Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ekvádor Quito (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quito (hlavné mesto)


1. Ako sa dostanem do Quito?
- Do Quito sa dá dostať lietadlom (Quito má medzinárodné letisko), autobusom alebo vlakom.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Quito?
- Najlepšie obdobie na návštevu Quito je od júna do septembra, keď je suchšie a slnečnejšie počasie.

3. Koľko času by som mal stráviť v Quitu?
- Odporúča sa stráviť aspoň tri dni v Quito, aby ste stihli vidieť hlavné atrakcie a užili si atmosféru mesta.

4. Musím si zohnať víza, aby som navštívil Ekvádor?
- Osoby z mnohých krajín, vrátane významných svetových ekonomík, ako sú Spojené štáty, Kanada alebo Európska únia, nemusia získať víza priamo pred príletom, ale pred príchodom do Ekvádoru musíte vyplniť príslušný online formulár.

5. Aké sú niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Quito?
- Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Quito zahŕňajú historické centrum mesta, katedrálu v Quito, trh Otavalo a Cotopaxi National Park.


Ubytovanie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je malebná krajina ležiaca na pobreží Južnej Ameriky. Je známe svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Jedno z najatraktívnejších miest na návštevu v Ekvádore je jeho hlavné mesto Quito. Quito je jedno z najvyššie položených hlavných miest na svete a je známe svojimi historickými pamiatkami a krásnym koloniálnym centrom. Ak sa chystáte navštíviť Quito, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie.

V Quito je možné nájsť rôzne druhy ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných hotelov po skromné penzióny, je tu niečo pre každého.

Dobrým miestom na ubytovanie je historické centrum Quita. Toto časť mesta je zaradená na zoznam Svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečnú atmosféru. V centre mesta sa nachádza veľa krásnych koloniálnych budov, kostolov a námestí. Mnoho z týchto historických budov bolo premenených na ubytovacie zariadenia, čo umožňuje návštevníkom zažiť autentický zážitok.

Ďalšou výhodou ubytovania v historickom centre je, že môžete ľahko objavovať okolité atrakcie peši. Môžete navštíviť Baziliku Nuestra Señora de la Merced, ktorá je jednou z najstarších budov v meste. Nemenej úchvatná je aj Plaza de la Independencia, hlavné námestie mesta, kde nájdete množstvo reštaurácií a obchodov.

Ak preferujete moderné a luxusné ubytovanie, čo by ste mohli využiť je Mariscal, časť Quito známa svojim nočným životom a modernými hotelmi. Tu nájdete množstvo medzinárodných reštaurácií, barov a obchodov. Ubytovanie tu síce môže byť drahšie, ale ponúka viac možností pre tých, ktorí hľadajú moderné zariadenia a vyšší štandard.

Ďalšími populárnymi štvrtami pre ubytovanie v Quito sú La Floresta a La Carolina. Tieto časti mesta sú populárne medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi pre svoje moderné hotely, reštaurácie a obchody. Môžete si vybrať medzi bežnými hotelmi a apartmánmi, ktoré vám poskytnú viac súkromia a priestoru.

Ak hľadáte ubytovanie s rozpočtom, v Quito sú aj cenovo dostupné možnosti. Môžete si vybrať medzi lacnými hotelmi, hosťovskými domami a penziónmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú spravidla jednoduchšie, ale stále ponúkajú dostatočný komfort pre pohodlný pobyt.

Pred rezerváciou ubytovania v Quito, zvážte svoje preferencie, rozpočet a polohu. Buďte si istí, že sa porozhliadnete po internete a prečítate si recenzie od predchádzajúcich hostí, aby ste si našli ideálne ubytovanie. Quito je fascinujúce mesto s bohatou kultúrou a historyou, a správne ubytovanie vám pomôže túto nádhernú destináciu ešte viac vychutnať.


Letenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Južnej Ameriky a je to jedno z najväčších zemepisných rozmanitostí na svete. Akých má Ekvádor kúzlo! Jazdiť sa na býkoch po zemi, hike po sopkách, lode Amazone alebo mať siesta v tichom prístave na tichom pobreží.

Hlavne mesto, Quito, je povestné svojou nezameniteľnou charmou a krásou. Quito sa nachádza v Andách na úrovni 2850 metrov nad morom, čo robí mesto jedným z najvyšších hlavných miest na svete.

Ak plánujete cestovať do Quito, kúpa letenky je neraz najlepšou časťou vašej cesty. Letenka do Quito býva dosť drahá, ale určite to stojí za to.

Po príchode do Quito si nemôžete nechať ujsť už v samotnom centre mesta množstvo zaujímavých miest, z ktorých si Quito rozkladá svetu. Zumítka a vrhať palmové gaštanové focušky na mnohých hlavných platoch miesta, ako sú napr. Palacio de Carondelet alebo Convento de San Francisco.

Okrem toho, navštívte históriu miesta tvoriacej jeho zlatý vek. V meste sa nachádza mnoho krásnych kostolov a katedrál, ako napr. Katedrála, ktorá sa nachádza v srdci historického centra.

Ak radi trávite čas v prírode a máte radi turistiku, potom sa môžete vybrať na nejeden výlet. Napríklad môžete navštíviť Kráľovu cestu (La Ruta de los Volcanes), ktorá začína v Quito a vedie na juh k Cotopaxi - z čoho sa môžete tešiť na prekrásne pohľady na aj túto sopku.

V Quito nájdete aj rôzne tradičné trhy, na ktorých si môžete kúpiť najrôznejšie suveníry, ako napr. ručne činené šperky, keramiku alebo sušené ovocie.

Ako zaujímavosť spomeňme, že Quito sa tiež môže pochváliť mestskou džungľou. Nayukanchiku, jedno z najväčších zelených plôch v Quito, ponúka bohatstvo flóry a fauny a je miestom, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta.

Výlet do Quito určite stojí za to. City sa zaujímavou historiou a bohatou kultúrou, s krásnou prírodou a tradičnými trhmi, neopakovateľnou atmosférou a úsmevnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vás prijímajú s otvorenými rukami. Ak plánujete let do Ekvádoru, nezabudnite sa zastaviť v Quito a s pokojom v srdci objavovať krásy týchto miest.


Dovolenka Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor leží na rovníku a je obklopený pralesm a vysokými horami. Jeho hlavním mestom je Quito, ktorý ponúka mnoho turistických atrakcií a aktivít pre návštevníkov.

Quito má dve časti - historické a moderné. Historická časť mesta je od roku 1978 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tam mnoho koloniálnych budov, katedrál a kostolov a ich architektúra odráža históriu mesta. Prechádzka ulicami a návšteva trhu "Mercado Central" sú skvelé spôsoby, ako spoznať miestne zvyky a kultúru.

Moderná časť mesta ponúka mnoho možností nakupovania, stravovania a nočného života. Návšteva obchodného centra "Quicentro Shopping" alebo "La Mariscal" v centru mesta, kde sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, sú dobré spôsoby, ako si užiť modernú stránku Quito.

Ak sa vydáte mimo mesta, rozhodne navštívte Cotopaxi - najvyšší aktívny sopka na svete s výškou 5 897 metrov. Ďalšou atrakciou je údolí Mindo, ktoré je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, vrátane opičiek a kolibrikov.

Pre milovníkov histórie a archeológie, odporúčame návštevu Ingapirca - najväčšieho a najdôležitejšieho inckého miesta v Ekvádore. Najlepšou možnosťou, ako si to všetko pozrieť, je prenajať si miestneho sprievodcu.

Iným skvelým miestom na návštevu je aj Galápagos. Archipelag ponúka jedinečné zážitky s množstvom druhov zvierat a rastlín, niektoré z nich sú dokonca endemické pre tento ostrov. Medzi najzaujímavejšie druhy patrí obrovské korytnačky, tulene, leguáni a mnoho rôznych vtákov.

Dovolenka v Ekvádore v meste Quito je určite zážitkom. Nech už sa rozhodnete pre históriu, prírodu alebo kultúru, Ekvádor má veľa na ponúkanie. Ak máte radi zimné športy, navštívte hoťba Pichincha, ktorý ponúka lyžovanie, snowboarding a iné zimné športy. Určite by ste nemali vynechať túto skvelú destináciu.


Počasie Ekvádor Quito (hlavné mesto)


Ekvádor je krásna krajina nachádzajúca sa v severnom konci Južnej Ameriky. Svojou geografickou polohou a rozmanitosťou terénu ponúka Ekvádor niektoré z najrôznejších a najexotičnejších klimatických podmienok na svete. Napríklad, hlavné mesto Ekvádoru, Quito, je známe svojimi jedinečnými počasím, vďaka ktorému je veľmi žiadaným turistickým cieľom.

Quito leží v Andskom pohorí na nadmorskej výške približne 2 850 metrov nad morom. Táto výška má zásadný vplyv na jej počasie a klimatické podmienky. Quito sa nachádza veľmi blízko rovníka, a preto sa mesto ocitá v tropickom pásme s miernymi teplotami počas celého roka.

Jednou z najvýraznejších charakteristík počasia v Quitu je výrazný rozdiel medzi dennými a nočnými teplotami. V bežných dňoch sa teploty pohybujú medzi 15-24 °C, avšak ráno a večer môže klesnúť až na 7 °C. Toto kolísanie teplôt je spôsobené vysokou nadmorskou výškou a chladným vzduchom, ktorý zostáva v údolí v Andách.

Ďalšou zvláštnosťou počasia v Quito sú dve hlavné sezóny - suché obdobie a daždivé obdobie. Väčšina dažďových zrážok padá od októbra do mája, čo zvyčajne zahŕňa aj orkánovú sezónu, ktorá prináša zvýšené dažde a silné veterné búrky. V suššom období, od júna do septembra, je zvyčajne oveľa menej zrážok a mesto sa môže tešiť na slnečné a jasné dni.

Niektoré z najviac obľúbených mesiacov na návštevu Quito sú jún a júl, kedy sa mesto teší na svoje najlepšie počasie. Slnko je časté a teploty sú príjemné, čo poskytuje ideálne podmienky na objavovanie zámkov a plávania v miestnych riekach a jazerách.

Miestni obyvatelia a turisti majú vďaka počasiu Quito tiež možnosť objaviť krásu a rozmanitosť ekvádorských horských vrchov a prírody. Mesto je obklopené množstvom sopiek a turistických atrakcií. Najvyšší vrchol v okolí, Cotopaxi, je obľúbeným miestom pre horolezcov a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Viac sa možno dozvedieť aj o Amazónii, keďže Ekvádor má časť svojho územia, ktoré sa nachádza v tejto obrovskej džungli. Dlhé, daždivé obdobie skutočne oživuje ekosystém v oblasti, čo umožňuje prenášať sa loďami a kajakmi a objavovať nespočetné množstvo druhov rastlín a zvierat.

Celkovo vzaté môžeme povedať, že Quito má jedinečné a zaujímavé počasie, ktoré pridáva svoj osobitý šarm tomuto mestečku. Bez ohľadu na ročné obdobie, túra po Quito je vždy nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých návštevníkov.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky