Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Chorvátsko Zadar

Letenka Chorvátsko Zadar


Letenka do Chorvátska do mesta Zadar sa stáva čoraz obľúbenejšou. Zadar je jedno z najkrajších miest v Chorvátsku s bohatou históriou a kultúrou. Mesto leží na pobreží Jadranského mora, ktoré mu dodáva unikátnu príťažlivosť. Ak stále váhate, či si kúpiť letenku do Zadaru, nižšie uvedené informácie by Vám mohli pomôcť urobiť rozhodnutie.

Letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Zadaru po celý rok. Je však obzvlášť populárna destinácia v letných mesiacoch, kedy sa v meste konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Môžete si vybrať z niekoľkých letov týždenne, ktoré sú bežne ponúkané. Let z Bratislavy do Zadaru trvá zhruba 1,5 hodiny.

Zadar ako destinácia poskytuje návštevníkom široké spektrum atrakcií a zážitkov. Mesto je známe svojou historickou časťou so vzácne dochovanými pamiatkami, ktoré pochádzajú až z rímskej doby. Najznámejšou atrakciou mesta jestarobylý rímsky fórum, ktoré predstavuje jednu z klenotov mesta. Okrem toho môžete navštíviť chrámy, katedrálu ktorá je zasvätená svätému Anastáziovi, ako aj knižnicu a múzeá.

Zadar je navyše známe svojimi plážami. Mnohé z pláží v okolí mesta majú jemný piesok a čistú vodu. Na chvíle oddychu si môžete nájsť svoje miesto na pláži a vychutnávať si krásy Jadranského mora. Pre tých, ktorí sú radi v pohybe, je možné si prenajať bicykel alebo si požičať kanoe a kajak.

A nakoniec, ako by nemohl chýbať, aby záujemcovia nezmiešali Chorvátsko s inými krajinami, jednou z najlepších vecí na Chorvátsku je jeho gastronómia. V Zadare sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať miestne chute. Chuťové zážitky sú spojené najmä s čerstvým rybím menu, šalátmi a domácimi dezertmi.

Letenky do Zadaru teraz stoja viacero stoviek eur a súčasne sú v ponuke aj balíčky s ubytovaním priamo vo meste, ktoré sú cenovo dostupné. Ak teda hľadáte novú destináciu na cestovanie, a radi by ste navštívili miesto plné histórie, kultúry a gastronómie, potom by ste nemali váhať a ísť do Zadaru.


Počasie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko Zadar je populárna destinácia pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže, teplé slnečné dni a jasné modré more. Toto krásne mesto na južnom pobreží Chorvátska má stredomorské podnebie, ktoré spôsobuje, že počasie je väčšinou príjemné počas celého roka.

Letné mesiace v Zadare sú teplé a suché. Priemerné teploty dosahujú 28 - 30 stupňov Celzia. Teplota vody sa pohybuje okolo 25 - 27 stupňov. Tento čas roka je ideálny na plávanie a opaľovanie, pretože slnko svieti takmer každý deň. Občasné búrky však môžu prísť na návštevníkov nečakane, takže by ste mali mať so sebou vždy napríklad aj dáždnik.

Jeseň v Zadare je veľmi príjemná, keďže sa počasie ešte stále drží nad 20 stupňov Celzia. Septembra a októbra sa teploty zväčša pohybujú okolo 20 stupňov, pričom teplota vody sa pomaly začína chladiť na 20 až 22 stupňov.

Zima v Zadare je zväčša miernejšia ako v iných častiach Chorvátska, avšak môže byť úplne nepredvídateľná. Priemerné teploty sa zväčša pohybujú okolo 10 stupňov Celzia. Teplota vody dosahuje obvykle 14 až 16 stupňov. V zime je veľa daždivých dní a občasné búrky sú častejšie v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami.

Jar je v Zadare krásna! Vidieť, ako sa príroda prebúdza, ako kvitnú stromy a rastliny, je neskutočné. Teploty sú mierne a priemerné teploty sa pohybujú okolo 15 stupňov Celzia. Teplota vody ešte nie je tiež príliš vysoká, ale môže dosahovať už približne 16 stupňov.

Celkovo má Zadar veľmi príjemné stredomorské podnebie, s príjemne teplými letami a miernejšími zimami. Aj keď sa počasie môže občas zmeniť a priblížiť sa k daždivému, väčšinou prežijete skvelú dovolenku priamo na plážach tohoto nádherného mesta.


Ubytovanie Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku a mesto Zadar je jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest v tejto krajine. Ponúka nádherné prírodné scenérie, bohatú históriu a množstvo zaujímavých a kultúrnych atrakcií. Pre turistov hľadajúcich ubytovanie v Zadare je tu veľký výber možností, či už preferujúú hotelový pobyt, apartmány alebo súkromné vily.

Jednou z možností je ubytovanie v hoteloch. Zadar má mnoho rôznych hotelov, ktoré ponúkajú komfortné a moderné ubytovanie. Mnoho z týchto hotelov sa nachádza priamo na pobreží, čo ponúka úžasné výhľady a prístup k pláži. Okrem toho väčšina hotelov disponuje tiež bazénom, reštauráciou a wellness centrom, čo vám umožní ešte viac užiť si dovolenku.

Ak vám hotelový pobyt nevyhovuje, máte možnosť zvoliť si ubytovanie v apartmánoch. Apartmány poskytujú viac súkromia a flexibilitu, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Väčšina apartmánov je plne vybavená kuchyňou, čo vám umožňuje si variť vlastné jedlá a ušetriť peniaze na reštaurácie. Mnohé apartmány majú tiež terasu alebo balkón, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady a relaxovať.

Pre tých, ktorí hľadajú ešte viac súkromia a luxusu, sú k dispozícii aj súkromné vily. Tieto vily ponúkajú úplné súkromie, vlastný bazén a väčšinou aj prístup k pláži. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť dovolenku v pohodlí a luxuse. Mnoho súkromných výziev je situovaných v krásnych prírodných lokalitách, ako sú ostrovy alebo horúce miesta, čo zabezpečuje dokonalý únik od každodenného zhonu.

Ak plánujete dovolenku v Zadare, nezabudnite si svoje ubytovanie zarezervovať vopred, pretože v letných mesiacoch je veľa turistov a niektoré miesta môžu mať obmedzenú dostupnosť. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, jedno je isté - Chorvátsko Zadar ponúka skvelé možnosti pre príjemný a nezabudnuteľný pobyt.


Dovolenka Chorvátsko Zadar


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Európe a Zadar, jedno z jej najkrajších miest, ponúka skvelé možnosti pre ideálnu dovolenku. Toto magnetické mesto láka návštevníkov svojimi historickými pamiatkami, bohatou kultúrou a neopakovateľnou atmosférou.

Jedným z najdôležitejších aspektov Zadaru je jeho poloha pri mori. Mesto sa nachádza na pobreží Jadranského mora, čo ponúka nádherné pláže a úchvatné výhľady na azúrovú vodu. Hlavnou plážou je Pláž Kolovare, ktorá je veľmi populárna medzi turistami i miestnymi obyvateľmi. Svojimi jemnými pieskovými plážami a čistou vodou je ideálnym miestom na opaľovanie, kúpanie a relaxáciu pri mori.

Okrem pláží môžete tiež objavovať historické poklady Zadaru. Mesto má bohatú históriu, ktorá sa odráža vo svojich úžasných pamiatkach. Medzi najnavštevovanejšie atrakcie patrí Rímsky fórum, ktoré je jedným z najväčších a najstarších fór na jadranskej riviére. Taktiež sa odporúča návšteva Rímskeho chrámu svätého Donáta, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších pamiatok stredoveku v Chorvátsku.

Po svojom historickom objavovaní sa môžete ponoriť do živej kultúry Zadaru. Mesto je domovom mnohých festivalov, ako napríklad Zadarské letné hry, ktoré sa konajú každoročne od júna do septembra. Tieto festivaly ponúkajú umelecké predstavenia, divadelné hry, koncerty a mnoho ďalšieho. Zatiaľ čo sa prechádzate uličkami Zadaru, môžete si vychutnať aj tradičnú chorvátsku kuchyňu v niektorom z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, morské plody a rôzne miestne speciality.

Výhodou dovolenky v Zadare je aj jeho blízkosť k národným parkom a ostrovom. Napríklad malý ostrov Ugljan, nachádzajúci sa len niekoľko minút lodnou dopravou od Zadaru. Ostrov je plný malebných pláží, tichých zátok a krásnej prírody, ktoré si môžete vychutnať pri prechádzkach či cyklistických túrach.

Dovolenka v Zadare je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Od jeho nádherných pláží po historické pamiatky a živú kultúru, ponúka tu niečo pre každého. Nech už si vyberiete prechádzku po starom meste, relaxáciu na pláži alebo objavovanie okolitých ostrovov, Zadar vám poskytne príležitosť zažiť dokonalú chorvátsku dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Zadar


1. Aké je najlepšie letisko na prílet do Chorvátska?
Najlepším letiskom na prílet do Chorvátska je Zračna luka Zadar (Zadar Airport), ktorá je vzdialená len 8 km od centra mesta Zadar.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Zadaru?
Najlepšie obdobie na návštevu Zadaru je od júna do septembra, keď je teplota vhodná na plávanie a vonkajšie aktivity.

3. Ako sa dostanem z letiska do centra Zadaru?
Z letiska Zadar môžete využiť rôzne spôsoby dopravy ako taxi, autobus alebo prenajatie auta. Najčastejšie sa využíva taxi alebo prenájom auta.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Zadaru?
V okolí Zadaru nájdete rôzne krásne pláže. Niektoré z najlepších pláží sú Pláž Kolovare, Pláž Borik a Pláž Queen Jelena.

5. Čo by som mal vidieť a robiť v Zadare?
V Zadare máte veľa možností na objavovanie a zábavu. Niektoré populárne atrakcie sú Morský orgán, Pozdrav slnku, historické centrum s rímskymi a byzantskými pamiatkami, ako aj návšteva okolitých ostrovov ako Ugljan a Pasman.

6. Aké sú typické jedlá v Zadare?
V Zadare si môžete vychutnať typické chorvátske jedlá ako srdcia, škarpiny alebo rôzne druhy rýb a morských plodov. Nezabudnite si vyskúšať aj tradičný cukrárenský výrobok Maraschino, ktorý je vyrobený z miestnych maraschino čerešní.

7. Aké sú možnosti nočného života v Zadare?
Zadar ponúka rôzne možnosti pre nočný život. Môžete navštíviť rôzne bary, reštaurácie a kluby v historickom centre mesta, kde si môžete vychutnať živú hudbu a tanec.

8. Ako sa dostanem z Zadaru na ostatné chorvátske ostrovy?
Z Zadaru môžete využiť trajekty alebo katamarány, aby ste sa dostali na ostatné chorvátske ostrovy ako Pag, Dugi Otok, Ugljan, Pasman a ďalšie.

9. Aké je počasie v Zadare?
V Zadare máte typické stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Leto je obvykle suché a teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime je teplota okolo 10 ° C.

10. Aký je časový posun v Zadare?
V Zadare je platný stredoeurópsky čas (CET). V lete sa uplatňuje stredoeurópsky letný čas (CEST), čo znamená posun o hodinu dopredu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky