Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Cyprus Limassol (Lemesos)

Letenka Cyprus Limassol (Lemesos)


Letenky na Cyprus smerom do Limassolu (Lemesos)

Cyprus je ostrov nachádzajúci sa v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a kultúrou, ako aj pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, letenka do Limassolu (Lemesos) je optimálnym vstupným bodom pre vašu cestu.

Letecké spojenie do Limassolu (Lemesos)

Letecké spojenie na Cyprus je celkom priamy a existuje niekoľko letísk na ostrove. Avšak, lety z rôznych krajín prichádzajú najmä na tri letiská - letisko Larnaca, letisko Pafos a letisko Limassol. Z tohto dôvodu je lepšie starostlivo vybrať si letisko a leteckú spoločnosť, ktorá ponúka lety z vášho mesta priamo do Limassolu (Lemesos).

Letenky do Limassolu (Lemesos) môžete získať u mnohých nízkonákladových alebo klasických leteckých spoločností. Let trvá približne tri a pol hodiny z Európy. Ak ste v Európe, letecké spoločnosti ako Ryanair, Wizz Air, aegean Airlines, British Airways a iné ponúkajú lety do Limassolu (Lemesos) s nízkymi cenami leteniek.

Letecké spoločnosti z iných častí sveta, ako je Ázia, Afrika a USA, prevažne lietajú priamo do letiska Larnaca alebo letiska Pafos, z ktorých je potom možné prejsť do Limassolu (Lemesos) miestnou dopravou, alebo si prenajať auto a presťahovať sa na miesto určenia vlastnou silou.

Ceny leteniek do Limassolu (Lemesos)

Cena letenky do Limassolu (Lemesos) môže závisieť od mnohých faktorov, ako je obdobie roka, v ktorom cestujete, trvanie vašej dovolenky, z ktorého miesta lietadlo letí, a samozrejme aj od leteckej spoločnosti.

Letenku z Európy do Limassolu (Lemesos) môžete nájsť už od 30-40 eur v prípade, že si ju zakúpite niekoľko mesiacov vopred a idete v menej atraktívnom období. Avšak v lete, alebo ak si chcete zakúpiť letenku krátko pred odletom, ceny sa môžu pohybovať okolo 150 - 200 eur.

Napríklad, nízkonákladové letecké spoločnosti predávajú lety do Limassolu (Lemesos) za veľmi nízke ceny, ale niektoré z týchto spoločností majú poplatky za zavádzanie batožiny, alebo za výber miesta, kde sa budete nachádzať v lietadle.

Ako šetriť pri ceste na Cyprus a nájsť najlepšiu cenu letenky?

Existuje niekoľko tipov a trikov, ako nájsť najlepšiu cenu letenky do Limassolu (Lemesos), napríklad:

1. Hľadajte ponuky a zľavy na webových stránkach, alebo v aplikáciách, ktoré porovnávajú ceny leteniek rôznych leteckých spoločností.

2. Plánujte cestu niekoľko mesiacov vopred a rezervujte si letenku skôr, než sa zvýšia ceny.

3. Môžete tiež využiť hlavné obdobie, kedy ponúkajú letecké spoločnosti zľavy a akcie.

4. Hľadajte lety s medzipristátiami. V prípade, že ešte viete, čo presne počas dovolenky chcete vidieť, zvážte predlženie trvania dovolenky o niektorý deň navyše, ktorý by ste mohli stráviť v medzipristátí. Toto vám môže ušetriť peňažné prostriedky na letenke.

Zhrnutie

Keďže Cyprus je populárna turistická destinácia, je dôležité vopred sa dobre pripraviť a získať informácie o letenkových ponukách a pravidelnostiach letov na tento ostrov. Preto máte na výber z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Limassolu (Lemesos) za nízke ceny. Dôležité je si vybrať najviac vhodný termín pre vašu cestu, a tým aj nájsť najlepšiu cenu letenky. Ale hlavne - vychutnajte si krásu Cyprusu!

Napredovanie prekladu

Napredovanie prekladu sa zastavilo. Ak potrebujete prekladať texty, skúste náš projekt https://slovniky.lingea.sk/ucene-prace/virtualny-asistent.


Počasie Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus je jednou z tých destinácií, ktorá sa môže pochváliť pomerne milým a príjemným počasím počas celého roka. A Limassol (Lemesos), jedno z najväčších a najznámejších miest na Cypre, nie je výnimkou. Toto prístavné mesto ležiace na juhu ostrova si užíva skvelé podnebie, ktoré je ideálne pre tých, ktorí hľadajú slnečné a teplé počasie.

Limassol má stredomorské podnebie, čo znamená, že letá sú veľmi horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú mierne a teplé. Letá na Cypre trvajú od júna do septembra a počas tejto doby teploty dosahujú priemernú maximálnu hodnotu okolo 32°C. V tomto období sa môžete tešiť na slnečné a jasné dni, ktoré sú ideálne na plážovanie. More sa ohrieva na príjemné teploty a vy tak môžete využiť príležitosť na kúpanie a iné vodné aktivity.

Zimy v Limassole sú mierne a teploty sa pohybujú od 16°C do 20°C. Zima je obdobím s najviac zrážkami, aj keď tieto sú väčšinou krátkodobé a intenzívne. Aj napriek tomu, že zima nie je až tak teplá ako leto, Limassol je stále príjemným miestom na návštevu aj v tomto období. Mikroklíma Limassolu zaisťuje, že aj v zime majú návštevníci dostatok slnka a príležitostí na objavovanie mesta a okolitých oblastí.

Je však dôležité si uvedomiť, že počasie na Cypre môže byť pomerne zmenlivé, a preto je vhodné sledovať predpovede, ak plánujete svoju návštevu Limassolu. V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť aj silný vietor, ktorý je však väčšinou dočasný a neovplyvňuje dlhodobé podnebie.

Celkovo vzaté, Limassol je vhodným miestom na návštevu príležitostne a teší sa takmer 300 slnečným dňom v roku. Bez ohľadu na ročné obdobie si môžete užívať teplé teploty, aby ste si naplno vychutnali všetko, čo Limassol a Cyprus ponúkajú.

Napriek tomu, že počasie na Cypre je pomerne stabílne, je vždy vhodné sledovať predpovede, najmä ak si plánujete dlhodobý pobyt. Nech už plánujete slnčné leto alebo miernejšiu zimu, Limassol vám určite ponúkne skvelú dovolenku so slnečnými dnami a teplými teplotami. Takže pripravte plavky alebo ľahké oblečenie a vyrazte na dobrodružstvo na tomto nádhernom ostrove.


Ubytovanie Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus Limassol (Lemesos) je jedno z najkrajších miest na Cypre, ktoré si zaslúži vašu pozornosť, ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu. Limassol sa nachádza na juhu ostrova a ponúka návštevníkom krásne pláže, historické pamiatky a jedinečnú kultúru. Ak sa chystáte na dovolenku do Limassolu a hľadáte vhodné ubytovanie, niekoľko možností vám môže pomôcť rozhodnúť sa.

Jednou z najlepších možností je nájsť si ubytovanie v centre mesta, pretože tak budete mať nepretržitý prístup k obchodom, reštauráciám a zábave. K dispozícii máte rôzne hotely, penzióny a apartmány. Mnoho ubytovacích zariadení ponúka výhľad na more a nachádzajú sa na pláži. Do centra mesta sa dostanete aj pešo, pretože je to len niekoľko minút chôdze.

Ďalšou možnosťou je hľadať ubytovanie v pobrežnej oblasti. Limassol má krásne pláže a možnosť ubytovania pri pobreží vám umožní vychutnať si nádherný výhľad na more. Mnoho letovísk v pobrežnej oblasti ponúka rôzne možnosti ubytovania, od hotelov a apartmánov až po vily súkromných bazénov.

Ak hľadáte niečo súkromnejšie a tichšie, môžete si zvoliť ubytovanie v odľahlej oblasti, kde nájdete kľud a pohodu. Okolo Limassolu sú rôzne nádherné dedinky a tradičné osady, ktoré ponúkajú pokojné a tiché prostredie, kde si môžete užiť prírodné krásy Cypri.

Okrem uvedených možností máte možnosť zvoliť si niekoľko iných možností ubytovania, ako sú apartmány s plným vybavením a samostatnými kuchyňami, penzióny s raňajkami a mnoho ďalších. Celkové náklady na ubytovanie závisia od vašich preferencií a požiadaviek na ubytovanie.

Ak hľadáte vhodné ubytovanie Cyprus Limassol (Lemesos), ideálny spôsob, ako nájsť to správne, je prehrabať sa ponukou na internete. Tu nájdete veľa stránok s výberom ubytovania a nájdete si možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám. Odporúčame rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny, keď sú všetky hotely a letoviská zvyčajne plné.

V Limassole nájdete niekoľko zaujímavých miest na návštevu, vrátane historického hradu a mnohých kostolov a katedierál. Večer môžete navštíviť miestne reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné cyperské jedlá a miestne víno. Mnoho reštaurácií sa nachádza v okolí pobrežia a máte tu krásny výhľad na more.

V Limassole nájdete niečo pre každého, takže si užite svoju dovolenku v tomto krásnom meste na Cypre. S prívetivými domácimi a rôznymi možnosťami ubytovania si môžete byť istí, že vás Limassol nebude sklamaný svojou krásou a pohostinnosťou.


Dovolenka Cyprus Limassol (Lemesos)


Cyprus Limassol (Lemesos) je vynikajúcim miestom pre dovolenku pre každého, kto hľadá krásne pláže, zaujímavé miesta a dokonalé počasie. Limassol, tretie najväčšie mesto na Cypre, sa nachádza na juhu ostrova a má veľa ponúkať.

Pláže v Limassole patria medzi najkrajšie na Cypre, s jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Plážové bary a reštaurácie sú rozmístene po celej pláži a ponúkajú skvelé jedlo a nápoje. Pláže Foinikoudes, Governor's Beach a Lady's Mile sú najobľúbenejšie medzi návštevníkmi.

Okrem pláží ponúka mesto aj množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je staré mesto sústredené okolo hradu Limassol. Najväčším zaujímavým miestom v tejto oblasti je Kato Paphos, kde sa nachádza niekoľko archeologických lokalít vrátane starovekého divadla a pevnosti.

Katastrofou v Cypre bolo zničenie kryštálového skla, ktoré bolo v minulosti jedným z najväčších obchodov na svete. Dnes sa toto miesto nazýva Limassol Marina a ponúka skvelú príležitosť na prechádzky a prechádzky po obchodoch a reštauráciách s výhľadom na morský prístav.

Významným kultúrnym podujatím v Limassole je mesiac Karnevalu, kde sa mesto premení na miesto plné zábavy a tancov. Napriek tomu, že Cyprus Limassol (Lemesos) je iba tretie najväčšie mesto na Cypre, je to skutočne fantastické miesto na dovolenku so širokým výberom aktivít a nezabudnuteľnými zážitkami. Tak nechajte starosti doma a užite si slnko, more a relaxáciu na jeho krásnych plážach!


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Limassol (Lemesos)


Najčastejšie otázky o Lemesose (Limassole) v Cypru a možné odpovede:

1. Kde sa nachádza Lemesos?
Lemesos sa nachádza na juhu Cypru v Stredomorskom mori.

2. Aké je hlavné letisko v blízkosti Lemesosu?
Hlavné letisko v blízkosti Lemesosu sa nachádza vo meste Larnaka, približne 70 kilometrov východne od Lemesosu.

3. Aký je hlavný turistický ťahák v Lemesose?
Hlavným turistickým ťahákom v Lemesose je jeho nádherná promenáda s plážou, známa ako Molos, s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov.

4. Aké sú najlepšie pláže v Lemesose?
Niekoľko populárnych pláží v Lemesose sú Dassoudi Beach, Lady's Mile Beach a Guaba Beach.

5. Aké historické pamiatky sa nachádzajú v Lemesose?
V Lemesose sa nachádzajú rôzne historické pamiatky, vrátane Lemesos Castle, Kourion Archaeological Site, a Ancient Amathus.

6. Aké je podnebie v Lemesose?
Lemesos má typicky stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Letá sú suché a slnečné.

7. Ako sa dá prejsť z Lemesosu na iné miesta na Cypre?
Z Lemesosu sú k dispozícii autobusy a taxíky na prepravu do iných miest na Cypre. Tiež je možné prenajať si auto alebo využiť vlakovú dopravu.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Lemesose?
V Lemesose nájdete rôzne hotely, rezorty a apartmány pre rôzne rozpočty a preferencie.

9. Je v Lemesose bezpečné cestovať?
Lemesos je považovaný za bezpečné miesto na cestovanie, ale ako v každom inom meste, odporúča sa dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad sledovať svoje cennosti a byť opatrný vo večerných hodinách.

10. Koľko dní by som mal stráviť v Lemesose?
Odporúčaný počet dní na pobyt v Lemesose je zvyčajne 2 až 3 dni, aby ste si mohli vychutnať jeho hlavné atrakcie a atmosféru.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky