Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Siwa Oasis

Počasie Egypt Siwa Oasis


Egypt Siwa Oasis je jedným z najkrajších miest na severe Egypta. Nachádza sa v púšti Líbyjského údolia a je jedným z najväčších oázových systémov na svete. Táto oáza je známa svojou úžasnou prírodou, historickými pamiatkami a jedinečnou kultúrou.

Počasie v Egypt Siwa Oasis je ovplyvnené svojou polohou v púšti a je typické pre tropické podnebie. Počas dlhých letných mesiacov od mája do septembra sa teploty nezahrávajú až do 40 °C a môžu dokonca vzrásť až na 50 °C. Tieto horúčavy sú spôsobené blízkosťou Sahary a vlnou tepla, ktorá sa dostáva do oblasti. Veľké množstvo slnečného svetla a minimálne zrážky robia z tohto obdobia veľmi suché a horúce obdobie.

Počas jesenných mesiacov, od októbra do decembra, teploty začnú klesať a dosiahnuť priemerné hodnoty okolo 25 °C počas dňa. Noci sú chladnejšie, priemerne okolo 15 °C. Toto obdobie je považované za najpríjemnejšie, pretože teploty ustúpia a je príjemné sa túlať oázou, obdivovať scenériu a užívať si oddych v tieni palmových stromov.

Zimné mesiace, od januára do marca, sú relatívne miernym obdobím v oáze Siwa Oasis. Denné teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C a noce sú chladné, priemerne okolo 10 °C. Toto obdobie je taktiež vhodné na návštevu oázy a objavovanie jej úžasov.

Na jar, od apríla do mája, teploty začínajú stúpať a približujú sa letným hodnotám. Priemerné denné teploty sú okolo 30 °C, nočné teploty okolo 20 °C. Toto obdobie je vhodné na objavovanie krásnej prírody oázy, prechádzanie sa okolo starobylých pamiatok a užívanie si pohodového podnebia.

Počas celého roka je však potrebné byť pripravený na veľmi suché podmienky, pretože viac ako 90% dní je bez zrážok. Je dôležité mať s sebou dostatočné zásoby vody a vhodné oblečenie, ktoré ochráni pred slnečnými lúčmi.

Zhrnutím, Siwa Oasis je jedinečnou destináciou, kde môžete zažiť krásy púšte a vychutnať si jej špecifické podnebie. Horúče letá, príjemné jeseň a jar a mierny zimný chlad vytvárajú rozmanité zážitky pre návštevníkov.


Letenka Egypt Siwa Oasis


Egypt Siwa Oasis je fascinujúcou destináciou, ktorú by ste nemali prehliadnuť, ak sa chystáte navštíviť Egypt. Toto malebné miesto sústredené okolo oázy je ukryté medzi piesčitými dunami a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na život v púšti.

Cesta do Egypta Siwa Oasis je jednoduchá a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letu. Letecká doprava je rýchla a pohodlná, a umožňuje vám cestovať z hlavných európskych miest až priamo do Egypta.

Po prílete do Egypta si budete môcť vychutnať úžasný výhľad na oázu Siwa. Táto zelená oáza je osídlená miestnymi obyvateľmi, ktorí tu žijú už celé stáročia. Budete mať možnosť preskúmať ich tradičné domy a poznať ich životný štýl. Niekedy môžete vidieť miestnych ťažiť soľ zo slaných jazier a obdivovať toto tradičné remeslo.

Egypt Siwa Oasis je známa aj svojimi mnohými historickými miestami a pamiatkami. Jedným z nich je hrobka Alexandera Veľkého, ktorý navštívil túto oázu v roku 331 pred Kristom. Hrobka je architektonickým zázrakom a niečo, čo by ste určite nemali prehliadnuť počas svojej návštevy.

Okrem toho tu môžete navštíviť aj nádherné staroveké chrámy a pamätníky, ktoré sú súčasťou egyptského rozprávania. Napríklad chrám Amun-Ra, ktorý je dodnes zachovaný, je jedným z najvýznamnejších miest v oáze Siwa. Jeho starobylá architektúra a krásny výhľad na okolitú krajinu vás určite uchváti.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a aktívny oddych, oáza Siwa v Egypte ponúka aj mnoho možností. Môžete sa vydať na jazdu na kameľoch po piesčitých dunách, objavovať najodľahlejšie kúzlo púšte alebo sa kúpať v studenej vode jazera Mariut, ktoré je plné minerálov a má terapeutické účinky.

Nie je aj čudné, že Egypt Siwa Oasis je stále viac obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Tento kúsok raja v strede púšte vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý uvidíte iba na málo miestach na svete.

Takže ak plánujete navštíviť Egypt, nezabudnite zahrnúť do svojich plánov aj Egypt Siwa Oasis. Letecká doprava vám ponúkne pohodlný prístup do tejto malebnej oázy, kde sa môžete ponoriť do histórie, kultúry a prirodzeného bohatstva tejto úžasnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Siwa Oasis


1. Kde presne sa nachádza Siwa Oasis?
Siwa Oasis sa nachádza v západnej časti Egypta, blízko púštnych oblastí.

2. Aké sú hlavné atrakcie a pamiatky v Siwa Oasis?
Medzi hlavné atrakcie a pamiatky v Siwa Oasis patria Siwa Fort, Temple of the Oracle, Temple of Amun a Cleopatra's Bath.

3. Ako sa dostanem do Siwa Oasis?
Najlepším spôsobom ako sa dostať do Siwa Oasis je letecky do Káhiry a odtiaľ pokračovať na cestu autobusom alebo súkromným vozidlom.

4. Aké aktivity sa dajú v Siwa Oasis robiť?
V Siwa Oasis si môžete vychutnať jazdu na ťažných vozoch, kúpanie v termálnych prameňoch, pozorovať slávnu Siwa Oasis ležiacu pod hviezdami a vychutnať si tradičnú egyptskú kuchyňu.

5. Koľko času by som mal stráviť v Siwa Oasis?
Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Siwa Oasis, aby ste mohli preskúmať všetky jej atrakcie a pamiatky.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Siwa Oasis?
V Siwa Oasis je k dispozícii niekoľko hotelov, kempov a tradičných egyptských domov (mud huts) na ubytovanie.

7. Aký je ideálny čas na návštevu Siwa Oasis?
Najlepšie obdobie na návštevu Siwa Oasis je od októbra do apríla, keď je teplota príjemná a vyhnete sa horúcemu letnému počasiu.

8. Aké bezpečnostné opatrenia by som mal v Siwa Oasis dodržiavať?
Pri návšteve Siwa Oasis je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nosenie ochranného opaľovacieho krému a vody pri prechádzkach v púšti.

9. Potrebujem vízum na návštevu Siwa Oasis v Egypte?
Áno, turisti z väčšiny krajín potrebujú vízum na vstup do Egypta. Víza je možné získať na letisku v Káhire alebo online.

10. Ako je najlepšie preskúmať Siwa Oasis?
Najlepším spôsobom na preskúmanie Siwa Oasis je s miestnym sprievodcom alebo pomocou organizovaných výletov, ktoré zahŕňajú prepravu, stravovanie a ubytovanie.


Dovolenka Egypt Siwa Oasis


Egypt patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie na svete a veľmi často si vyberieme známe miesta ako Pyramídy alebo Luxor. Máloktorý turista sa ale dostane až do oázy Siwa Oasis, ktorá ponúka úplne inú atmosféru a skúsenosť ako klasické turistické miesta v Egypte.

Siwa Oasis sa nachádza na severozápade Egypta a je známa svojou krásnou prírodou, starobylými pamiatkami a jedinečnou kultúrou miestnych obyvateľov, ktorí sa nazývajú Siwania. Oáza je obklopená púšťou a dalo by sa povedať, že je to ostrov uprostred piesku. K Siwe sa dá dostať len ťažko a cesta sa určite oplatí.

V Siwe sa nachádza množstvo artefaktov a starých stavieb, ktoré sú dôkazom histórie tohto miesta. Najznámejšou pamiatkou je starobylé mesto Shali, ktoré bolo postavené už pred 13. storočím. Dnes už je toto mesto v ruinách, ale stále púta pozornosť svojou krásou a históriou.

Okrem kultúry a pamiatok, Siwa Oasis ponúka aj mnoho prírodných krás. V oáze sa nachádza množstvo oáz s čistou vodou, ktoré sa dajú využiť na kúpanie. Okrem toho sa v Siwe nachádzajú aj horúce pramene, ktoré sú populárne medzi turistami a poskytujú úľavu od horúceho egypstkého počasia.

Aj keď Siwa Oasis nie je najznámejšia turistická destinácia v Egypte, určite si zaslúži vašu pozornosť. Tento unikátny kút sveta je určite stojí za návštevu a poskytne vám neopakovateľnú skúsenosť, ktorú by ste nikdy nezažili v turistickej metropole ako je Cairo alebo Hurghada.


Ubytovanie Egypt Siwa Oasis


Egyptské oáza Siwa Oasis, ležiaca na severozápade krajiny, je pre turistov čoraz populárnejším cieľom kvôli svojim krásnym prírodným scenériám a historickým pamiatkam. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, možno sa budete zaujímať o najlepšie miesta na ubytovanie.

V Siwe Oasis sa nachádza široká ponuka ubytovacích zariadení, ktoré sa môžu prispôsobiť rôznym rodinným, romantickým, luxusným alebo cenovo dostupným potrebám návštevníkov.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie v Siwe Oasis je starodávne mesto Shali, ktoré sa nachádza na vrchole pohoria s výhľadom na oázu. Toto miesto ponúka romantické a autentické zázemie pre tých, ktorí hľadajú tradičný a historický zážitok.

Pre tých, ktorí sa zase chcú zdržiavať v blízkosti centra Siwe Oasis, je k dispozícii množstvo hotelov a penziónov rôznej kategórie a ceny. Medzi najluxusnejšie hotely patrí Adrère Amellal, čo znamená "Biela kameňová priehrada", ktorá sa nachádza uprostred pouštne s výhľadom na pohorie. Toto miesto ponúka jedinečnú kombináciu luxusu, historického prostredia a tesnej blízkosti k miestnym prírodným scenériám.

Pre tých, ktorí hľadajú menej nákladné možnosti, je k dispozícii množstvo penziónov a hostincov, ako napríklad Albabenshal, ktorý sa nachádza v historickom centre oázy a ponúka príjemné a cenovo dostupné ubytovanie pre návštevníkov.

Pri plánovaní svojho pobytu v Siwe Oasis môžete taktiež zvážiť jedinečné zážitky, ktoré ponúkajú niektoré z ubytovacích zariadení. Napríklad, Al Tarfa Desert Sanctuary ponúka jedinečné tradičné oázové bungalovy a k dispozícii je spa, ktoré sa zaoberá liečbou pomocou hliny.

Niektoré hotely a penzióny v Siwe Oasis sú tiež vybavené bazénmi a reštauráciami, ktoré ponúkajú miestnu kuchyňu a exotické a exkluzívne jedlá z iných krajín.

V Siwe Oasis máte teda možnosť zvoliť si ubytovanie, ktoré sa najviac hodí vašim potrebám a vašim financiam. Nielenže vám to umožní preskúmať krásy oázy v úplnom pohodlí, ale tiež sa môžete ponoriť do jej historického a tradičného prostredia. Preto ak sa chystáte navštíviť Siwe Oasis, neváhajte a zarezerujte si svoje ubytovanie už teraz.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky