Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Umag

Letenka Chorvátsko Umag


Umag je malé priemorské mesto na západnom pobreží Istrie, ktoré je obľúbeným cieľom pre dovolenkárov z celej Európy. Ak plánujete navštíviť tento krásny kúsok Chorvátska, vždy je najlepšie zabezpečiť si letenku s dostatočným predstihom. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie tipy ako nájsť najlacnejšiu letenku do Umagu.

Existuje viacero možností, ako sa dostať do Umagu. Najväčším letiskom v blízkosti mesta je letisko Pula, ktoré je vzdialené približne hodinu a pol jazdy autom. Letecké spoločnosti ako Ryanair a British Airways poskytujú priame lety do Puly z rôznych miest Európy, vrátane Londýna, Dublinu, Bruselu, Berlína a Milána.

Možnosťou je tiež let do letiska v Terstu, ktoré je asi 45 minút jazdy autom od Umagu. Možno sa tam dostať priamym letom z Londýna alebo môžete letieť na letisko v Benátkach a potom jazdiť autom alebo vlakom do Terstu. V blízkosti Umagu sa nachádza aj letisko v Rijeke a Záhrebe.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku, odporúča sa vyhľadať lety v nízkych sezónach, mimo leta a top turistickej sezóny. Tiež skúste hľadať lety niekoľko mesiacov vopred a sledovať zľavy a ponuky. Buďte flexibilní, pokiaľ ide o dátumy, a hľadajte lety počas pracovných dní, ktoré môžu byť lacnejšie ako lety cez víkend.

Väčšina cestovných agentúr a letiskových webov ponúka možnosť porovnať ceny leteniek a nájsť najlacnejšiu možnosť pre váš cestovný rozpočet. Okrem toho môžete hľadať ponuky pre letenky do blízkych letísk a potom cestovať ďalej do Umagu vlakom alebo autobusom.

Po prílete na letisko v Pule alebo Terste môžete využiť služby miestnych taxíkov alebo si prenajať auto. Cesta autom do Umagu trvá asi hodinu a pol. Ak by ste radšej nechceli jazdiť, existuje aj možnosť využitia autobusového spojenia z letiska do mesta.

Umag ponúka krásne pláže, okrem toho má pešiu zónu, prechádzky, a množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Zároveň je ideálny východiskový bod pre objavovanie Istrie, kde si môžete vychutnať krásne historické mestečká, vinice a olivové háje. Preto si zabezpečte letenku a poďte za dovolenkou do krásneho mesta Umag.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Ako sa dostanem do Umagu?
Odpoveď: Do Umagu sa dá dostať autom, vlakom alebo autobusom. Môžete tiež pricestovať letecky do blízkeho letiska v Pule a odtiaľ sa po zemi presunúť do Umagu.

2. Aké je počasie v Umagu?
Odpoveď: Počasie v Umagu je typicky teplé a slnečné, s priemernými teplotami v lete dosahujúcimi 25-30 stupňov Celzia. Zimy sú miernych teplôt a môže byť chladnejšie, ale stále príjemné na prechádzky.

3. Kde sa dá ubytovať v Umagu?
Odpoveď: V Umagu je množstvo hotelov, apartmánov a súkromných ubytovacích možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi pri pláži alebo pokojnými apartmánmi v historickom centre mesta.

4. Aké pláže sú v Umagu?
Odpoveď: Umag má viacero pekných pláží, vrátane štrkových, betónových a skalnatých pláží. Niektoré pláže sú vybavené lehátkami a slnečníkmi, a niektoré sú divoké a nevypchaté.

5. Čo vidieť a robiť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu môžete navštíviť historické pamiatky, ako je napríklad Umbrijev dom a kostol sv. Pelegrína. Môžete tiež navštíviť rôzne športové aktivity, ako sú vodné športy, tenis alebo golf.

6. Kde sa dá dobre najesť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu nájdete množstvo reštaurácií a konob, kde sa dá dobre najesť. Môžete si vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu, vrátane čerstvého morského jedla a miestnych špecialít.

7. Aké sú populárne výlety z Umagu?
Odpoveď: Z Umagu si môžete urobiť výlety do blízkych historických miest, ako sú Pula, Rovinj a Poreč. Môžete tiež navštíviť národné parky Krka a Plitvické jazera.

8. Ako si kúpiť miestnu dopravnú kartu v Umagu?
Odpoveď: Miestnu dopravnú kartu si môžete kúpiť na stanici dopravnej spoločnosti v Umagu. Každá karta obsahuje určitý počet jazd a používa sa na verejnú dopravu v meste.

9. Ako dlho trvá cesta z Umagu do Pule?
Odpoveď: Cesta z Umagu do Pule autom trvá asi 1 hodinu, v závislosti od premávky na ceste.

10. Ako sa dá presunúť do centra Umagu?
Odpoveď: Centrum Umagu je dostupné pešo alebo môžete použiť aj verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo taxíky.


Ubytovanie Chorvátsko Umag


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií strednej Európy a ponúka množstvo krásnych miest na pobyt. Jedným z týchto miest je malé a pôvabné mesto Umag, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova.

Umag je známy svojou nádhernou prírodnou scenériou, jasným tyrkysovým morom a bohatým kultúrnym dedičstvom. Mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych, relax a zároveň aj možnosti aktívneho vyžitia.

Jednou z kľúčových vecí pri plánovaní dovolenky v Umagu je samozrejme ubytovanie. Mesto ponúka množstvo možností pre každého turistu. Ak hľadáte luxus a pohodlie, môžete si vybrať z rôznych luxusných hotelov a rezortov nachádzajúcich sa priamo na pobreží. Tieto hotely majú často vlastné pláže, bazény a wellness centrá, kde si môžete dopriať oddych a relax počas vašej dovolenky.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý spôsob dovolenky, je v Umagu veľa možností prenajať si súkromné apartmány, vily alebo chalupy. Tieto ubytovacie možnosti vám poskytnú viac súkromia a flexibilitu. Mnohé z týchto apartmánov a vil majú vlastný prístup k moru, čo znamená, že si môžete vychutnať plážové dni bez toho, aby ste museli cestovať.

Okrem toho, Umag ponúka aj možnosť ubytovania v kempoch. Kempovanie je perfektnou voľbou pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú byť blízko mora. Kempy v Umagu majú moderné vybavenie, sanitárne zariadenia a niektoré dokonca poskytujú aj elektriku a wifi. Táto možnosť je cenovo dostupná a umožňuje vám preskúmať okolitú prírodu prostredníctvom túr a prechádzok.

Ubytovací výber v Umagu je naozaj široký a závisí od pravidiel a preferencií každého jednotlivca. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, súkromný apartmán alebo kempovanie, vždy budete mať prístup k krásam Umagu a jeho okolia. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov a nočných zábav, čo vám zaručí neustálu zábavu a relaxáciu.

Ak plánujete letnú dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť umiestnenie Umagu. Jeho krásne scenérie, príjemné počasie a bohaté možnosti ubytovania vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku až pri mori. Užite si krásy Chorvátska a objavte pôvab Umagu.


Dovolenka Chorvátsko Umag


Umag je nádherné prímorské mesto nachádzajúce sa na severozápadnej časti Istrie, v Chorvátsku. Obklopené nekonečnými plážami, turistickými atrakciami a kultúrnymi pamiatkami, Umag je ideálne miesto pre dovolenku pre každého milovníka mora a slnka.

Pláže v Umagi sú veľmi rôznorodé, od piesočnatých a kamenistých až po trávnikové a skalnaté pláže. Všetky pláže sú veľmi dobre udržiavané a zariadené, ponúkajúci čisté more a maximálnu pohodu. V okolí môžete nájsť množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete pochutnať na tradičných chorvátskych jedlách a nápojoch.

Umag je aj známe svojimi športovými zápoleniami a turnajmi. Medzi najznámejšie patrí tenisový turnaj ATP Croatia Open, ktorý sa každoročne koná v júli. Ide o jeden z najdôležitejších tenisových turnajov na Istrii, so zúčastnením popredných svetových hráčov.

Okrem tenisu, je Umag ideálnym miestom pre vodné a plážové športy, ako napríklad plachtenie, windsurfing, vodné lyžovanie a kajakovanie. Pre milovníkov cykloturistiky a pešej turistiky, Umag ponúka množstvo trás, ktoré vedú popri malebných dedinkách, skrytých zálivoch a úchvatných výhľadoch.

Pri ceste do centra mesta, sa nevyhýbajte množstvu kultúrnych pamiatok a atrakcií. Medzi najznámejšie patrí historické jadro mesta, kde sa nachádza Radnica a kostol Sv. Pelegrina. V kúsoku od centra mesta, pozrite si štvrť Bella Vista, kde vás privíta starý potápačský čln, ktorý je symbolom tejto štvrte.

Nech je vaša dovolenka dlhá alebo krátka, v Umagi si nájdete to svoje miesto. Prežite nezabudnuteľné chvíle na mori, vychutnajte si chorvátske jedlo a objavujte krásy tohto úchvatného pobrežia.


Počasie Chorvátsko Umag


Počasie v Chorvátsku, konkrétne v mestece Umag, je typické pre stredomorskú oblasť. Teploty sa pohybujú od apríla do októbra okolo 20-30 stupňov Celzia, s vyššími teplotami v júli a auguste. Zimné mesiace sú chladnejšie, priemerne od 5 do 10 stupňov, ale môže sa vyskytnúť aj silnejší vietor.

Letné mesiace sú ideálne pre plávanie a slnenie sa na plážach v Umagu. Voda je teplá a priemerná teplota mora dosahuje až 24 stupňov Celzia. Dá sa povedať, že jún a september sú prekvapivo dobré mesiace na návštevu, pretože teploty sú príjemnejšie ako počas letných vrcholov.

Počas leta sú možné silnejšie búrky a príležitostné dávky dažďa. Preto by ste mali byť pripravení na náhle zmeny počasia. Vzhľadom na to, že Umag sa nachádza pri mori, môžete tiež čakať, že bude dosť vlhké, najmä v letných mesiacoch.

V zimných mesiacoch má Umag chladnejšie a vlhkejšie počasie ako v lete. Teplota môže klesnúť na 5-6 stupňov Celzia a v nikatorý deň fúka aj silnejší vietor. Na druhej strane, vlhké zimy poskytujú ideálne podmienky na rast olív a iných rastlín v okolí Umagu.

Celkové počasie v Umagu by sa dalo popísať ako teplé a príjemné v lete, ale chladnejšie a vlhkejšie v zime. Ak hľadáte letnú dovolenku na pláži, Umag by pre vás mal byť ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Avšak, ak plánujete navštíviť Umag v zimných mesiacoch, buďte pripravení na vlhkosť a chladnejšie počasie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky