Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Džibutsko Lac Assal

Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal - Tajomstvo najnižšieho bodu Afriky

Džibutsko Lac Assal sa nachádza v maličkej krajine Džibutsko, ktorá sa nachádza v africkej päte. Je známe vďaka svojmu veľkolepému a zároveň tajomnému jazeru, ktoré sa nachádza v jeho centre. Jezero Lac Assal je jedným z najnepredvídateľnejších, ale zároveň aj najfascinujúcejších turistických miest v Afrike.

Lac Assal je solné jazero, ktoré sa nachádza na najnižšom bodu afrického kontinentu. Leží na nadmorskej výške približne 155 metrov pod hladinou mora. Jeho dĺžka je asi 20 km a šírka 6 km. Tento extrémne solný bazén sa stal jedným z turistických magnetov v Afrike, ako aj dôležitým miestom na ťažbu soli.

Na prechádzke okolo jazera Lac Assal môžete byť svedkom úchvatných záberov modrého a bieleho solného krajiny, na ktorej sa môžete voľne prechádzať a fotografovať. Jazero sa nachádza v údolí, ktoré obklopujú horské masívy v južnej časti krajiny, takže môžete vidieť aj úchvatné výhľady na okolitú prírodu.

Jezero Lac Assal je unikátnou pamiatkou kvôli jeho extremitám. S obsahom soli až do 34,8%, sa nachádza len o niečo menej soli ako v známom Mŕtvom mori. Okrem toho má pH hodnotu až 10,5 a voda je takým silným prevodníkom tepla, že sa môžete cítiť ako v horúcej kúpeľni. To z Lacu Assal robí zároveň aj miesto, ktoré by sa malo navštíviť s opatrnosťou.

Napriek svojmu krásnu a fascinujúcemu vzhľadu, turistov k Lacu Assal privádza aj možnosť ťažby soli. Solí sa vyrába v nadnárodnej úrovni a je to hlavný zdroj príjmu pre miestnych ľudí.

Džibutsko je krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre nezabudnuteľné zážitky. Môže byť napríklad východiskom pre objavovania a prechádzky po krásnych belých piestoch, ale aj pre nočné safari alebo potápanie. Ak si plánujete cestu do Afriky, určite nevynechajte Lac Assal v Džibutske. Je to miesto, kde sa stretnete s jedinečnou prírodou a kultúrou.


Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lac Assal


1. Kde sa nachádza jazero Lac Assal v Džibutsku?
Odpoveď: Jazero Lac Assal sa nachádza v Džibutsku, krajina východnej Afriky.

2. Aká je nadmorská výška Lac Assal?
Odpoveď: Lac Assal je známe ako najnižšie bodové miesto Afriky, s nadmorskou výškou -155 metrov.

3. Aká je veľkosť Lac Assal?
Odpoveď: Jazero Lac Assal má rozlohu približne 54 kilometrov štvorcových.

4. Je Lac Assal slané alebo sladké?
Odpoveď: Lac Assal je veľmi slané jazero, považované za jedno z najslanších na svete.

5. Aká je príčina vysokého obsahu soli v Lac Assal?
Odpoveď: Lac Assal je vytvorené výparom morskej vody a obsahuje vysoké množstvo soli kvôli neustálemu odparovaniu a minimálnemu prítoku vody.

6. Aký je dôvod, prečo je Lac Assal také slávne?
Odpoveď: Lac Assal je slávne nielen svojou slanosťou, ale aj preto, že je najteplejším miestom v Džibutsku a jedným z najhorúcejších na svete.

7. Je Lac Assal obľúbeným turistickým miestom?
Odpoveď: Áno, Lac Assal je populárne turistické miesto kvôli svojej unikátnosti a kráse slaného jazera.

8. Aká je farba vody v Lac Assal?
Odpoveď: Voda v Lac Assal je známa svojou úžasnou modrou farbou.

9. Aký je život v Lac Assal?
Odpoveď: Vďaka svojej vysokorozmanitej slanej vode nehostí Lac Assal veľa živočíšnych druhov, ale nájdete tam niekoľko protilátek a mikroorganizmov.

10. Poskytuje Lac Assal aj rekreačné aktivity?
Odpoveď: Áno, turisti majú možnosť plávať a potápať sa v slanej vode Lac Assal a vychutnávať si jedinečnú prírodu tohto miesta.


Dovolenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedno z najkrajších miest na svete, ktoré by určite nemalo uniknúť záujmu cestovateľov. Toto miesto ponúka nádherné scenérie, zaujímavú históriu a obľúbené turistické aktivity. Ak sa chystáte na dovolenku v Afrike, Džibutsko Lac Assal by malo byť na vrchole vašeho zoznamu miest na návštevu.

Džibutsko je malá krajina v hornatej oblasti Áfrického rohu medzi Etiópiou, Somálskom a Eritreou. Krajina je zväčša púštna a má krásne pláže s čistou, jasnou vodou. Je domovom niekoľkých ďalších zaujímavých miest na návštevu, ale Džibutsko Lac Assal je určite tým najkrajším.

Lac Assal je slané jazero s mnohými minerálnymi solami a nachádza sa na najnižšom bode krajiny. Je to jedno z najslanších jazier na svete, takže zaujímavou aktivitou na jazere je plávanie v niečom, čo vyzeralo by ako veľká solanka. Voda v jazere má modrastý odtieň, ktorý sa mení v závislosti od polohy slnka a slnečného svitu. Je to úžasný zážitok a určite jedna z hlavných príčin, prečo je Džibutsko Lac Assal tak populárne u turistov.

Okrem plávania v jazere, je tu aj množstvo iných turistických aktivít. Napríklad, turisti môžu navštíviť blízke soľné polia, kde miestni obyvatelia ručne zberajú soľ. Navštívenie tradičného trhu v Džibutsku je tiež skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o miestnej kultúre a zvykoch. Mnohí turisti sa tiež radi ponoria do miestnej kuchyne a ochutnajú niektoré z tradičných jedál.

Celkovo je dovolenka v Džibutsku Lac Assal niečo, na čo by ste nemali zabudnúť pri plánovaní vašej nasledujúcej cesty do Afriky. Krásne scenérie, fascinujúca história a zaujímavé turistické aktivity robia z tejto krajiny skvelé miesto na návštevu. Ak hľadáte dobrodružstvo, zábery a skúsenosti, ktoré nikdy nezabudnete, Džibutsko Lac Assal je tou pravou destináciou pre vás.


Počasie Džibutsko Lac Assal


Džibutsko, malá africká krajina umiestnená v severovýchodnej Afrike pri brehu Červeného mora, je domovom mnohých fascinujúcich prírodných úkazov. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto oblasti je jazero Assal. Tento jedinečný kráterový jazerový systém je známy svojou krásou a zázračnými prvkami.

Lac Assal je jedným z najhorších prameňov soli na svete a zároveň najnižšie položeným bodom v africkom kontinente. Leží 155 metrov pod hladinou mora a jeho okolitý povrch sa skladá z nekonečných bielych soľných pláží. Je to neuveriteľný pohľad, keď slnko odráža od týchto bielych plôch a vytvára takú intenzivnú zářu.

Počasie v Džibutsku je extrémne suché a drsné. Táto oblasť je známa ako jedna z najhorúcejších na svete s priemernej teplote 41 ° C počas letných mesiacov a len minimálne zrážky. Napriek tomu, že je Džibutsko malé, rozsah teplôt sa v krajine môže výrazne líšiť. Napríklad jazeru Assal sa často teploty pohybujú okolo 50 ° C v horúčavách. Tento extrémne horúci vzduch a intenzívne slnko vytvárajú ideálne podmienky pre vznik obrovských solných útesov. Pôsobivé je aj samotné jazero, ktoré je prakticky bez rastlín a živočíchov v dôsledku svojej extrémne slanej vody.

Okrem horúčavy a sucha má Džibutsko aj veľmi nízku vlhkosť vzduchu, čo robí z tohto miesta jeden z naj suchších miest na Zemi. Aj keď sa zdá, že Lac Assal nemá žiaden vplyv na toto suché podnebie, je potrebné zdôrazniť jeho dôležitosť ako zdroj soli pre obyvateľov a aj pre export. Soľ je získavaná zo dna jazera a pomáha podporovať miestne hospodárstvo.

Pre turistov je Lac Assal jedným z najpopulárnejších miest, ktoré sa môžu v Džibutsku navštíviť. Zaujímavé je, že jeho voda je tak slaná, že plávate na ňom bez väčšieho úsilia. Toto je niečo, čo turisti milujú skúšať a fotografovať. Okrem toho, môžete sa len prechádzať po bielych plážach soľných útesov a obdivovať krásu prírody.

Lac Assal v Džibutsku je jedným z najzaujímavejších a unikátnych miest na svete. Svojou nádherou, exotickou atmosférou a fascinujúcou históriou príťažliví turistov z celého sveta. Napriek tomu, že je to energeticky náročná destinácia, určite stojí za to navštíviť. Odporúčam ho každému, kto má záujem o počasie a nezvyčajné prírodné úkazy.


Ubytovanie Džibutsko Lac Assal


Džibutsko, malá krajina ležiaca na východnom pobreží Afriky, skrýva mnoho unikátnych miest, ktoré stojí za to objaviť. Jedno z týchto miest je Lac Assal, prírodný úkaz, ktorý si získal obdiv turistov z celého sveta.

Lac Assal, tiež známe ako Sodové jazero, je slané jazero vo vnútrozemí Džibutska. Nachádza sa v depresii, v ktorej je najnižší bod afrického kontinentu. S hrúbkou soli dosahujúcou až 200 metrov, je to najslanšie jazero mimo Antarktídy.

Jazero Lac Assal zaujíma svojimi nádhernými kontrastmi, ktoré vytvárajú okolitá hora Ardoukoba a slané pláže. Svojim modrým, tyrkysovým a bielym odtieňom pôsobí skoro ako nereálny prírodný div. Turisti často popisujú jeho krásu ako zázrak.

Aby ste si mohli čo najviac vychutnať návštevu jazera Lac Assal, ponúka Džibutsko rôznorodé možnosti ubytovania. Vďaka rozvoju cestovného ruchu, tu nájdete množstvo hotelov a rezortov, ktoré sú priamo umiestnené pri jazere. Tieto ubytovacie zariadenia vám umožnia zažiť jedinečnú atmosféru miesta a ponúknu vám výhľad na nádheru Lac Assal a jeho okolitú prírodu.

V niektorých rezortoch si dokonca môžete užiť súkromný prístup na pláž, ktorý je ideálny na relaxáciu po náročnom dni objavovania okolitej prírody. Od svetlomodrých vôd až po biely piesok, toto miesto vám poskytne skutočne unikátnu a nezabudnuteľnú skúsenosť.

Nemusíte sa obávať, že by ste sa pri ubytovaní v blízkosti Lac Assal ocitli v izolácii. Okolitá príroda totiž ponúka mnohé možnosti na aktivity a výlety. Môžete sa vydať na prechádzku po okolitých horách Ardoukoba a obdivovať úchvatné výhľady, alebo sa vydať na jazero samotné a zažiť akcie ako jazda na vodnom skútri alebo plávanie.

Čo sa týka stravovania, v týchto ubytovacích zariadeniach nájdete reštaurácie s miestnymi špecialitami, ktoré vám umožnia ochutnať autentické jedlá z Džibutska. Po jedle môžete zájsť do baru a ochutnať miestne nápoje, ako je káva alebo čaj, a zažiť pravú džibutskú kultúru.

Ak hľadáte dovolenku mimo ruchu a obľúbených turistických destinácií, Lac Assal v Džibutsku je pre vás ideálnou voľbou. S jedinečnou prírodou, širokou ponukou ubytovania a aktivít určite nájdete niečo, čo splní vaše očakávania. Zážitky, ktoré si tu budete pamätať aj po dlhých rokoch, vám urobia návrat do tejto malebnej krajiny neodmysliteľným.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky