Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Dominikánska republika Barahona

Dovolenka Dominikánska republika Barahona


Dominikánska republika je známa svojimi slnečnými plážami, zelenými kokosovými palmami a nekonečne modrou vodou, ktorá vás pozýva na nekonečné dobrodružstvá. Medzi týmito destináciami, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na more a prírodu, je aj Barahona - krásne mestečko na juhu krajiny plné prírodných scenérií a exotických miest.

Barahona ponúka množstvo aktívnych a relaxačných aktivít, ako sú prechádzky po krásnych plážach, návštevy prírodných parkov a národných rezervácií, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a zážitky na pobreži Karibského mora. Toto miesto má nespočetné množstvo skvostov, ktoré si môžete užívať, vrátane kristalovo čistých vôd rieky Bahoruco a jaskynných systémov, túr na sopky a účasti na rôznych kultúrnych aktívnostiach, ktoré sú súčasťou tradičnej miestnej kuchyne.

Ak sa vydáte na západ od mesta, dostanete sa k nádhernému prírodnému rezervátu Bahia de Las Aguilas, ktorý je neodmysliteľným bodom návštevy pri dovolenke v Barahone. Pláže sú tam veľmi kľudné a romantické, a preto sú veľmi obľúbené pre páry a rodiny s deťmi. Okrem toho, sú tam zákutia divokej prírody, kde môžete byť jednoducho sami medzi neporušenou faunou a flórou.

Ďalším miestom, ktoré by ste nemali vynechať je Los Patos, ktorý leží asi 25 km južne od Barahony. Sú to krásne skalnaté útesy a bahenné jaskyne, ktoré sú ideálne na plávanie, rybolov a iné aktivity pri mori. Toto miesto je výnimočné aj z pohľadu miestnej architektúry, ktorá priznáva vplyv španielskeho kolonializmu, ako aj Afriky a Ázie.

Barahona je ideálne miesto pre dovolenky s rodinou, priateľmi alebo sami. Má krásne pláže, úžasné prírodné scenérie a nekonečné množstvo zábavy. Návšteva tohto miesta vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a umožní vám skutočne relaxovať po tvrdom pracovnom dni. Vyskúšajte dovolenku v Dominikánskej republike a zistite, prečo sa táto krajina stala jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Barahona


Otázky:

1. Aké je počasie v Barahone?
2. Aké sú najlepšie pláže v Barahone?
3. Kde sa dá najlepšie získať miestne jedlo v Barahone?
4. Aké sú najlepšie možnosti ubytovania v Barahone?
5. Ktoré atrakcie nevynechať v Barahone?
6. Je bezpečné cestovať do Barahony?
7. Ako sa dostať do Barahony?
8. Hovorí sa v Barahone anglicky?
9. Koľko stojí doprava v Barahone?
10. Je potrebné mať mobilný internet v Barahone?

Odpovede:

1. Počasie v Barahone je po väčšinu roka horúce a vlhké.
2. Najlepšie pláže v Barahone sú Playa San Rafael, Playa Bahoruco a Playa El Quemaito.
3. Najlepšie miesta na získanie miestneho jedla sú colmados (miestne potraviny) a stánky s jedlom na pláži.
4. V Barahone sú najlepšie možnosti ubytovania hotely a apartmány na pláži a v centre mesta.
5. Niektoré z najlepších atrakcií v Barahone sú národný park Jaragua, Salto El Limon vynikajúci vodopád a The Independent Republic Cultural Center.
6. Cestovanie do Barahony je bezpečné, ale treba si byť vedomý niektorých bezpečnostných opatrení.
7. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Barahony, je cez letisko v Santo Domingo a potom jazda autom alebo autobusom.
8. V Barahone sa väčšinou hovorí španielsky, ale turistické miesta často hovoria aj po anglicky.
9. Doprava v Barahone je prevažne lacná, ale ceny sa môžu líšiť podľa miesta, kam idete.
10. Mobilný internet v Barahone nie je nevyhnutný, ale môže byť užitočný na návšteve turistických miest.


Letenka Dominikánska republika Barahona


Barahona je malebné mesto nachádzajúce sa na juhozápade Dominikánskej republiky. Toto kúzelné miesto je často prehliadané turistami, no ponúka návštevníkom skutočne jedinečné zážitky a príležitosť objaviť skryté poklady tejto krajiny.

Väčšina turistov sa sústreďuje na populárne letoviská ako Punta Cana alebo Puerto Plata, a preto Barahona zostáva miestom s miernou turistickou aktivitou. To však znamená, že tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, majú príležitosť objaviť autentickú dominikánsku kultúru a prírodu bez veľkého záujmu turistov.

Jednou z najväčších výhod návštevy Barahony je, že mesto sa nachádza v blízkosti nádhernej národnej parku Jaragua a Bahoruco, ktorý je domovom množstva ohromujúcej fauny a flóry. Tí, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, si určite prídu na svoje.

V blízkosti Barahony sa nachádza aj jedno z najkrajších plážových miest na svete - Bahía de las Águilas. Táto úchvatná pláž s bielym pieskom a tyrkysovými vodami je ideálnym miestom na relaxáciu, opaľovanie alebo prechádzky pozdĺž pobrežia. Tí, ktorí milujú vodné športy, môžu vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie a objaviť koralové útesy plné farebných rýb a iných morských tvorov.

Okrem prírodných krás ponúka Barahona aj zaujímavú históriu a kultúru. Prechádzky po malebných uličkách vás zavedú k histórickým budovám s koloniálnou architektúrou a miestnym trhom, kde si môžete vyskúšať tradičné jedlá a zaujímavé miestne produkty.

Návštevníci Barahony majú tiež možnosť vyskúšať si miestne delikatesy a chuťovky. Oblasti okolo mesta sú známe svojimi ovocnými a zeleninovými farmami, ktoré produkujú čerstvé a lahodné produkty. Okrem toho je Barahona známa aj svojimi kávovými plantážami, na ktorých si môžete pozrieť proces výroby tohto svetobežného nápoja.

Vďaka malej turistickej aktivite môžu návštevníci Barahony zažiť pravé, autentické Dominikánsko. Miestni obyvatelia sú priateľskí a láskaví a radi vás privítajú do ich komunity. Na rozdiel od preplnených letovísk tu nájdete pokoj a kľud, ktorý vám umožní skutočne odpočívať a pripojať sa k miestnemu životu.

Ak plánujete cestu do Dominikánskej republiky, nezabudnite zaradiť Barahonu na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť. Cesta sem vás odmení nádhernou prírodou, pohostinnosťou miestnych obyvateľov a možnosťou objavovať skutočný poklad tejto krajiny.


Ubytovanie Dominikánska republika Barahona


Barahona, ležiaca na juhozápade Dominikánskej republiky, je jedným z najkrajších miest k pobytu v tejto tropickej krajine. Jej nádherné pláže, horské oblasti a pestrofarebná kultúra prinášajú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky.

Ak hľadáte ubytovanie v Barahone, budete mať na výber niekoľko možností. Mestské hotely, luxusné rezorty, hostely a apartmány vám poskytnú rôzne typy ubytovania, ktoré uspokoja rôzne potreby a rozpočty.

Ak preferujete pohodlie a všetky vybavenosti pri ruke, môžete si vybrať z mnohých hotelov a rezortov nachádzajúcich sa v blízkosti pláží. Tieto hotely väčšinou ponúkajú all-inclusive služby vrátane stravovania, aktivít a prístupu na pláž. Budete mať možnosť si vybrať izbu s výhľadom na oceán alebo súkromným bazénom.

Ak preferujete viac nezávislosť a chcete sa cítiť ako doma, môžete sa rozhodnúť pre apartmány. Tieto možnosti vám poskytnú priestor na oddych a vlastnú kuchyňu. Voľným prístupom k pláži a ďalším zariadeniam hotela môžete stále využívať výhody rezortu.

Hostely sú tiež populárnou možnosťou ubytovania v Barahone. Sú cenovo dostupné a ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom a pre tých, ktorí chcú spoznať miestnych ľudí a ich kultúru. Hostely často ponúkajú podielne izby, kde sa môžete zoznámiť s ďalšími cestovateľmi a zdieľať skúsenosti.

Barahona ponúka množstvo atrakcií, ktoré nebudete chcieť vynechať. Pre milovníkov prírody je tu národný park Jaragua, kde môžete obdivovať rôzne druhy vtákov a vzácne rastliny. Môžete si tiež vziať výlet na Lago Enriquillo, najväčšie slané jazero v Karibiku, kde sa môžete pozrieť na krokodíly a vzácne jazyky iguan.

Nemôžete vynechať návštevu pláží v Barahone, ktoré sú jednými z najkrajších v krajine. Pláže Bahía de las Águilas a Playa San Rafael sú ideálne pre oddych a relaxáciu na slnečnom piesku. Môžete si tiež vyskúšať rôzne vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo windsurfing.

Barahona je tiež bohatá na kultúru a históriu. Navštívte múzeum La Ciénaga, ktoré vám ukáže minulosť oblasti a miestnych ľudí. Každoročne sa v júli koná slávnosť Virgen de la Altagracia, kde môžete vidieť tradičné tance, hudbu a jedlo, čo vám poskytne autentický zážitok z dominikánskej kultúry.

Barahona v Dominikánskej republike je skutočnou perlu, kde nájdete nádherné pláže, pôsobivú prírodu a fascinujúcu kultúru. Nech ste si vybrali akýkoľvek typ ubytovania, budete si užívať jedinečný zážitok, ktorý vám zanechá nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Dominikánska republika Barahona


Dominikánska republika je známa svojou krásnou krajinou, bielymi piesočnatými plážami a jasným modrým morom. Jedným z najkrajších regiónov Dominikánskej republiky je Barahona, známa aj ako „Perla juga“. Okrem svojho scenického krásu má Barahona aj zaujímavé počasie.

Barahona sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, v provincii Barahona. Tento región je obklopený krásnymi horami a kombinuje prírodnú krásu na jednom mieste. Má tropické podnebie, ktoré sa vyznačuje vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka.

Letné mesiace v Barahone, ktoré sa pohybujú od júna do augusta, sú najteplejšie a najvlhkejšie. Denné teploty sa pohybujú okolo 30 ° C (86 ° F) a nocné teploty sa držia okolo 22 ° C (72 ° F). Je to obdobie častých dažďov a búrok, a preto je lepšie mať so sebou pršiplášť alebo slnečným dáždnik.

Zimu v Barahone možno považovať za chladnejšie obdobie. Teploty sa pohybujú okolo 26 ° C (78 ° F) počas dňa a okolo 18 ° C (64 ° F) v noci. Menej časté sú aj daždivé dni v tomto období. Môže to byť ideálny čas na návštevu, ak preferujete miernejšie teploty.

Jar a jeseň sú prechodné obdobia v Barahone. Teploty sú stále príjemné, priemerné teploty sa pohybujú okolo 28 ° C (82 ° F) počas dňa a okolo 20 ° C (68 ° F) v noci. Tieto obdobia sú tiež menej daždivé, čo znamená, že si môžete užiť vonkajšie aktivity a objavovať krásu Barahony.

Vďaka svojim geografickým charakteristikám, Barahona je často známa svojimi vetrovými podmienkami. Niekedy môže byť veľmi veterno, čo robí toto miesto obľúbeným medzi surfermi a kitesurfermi. Ak sa rozhodnete vyskúšať tieto vodné športy, uistite sa, že máte správnu výbavu a postupujte podľa bezpečnostných pokynov.

Ak plánujete navštíviť Dominikánsku republiku a zároveň Barahonu, je dôležité byť pripravený na rôzne podnebné podmienky. Zabalte si oblečenie vhodné pre tropický horúci podnebie, ale zároveň aj ľahké svetre alebo bundy na chladnejšie večery. Nezabudnite tiež na slnečnú ochranu, ako je slnečné okuliare, opaľovací krém a klobúk, pretože slnko môže byť veľmi intenzívne.

Barahona ponúka nádherné scenérie, úžasné pláže a jedinečný kúzelný západ slnka. Jeho počasie prispieva k jeho kúzlu, či už sa rozhodnete navštíviť v teplejších mesiacoch alebo v niečom miernejšom období. Nech sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť, určite sa nebudete nudiť a odchádzate so vzpomínaním na krásu tohto miesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky