Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Abijatta-Shalla National Park

Počasie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je fascinujúcou krajinou na východnom pobreží Afriky. Svojim bohatým dedičstvom, kultúrou a prírodou ponúka množstvo miest, ktoré stojí za to objaviť. Jedným z týchto miest je národný park Abijatta-Shalla.

Tento národný park sa nachádza pri jazere Abijatta-Shalla, ktoré leží v juhozápadnej časti krajiny. Je to jedno z najväčších slaných jazier v Etiópii a zároveň jedno z najdôležitejších miest pre vtáky na svete. Park je tiež domovom pre množstvo divokých zvierat a rastlín.

Počasie v Abijatta-Shalla National Park sa výrazne mení v závislosti od ročného obdobia. Väčšinu roka prevláda suché obdobie, ktoré trvá od novembra do marca. Počas tohto obdobia sú teploty vysoké a môžu sa pohybovať okolo 30°C a viac. Niektoré oblasti parku sú veľmi suché a vysúšajúce, čo je atrakciou pre množstvo živočíchov, ktoré prežívajú v takýchto podmienkach.

Jún až september je obdobie dažďov v parku Abijatta-Shalla. V tomto období majú návštevníci možnosť vidieť transformáciu parku, keď suchá pustatina zelená a voda sa naplní jazerom. Teploty sú však o niečo nižšie, pohybujú sa medzi 20°C a 25°C. Dažde môžu byť pravidelné a silné, čo vytvára ideálne podmienky pre rastnú sezónu a ťaží z toho mnoho vtákov a iných tvorov, ktoré sú závislé od jazera.

Návštevníci Abijatta-Shalla National Park majú jedinečnú príležitosť vidieť bohatstvo a rozmanitosť ekozóny. Okrem úchvatných vtákov, ktoré patria nielen k miestnym druhom, park je aj domovom pre mnoho druhov cicavcov, vrátane antilôp, zebier a hyen. Park je tiež známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré ponúkajú návštevníkom relaxáciu a možnosť sa vykúpať v horúcej vode.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Abijatta-Shalla National Park, je dôležité si byť vedomý počasia a prispôsobiť sa tomu. Zimy sú pre etiópske štandardy miernym obdobím, ale teploty môžu stále klesnúť na chladných 5°C. Leto je zasa teplejšie a suché. Noste si preto vhodné oblečenie a zabezpečte si dostatok vody a opaľovacieho krému.

Abijatta-Shalla National Park je skvelým miestom nielen pre milovníkov prírody, ale aj pre tých, ktorí chcú spoznať kultúru Etiópie a vychutnať si jej jedinečné prostredie. Nech ste turista alebo miestny obyvateľ, táto oblasť ponúka nádherné scenérie a príležitosť užiť si jedinečný kúsok Afriky.


Ubytovanie Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je krajina bohatá na prírodné poklady a nádherné prírodné scenérie. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na pobyt v tejto krajine je Abijatta-Shalla National Park.

Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v centrálnej časti Etiópie, len pár hodín jazdy od hlavného mesta Addis Abeby. Park je domovom dvoch krásnych jazier - jazera Abijatta a jazera Shalla, ktoré predstavujú hlavné atrakcie tohto národného parku.

Jazero Abijatta je slané jazero so sladkovodným prameňom, ktorý prispieva k jeho jedinečnej ekológii. Je to dôležité miesto pre vtáky a domov mnohých druhov vtákov, vrátane rýb lietajúcich a pelikánov. Taktiež je tu možnosť sledovať veľké stáda divokých zvierat, ako sú antilopy, býkovec bledý a levhart.

Jazero Shalla je na druhej strane sladkovodné jazero a je o niečo väčšie ako jazero Abijatta. Svojou krásou a jedinečným ekosystémom láka mnoho návštevníkov, ktorí sem prichádzajú za pozorovaním vtákov a prechádzkami pozdĺž jazera. Park je aj domovom pre mnoho druhov ryb, a tak je ideálnym miestom pre milovníkov rybolovu.

Samotný Abijatta-Shalla National Park ponúka veľa možností ubytovania pre návštevníkov. V okolí parku sa nachádzajú malé kempy a prírodné kempovacie miesta, kde si môžete postaviť stan alebo parkovať karavan. Pre tých, ktorí preferujú pohodlné ubytovanie, je tu aj niekoľko hotelov a horských chatiek, kde si môžete vychutnať pohodlie a zároveň si užiť nádhernú prírodu parku.

Okrem ubytovania ponúka Abijatta-Shalla National Park aj množstvo aktivít a zážitkov pre svojich návštevníkov. Môžete sa vybrať na safari alebo prechádzky po parku, kde spoznáte faunu a flóru oblasti. Ďalšou aktivitou, ktorú tu môžete absolvovať, je aj plavba loďou po jazerách, čo vám umožní obdivovať nádhernú krajinu a zároveň vám umožní pozorovať vtáky a iné zvieratá zo vzdialenejšej perspektívy.

Abijatta-Shalla National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a vtákov, ktorí hľadajú jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Ubytovanie v tomto národnom parku vám poskytne exkluzívny prístup k krásam prírody a príležitosť spoznať bohatú biodiverzitu Etiópie. Ak plánujete cestu do Etiópie, určite nevynechajte návštevu Abijatta-Shalla National Park a objavte kúzlo tohto úžasného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Otázka: Kde sa nachádza Etiópia Abijatta-Shalla National Park?
Odpoveď: Abijatta-Shalla National Park sa nachádza v regióne Oromia, na juhu Etiópie.

Otázka: Aké druhy zvierat sa v parku nachádzajú?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú nilské koníky, hyeny, opice, gušteri, antilopy, gazely a mnoho druhov vtákov.

Otázka: Aké aktivity môžete v parku robiť?
Odpoveď: Návštevníci si môžu pozrieť divokú zver a vtáky, vychutnať si piknik pri jazere, plávať alebo loviť ryby.

Otázka: Je v parku možné prespať?
Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii kempovacie miesta a ubytovanie v kempe, ktoré môžete využiť počas celej noci.

Otázka: Aký je vstupný poplatok do parku?
Odpoveď: V parku sa platí vstupné vo výške 150 ETB pre zahraničných návštevníkov a 20 ETB pre miestnych obyvateľov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Park je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00 hod.


Dovolenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je krajina bohatá na exotickú prírodu a jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktoré môžete v krajine navštíviť, je Abijatta-Shalla National Park.

Národný park Abijatta-Shalla sa nachádza v južnej časti Etiópie a zaujíma rozlohu takmer 900 km2. Jeho názov je odvodený od dvoch jazier, ktoré sú jeho najvýznamnejšou črtou - jazera Abijatta a Shalla. Obe tieto jazerá sa nachádzajú v kráteroch sopiek a každé z nich má svoje vlastné unikátne charakteristiky.

Jazero Abijatta je významné pre svoj bohatý ekosystém a je jedným z najdôležitejších hniezdišť vtákov v Etiópii. Sú tu tisíce vtákov rôznych druhov, vrátane vzácnych vtákov ako sivohlavá capartica, či starci bieloliati. Preto je park obľúbeným miestom pre ornitológov.

Jazero Shalla je na druhej strane slané a hlboké, a preto je ideálnym miestom pre rôzne vodné aktivity. Turisti tu majú možnosť sa vydať na loď a obdivovať krásu jazera z vody alebo ho môžu skúmať pri výlete na člne.

Okrem týchto jazier je park tiež domovom pre niektoré z najzaujímavejších druhov fauny a flóry. Nájdete tu mnoho divokých zvierat, ako sú vzácne kolobehy, šakal maruškovitý, kozy a antilopy. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom, kde môžu sledovať divoké zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí.

Abijatta-Shalla je tiež známa svojimi termálnymi prameňmi, kde si návštevníci môžu dopriať kupelu a relaxovať. Tieto pramene ponúkajú úľavu od únavy po dlhých túrach a dopĺňajú celkový zážitok zo dovolenky v tomto nádhernom národnom parku.

Ak sa vydáte do Abijattu-Shalla National Park, môžete sa tešiť na všetky zážitky, ktoré ponúka - od pozorovania exotických vtákov a divých zvierat, cez plávanie v jazerách, až po relaxáciu v termálnych prameňoch. Je to miesto, kde môžete zažiť krásu a bohatstvo prírody Etiópie.

Ak ste dobrodružný typ cestovateľa alebo chcete objaviť niečo nové a jedinečné, návšteva Abijattu-Shalla National Park v Etiópii by pre vás mohla byť skvelou voľbou. Nezabudnite si vziať fotoaparát, pripraviť sa na náročné túry a vychutnať si všetky nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám táto dovolenka ponúkne.


Letenka Etiópia Abijatta-Shalla National Park


Etiópia je krajina bohatá na prírodné krásy a Abijatta-Shalla National Park je jednou z najpopulárnejších destinácií pre cestovateľov. Tento park sa nachádza v juhozápadnej časti Etiópie a ponúka návštevníkom úžasné príležitosti na prieskum a objavovanie fascinujúceho sveta flóry a fauny.

Abijatta-Shalla National Park je jedinečným miestom, kde sa stretávajú dve slané jazerá - Abijatta a Shalla. Tieto jazerá sú domovom mnohých vzácnych vtákov a rôznych druhov zvierat, ktoré žijú v ich okolí. Park je v skutočnosti jedným z najdôležitejších bažiniek pre vtáky v celej Afrike a bol preto vyhlásený za Ramsarskú lokalitu.

Ak si kúpite letenku do Etiópie a navštívite Abijatta-Shalla National Park, môžete sa tešiť na úžasné zážitky. Park je najlepšie spoznať prostredníctvom safari, kde budete mať možnosť vidieť sopečné hory, savany a zvieratá, ktoré tu žijú. Medzi najbežnejšie zvieratá patria žirafy, antilopy, zebry a slony. Ale to nie je všetko - park je tiež domovom pre rôzne druhy vtákov, ako sú pelikány, plameňáci, orly a iné vzácne vtáky.

Jazero Abijatta je známe svojou veľkou populáciou plameňákov. Pri chorém tône máte možnosť sledovať tisíce týchto krásnych vtákov, ako sa prechádzajú po brehu a hľadajú potravu. Je to nádherné videnie, ktoré vám zaručene vezme dych. Okrem plameňákov tu môžete tiež vidieť ďalšie vodné vtáky, ktoré sa tu zastavia počas svojich migrácií.

Ak máte radi turistiku, určite oceníte nádherné prostredie parku. Môžete si vybrať z rôznych turistických ciest a preskúmavacích trás, ktoré vás zavedú do hlbín tohto úžasného parku. Počas turistiky môžete mať šancu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a urobiť si nádherné fotografie.

Okrem prírodných krás je park tiež bohatý na kultúrne dedičstvo. Na východnom brehu jazera Shalla môžete navštíviť Súlulta hot springs, ktoré sú posvätnými miestami pre miestnych obyvateľov. Sviatosti sa konajú pri týchto horúcich prameňoch a môžete sa prihlásiť na rituálne očistenie.

Celkovo, Etiópia Abijatta-Shalla National Park je jedným z najkrajších miest v krajine, ktoré by ste nemali prehliadnuť počas svojej návštevy. S jeho jedinečnou kombináciou prírodnej krásy, vzácnej fauny a flóry a bohatého kultúrneho dedičstva, tento park vám poskytne nezabudnuteľný zážitok. Ak si chcete vychutnať tento rezervácia, nezabúdajte si rezervovať letenku a začať objavovať Etiópiu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky