Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Dominikánska republika Puerto Plata

Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je krajinou, ktorá láka tisíce turistov z celého sveta svojou nádhernou prírodou, kultúrou, ale aj ubytovaním. Práve v oblasti Puerto Plata nájdete mnoho možností, ako si vybrať ideálne miesto na odpočinok.

Jednou z najobľúbenejších možností sú all-inclusive hotely. Tieto hotely sa nachádzajú priamo pri pláži a poskytujú svojim návštevníkom všetko, čo potrebujú na luxusnú dovolenku. Medzi štýlové hotely patrí napríklad Grand Paradise Playa Dorada alebo Presidential Suites by Lifestyle Puerto Plata.

Pre tých, ktorí si chcú užívať samostatnosť a nezávislosť, sú ideálnym riešením apartmány. V mestách a pri plážach nájdete množstvo apartmánov, ktoré poskytujú apartmánové hotely ako Star Mountain Jungle Lodge alebo Villas Cofresi.

Ak ste však nadšencom dobrodružstva a chcete zostať bližšie k prírode, určite oceníte možnosť ubytovania v kempe alebo v bungalove. V blízkosti Puerto Platy nájdete množstvo kempov ako Sosua by the Sea Boutique Beach Resort alebo Viva Wyndham Tangerine, ktoré sú osadené v tesnej blízkosti pláže.

Zážitok z dovolenky si užijete aj v menších penziónoch a hoteloch, ktoré sú umiestnené v centrách mestečiek a okolo pláží. Ponúkajú ubytovanie za prijateľnú cenu a ich výhodou je, že ste blízko miestnych obchodov, reštaurácií a ďalších zaujímavých miest.

Dominikánska republika má pre turistov mnoho ubytovacích možností, ktoré umožňujú priniesť si zo svoje dovolenky najväčšie potešenie. Pred cestou si preto zvážte, ktorá možnosť najviac vyhovuje vašim potrebám a predstavám z exotickej dovolenky. Ak sa rozhodnete navštíviť oblasť Puerto Plata, určite si nájdete ideálne miesto, kde strávite krásne chvíle oddychu.


Počasie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, ale aj teplým a vlhkým tropickým podnebím. Pokiaľ sa teda rozhodnete navštíviť Puerto Platu, jedno z najobľúbenejších miest v tejto krajine, môžete sa tešiť na vysoké teploty a slnko takmer celý rok.

Počasie v Puerto Plate závisí od ročného obdobia, ale všeobecne by sa dalo povedať, že je tu teplé a vlhké po celý rok. Teploty sa pohybujú od 24 do 35 stupňov Celzia a najvyššie teploty sú zvyčajne dosiahnuté v lete, teda v mesiacoch júl a august. Zároveň je to obdobie, kedy sa vyskytujú aj najviac dažďových zrážok, čo súvisí s obdobím hurikánov v Atlantickom oceáne.

Avšak, aj v zime a na jar, kedy býva na Slovensku chladnejšie počasie, je v Puerto Plate stále dosť tepla a vlhka. To znamená, že sa sem môžete vydať aj v takýchto mesiacoch a tešiť sa na pekné počasie.

Je teda dôležité sa pripraviť na to, že bude potrebné často piť tekutiny a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením, aby ste si užili dovolenku bez problémov a starostí. S odporúčaním vybavenia sa vám radi poradí aj cestovná kancelária, ktorá vám zabezpečí celú dovolenku vrátane letenky, ubytovania a iných služieb.

Celkovo, ak sa rozhodnete navštíviť Puerto Platu, nezabudnite sa pripraviť na teplé a vlhké počasie, ktoré tu býva po celý rok. Nakoniec, nechajte sa unášať týmto úžasným miestom a užite si dovolenku plnú zábavy a oddychu.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenky v Karibiku. Svojimi nádhernými plážami, teplým morom a pestrým kultúrnym dedičstvom ponúka nezabudnuteľné zážitky pre každého cestovateľa. Medzi najkrajšie miesta v Dominikánskej republike patrí aj mesto Puerto Plata.

Puerto Plata sa nachádza na severnom pobreží Dominikánskej republiky a je hlavným turistickým centrom regiónu. Jeho hlavnou atrakciou je nádherná pláž Sosua, ktorá s svojou bielou piesočnatou plážou a tyrkysovým morom láka návštevníkov z celého sveta. Pláž ponúka možnosť pre rôzne vodné športy, od surfovania až po potápanie, a tiež slúži ako útočisko pre milovníkov slnka a oddychu.

Okrem pláží ponúka Puerto Plata aj množstvo histórie a kultúry. Jednou z hlavných turistických atrakcií je napríklad pevnosť San Felipe, ktorá je považovaná za najstaršiu pevnosť v Amerike. Je postavená na okraji pobrežia a ponúka nádherný výhľad na okolie. Navštíviť môžete aj Amber muzeum, kde sa nachádza najväčšia zbierka prírodných jantarov na svete.

Mesto Puerto Plata je tiež známe svojou živou hudobnou scénou a nočným životom. Tu si môžete užiť autentickú dominikánsku hudbu, tance a chuťovky v jednom z miestnych barov alebo reštaurácií. Pre milovníkov golfového športu je k dispozícii niekoľko golfových ihrísk, na ktorých si môžu zahrať a užiť si krásu okolitého prírodného prostredia.

Ak chcete spoznať miestnych a dozvedieť sa viac o ich kultúre, odporúčam navštíviť blízke miesto Rio San Juan, kde sa nachádza rezervácia dažďového lesa. V tejto oblasti môžete prejsť cez drevené chodníky a obdivovať bohatú flóru a faunu. Tu sa nachádza aj niekoľko miestnych dedín, kde môžete stretnúť miestnych obyvateľov a ochutnať tradičnú dominikánsku kuchyňu.

Dovolenka v Puerto Plata je skutočným zážitkom. Ponúka krásne pláže, vzrušujúce vodné aktivity, kultúrnu rozmanitosť a príležitosť spoznať miestnych obyvateľov. Nech už sa rozhodnete stráviť len pár dní alebo dlhšie obdobie, určite nebudete sklamaní. Dominikánska republika a mesto Puerto Plata vám ponúknu jedinečnú dovolenku, o ktorej budete dlho snívať.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Plata


1. Aký je hlavným mestom Dominikánskej republiky?
- Hlavným mestom Dominikánskej republiky je Santo Domingo.

2. Aký je najväčším letiskom v Dominikánskej republike?
- Najväčším letiskom v Dominikánskej republike je letisko Las Américas International v Santo Domingo.

3. Aký je hlavný turistický región Dominikánskej republiky?
- Hlavným turistickým regiónom Dominikánskej republiky je Punta Cana.

4. Ktorý je najpopulárnejší plážový destináciou v Dominikánskej republike?
- Najpopulárnejšou plážovou destináciou v Dominikánskej republike je Puerto Plata.

5. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Dominikánskej republiky?
- Najlepšie mesiace na návštevu Dominikánskej republiky sú december až apríl, keď je najmenej zrážok a priemerné teploty sú pohodlné.

6. Aké aktivity môžem robiť v Puerto Plate?
- V Puerto Plate si môžete vychutnať plážový život, vodné športy, navštíviť historické pamiatky, ako napríklad pevnosť San Felipe, alebo ísť na výlety do okolitých prírodných rezervácií a parkov.

7. Ako sa dostanem z letiska v Puerto Plate do hotela v rámci mesta?
- Z letiska v Puerto Plate je možné využiť taxíky, shuttle servisy alebo verejnú dopravu, ako sú autobusy či motortaxis.

8. Aké sú typické jedlá v Dominikánskej republike?
- Typické jedlá v Dominikánskej republike zahŕňajú ryžu s fazuľou (moro de guandules), pečené kura (pollo asado), grilované morské plody (pescado frito) a spôsob prípravy mäsa na grile nazývaný "chimichurri".

9. Potrebujem vízum na návštevu Dominikánskej republiky?
- Pre väčšinu návštevníkov nie je potrebné vízum na návštevu Dominikánskej republiky, ale pas musí byť platný minimálne šesť mesiacov od dátumu vstupu.

10. Aké sú základné frázy v španielčine, ktoré sa mi môžu zísť pri návšteve Dominikánskej republiky?
- Základné frázy v španielčine, ktoré sa môžu hodiť pri návšteve Dominikánskej republiky sú: "Dobrý deň" - "Buenos días", "Ďakujem" - "Gracias", "Prosím" - "Por favor", "Áno" - "Sí", "Nie" - "No", "Hovoríte po anglicky?" - "¿Habla usted inglés?"


Letenka Dominikánska republika Puerto Plata


Cestovanie do Dominikánskej republiky je zážitkom, ktorý si každý cestovateľ zaslúži. Táto exotická destinácia ponúka nádherné pláže, prírodné pamiatky, kultúru a skvelé jedlo. Ak si vybrali ako miesto dovolenky Puerto Plata, nie je nič jednoduchšie ako zohnať si letenku.

Puerto Plata je letovisko na severnom pobreží Dominikánskej republiky a ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Letenky sú k dispozícii z mnohých krajín sveta, a to za rôzne ceny. Zvyčajne sú najdrahšie v sezóne a počas sviatkov, ale ak ste flexibilní s dátumami, môžete si zohnať výhodné ponuky aj počas sezóny.

Dominikánska republika má tri medzinárodné letiská, najväčšie z nich je letisko Las Américas v Santo Domingo. Ak chcete cestovať do Puerto Plata, najlepšou možnosťou je letieť na letisko Gregorio Luperón, ktoré sa nachádza len asi 20 minút od letoviska. Na letisku sú k dispozícii taxi, autobusy a prenájom áut, v závislosti od vašich preferencií.

Ak hľadáte najlacnejšie letenky, odporúčame sledovať ponuky a akcie rôznych leteckých spoločností. Niektoré lety sú výhodnejšie ako iné, v závislosti od letových trás a počtu prestupov. Ak nemáte problém s prestupmi, budete mať väčšiu šancu nájsť výhodnú letenku.

Po prílete na letisko Gregorio Luperón sa môžete tešiť na prekrásne pláže, množstvo zaujímavých miest na návštevu a skvelé jedlo. Puerto Plata je tiež domovom mnohých all inclusive resortov, z ktorých niektoré ponúkajú plavby po okolitých ostrovoch. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete sa vydať na surfovanie, windsurfing, alebo rafting na rieke.

Dominikánska republika ponúka návštevníkom množstvo zaujímavostí, a to nielen v oblasti Puerto Plata. Ak máte čas, určite by ste mali navštíviť aj iné miesta v krajine, ako sú Punta Cana, Santo Domingo a Samaná.

V zásade, zohnať si letenku do Puerto Plata nie je nič ťažké. Môžete vyhľadávať ponuky online alebo kontaktovať cestovné kancelárie. Dôležité je mať flexibilitu v dátumoch, aby ste si mohli vybrať najlepšiu ponuku. Ak máte radi exotiku, prírodu a dobré jedlo, návšteva Puerto Plata určite stojí za to.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky