Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Awash National Park

Letenka Etiópia Awash National Park


Etiópia Awash National Park: Kúsok divočiny v srdci Afriky

V srdci východnej Afriky, v Etiópii, sa nachádza jedinečná prírodná rezervácia, ktorá ponúka návštevníkom unikátny pohľad do afrického divočiny - Awash National Park. Tentosťahujuce sa na ploche takmer 800 kilometrov štvorcových ponúka bohatú faunu a flóru, stĺpajúce sopky, slnkom zaliate savany a nádherné vodopády. Pre každého milovníka prírody je Etiópia Awash National Park neodolateľnou destináciou.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je River Awash, ktorá vytvára vzrušujúce scenérie a príležitosti na pozorovanie zvierat. Počas safari môžu návštevníci očakávať zrak, ktorý si pamätá na celý život. Tu majú šancu stretnúť vzácne druhy, ako sú levharti, gepardi, hyeny, krokodíly, orly a mnoho ďalších. Majestátni sloni prechádzajú po savane a v rezervácii sa nachádza aj veľké množstvo antilop a zvyšných afrických šelmov.

Okrem bohatého živočíšneho sveta ponúka Etiópia Awash National Park aj skutočne jedinečný pohľad na sopku Fantale, ktorá dominuje nad krajinou. Je to jedna zo zdesilých aktivných sopiek v kraji a jej výbuchy sa stali nedotknutým zážitkom pre návštevníkov parku.

Národný park je tiež známy svojimi vodopádmi, medzi ktoré patrí najimpozantnejší Awash Falls. Tieto vodopády sú impozantné, keďže River Awash tadiaľto strmhlav padá cez vápencové skaly. Ich biele peny vytvárajú kontrast s tmavými skálami a ponúkajú pohľad, ktorý je rovnako nádherný ako vzrušujúci.

Etiópia Awash National Park neponúka len divokú prírodu, ale aj možnosti pre aktívny oddych. Pre tých, ktorí sú dobrodruzi v srdci, je tu možnosť výletov na koni po savane, alebo prechádzka na vrcholop sopky, aby si užili úžasný pohľad na oblasť.

Aby sa návštevníci dostali k parku, musia sa prehnať niekoľkými kilometrami z hlavného mesta Addis Abeba. Cesta tam však stojí za to, pretože Etiópia Awash National Park je skutočným pokladom v srdci Afriky.

Ak hľadáte dobrodružstvo, krásu prírody a jedinečný pohľad na africké zvieratá vo voľnom životnom prostredí, Etiópia Awash National Park je miesto, kde by ste mali určite navštíviť. Táto prírodná rezervácia vás nechá bez pľúc a s nezabudnuteľnými spomienkami.


Ubytovanie Etiópia Awash National Park


Etiópia je fascinujúcou krajinou plnou prírodných zázrakov a kultúrnych bohatstiev. V jej srdci sa nachádza národný park Awash, ktorý poskytuje úchvatné zážitky a ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť ubytovať sa v oblasti obklopenej nádherným prírodným prostredím.

Awash National Park je jedným z najstarších národných parkov v Etiópii a má rozlohu takmer 800 kilometrov štvorcových. Nachádza sa približne 200 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Addis Abeba, čo z neho robí ľahko dostupnú destináciu pre turistov. Park je domovom rôznych druhov divokej zveri, vrátane slonov, levov, hyen, gepardov, krokodílov a mnohých ďalších. Je to tiež útočisko pre rozličné vtáky, vrátane ohrozených druhov, ako napríklad africký marabu. Pre milovníkov prírody je návšteva Awash National Parku príležitosťou na pozorovanie divokej zveri v ich prirodzenom prostredí.

Pre turistov, ktorí si želajú zažiť prírodu Awash National Parku ešte intenzívnejšie, sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania. Národný park ponúka návštevníkom rôzne typy chatiek a kempovacích miest, kde môžu stráviť noc v tichu prírody. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú jedinečný pohľad na okolitý park a umožňujú turistom cítiť sa súčasťou prírody.

Chatky v národnom parku Awash sú navrhnuté tak, aby poskytovali základné pohodlie turistom s dôrazom na udržateľnosť a ohľaduplnosť k prírode. Sú postavené z tradičných materiálov a zdieľajú autentický štýl etiópskych kmeňov. Každá chata má svoju vlastnú verandu, odkiaľ môžete pozorovať okolitú prírodu a zvieratá. Turisti sa môžu tešiť z pokojnej ačistotyčistoty prírody a sledovať čarovné slnko zapadajúce za oblohou.

Pre tých, ktorí uprednostňujú kempovanie, národný park Awash ponúka kempovacie miesta s možnosťou rozložiť stan a prespať pod otvorenou oblohou. K dispozícii sú aj základné zariadenia ako sprchy a toalety. Títo odvážlivci budú mať možnosť prežiť autentický zážitok v divokej prírode a vychutnať si nočnú oblohu opustenú svetelným smogom.

Okrem úžasného ubytovania môžu návštevníci národného parku Awash využiť aj množstvo aktivít vyhovujúcich každému záujmu. Medzi obľúbené aktivity patria safari, turistika a výlety na pozorovanie vtákov. Turisti majú tiež možnosť navštíviť miestnych kmeňov, spoznať ich kultúru a ukázky tradičných etiópskych zvykov.

A tak, ak máte záujem o nesmiernu prírodnú krásu a úchvatné divočinu, Awash National Park v Etiópii je ideálnym miestom pre vás. Ubytovanie v tomto národnom parku vám umožní zažiť toto fascinujúce prostredie priamo z prvej ruky a zároveň ponúka možnosť spoznať kultúru a ľudí tejto jedinečnej krajiny. Nezabudnite si zobrať fotoaparát, pretože zábery z vašej cesty budú nezabudnuteľné.


Dovolenka Etiópia Awash National Park


Etiópia je známa svojou úchvatnou prírodou a prekrásnymi národnými parkmi. Jedným z najkrajších a najviac navštevovaných parkov v tejto krajine je Awash National Park.

Awash National Park sa nachádza v blízkosti kmeňa Awash, cca 200 km východne od hlavného mesta Addis Abeby a zaujíma plochu takmer 750 kilometrov štvorcových. Park ponúka prekrásne výhľady na horu Fentale, ktorá sa tyčí do výšky 2 027 metrov a na zovreté kaňony, ktoré obklopujú rieku Awash.

V tejto oblasti nájdeme tiež zaujímavé geotermálne pramene, ktoré sú obľúbeným miestom turistov. Okrem toho sa v parku nachádza množstvo divokej zveri, medzi ktorými nieto iného slony, zebry, pštrosy, levharti, krokodíly a šakali. Awash National Park je tiež domovom mnohých dr uhov vtákov, ktoré oslnia svojim farebným zafarbením a nádherným spevom.

Ak ste milovníkom turistiky, mali by ste určite vidieť zaujímavé miesta v parku, ako sú napríklad Vodopád Awash, kde môžete vidieť aj nádhernú krajinu čo stvorenú na čaro ďalšej Arendelle a Ohariu, alebo kaňony, ktoré stoja za to vidieť. Mnohé cesty v parku sú vhodné aj pre rodiny s deťmi, ktorí si môžu vychutnávať prírodné scenérie a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Awash National Park však ponúka viac ako len prírodné krásy a turistické atrakcie. Toto územie je bohaté na kultúru a históriu, pretože v tejto oblasti sa nachádza množstvo kmeňov a kultúr. V parku môžete vidieť množstvo starobylých miest, ako napríklad miesto pre spravodliví súd, ktoré bolo postavené v 17. storočí, alebo chrám, ktorý slúžil ako svätyňa pre pôvodných obyvateľov Etiópie.

Záverom možno povedať, že Ak chcete spoznať krásy Etiópie, určite sa nebojte navštíviť Awash National Park. Táto čarovná oblasť vás určite nadchne svojou prírodnou krásou, zaujímavou kultúrou a vzrušujúcimi zážitkami. Takže ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám umožní relaxovať a zároveň objavovať nové miesta a kultúry, Awash National Park je tou správnou voľbou!


Počasie Etiópia Awash National Park


Etiópijský národný park Awash National Park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Etiópii. Nachádza sa v regióne Afar na východnom pobreží krajiny a ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť pozorovať divokú prírodu a krásu etiópskej krajiny.

Počasie v Awash National Park je charakterizované teplým a suchým podnebím. Teploty sa tu pohybujú medzi 30-40°C počas väčšej časti roka, s výnimkou daždivšej obdobia, kedy teploty klesajú na 20-25°C. Daždivé obdobie nastáva medzi júnom a septembrom, keď sa park mení na zelenú oázu s bujnou vegetáciou a kvitnúcimi kvetmi.

Aj keď je Awash National Park známy pre svoju suchú krajinu, ponúka bohatú a rozmanitú faunu a flóru. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, leopárdov, hyen, zebier, gazeľov a mnohých ďalších. Milovníci vtákov sa môžu tešiť na pozorovanie vzácnych druhov, ako je napríklad hájiček etiópsky alebo český noháčik.

Okrem pozorovania zvierat a vtákov ponúka park aj ďalšie atrakcie pre návštevníkov, ako sú horské túry, ktoré vám umožnia objaviť úchvatné scenérie a vodopády. Hrebeň hôr vyzerá nádherne počas západu slnka a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Čo sa týka ubytovania, v parku sú dostupné rôzne možnosti, od táborov, kempov po luxusné rekreačné strediská. Mnohé z týchto ubytovaní sú situované na malebných miestach s výhľadom na rieku Awash, čo vytvára dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych počas vášho pobytu.

Awash National Park je miestom, ktoré by nemalo chýbať v itinerári každého, kto navštívil Etiópiu. Jeho unikátna krása a rozmanitosť prírody láka návštevníkov z celého sveta. Bez ohľadu na počasie, návštevníci vždy nájdu niečo zaujímavého v tomto nádhernom etiópskom národnom parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash National Park


Q: Aké sú hlavné atrakcie v Awash National Park?
A: Hlavnými atrakciami v Awash National Park sú prírodné scenérie, ako sú vodopády, sopečné krátere, horstvá a rieky. Park ponúka tiež možnosť pozorovania divokej zveri, ako sú slony, paviány, hyeny, levharti, krokodíly a mnoho iných druhov.

Q: Kedy je najlepšie navštíviť Awash National Park?
A: Najlepším obdobím na návštevu Awash National Park je jar (marec až máj) a jesenné mesiace (september až november). Teploty sú v tomto období príjemné a zver je častejšie vidieť.

Q: Aký je vstupný poplatok do parku?
A: V roku 2021 vstupný poplatok do Awash National Park bol 500 ETB (cca 12 eur) na osobu.

Q: Je potrebné cestovať s miestnou príručkou pri návšteve Awash National Park?
A: Áno, odporúča sa cestovať s miestnou príručkou, ktorá pozná park a má skúsenosti s pozorovaním divokej zveri.

Q: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Awash National Park, je autom z Addis Abeby (cca 200 km). V parku je tiež možné si prenajať džíp alebo taxík.

Q: Kde sa dá ubytovať v parku?
A: V parku sa nachádza niekoľko kempov a ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú rôzne druhy ubytovania. Medzi najpopulárnejšie patria Awash Falls Lodge, Genet Hotel a Fentale Safari Lodge.

Q: Môže sa Awash National Park navštíviť na jednodňový výlet?
A: Áno, park je možné navštíviť na jednodňový výlet, ale dá sa tam stráviť aj niekoľko dní, aby ste mohli preskúmať všetky oblasti a zaujímavosti.

Q: Aké sú povolené aktivity v Awash National Park?
A: V parku sú povolené rôzne aktivity, ako sú pozorovanie zvierat, turistika, treking, pikniky a fotografovanie. V niektorých oblastiach je tiež povolené rybolov a lovu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky