Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina zázrakov a pokladov, ktoré každý človek musí vidieť. Asuán je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Egypte a je domovom mnohých pozoruhodností vrátane chrámu Philae a Násoslaví. Ak máte v pláne navštíviť Egypt, letenka do Asuánu by sa mala nachádzať na vrchu vašich priorít.

Jeden z najkrajších miest, ktoré v Asuáne môžete navštíviť je chrám Philae. Tento chrám bol pôvodne postavený na ostrove Philae, ktorý bol zalievaný vodami Nílu počas stavby Asuánskej priehrady. Preto bol v 60. rokoch 20. storočia presunutý na súčasné miesto na ostrove Agilkia. Chrám Philae je považovaný za jeden z najromantickejších miest v Egypte a je zasvätený bohyni Isis. Okrem jeho histórie a krásneho vzhľadu môžete návštevou chrámu Philae spoznať aj rôzne rituály a bohoslužby, ktoré sa tu konajú.

Násoslaví je taktiež miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Asuánu. Je to nádherné miesto, ktoré zaujme návštevníkov krásnymi farebnými kameňmi a sochami, ktoré sa nesmierne podobajú faraónskym hrobkám. Násoslaví je považované za jedno z najkrajších miest v Egypte a je veľmi populárne medzi turistami.

Návšteva Asuánu teda rozhodne stojí za to. Ak si chcete užiť históriu a bohatstvo egyptských pamiatok, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky do Asuánu. Okrem chrámu Philae a Násoslaví tu môžete nájsť aj ďalšie pozoruhodnosti, ako je napríklad Asuánska priehrada alebo Veľká priehrada. Asuán je tiež významným centrom pre obchodovanie s luxusnými tovarmi, ako sú koberce, perlivé šperky a kryštály.

Letenka do Asuánu nie je len cestou na miesto, kde môžete vidieť pozoruhodnosti, ale je to aj zážitok samotný. Letecká doprava umožňuje rýchle, pohodlné a efektívne cestovanie, čo je v Egypte veľmi dôležité. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Egypta, uzavrite túto skvelú krajinu a navštívte Asuán s jeho jedinečnou atmosférou a pokladmi.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán sa nachádza v dolnej časti Nílu, asi 850 km južne od Káhiry. Je to kultúrne bohaté mesto s množstvom historických pamiatok a fascinujúcou krajinou. Jedným z najväčších lákadlom pre turistov v Asuáne sú chrámy Philae a Násoslaví. Ak hľadáte ubytovanie v Asuáne, máte množstvo možností, aby ste si mohli vychutnať všetky tieto krásy.

Pri ubytovaní v Asuáne môžete sa rozhodnúť medzi luxusnými hotelmi a rezortmi nachádzajúcimi sa pri brehu Nílu alebo si môžete vybrať z viacerých cenovo dostupných hotelov a hostincov v centre mesta. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo na ostrove Elefantina, ktorý je najväčším ostrovom v rieke Nil. Z tohto miesta vám bude poskytnutý nádherný výhľad na rieku a okolitú krajinu. Niektoré hotely v centre mesta tiež ponúkajú skvelý výhľad na rieku.

Ak sa rozhodnete zostať v luxusnom rezorte, určite budete mať prístup k skvelým službám a moderným zariadeniam. Tieto rezorty často ponúkajú bazény, wellness centrá, reštaurácie a veľa iných zábavných aktivít. Budete mať tiež možnosť si vychutnať pohodlie a relax v prostredí, ktoré je navrhnuté s dôrazom na kvalitu a pohodlie hostí.

Okrem toho, pri ubytovaní v Asuáne budete mať ľahký prístup k mnohým historickým pamiatkam. Chrám Philae, nachádzajúci sa na ostrove Philae, je jedným z najdôležitejších chrámov v oblasti. Tento staroveký chrám bol presťahovaný na vyšší ostrov po vybudovaní priehrady Asuán. Môžete sa tam dostať loďou a ocitnete sa v nádhernom prostredí s mnohými starobylými pamiatkami.

Ďalším zaujímavým miestom v Asuáne je Násoslaví. Tento staroveký chrám slúžil ako miesto uctievania Isis, múzy lásky a plodnosti v egyptskej mytológii. Je tiež známy svojimi malebami a reliéfmi, ktoré zachytávajú históriu a mytológiu starovekého Egypta. Pri návšteve Násoslaví budete mať možnosť sa ponoriť do bohatých kultúrnych dedičstiev Egypta.

Ubytovanie v Asuáne vám umožní objaviť nádherné pamiatky a zároveň si oddýchnuť v pohodlí a luxuse. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely alebo cenovo dostupnejšie možnosti, určite si užijete svoj pobyt v tomto kultúrne bohatom meste. Asuán ponúka nádhernú krajinu, fascinujúcu históriu a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vám zaručene zostane v pamäti.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojím teplým a slnečným počasím po väčšinu roka a Asuán, jedno z najpopulárnejších miest Egypta, nie je výnimkou. Asuán sa nachádza na juhu Egypta a leží pri rieke Níl. Jeho poloha predstavuje ideálne podmienky pre milovníkov slnka a príjemného počasia.

Asuán má veľmi teplé klimatické podmienky. Letá sú horúce a suché s extrémnymi teplotami, ktoré dosahujú až 40 stupňov Celzia. Teploty v noci sa mierne znížia, ale zvyčajne zostávajú nad 25 stupňov Celzia. Počasie je suché a väčšina dní je slnečných.

Zimné mesiace v Asuáne sú o niečo chladnejšie, ale stále veľmi príjemné. Denné teploty v zime sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo nočné teploty dosahujú približne 10 až 15 stupňov Celzia. Aj v tomto období je však slnko na oblohe väčšinu dní a turisti môžu stále vychutnávať bezstarostné dni strávené vonku.

Asuán je tiež známy svojimi kultúrnymi pamiatkami, ako je napríklad chrám Philae. Tento chrám bola postavený na ostrove Agilkia a patrí k najkrajším a najznámejším pamiatkam Egypta. Jeho impozantná architektúra z 3. storočia pred naším letopočtom láka mnoho turistov z celého sveta. Je to skutočne fascinujúce miesto, kde si môžete vychutnať krásu a históriu Egypta.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Asuáne je Násoslaví – obrovská elektráreň, ktorá zásobuje Egypt elektrickou energiou. Môžete si vziať prehliadku a dozvedieť sa viac o výrobe elektrickej energie z rieky Níl. Je to zážitok, ktorý vás jednoducho ohromí.

Ak plánujete navštíviť Asuán, nezabudnite si obliecť ľahkú oblečenie a dostatok ochrany proti slnku. Slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém sú nevyhnutné. Môžete tiež zvážiť návštevu v zimnom období, keď sú teploty miernejšie.

Asuán je jedným z najkrajších miest Egypta, kde môžete zažiť nezabudnuteľnú kombináciu teplého počasia a histórie. Navštívenie chrámu Philae a Násoslaví patrí k povinnostiam pre každého návštevníka. Nech už sa rozhodnete navštíviť Asuán v lete alebo v zime, budete mať príležitosť zažiť fascinujúce počasie a pohľady, ktoré vám budú ešte dlho zostávať v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Často sa opytávajúce otázky o Asuáne (vrátane chrámu Philae a Násoslaví) zahŕňajú:

1. Kde sa nachádza Asuán?
Asuán sa nachádza na juhu Egypta, na brehu rieky Níl.

2. Ako sa dostanem do Asuánu?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Asuánu, je letecky z Káhiry alebo Luxoru. Môžete sa tam dostať aj po rieke Níl na lodi.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Asuáne?
Hlavnými atrakciami v Asuáne sú chrám Philae, Násoslaví, Vysoká hrádza Asuán, chrám Ramesseum a Nilometer.

4. Aká je história chrámu Philae?
Chrám Philae bol postavený pre bohyne Isis a bol pôvodne umiestnený na ostrove Philae, ktorý bol zatopený po postavení Vysokej hrádze Asuán. Chrám bol neskôr presunutý na vyšší ostrov Agilkia, kde sa nachádza dodnes.

5. Čo je Násoslaví?
Násoslaví je kultúrno-historická lokalita, ktorá zahŕňa súbor náhrobných nápisov a vytesaných chrámových reliéfov z rôznych období. Je to dôležité miesto pre vedcov a archeológov, ktorí sa zaoberajú egyptskou históriou.

6. Koľko stojí vstup do chrámu Philae?
Cena vstupenky do chrámu Philae sa líši v závislosti od štátnej príslušnosti a veku. Pre dospelých návštevníkov zo zahraničia je to približne 200 egyptských libier.

7. Aké sú časy otvorenia a zatvorenia chrámu Philae?
Chrámová oblasť Philae je otvorená pre návštevníkov denne od 7:00 do 17:00 hod.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Asuánu?
Najlepší čas na návštevu Asuánu je v zimných mesiacoch od novembra do februára, keď je teplota príjemnejšia a nepočíta sa s vysokou vlhkosťou.

9. Ako sa dostanem z Asuánu na ostrov Philae?
Na ostrov Philae sa dostanete motorovou loďou z brehu Asuánu. Plavby sú organizované denne.

10. Kde sa nachádza Vysoká hrádza Asuán?
Vysoká hrádza Asuán sa nachádza na južnom okraji mesta Asuán, pri rieke Níl. Je to najväčšia hrádza na svete a slúži na reguláciu vody v rieke Níl.


Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a pamiatky. Medzi miestami, ktoré by si každý turista pri návšteve Egypta nemal nechat ujsť, patrí aj Asuán. Tento nádherný egyptský mesto sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Núbii. Asuán je tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a históriu. Hlavné atrakcie mesta sú chrám Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae

Philae je jedným z najkrajších chrámov, ktoré môžeš navštíviť v Egypte. Tento chrámový komplex bol postavený v období Ptolemaiovcov v 4. storočí pred Kristom a nachádza sa na ostrove Philae v Núbii. Po vybudovaní nádrže Násser sa však celý komplex ocitol pod vodou. V 60. rokoch 20. storočia sa UNESCO rozhodlo tento komplex presunúť na nové miesto.

Pri návšteve Philae sa môžeš tešiť na nádherné chrámy a sfingy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. V chráme sa môžeš pozrieť na veľké fresky zobrazujúce mytológiu starovekého Egypta. Okrem toho tu nájdeš aj relikvie z obdobia faraónov.

Násoslaví

Násoslaví (taktiež známe ako Núbie) je kultúrne miesto, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, priamo pri hranici s Núbii. Násoslaví bolo dlhé roky poškodzované povodňami a počas výstavby nádrže Násser sa zväčšila plocha Núbie. Veľké množstvo pamiatok a chrámov sa tým ocitlo pod vodou. Dnes môžeš Násoslaví vidieť v malej časti v blízkosti Asuánu.

Pri návšteve Násoslaví si môžeš pozrieť najstarší kamenný most v Egypte, ktorý bol postavený počas obdobia faraónov. Okrem toho tu nájdeš aj múzeum obchodovania so zlatom v starovekom Egypte, ako aj chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodnej oblasti Núbie.

Plánovanie dovolenky

Ak plánuješ navštíviť Asuán, odporúčame ti odletieť z Káhiry lietadlom alebo vlakom. Asuán má aj vlastné letisko, ale nie je pre letiska v Egypte také veľké, ako v iných krajinách.

Odporúčame ti inálnu koncentrácii na bezpečnostné a zdravotné opatrenia, pretože Egypt môže byť v niektorých oblastiach považovaný za nebezpečný. Dbejte na to, aby ste sa držali miestnych zvyklostí a dodržiavali zákony.

Keď už ti nič nebráni v cestovaní, navštíviť Asuán s chrámom Philae a Násoslavím bude určite jedinečným zážitkom. Tohtoročnú dovolenku obohatí o dejiny, kultúru a nádherné pamiatky Egypta. Aký bude tvoj najobľúbenejší zážitok?


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky