Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je miesto, ktoré je nádherné po väčšinu roka, a taktiež je to miesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z týchto miest je Saqqara, ktorá je známa svojou krásnou pirámídou Djoser.

Počasie v Saqqara je ovplyvnené tými istými faktormi, ktoré ovplyvňujú počasie v Egypte ako celku. Počet slnečných hodín a teplota vzduchu sú preto v Saqqara veľmi vysoké. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 35 ° C, ale môže sa vystupňovať aj vyššie. V zime je teplota v priemere okolo 20 ° C, čo znamená, že aj v zime je tu pomerne príjemný teplotný režim.

Keď prídete do Saqqara, môžete pozorovať krásne miesta, ktoré si môžete užiť v teplom slnečnom počasí. Rovnako ako v ostatných oblastiach Egypta, aj tu sa odporúča akýkoľvek pobyt v exteriéri plánujte na čas poobednej siesty, keď sú teploty na svojom vrchole.

Step Pyramid of Djoser je miesto, ktoré nemožno vynechať počas vášho pobytu v Saqqara. Táto pyramída bola postavená pred viac ako 4 500 rokmi a je významným náboženským a kultúrnym zariadením v Egypte. Okrem návštevy pyramidy, môžete si tiež vychutnať krásu prastarých egyptských hrobov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Keď prídete do Saqqara, nezabudnite si obliecť pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní udržať sa v pohodlných podmienkach aj v horúcom počasí. Rovnako nezabudnite na dostatok vody, aby ste sa mohli hydratovať a chrániť sa pred úpalom.

Celkovo, Saqqara je miesto, ktoré ponúka krásne počasie po väčšinu roka, avšak ak sa chcete vyhnúť extrémne tepelným podmienkam, je najlepšie navštíviť ho v zime. Ako aj iné miesta v Egypte, aj Saqqara ponúka skvelé dobrodružstvo a zážitky pre záujemcov o bohatú egyptskú kultúru.


Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá dokáže zaujať a prekvapiť každého. Celkom určite patrí medzi najznámejšie turistické destinácie sveta a má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom. Medzi obľúbené miesta v Egypte patrí aj Saqqara, miesto s mnohými pamiatkami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letenky na Egypt v poslednom čase získali na popularite, a tak sa stávajú čoraz momentálnejšie a prepojené s mnohými atrakciami, ktoré krajina ponúka. Ak plánujete cestu do Egypta, zaručene by ste nemali vynechať návštevu kvádrovej pyramídy v Saqqare, známej ako Step Pyramid of Djoser. Je to najstaršia a najväčšia pyramidová stavba v Egypte a od roku 1990 je zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pyramída bol postavená kráľom Djosrom počas Starého kráľovstva v 27. storočí pred n.l. v období, kedy sa mnoho noviniek týkajúcich sa architektúry a stavebníctva objavovalo v Egypte. Bola postavená z rôznych druhov kameňov a každý blok bol veľmi presne obrobený. Pyramída má bohatú históriu, ktorá ju robí ešte viac zaujímavou. Po vybudovaní pyramídy sa stala miestom uctievania kráľa a jeho obežných hrobiek.

Keď navštívite Saqqaru, môžete si všimnúť, že pyramída je obklopená mnohými menšími pyramidami a stavbami. Tieto stavby sú súčasťou rozsiahlej nekropolis, kde boli pochovávaní ďalší členovia faraónovej rodiny a významní šľachtici.

Pri návšteve Saqqary by ste mali mať v pamäti, že toto miesto je veľkým archeologickým náleziskom. Preto je veľmi dôležité, aby ste svoju návštevu plánovali s ohľadom na udržanie kultúrnych a historických pokladov tohto miesta pre budúce generácie.

Vstup do Saqqary nie je náročný. Často to býva súčasťou balíčkových zájazdov a leteniek do Egypta. Navyše, cesta trvá iba niekoľko hodín letu z Európy a preto sa dá Saqqara ľahko vstrebávať do väčšej dovolenky v Egypte.

Keď vstúpite do této krásnej oblasti, prechádzajúc rozsiahlymi archeologickými náleziskami a vidieť obrovskú Step Pyramid of Djoser, budete mať pocit, že ste sa dostali o niekoľko tisíc rokov späť. Preto neváhajte a kúpte si letenku na Egypt a navštívte Saqqaru a jej zaujímavé pamiatky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Egypta a miesta Saqqara vrátane Step Pyramid of Djoser:
1. Čo je Saqqara a kde sa nachádza?
- Saqqara je archeologická lokalita v Egypte, ktorá sa nachádza asi 30 km juhozápadne od Káhiry.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
- Step Pyramid of Djoser je staroegyptská pyramída, ktorá je považovaná za najstaršiu zachovanú pyramidu v Egypte. Kráľ Djoser ju dal postaviť ako svoje večné sídlo okolo roku 2600 pred n.l.

3. Aké je historické a kultúrne znamenie Step Pyramid of Djoser?
- Step Pyramid of Djoser je dôležitým historickým a kultúrnym znamením, pretože vytvorila štýl pyramidálnej architektúry, ktorý bol neskôr použitý na stavbu veľkých pyramíd v Gíze.

4. Ako sa môžem dostať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Saqqary, je cestovať z Káhiry. Môžete tam ísť taxíkom alebo autobusom, ale najlepšou možnosťou pre cestovanie je mať vodiča alebo sa pridať ku skupinovej zájazdovej prehliadke.

5. Koľko stojí vstup do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Poplatok za vstup do Saqqary a Step Pyramid of Djoser sa môže meniť, ale v roku 2021 to bolo približne 160 egyptských libier (asi 8,60 USD) pre zahraničných návštevníkov.

6. Ako dlho by som mal vložiť do návštevy Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Návšteva Saqqary a Step Pyramid of Djoser môže trvať približne 2-3 hodiny, ale niektorí ľudia sa tam môžu zdržať aj dlhšie. Závisí to od toho, ako sa zaujímate o históriu a aké máte záujem vidieť iné pamiatky v okolí.

7. Aké ďalšie atrakcie môžem vidieť v blízkosti Saqqary?
- K dispozícii je niekoľko ďalších pamiatok a atrakcií v blízkosti Saqqary, vrátane pyramíd v Gíze (vrátane Veľkej pyramídy Cheopsovej) a Egyptského múzea v Káhire. Tiež môžete navštíviť Sakkára a Ménéferra, staré mestá v okolí.

8. Existujú nejaké sprievodcovia, ktorí majú odborné znalosti o Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
- Áno, existuje mnoho odborných sprievodcov, ktorí majú odborné znalosti o Saqqare a Step Pyramid of Djoser. Pri návšteve sa odporúča mať sprievodcu, ktorý vám môže poskytnúť podrobné informácie o histórii a význame miesta.

9. Je povolené fotografovať Saqqaru a Step Pyramid of Djoser?
- Áno, je povolené fotografovať Saqqaru a Step Pyramid of Djoser. Fotografie sa bežne robia turistami, ale môže byť vyžadovaný poplatok za fotografovanie v niektorých častiach miesta.

10. Aké sú otváracie hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otváracie hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser sa môžu meniť, ale väčšinou sú otvorené pre návštevníkov od rána do večera. Je však odporúčané skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.


Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá privíta každého milovníka histórie a archeológie. Poznávanie jej mnohých kultúr, bohatstva a pamiatok je skutočným zážitkom, a práve Saqqara, s jeho pyramidami, patrí medzi jednu z najzaujímavejších lokalít, ktorá sa nachádza blízko Káhiry - hlavného mesta krajiny.

Saqqara je mestom, ktoré sa nachádza na juhozápade od Káhiry, a ponúka množstvo miest na preskúmanie, medzi ktorými najzaujímavejšiou je Step Pyramid of Djoser - prvá pyramidová stavba v Egypte.

Step Pyramid of Djoser je jedinečná stavba, ktorá bola postavená v období 2667-2648 pred naším letopočtom. Táto pyramidová stavba bola postavená pre faraóna Djosera a jej unikátny tvar bol navrhnutý Imhotepom, ktorý bol prvým architektom v histórii známym po menovitej.

V okolí Step Pyramid of Djoser sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta na preskúmanie, ako napríklad mastaby - hrobky faraónových príbuzných, ktoré sprevádzajú Step Pyramid.

Ďalšou zaujímavou časťou mesta Saqqara je tradičná egyptská dedinka, ktorá predstavuje starobylé Egyptské prostredie. Množstvo tradičných staveb aj každodenný život domácností vám dajú pocit, akoby ste sa ocitli v inom časovom období.

Pri ubytovaní v Saqqare máte niekoľko možností, ako bývať v priamom kontakte s množstvom pamiatok, ktoré má mesto na ponúkanie. Možno najlepšou možnosťou je pobyt v tradičnej egyptská dedinke, kde sa ponúkajú rôzne druhy ubytovania - od hotela až po bungalovy. Niektoré zariadenia sú dokonca vybavené vlastným bazénom, čím poskytujú luxusný ubytovanie po celom dni strávenom preskúmaním pamiatok.

Ďalšou výhodou ubytovania v Saqqare je, že sa nachádza v blízkosti mnohých iných turistických miest, ako napríklad piramídy v Gíze, Káhira a množstvo iných zaujímavých miest, čo dáva príležitosť, aby ste zažili úplný zážitok z návštevy Egypta.

Ak máte radi históriu a kultúru, Saqqara je miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Kombinácia fascinujúcich pamiatok spolu s originálnymi možnosťami ubytovania robia z mesta Saqqara zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina s bohatou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Jednou z najzaujímavejších destinácií v Egypte je Saqqara, známa pre svoju slávnu Step Pyramid of Djoser. Táto staroveká pyramidová štruktúra je jednou z najstarších zachovaných v Egypte a považuje sa za jeden z najvýznamnejších archeologických objavov v histórii.

Nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov od Káhiry, Saqqara je ľahko dostupnou destináciou pre návštevníkov. Step Pyramid of Djoser bola postavená počas obdobia Starej Ríše Egypta okolo roku 2700 pred n.l. Jej stavebným zázrakom bol Imhotep, vtedajší veľký vezír a liečiteľ faraóna Djosera. Táto pyramidová štruktúra vykazuje veľké inovácie v architektúre a je považovaná za predchodcu slávnych pyramid Gízy.

Step Pyramid of Djoser má šesť stupňov, dosahuje výšku takmer 60 metrov a stojí na ploche 109x125 metrov. Je postavená z obdĺžnikových blokov vápencového kameňa a je jedinečná svojím vzhľadom. Okrem samotnej pyramidy nájdeme aj ďalšie budovy a stavby, ktoré tvoria komplex Djoserovej pyramidy. Sú tu priestory pre kultovú ceremóniu, chrámy a základy ďalších budov, ktoré evidentne svedčia o veľkosti a význame tohto miesta v histórii Egypta.

Napriek tomu, že sa pyramidy nachádzajú v blízkosti Káhiry, navštívenie Saqqary je často menej preplnené ako návšteva slávnejšej pyramidy vo Veľkej pyramidovej oblasti. To umožňuje návštevníkom prežiť pokojnejšiu a osobnejšiu atmosféru pri objavovaní antických zázrakov Egypta.

Pre milovníkov histórie a archeológie je Step Pyramid of Djoser nevyhnutnosťou. Starobylým architektonickým zázrakom je obdivuhodné vidieť a dotknúť sa histórie. Táto pyramidová štruktúra je pokladom Egypta a dokonale ukazuje vývoj pyramídových stavieb v priebehu stárovia.

Okrem Saqqary je v blízkosti aj niekoľko ďalších pamiatok, ktoré si môžete vychutnať po návšteve pyramidy. Patrí sem Félixovo mauzóleum, mastaba Mererukiho a neďaleké múzeum Saqqara, ktoré obsahuje rôzne artefakty a artefakty zo Saqqary.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Egypte, navštíviť Saqqaru a Step Pyramid of Djoser by mal byť povinným bodom vášho itinerára. Toto unikátne miesto ponúka neopakovateľný pohľad na starovekú egyptskú kultúru a je zdrojom úžasného obdivu nad stavbou pyramidy. Prežite dovolenku plnú zázrakov a objavovania v Egypte Saqqara!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky