Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Old Cairo

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Old Cairo


1. Čo sa nachádza v oblasti Old Cairo v Egypte?
- Old Cairo je domovom niekoľkých historických pamiatok vrátane Koptskeho múzea, Koptskej pevnosti Babylon, koptskej katedrály sv. Marka a veľa starobylých kostolov.

2. Ako sa tam dostanem?
- Old Cairo sa nachádza v blízkosti centra Káhiry a je ľahko dostupný MHD (metro, autobus) alebo taxíkom.

3. Koľko stojí vstup do Koptskeho múzea?
- Vstupné do Koptskeho múzea je zvyčajne v rozmedzí 100 až 150 egyptských libier.

4. Aké sú otváracie hodiny koptskej katedrály sv. Marka?
- Koptska katedrála sv. Marka je obvykle otvorená od 8:00 do 17:00 hod., ale odporúča sa skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

5. Má sa tam rezervovať vopred vstupenka?
- Vstupenky do väčšiny pamiatok v Old Cairo sa nemusia rezervovať vopred, ale je vždy lepšie skontrolovať si informácie na oficiálnych webových stránkach alebo kontaktovať miestne turistické informačné centrum.

6. Ako dlho je vhodné venovať pamiatkam v Old Cairo?
- Väčšina turistov si na návštevu pamiatok v Old Cairo vyhradí približne pol dňa, ale niektorí môžu chcieť stráviť viac času a objaviť priestor okolo.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Old Cairo?
- V blízkosti Old Cairo sa nachádza pyramidové pole v Gíze, Egyptské múzeum v Káhire a mnoho iných historických miest a pamiatok.


Ubytovanie Egypt Old Cairo


Egypt Old Cairo vzbudzuje obrazy starovekého Egypta s jeho majestátnymi pyramídami, pohrebiskami faraónov a nespočetnými kultovými miestami. Keďže tento región je hlavným turistickým cieľom, centrum Egyptian Old Cairo ponúka širokú škálu možností v oblasti ubytovania.

Existuje mnoho hotelov a hotelových reťazcov, ktoré ponúkajú luxusné a pohodlné izby pre návštevníkov. Mnohé z týchto hotelov sú situované blízko hlavných pamiatok a turistických atrakcií, čo ponúka jedinečnú možnosť cestovať peši a objavovať kúzlo Egypta Old Cairo.

Strediská, ako je napríklad "Marriott Mena House", "Le Méridien Pyramids Hotel & Spa" a "Cairo Pyramids Hotel", sa nachádzajú na okraji púšte a ponúkajú úchvatný výhľad na pyramídy. Tieto hotely kombinujú pohodlné ​​a luxusné izby s prvotriednymi službami a zariadeniami.

Ak preferujete autentické skúsenosti, máte možnosť ubytovať sa v riadach alebo riadových domoch uzatvorených v malebných uličkách Egypta Old Cairo. Tieto historické budovy sa premenili na ubytovacie zariadenia, čo ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na miestnu kultúru a architektúru. Mnoho z týchto ubytovaní ponúka aj vedené prehliadky a kultúrne aktivity, aby ste mohli hlbšie spoznať históriu a tradície starovekého Egypta.

Pre ľudí, ktorí preferujú nezávislosť a flexibilitu, sú k dispozícii aprtmany a štúdiá na prenájom. Tieto priestory ponúkajú vlastnú kuchyňu a oddelený obývací priestor, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z týchto apartmánových komplexov majú tiež bazény, reštaurácie a ďalšie zariadenia, ktoré prispievajú k pohodliu a zábave hostí.

Okrem toho je možné nájsť aj niekoľko lacnejších ubytovacích možností, ako sú hostely a penzióny. Tieto sú ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí chcú skúmať Egypt Old Cairo za dostupnú cenu. Aj keď sú tieto zariadenia skromnejšie, stále ponúkajú komfort a základné zariadenia, aby bola vaša návšteva pohodlná a príjemná.

Aby ste si rezervovali ubytovanie v Egypte Old Cairo, môžete vyhľadávať prostredníctvom rôznych online cestovných portálov, ako aj priamo cez webové stránky vybraných hotelov a penziónov. Je vhodné mať na pamäti, že táto oblasť je veľmi žiadaná medzi turistami, takže je dôležité rezervovať si miesto vopred, aby ste mali zaručené ubytovanie podľa vašich preferencií.

Nezávisle na vašom preferovanom type ubytovania, Egypt Old Cairo vám poskytne jedinečnú príležitosť prežiť magickú atmosféru starovekého Egypta až do vnútra každej izby. S výhľadom na majestátne pyramídy alebo s možnosťou spoznať autentickú kultúru a tradície miesta, ubytovanie v tomto regióne vás vezme na cestu do minulosti a očarí vás svojou krásou a mystikou.


Letenka Egypt Old Cairo


Egypt je jednou z najpopulárnejších destinácií pre milovníkov histórie a starovekých civilizácií. A medzi miesta, ktoré len tak navštíviť nemožno prehliadnuť, patrí vynikajúci staroveký Cairo.

Letenka do Egypta a návšteva starovekého Cairo sú zážitky, na ktoré dlho nezabudnete. Cairo je jedno z najstarších miest na svete a v sebe ukrýva silné historické korene, ktoré siahajú až do staroveku. Jeho históriu možno vypočítať až do doby starovekého Egypta, kedy sa stalo hlavným mestom tejto veľkej civilizácie.

Po prílete do Cairu sa turisti môžu ponoriť do starovekého sveta, a to hlavne v oblasti známej ako Old Cairo. Táto oblasť je plná fascinujúcich pamiatok a historických budov, ktoré stoja na miestach, kde bývali faraóni a vládli egyptské dynastie. Je to jedinečná príležitosť na to, aby ste prešli v histórii, zakúsili starovekú atmosféru a obdivovali úžasné umenie a architektúru tej doby.

Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie miesta v Old Cairo patrí napríklad Egyptské múzeum, ktoré je domovom mnohých vzácnych artefaktov a pokladov, vrátane slávnej Tutanchamónovej hrobky. Taktiež by nemal chýbať veľký mešita Salah ad-Din a Koptská oblasť s Koptským múzeom, kde si turisti môžu prezrieť veľké množstvo starobylých rukopisov a unikátnych relikvií.

Ďalšie poklady Old Cairo môžete nájsť v slávnom kostole Svätého Sergia a Bacchuse, ktorý je považovaný za jedno z najstarších kresťanských miest na svete. Navštíviť by ste nemali vynechať ani egyptské farnosti a ich pamiatkové kostoly ako Koptská pravoslávna katedrála Svätého Marka alebo Kostol Sv. Barbory.

Ak je archeológia a história to, čo vás baví, staroveký Cairo je jasnou voľbou pre vás. Výlet do tohto úžasného miesta vás vezme späť do čias faraónov a umožní vám bližšie sa zoznámiť s úžasným dedičstvom starovekého Egypta. Naplánujte si letenku do Egypta a nechajte sa uniesť do jedinečnej histórie a kultúry starovekého Caira.


Počasie Egypt Old Cairo


Egypt je známy svojim teplým a suchým počasím počas celého roka. Klima v Egypte je typicky aridné, s veľmi málo zrážkami a vysokými teplotami. Toto počasie je vhodné pre múmiu akým je Egypt - Cairo. Cairo je hlavné mesto Egypta a leží v oblasti, kde sa stretáva púšť a deltu Nílu.

V meste Cairo sa nachádza oblasť známa ako Old Cairo, ktorá je jednou z najstarších častí mesta. Táto oblasť je známa svojimi historickými pamiatkami a jedinečnou architektúrou. Old Cairo je domovom mnohých zaujímavých miest, vrátane niekoľkých mešít, kostolov a synagóg. Táto oblasť je tiež domovom niektorých najznámejších náboženských pamiatok v Egypte.

Keďže sa nachádza v oblasti s aridným podnebím, počasie v Old Cairo je ovplyvnené teplým a suchým počasím. Letá sú horúce a suché, s priemernými teplotami okolo 35 °C a viac. Naopak zimy sú miernym obdobím s teplotami okolo 18-20 °C. Celoročne je však potrebné dodržiavať hydratáciu a chrániť sa pred slnečným žiarením vzhľadom na vysoké teploty a silné slnko.

Pri návšteve Old Cairo je dôležité mať so sebou slnečné okuliare, šiltovku alebo klobúk a opaľovací krém s vysokým SPF faktorom. Je dobré mať tiež pri sebe fľašu vody, aby ste sa mohli hydratovať počas preskúmavania pamiatok. Kvôli vysokým teplotám a teplému počasiu je tiež odporúčané nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie.

Okrem extrémneho počasia je tiež dôležité vedieť, že táto oblasť, vrátane Old Cairo, môže byť pomerne rušná a preplnená turistami. Preto je vždy dobré mať so sebou mapu, aby ste si mohli lepšie naplánovať svoju cestu a vyhnúť sa strate. Taktiež si treba dať pozor na svoje cennosti a byť opatrný v oblasti, kde sú prítomní vreckári.

Aj napriek extrémnemu počasiu a možným preplneným uliciam, Old Cairo je nevyhnutná zastávka pre všetkých návštevníkov Egypta. Táto oblasť je plná histórie a kultúry a ponúka vám možnosť objaviť niektoré z najvýznamnejších pamiatok v Egypte. Od návštevy Koptskej pevnosti, Koptskej Koptského múzea po prechádzku popri historických kostoloch, návšteva Old Cairo vám ponúka jedinečný pohľad do minulosti Egypta.

Ak plánujete navštíviť Egypt a Old Cairo, je dôležité si dátumy cvičenia na pamiatky a ich otváracie hodiny vyhľadať vopred. Niektoré pamiatky môžu mať obmedzené otváracie hodiny alebo dni, kedy sú úplne zavreté. Takže si urobte domácu úlohu a naplánujte si svoju cestu, aby ste mohli čo najviac využiť váš čas v tomto známom egyptskom meste.

V závere, Old Cairo je fascinujúcou oblasťou plnou histórie a pamiatok. Počasie je teplé a suché počas celého roka, takže je dôležité si s sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Napriek teplému počasiu a prítomnosti množstva turistov, Old Cairo je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Egypta.


Dovolenka Egypt Old Cairo


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete. Krajina sa môže pýšiť niektorými z najkrajších a najznámejších pamiatok, ktoré prinášajú návštevníkom jedinečný zážitok z dovolenky. Ak hľadáte atrakcie mimo obvyklých turistických miest, potom je Old Cairo miestom, ktoré určite stojí za návštevu.

Old Cairo, alebo Koptská časť Káhiry, je miestom, kde sa zoskupujú niektoré z najstarších a najvýznamnejších kostolov, katedrál a kláštorov v Egypte. Medzi nimi sú napríklad kostoly Najsvätejšieho Bohorodičky, Sviatého Jiří a Sémyona Stylitu. Tieto budovy sú okrem svojej náboženskej hodnoty navštevované aj kvôli svojim krásnym a pôsobivým architektonickým prvkám.

V Old Cairo sa nachádza aj najstaršia synagóga v Egypte - Ben Ezra Synagogue. Existujú dokazy, ktoré naznačujú, že táto synagóga sa datuje až do 9. storočia, čo z nej robí výnimočnú stavbu.

Pre milovníkov histórie a archeológie nesmie chýbať návšteva Koptského múzea, ktoré sa nachádza poblíž katedrály Najsvätejšieho Bohorodičky. Múzeum má vynikajúcu zbierku koptských artefaktov, medzi ktoré patrí remeslá a umenia, náboženské predmety a liturgické knihy.

Okrem týchto kultúrnych atrakcií, môžete v Old Cairo stráviť čas prechádzkou jednou z najstarších častí Káhiry. Mali by ste si všimnúť kamennej architektúry a tesaných drevených dverích. Počas vašej prechádzky v okolí môžete takisto ochutnať miestne jedlá, ako napríklad egyptský chleb a falafel.

Egypt je krajinou s bohatou históriou a kultúrou, a Old Cairo je jednou z najstarších častí Egypta. Návšteva tohto miesta je pre milovníkov histórie, architektúry a kultúry neodolateľná. Preto, ak sa chystáte navštíviť Egypt na dovolenke, nenechajte si ujsť Old Cairo!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky