vrátenie plnej sumy za letenku.

Plánovanie letnej dovolenky sa vám teraz môže zdať ako ťažké a neisté, ale ak sa rozhodnete pre cestu letenkou do Trogiru, môžete si byť istí, že sa ocitnete v klenotu Stredomoria, kde zažijete nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov a novej kultúry, kde sa rádovo dohaduje hora na jadre a kde je najdôležitejšou vecou relaxácia a oddych.


Dovolenka Chorvátsko Trogir


Dovolenka v Chorvátsku je stále populárnejšia a voľba destinácie je pre mnohých náročná. Medzi najobľúbenejšie letoviská v krajine patrí aj malebné mesto Trogir, ktoré sa nachádza v Splitsko-dalmátskej župe. Trogir predstavuje spojenie histórie, kultúry a moderného turizmu, čo ho robí ideálnou destináciou pre dovolenku.

Jednou z najväčších výhod Trogiru je jeho poloha. Nachádza sa len asi 6 kilometrov juhozápadne od letiska Split, čo znamená, že cesta na dovolenku nezaberie veľa času. Trogir je aj perfektným východiskovým bodom pre výlety na iné časti Dalmácie, ako sú napríklad ostrovy Brač alebo Hvar. Mesto sa nachádza priamo na pobreží a okrem toho, že ponúka slnečné pláže, môžete sa aj prechádzať po malebných úzkych uličkách a obdivovať historické budovy.

Trogir je starobylé mesto, ktoré bolo založené už v 3. storočí pred naším letopočtom. Jeho rozsiahla história je viditeľná v každom rohu mesta, kde môžete nájsť rímske, gotické aj barokové stavby. Najväčšiu turistickú atrakciu predstavuje katedrála sv. Lovre, ktorá bola postavená v 13. storočí. Okrem katedrály môžete navštíviť aj viaceré historické kostoly, paláce a múzeá.

Ak sa chcete oddýchnuť a užívať si slnko, určite vás poteší, že pláže v Trogire patria k najkrajším na pobreží. Najznámejšou z nich je Čiovo, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta. Táto piesočnatá a štrková pláž s čistou a priehľadnou vodou dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších turistov. Ak vás zaujíma potápanie, v okolí Trogirov môžete objaviť množstvo skvostov pod hladinou.

Okrem pekných pláží a historických pamiatok, Trogir ponúka aj bohatý nočný život. V mnohých reštauráciách a baroch môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje, zatiaľ čo sa v klube alebo diskoteke môžete zabávať do neskorých nočných hodín.

Celková atmosféra a šarm Trogiru vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Pokojné mestečko, krásna príroda, pekné pláže a zaujímavá história robia spln vyhovujúci pre každého turistu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku v meste Trogir. Sme si istí, že nebudete sklamaní.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky