Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Estónsko Tartu

Letenka Estónsko Tartu


Estónsko, jedna z krajín tlačiacich sa dopredu na európskej scéne, je bohatá na históriu, kultúru a krásnu prírodu. A ktoré miesto je lepšie na spoznanie tohto fascinujúceho baltského štátu než jeho druhé najväčšie mesto - Tartu?

Keď prídete na letisko v Taline, hlavnom meste Estónska, môžete si prenajať auto a vydať sa na približne 2 hodinovú jazdu do Tartu alebo využiť pohodlné spoje verejnej dopravy, ako sú autobusy alebo rýchliky. Ak preferujete leteckú dopravu, môžete sa rozhodnúť pre lety z Talinu do Tartu. Hoci tento let trvá len približne 30 minút, je to nádherný spôsob, ako preskúmať rozmanitosť Estónska.

Po prílete do Tartu si všimnete okamžite čisté vzduch a pokojnú atmosféru tohto historického mesta. Tartu je domovom najstaršej a najprestížnejšej univerzity v Estónsku, čo znamená, že je tu veľa mladých ľudí, ktorí dodávajú mestu energiu a vitalitu.

Jedna z najväčších atrakcií Tartu je jeho staré mesto so svojimi úzkymi, kľukatými uličkami a starobylými budovami. Ak si chcete prehliadnuť múzeá alebo galérie, nájdete ich v starom meste. Veľmi zaujímavé je aj Tartuský univerzitný múzeum, ktoré ponúka zaujímavé výstavy a prehliadky histórie a kultúry mesta.

Tartu je tiež známe pre jeho hlavné námestie, kde sa nachádza baroková radnica s vežou a s úžasným výhľadom na mesto. Tu sa môžete zastaviť v jednom z mnohých kaviarní, posedieť si v záhradkách a vychutnať si lahodný estónsky dezert ako je napríklad Kama - tradičná miešanina ovsených vločiek, kukuričnej múky, jačmeňa a ďalších prísad.

Ak máte radi prírodu, Tartu neklame. Mesto je obklopené zelenou krajinou s nádhernými lesmi, jazerami a riekami. Môžete si prenajať bicykel a ísť na prechádzku po Tatranskom národnom parku alebo navštíviť obľúbený miestny park s názvom Toomemägi, ktorý ponúka nádherný výhľad na mesto a rieku Emajõgi.

Nemôžeme zabudnúť na estónsku kuchyňu, ktorá je plná tradičných chutí. Môžete si vychutnať špeciality, ako je ryby, pruské rezy alebo studený zemiakový šalát. Ak ste po meste hladní, neváhajte ochutnať estónsku tradičnú kaviareň, kde si môžete objednať niečo jednoduché, ale vynikajúce ako je pirohy s kyslou smotanou alebo zelňákovú polievku.

V Tartu sa vždy bude nájsť niečo, čo vás zaujme. Mesto ponúka dostatok príležitostí na relaxáciu, zábavu a objavovanie kultúry. S letenkou do Tartu vám Estónsko otvorí dvere do jedného z najkrajších miest na severe Európy. Takže, čo ešte čakáte? Využite túto skvelú príležitosť a vyberte sa na dobrodružstvo v Tartu!


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tartu


Estónsko Tartu je známe miesto s bohatou históriou a kultúrou. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Estónska a mesta Tartu:

1. Kde sa nachádza Tartu?
Tartu je druhé najväčšie mesto v Estónsku a nachádza sa na východe krajiny, v regióne Tartumaa.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Tartu?
Najlepšie obdobie na návštevu Tartu je zvyčajne od jari do jesene, keď je mildé a teplé počasie. V letných mesiacoch sa koná množstvo festivalov a podujatí.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tartu?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Tartu patrí Univerzita v Tartu, katedrála sv. Jána Krstiteľa, park Toomemägi, estónske národné múzeum, Virmský most a Botanická záhrada Univerzity v Tartu.

4. Aké sú typické jedlá v Tartu?
Niekedy si môžete vychutnať tradičné estónske jedlá ako napríklad kiluvõileib (chlieb s ustricami), pirukad (plnene koláčiky) a estónske pudingy.

5. Ako sa dostanem z letiska do Tartu?
Z medzinárodného letiska Lennart Meri Tallinn je možné sa dostať do Tartu vlakom alebo autobusom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Tartu?
Hlavná obchodná ulica v Tartu, Riia tänav, je plná obchodov so štýlovým oblečením, darčekovými predmetmi a ďalším tovarom. Okolie únie Kaubamaja a Tasku centrum je tiež populárne miesto na nákupy.

7. Kde sa môžem zastaviť na kávu v Tartu?
V Tartu nájdete množstvo kaviarní a kaviarní, medzi ktoré patrí Štrampľová kaviareň, Werner Café a Tiigi 9.

8. Existuje nejaký festival alebo podujatie, ktoré by som nemal/ala vynechať?
Tartu je známe svojimi festivalmi, vrátane festivalu Torchlight, ktorý oslavuje prechod do nového roku, a festivalu Tartuff, ktorý je venovaný filmom. Estónsky národný festival piesní a tancu, ktorý sa koná raz za päť rokov, je tiež obľúbeným podujatím v Tartu.

Tieto otázky a odpovede poskytujú základné informácie o Estónsku a meste Tartu. Pri plánovaní návštevy je však vždy dobré si overiť konkrétne informácie o aktuálnych podujatiach a atrakciách.


Dovolenka Estónsko Tartu


Ak hľadáte nekonvenčnú dovolenku v neznámej destinácii, možno by ste mali zvážiť návštevu mesta Tartu v Estónsku. Toto historické mesto, ktoré sa nachádza na juhu Estónska, je skutočným skvostom, ktorý ponúka rôznorodé atrakcie pre návštevníkov.

Tartu je druhým najväčším mestom v Estónsku a má bohatú históriu a kultúru. Mesto je domovom najstaršej univerzity krajiny, Univerzity v Tartu, ktorá je zároveň najväčšou a najprestížnejšou v Estónsku. Vďaka prítomnosti väčšieho počtu študentov má Tartu mladistvú a vzrušujúcu atmosféru. V centre mesta nájdete množstvo historických budov a pamätihodností, ktoré odzrkadľujú bohatú minulosť mesta.

Jednou z najväčších atrakcií v Tartu je Katedrála sv. Jána, ktorá sa nachádza na hlavnom námestí. Táto veľkolepá gotická katedrála bola postavená v 13. storočí a je jednou z najvýznamnejších cieľov turistov v meste. V rámci prehliadky môžete navštíviť aj Katedrálnu vežu, odkiaľ si môžete vychutnať krásne panoramatické výhľady na celé mesto.

Okrem kultúrnych a historických pamiatok v Tartu nájdete aj množstvo prírodných krás. Jedným z najobľúbenejších miest je park Toomemägi, ktorý sa nachádza medzi riekami Emajõgi a Tammejõgi. Tento park ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu a je ideálnym miestom na prechádzky a pikniky.

Pre milovníkov umenia je tu aj Tartu umelohištia Vanemuine, ktorá ponúka širokú škálu divadelných predstavení, oper a baletových vystúpení. Mesto má tiež niekoľko múzeí, ako napríklad Estónske národné múzeum, kde si môžete pozrieť fascinujúce expozície z oblasti estónskeho života a kultúry.

Ak hľadáte jedinečnú gastronomickú skúsenosť, v Tartu máte k dispozícii množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné estónske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Nezabudnite si vyskúšať estónsku specialitu - čierna klobása, ktorá je vyrobená z bravčového mäsa a jačmeňa.

Estónsko je tiež známe svojimi saunami, takže si môžete dopriať chvíle relaxácie v jednom z mnohých wellness centier alebo saunových komplexov v Tartu.

Celkovo povedané, návšteva Tartu v Estónsku je skutočným dobrodružstvom. To znamená prebudenie v historickej atmosfére, výlety do prírody a objavovanie bohatstva estónskej kultúry. Takže ak ste pripravení na niečo iné a nezvyčajné, rozhodnite sa pre dovolenku v Tartu a nechajte sa uniesť krásou tohto estónskeho mesta.


Počasie Estónsko Tartu


Estónsko, konkrétne mesto Tartu, je známe svojim rozmanitým počasím a výraznými sezónnymi zmenami. Toto mesto, nachádzajúce sa v strednej časti krajiny, má kontinentálny klimatický charakter s určitými vplyvmi baltského mora.

Tartu zažíva všetky štyri ročné obdobia s výraznými teplotnými rozdielmi. Letá sú teplé a relatívne vlhké, s priemernými teplotami okolo 20 °C a maximálne teploty sa môžu vystupovať až na 30 °C. Príležitostné búrky a zrážky sú bežné v letných mesiacoch. Aj keď je tu dostatok slnečných dní, Tajmaň si určite so sebou bude niesť slnečné okuliare a opaľovací krém!

Jeseň prichádza do Tartu s poklesom teplôt a s výraznou zmenou v krajinnej scenérii. Stromy sa menia na rôznofarebné palety, čo vytvára nádherné miesta na prechádzky. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, ale môžu byť aj nižšie, priemerné minimum sa pohybuje okolo 2 °C. Zrážky sú častejšie a zväčša sa jedná o mierne dažde. V jesenných mesiacoch si bude potrebovať so sebou vziať teplejšie oblečenie a pršiplášť, aby sa vyhol možnému prekvapeniu z dažďa!

Zima v Tartu je studená a suchá. Teploty klesajú pod nulu a priemerne sa pohybujú okolo -5 °C, ale v najchladnejších dňoch sa môžu spustiť až na -15 °C alebo ešte nižšie. Zima tu preto vyžaduje poriadnu vrstvu teplého oblečenia a ochrany proti mrazu. Zrážky sú pomerne nízke, s výnimkou občasného sneženia, ktoré tu môže celú krajinu zobrať pod svoju bielu prikrývku.

Na jar sa situácia mení a teploty začínajú stúpať. Prvé kvety sa objavujú na lúkach a v parkoch a celé mesto sa prebúdza z zimného spánku. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a postupne stúpajú počas mesiacov. Zrážky sa znova zvyšujú, ale s častejšími slnečnými dnami je jarné obdobie v Tartu považované za príjemné a príležitosť na prechádzky po okolí.

Celkovo by sme mohli povedať, že počasie v Tartu je dosť nestálé a náladové. Aj keď to možno spôsobí výzvu pri balení kufra, prinesie to mnoho krásnych a čarovných okamihov pre tých, ktorí navštívia toto okúzľujúce miesto. Takže nech už prichádzate v lete alebo zime, budete mať možnosť zažiť rôznorodosť estónskeho počasia a nádherné prírodné scenérie, ktoré ide ruka v ruke s každou zmenou ročného obdobia.


Ubytovanie Estónsko Tartu


Tartu, nachádzajúce sa v estónskom Estónsku, je jedno z najväčších a najdôležitejších miest v krajine. Ide o akademické mesto so slávnou univerzitou a množstvom historických pamiatok. Ak sem plánujete cestu, je dôležité zabezpečiť si kvalitné ubytovanie.

V Tartu nájdete širokú ponuku rôznych typov ubytovania, od hotelov a penziónov po hostely a apartmány. Pri výbere sa môžete riadiť viacerými faktormi, ako je vaše preferované miesto, rozpočet a osobné potreby.

Jednou z možností je zvoliť si hotel. V Tartu nájdete množstvo hotelov rôznej kategórie, od luxusných až po cenovo dostupné. Luxusné hotely ponúkajú prvotriedne zariadenie a vybavenie, ako sú pohodlné izby, reštaurácie, bazény a wellness centrá. Tieto hotely sa nachádzajú väčšinou v centre mesta a ponúkajú skvelú polohu na preskúmanie okolia.

Ak preferujete niečo cenovo dostupnejšie, môžete zvážiť možnosť penziónov. Sú známe svojou príjemnou atmosférou a typickou estónskou pohostinnosťou. Penzióny sú často menšie a poskytujú viac osobnej starostlivosti, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí hľadajú domáci pocit.

Hostely sú ďalšou možnosťou pre budžetovo zameraných cestovateľov. V Tartu sa nachádza niekoľko hosteľov, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie vo väčšine prípadov vo forme spoločných izieb. Táto možnosť je veľmi obľúbená medzi mladými cestovateľmi a tými, ktorí chcú stretnúť nových ľudí.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a pohodlie, bytové apartmány sú skvelou voľbou. V Tartu je niekoľko služieb, ktoré ponúkajú krátkodobé prenájmy bytov a apartmánov. Tieto možnosti často umožňujú cestovateľom mať vlastné kuchyne a priestory na oddych.

Pred rezerváciou ubytovania je dôležité mať na pamäti niekoľko faktorov. Je dôležité sa pozrieť na umiestnenie ubytovania a zhodnotiť svoje preferencie, či uprednostňujete centrum mesta alebo tichšiu lokalitu. Rozpočet je tiež dôležitý faktor, ktorý môže ovplyvniť vaše rozhodnutie.

Vďaka rôznorodosti ponuky ubytovania v Tartu si môžete vybrať také, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Bez ohľadu na váš výber, mali by ste mať skvelý pobyt v tomto historickom meste.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky