Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Dahab

Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je zemou, ktorá má bohatú históriu, kultúru a nádherné pláže. Jedným z najatraktívnejších miest pre dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab. Toto malé mestečko sa nachádza na pobreží Červeného mora a je obľúbeným miestom medzi turistami z celého sveta.

Dahab je známy svojimi úžasnými podmorskými scenériami, kde si môžete užiť šnorchlovanie alebo potápanie v jednom z najkrajších korálových útesov na svete. Korály sú preto považované za jedno z hlavných lákadiel tohto miesta.

Dahab je tiež vyhľadávaný pre svoje pláže s jemným pieskom a priezračne čistou vodou. Mnohé z nich sú neďaleko centra mesta a ponúkajú výborné podmienky na opaľovanie a relaxáciu. Každý návštevník tu nájde svoje obľúbené miesto, kde si môže užiť slnko a oddych.

Mesto samotné je známe svojou priateľskou atmosférou a pohostinnými obyvateľmi. V centre mesta sa nachádza trh, na ktorom môžete objaviť rôzne miestne produkty ako koberce, šperky alebo tradičnú egyptskú kuchyňu. Je tiež možné navštíviť niektoré z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a ďalšie miestne špeciality.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je Dahab ideálnym miestom. Významná je tu predovšetkým windsurfingová scéna, vďaka silným vetrom je toto miesto jedným z najlepších na svete pre tento druh športu. Okrem toho je možné sa venovať aj kitesurfingu, potápaniu alebo jazde na kameľoch.

Mnohí turisti sa vydávajú aj na výlety do blízkeho púštného územia, kde môžu zažiť autentickú egyptskú kultúru a životnom štýle beduínskych kmeňov. Je tu možné preskúmať staré beduínske osady, jazdiť na horských bicykloch po piesočnatých dunách alebo si užiť nočnú bouřku pod otvoreným nebom.

Celkovo povedané, Dahab je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Bez ohľadu na to, či sa chcete len opaľovať a relaxovať na pláži, šnorchlovať a potápať sa v nádhernom podmorskom svete, alebo zažiť adrenalínové športy a objavovať miestnu kultúru, v Dahabe si určite príde na svoje. Zároveň v tejto malebnej destinácii nájdete miesto, kde si môžete užiť oddych a načerpať novú energiu v príjemnom prostredí.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je krajinou, ktorá láka nespočetnými krásami. Medzi najobľúbenejšie destinácie v tejto krajine patrí Egypt Dahab. Mesto Dahab leží na východnom pobreží Sinajského polostrova a je známe svojimi nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a relaxačnou atmosférou. Ak plánujete dovolenku v Egypte, určite si nechajte ujsť návštevu tohto malebného letoviska.

Pre mnohých turistov je prvým krokom v plánovaní cesty kúpa letenky. Dobre naplánovaná letenka môže znamenať obrovskú úsporu peňazí a času. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Egypta z rôznych letísk po celom svete. Je dôležité vybrať si spoločnosť a termín, ktorý vám najviac vyhovuje.

Cesta do Egypta závisí od vašej polohy, ale zvyčajne sa lety uskutočňujú do hlavného medzinárodného letiska v Káhire alebo do letiska v Sinai. Z týchto miest môžete vziať vnútroštátny let alebo prejsť na autobusové spoje. Pre cestu do Dahabu je najlepšou možnosťou prevážať sa autobusom alebo taxíkom. Trvanie cesty zo Semiramu do Dahabu zvyčajne trvá približne 90 minút.

Po príchode do Dahabu si budete môcť vychutnať jeho krásy a prírodnú scenériu. Najväčšou atrakciou tohto letoviska sú jeho pláže. Slávne pláže Lagoon a Blue Hole sú obľúbenými miestami medzi potápačmi. Ponúkajú úžasný podmorský svet s bohatým množstvom rastlín a živočíchov. Ak ste milovníkom potápania alebo snorklovania, nebudete sklamaní. V Dahabe sú k dispozícii aj potápačské kurzy pre začiatočníkov, takže sa môžete naučiť, ako objavovať tajomstvá podmorského sveta.

Okrem pláží ponúka Dahab aj veľa iných atrakcií a aktivít. Môžete sa vydať na výlet na Sinajský vrchol, ktorý je jedným z najvyšších vrcholov v Ázii. Počas výstupu na vrchol si budete môcť vychutnať nádherný výhľad na púšť, more a celé mesto Dahab. Ak vás zaujíma históriu a kultúra Egypta, určite navštívte starobylé miesto Farúm. To sa nachádza v blízkosti letoviska Dahab a ponúka množstvo ruín a pamätihodností.

V Dahabe sa tiež nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu. Mnoho z nich ponúka typické jedlá ako kebab, falafel a hummus. Pre tých, ktorí majú radi nakupovanie, v Dahabe nájdete množstvo trhov, kde si môžete zakúpiť miestne remeslá, šperky a suveníry.

Egypt Dahab je jedným z najkrajších a najpopulárnejších letovísk v Egypte. S jeho beloskvousými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a relaxačnou atmosférou je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, uistite sa, že si naplánujte letenku až do Egypta a potom využite dopravu na miesto vašej dovolenky. Nechajte sa okúzliť krásou Egypta Dahab a prežite nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Otázka: Aké letiská sú najbližšie k Dahabu?
Odpoveď: Najbližšie letiská sú letisko Sharm El Sheikh (asi 90 minút jazdy) a letisko Taba (asi 2 hodiny jazdy).

Otázka: Aký je najlepší spôsob dopravy do Dahabu z letiska?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je rezervovať si dopravu vopred cez hotel alebo cestovnú agentúru. Taktiež je možné využiť taxi služby.

Otázka: Ktorá je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie časy na návštevu sú od októbra do apríla, keď je počasie miernejšie a teploty sú pohodlnejšie.

Otázka: Ktoré miesta v Dahabu stoja za to navštíviť?
Odpoveď: Niektoré z miest, ktoré stoja za to navštíviť, sú Sinajské hory, Červené more, pláže Lagoon a Mashraba a tradičné beduínske dediny.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Dahabu?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v tradičných beduínskych obchodoch alebo v obchodoch so suvenírmi. Najobľúbenejšími suvenírmi sú rôzne druhy keramiky, šperkov a beduínske tkaniny.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Dahabu?
Odpoveď: Niektoré z aktivít, ktoré sú k dispozícii v Dahabu, sú potápanie, windsurfing, plachtenie, súťaže v kiteboardingu, jazda na kameľoch a off-road jazdy.

Otázka: Kde sa nachádza najlepšia kúpanie v Dahabu?
Odpoveď: Najlepšie miesta na kúpanie v Dahabu sú v Lagoon a Mashraba plážach, kde sa voda zahrieva až na teplotu 28 stupňov.

Otázka: Je v Dahabu bezpečne cestovať?
Odpoveď: Áno, Dahab je považovaný za bezpečné miesto pre cestovanie, ale stále sa odporúča, aby ste boli opatrní a sledovali aktuálne bezpečnostné opatrenia.


Počasie Egypt Dahab


Egyptské mesto Dahab sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova a je obklopené krásnymi plážami Červeného mora. Toto úžasné miesto je známe svojou rôznorodou krajinou a bohatou kultúrou.

Počasie v Dahabe je typické pre miesta nachádzajúce sa v púšti. Mesto má aridné podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, sú veľmi teplé a suché. Teplota sa môže pohybovať medzi 35 °C a 40 °C, s teplotou mora okolo 28 °C. Slnečné svetlo je hojné, takže je nevyhnutné chrániť sa pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom tekutín.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Dahabe príjemnejšie. Teplota sa pohybuje medzi 20 °C až 25 °C, pričom teplota mora je stále teplá až okolo 23 °C. V noci môžu byť teploty chladnejšie, takže je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Dahab je tiež známy silnými vietormi, ktoré sú obľúbené medzi surfermi a kiteboardistami. Vietor najčastejšie fouká z juhu a dosahuje rýchlosti až 20 uzlov. Najväčší vietor sa vyskytuje v zimných mesiacoch, čo robí z Dahabu ideálne miesto na vodné športy.

Okrem hore uvedeného počasia je Dahab tiež známy pre svoje úchvatné podmorské scenérie. Červené more je domovom obrovského množstva korálových útesov a farebných rýb. Rybári a potápači z celého sveta prichádzajú do Dahabu, aby objavovali jeho bohatstvo pod vodnou hladinou.

Všetky tieto faktory robia z Dahabu ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú kombináciu slnečných plážových dní, vodných športov a prírodných krás. Je dôležité si však pamätať, že vzhľadom na extrémne teploty je vyžadovaná primeraná ochrana a hydratovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dahab, nezabudnite si vybrať vhodné oblečenie a krém na opaľovanie, ochranné okuliare a klobúk. Užite si nádherné pláže, zázračnú prírodu a jedinečnú atmosféru tejto malebnej destinácie.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab je mestečko nachádzajúce sa na Sinajskom polostrove v Egypte. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v tých najkrajších prírodných prostrediach. Medzi najväčšie lákadlá tohto miesta patrí jeho úchvatná pláž, bohatý podmorský svet a jedinečná atmosféra.

V oblasti Dahab sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú komfortné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov. Pre tých, ktorí preferujú luxus a exkluzivitu, sú k dispozícii luxusné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú všetky moderné zariadenia a služby, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií a masážnych salónov. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú maximálnu pohodu a relaxáciu počas svojho pobytu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac priateľské prostredie a lacnejšiu možnosť ubytovania, sú k dispozícii aj menšie hotely a apartmány v centre mesta. Tieto ubytovacie možnosti sú vhodné pre tých, ktorí chcú preskúmať okolie a zažiť dobrodružstvo. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko kemppov, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi outdoorových aktivít. Na pláži je tiež možné nájsť niekoľko stánkov s pltnami a stanmi, kde môžete stráviť noc priamo na pláži a zažiť autentický zážitok.

Jedným z hlavných lákadiel Dahabu je jeho úchvatná pláž a krištáľovo čisté vody. Pláž je ideálna pre opaľovanie, relaxáciu a rôzne vodné aktivity. Milovníci potápania budú nadšení množstvom korálových útesov a farebných rýb, ktoré možno vidieť pri snorklovaní alebo potápaní. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, je tu možnosť surfovania, windsurfingu a kiteboardingu. Vďaka silným vetrom je Dahab tiež populárnou destináciou pre tých, ktorí sa venujú windsurfingu a kiteboardingu.

Okrem vodných aktivít si môžete vychutnať aj rôzne ďalšie atrakcie v oblasti Dahab. Môžete navštíviť okolité púšte a absolvovať safari na korbách, ktoré vám umožní objaviť krásy sinajskej krajiny. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a nakupovať miestne výrobky, ako sú farebné šperky, keramika a suveníry.

Ak hľadáte oddych a dobrodružstvo v jednom, ubytovanie v Egypte v Dahabu je ideálnou voľbou. Mesto ponúka všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku - od krásnych pláží po vzrušujúce vodné aktivity a exotické kultúrne zážitky. Zároveň je tu dostatok možností ubytovania, aby vyhovovalo potrebám a preferenciám rôznych návštevníkov. Nech už si vyberiete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, pobyt v Dahabu vás určite nesklame.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky