Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Marsa Matruh

Ubytovanie Egypt Marsa Matruh


Egypt je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku, a Marsa Matruh je jedným z najkrajších miest, kde si turisti môžu užiť oddych aj aktivity. Marsa Matruh môže byť skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť overeným turistickým miestam ako Hurghada alebo Sharm El Sheikh a zažiť niečo unikátne.

Marsa Matruh je pobrežné mesto ležiace na západnom pobreží Egypta a je známe svojimi nádhernými plážami a tyrkysovým morom. Okrem relaxácie na pláži si tu môžete užiť aj ďalšie aktivity, ako je potápanie, kiteboarding, vodné lyžovanie a lovenie rýb. Playa Agiba je jednou z najznámejších pláží, kde si môžete užiť pokojnú atmosféru a jasné modré more. Pre tých, ktorí preferujú súkromie, sú k dispozícii aj súkromné pláže v hoteloch.

Pokiaľ ide o ubytovanie v Marsa Matruh, mesto ponúka široký výber hotelov pre rôzne rozpočty a požiadavky. Ak hľadáte luxus, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z 5-hviezdičkových rezortov, ktoré majú vynikajúce zariadenia, ako sú bazény, wellness centrá, reštaurácie a bary. Tieto hotely spravidla ponúkajú aj all-inclusive stravovanie, čo znamená, že máte zabezpečené všetky jedlá počas svojho pobytu.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je k dispozícii veľký výber lacnejších hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často jednoduchšie, ale stále poskytujú komfortné a čisté izby. Mnohé z nich sa nachádzajú len pár minút peši od pláže a ponúkajú aj možnosť vlastného stravovania v kuchyniach alebo reštauráciách v blízkosti.

Marsa Matruh je tiež bohatá na miestnu kultúru a históriu. Mesto je domovom niekoľkých historických zaujímavostí, ako sú staré rímske múry a pevnosti. Tu sa môžete prejsť mešitou Al-Maruna, ktorá je jednou z najkrajších mešít v Egypte. V blízkosti mesta sa nachádza aj národný park Almaza, ktorý je domovom mnohých rôznorodých druhov vtákov a vzácnych rastlín.

Rozpráva sa, že slnko tu svieti 365 dní v roku, takže Marsa Matruh je ideálnymi miestom pre tých, ktorí chcú užiť dovolenku na pláži a oddychovať. Môžete si vybrať z rôznych pobytov, od krátkodobých výletov po dlhodobé dovolenky.

Ak hľadáte oddych na krásnej pláži a chcete spoznať unikátne miesto v Egypte, Marsa Matruh je naozaj skvelou voľbou. So širokým výberom ubytovania a rôznymi aktivitami na výber tu budete mať neustále čo robiť a určite si užijete nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Matruh


Otázky:

1. Kde sa v Egypte nachádza Marsa Matruh?
2. Ako sa dostanem do Marsy Matruh?
3. Aké sú najlepšie pláže v Marsa Matruh?
4. Aké sú turistické atrakcie v Marsa Matruh?
5. Aké sú najlepšie hotely v Marsa Matruh?

Odpovede:

1. Marsa Matruh sa nachádza na severozápade Egypta pri Stredozemnom mori.
2. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Marsa Matruh, je lietadlom alebo autobusom z väčších miest, ako je Káhira alebo Alexandrija.
3. Niektoré z najlepších pláží v Marsa Matruh sú Agiba Beach, Cleopatra Beach, Almaza Bay Beach a Dabaa Beach.
4. Turistickými atrakciami v Marsa Matruh sú zvyčajne pláže, ako aj rôzne kultúrne a historické pamiatky, ako napríklad staroveké rímske kúpele Hamam Marat al-Qadim, Ptolemaiovská pevnosť v El Alamein alebo Sidi Youssef Oasis.
5. Niektoré z najlepších hotelov v Marsa Matruh sú Jaz Almaza Bay, Almaza Gian Resort a Sol Y Mar Marsa Matruh.


Počasie Egypt Marsa Matruh


Egypt je známy svojimi turistickými lákadlami, ktoré mnohokrát súvisia s teplým a slnečným počasím. Marsa Matruh, na severozápade Egypta, nie je výnimkou - jeho prirodzené krásy a pláže pri Sredozemnom mori sú obľúbené u mnohých návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Marsa Matruh je celoročne teplé a vlhké, s opačnými trendmi medzi letom a zimou. V lete sa teploty pohybujú medzi 25 až 35 stupňami Celzia a vlhkosť vzduchu je vysoká. Tento obdobie, ktoré sa pohybuje od júna do septembra, je známe pre intenzívne slnečné svit, ktorý sa nedá v tomto meste vyhnúť. Preto je dôležité sa ochrániť pred slnkom a nosiť chrániace oblečenie a opaľovací krém.

Zima na druhej strane, ktorá trvá od decembra do februára, je chladnejšia, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Vlhkosť vzduchu sa v tomto období pohybuje od 50 do 60 percent, čo znamená, že to nie je až také vlhké ako v lete.

Celkový obraz pre Marsa Matruh počasia je taký, že jeseň a jar sú obdobia najvhodnejšie pre návštevu tohto miesta, s miernymi teplotami a nízkou vlhkosťou vzduchu. Letné mesiace by mali byť pre turistov, ktorí nehľadajú pot a intenzívne slnečné svetlo, menej atraktívne.

Navyše, keďže je Marca Matruh umiestnený pri Sredozemnom mori, obdobie vonkajšej sezóny sa môže javiť aj vhodné pre plávanie a vodné športy. Vysoké teploty mora počas júna a júla sa môžu javiť ako žiadúce, no opäť tu platí, že turisti si musia dávať pozor na pomoc krémy na opaľovanie a mať na sebe dostatočne chrániace oblečenie a vybavenie.

V každom prípade, Marsa Matruh má čaro, ktoré bez ohľadu na počasie každého turistu určite zaujme. Oázové zákruty, krásne pláže, modré a pokojné more, to všetko sú miesta, ktoré sú varte navštíviť a po niekoľkých dňoch pobytu naozaj podmania a vracajú návštevníkov stále znova a znova.


Dovolenka Egypt Marsa Matruh


Marsa Matruh: Tajomstvo krás Egyptského pobrezia

Egypt je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Severnej Afrike. Medzi tými najznámejšími miestami patria Cairo, Luxor alebo Hurghada. Avšak, ak hľadáte pokojnejšiu a menej preplnenú lokalitu, určite nevynechajte Marsu Matruh.

Marsa Matruh je pôvabné mestečko nachádzajúce sa na severozápadnom pobreží Egypta, približne 270 km od Alexandrie. Je obkolesené tyrkysovým Stredozemným morom a ponúka nádherné piesočnaté pláže, ktoré sú zakryté ružovými skalkami a azúrovými vodami. Toto mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Marsa Matruh je známe svojimi úchvatnými plážami, ako napríklad Cleopatra Beach a Agiba Beach. Cleopatra Beach je tak pomenovaná podľa krásnej egyptskej kráľovny, ktorá milovala túto oblasť. Pláž je vybavená lehátkami, slnečníkmi a poskytuje tiež možnosť dobrodružných vodných športov ako potápanie či šnorchlovanie. Agiba Beach je potom skrytým pokladom súčasnosti, s čistými vodami a scenickou okolitou prírodou. Pieskové duny a skalnaté útesy vytvárajú dokonalú atmosféru pre romantické prechádzky popri mori.

Okrem pláží ponúka Marsa Matruh aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Môžete navštíviť historické pamiatky ako mausóleum Al Alamein, ktoré pripomína boje v druhej svetovej vojne. Ponúka tiež širokú sieť reštaurácií s tradičnou egyptskou kuchyňou, kde si môžete vychutnať špeciality ako falafel, kus-kus alebo množstvo ochutených mäsových jedál. Počas večerov môžete tiež ísť na prechádzku po prístave a pozrieť si tradičné rybárske člny, ktoré prinášajú čerstvené plody mora, ktoré si môžete vychutnať v jednej z miestnych reštaurácií.

Marsa Matruh má stále nedotknutú prírodu a z južnej časti mesta sa môžete dostať do národného parku Zawyet El-Borgot. Táto oblasť s jedinečnou flórou a faunou je výbornou destináciou pre milovníkov prírody. Môžete túriť po prekrásnych piesočných dúnach, sledovať rozmanité druhy vtákov alebo objavovať prírodné jaskyne a skalné útvary.

Marsa Matruh je tichým a pokojným miestom, ktoré sa pri ideálnej kombinácii pláží, histórie a prírody stáva skutočným rajom na zemi. Miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych, relaxáciu a príležitosť na objavovanie krás egyptského pobrežia. Ak máte radi pokojnejšie dovolenky a chcete zažiť niečo mimo bežných turistických trás, tak Marsa Matruh by nemala chýbať vo vašom zozname destinácií na ďalšiu dovolenku.


Letenka Egypt Marsa Matruh


Egypt má mnoho fascinujúcich miest, ktoré je možné navštíviť, ako sú napríklad Káhira, Luxor, Alexandrija alebo Hurghada. Avšak jeden z menej známych, ale zato o to krajších, je Marsa Matruh. Toto pobrežné mesto sa nachádza na západnom pobreží Egypta v regióne Matruh a je známe svojimi čistými plážami, tyrkysovo modrým morom a jedinečnou kultúrou.

Ak sa chystáte navštíviť Marsa Matruh, čakajte na vás nádherné pláže s jemným pieskom, ktoré sa tiahnu po celej pobrežnej čiare. Táto oblasť je v mnohých ohľadoch neodpustiteľne podcenovaná, ale jednou z jej zaujímavostí sú utečenci a migrantky, ktoré sem v posledných rokoch čoraz častejšie prichádzajú z Líbye a Tuniska. Tieto ženy si tu budovali svoje domovy a vytvorili si svoju vlastnú komunitu.

Okrem toho, Marsa Matruh je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dostať trochu z dobytka a pestovať si niečo miestne. Mesto je známe aj svojimi pastvami v okolí, kde sa pestujú stromy olív, fíky, granáty, avokáda a nespočetné množstvo aromatických plantiek. Tieto zložky prispievajú k jedinečnej chuti jedál, ktoré sú tu pripravované.

Niektoré atrakcie mesta zahŕňajú zrúcaniny rímskych hradov, ktoré sa nachádzajú na mnohých kopcoch okolo mesta, ako aj múzeum, ktoré vystavuje záhadné artefakty z minulosti. Okrem toho je možné tu rôzne potápať, párancovať alebo prejsť sa na koňoch alebo velblodoch po pláži.

Cesta do Marsa Matruh je možná len cez letisko v Alexandrii. Výhodou je, že letenky do Alexandrie sú často lacnejšie ako napríklad letenky do Káhiry. Z Alexandrie potom trvá cesta do Marsa Matruh obvykle v oblasti 4 hodín. Aby sa dostali do mesta, cestujúci si musia požičať auto a prejsť asi 280 kilometrov po diaľnici.

Všetko však stojí za to, pretože Marsa Matruh ponúka príležitosť vnímať egyptskú kultúru a krásu z inej strany. Toto mesto bude určite počas vášho pobytu na egyptskom pobreží stojí za to navštíviť a byť svedkom nádherných pláží, morskej chytrosti a pozorovať miestnych obyvateľov v kultúre.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky