Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Awash River Gorge

Dovolenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je jedným z najmenej preskúmaných kútov sveta a ponúka mnoho nezvyčajných zážitkov a atrakcií. Jedno z týchto miest je Awash River Gorge - miesto, ktoré sa nachádza v regióne Oromia v Etiópii.

Awash River Gorge je úchvatná roklina, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov východne od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Roklina sa nachádza v blízkosti vnútrozemského jazera Awash a na západnom konci sa nalievala do údolia rieky Awash.

Okrem svojho ohromujúceho scenéry, roklina ponúka aj celú rýchlu letné stredisko. Ak navštívite miesto v auguste, môžete sa zúčastniť miestnej slávnosti, kde sa ľudia tancujú a spievajú a jedli tradičné etiópske jedlo.

Pre milovníkov prírody a zvierat je zaujímavé, že Awash River Gorge je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Počas vášho pobytu v rokline môžete vidieť krokodíly, paviány, divé kozy, antilopy, hyeny a dokonca aj leopardy. Keď navštívite miesto v zime, môžete mať šancu vidieť aj slony.

Okrem stretnutia s divokými zvieratami a prechádzok v prírode, môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa dozviete viac o živote miestnej komunity a kultúry.

Avšak, ak máte radi adrenálínové aktivity, nezabudnite vyskúšať rafting v rieke Awash alebo sa vydať na túru v okolí rokliny. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, môžu navštíviť aj okolité kamenolomy, ktoré sa používali na stavbu historických budov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Etiópie, nezabudnite navštíviť Awash River Gorge. Miesto vám ponúkne nezvyčajné zážitky a príležitosť objaviť krásy tejto krajiny. Je to miesto, ktoré vám zostane dlho v pamäti.


Letenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v Africkom rohu, známa svojou bohatou históriou, kultúrou a úchvatnou prírodou. Medzi jej mnohými šperkami je jedinečná Awash River Gorge, ktorá ponúka nezabudnuteľný zážitok pre návštevníkov.

Awash River Gorge, nazývaná tiež Grand Canyon Etiópie, sa nachádza asi 200 kilometrov východne od hlavného mesta Addis Abeba. Je jedným z najhlbších kaňonov v Afrike a rozkladá sa na ploche vyše 400 kilometrov štvorcových. Je svojou jedinečnou geologickou štruktúrou a diverzitou prírody jednou z najúžasnejších destinácií v krajine.

Cesta k Awash River Gorge je náročná, no odmenou vám budú úchvatné výhľady. Počas cesty sa budete pohybovať po púštnom prostredí, kde dominuje suchá a skalnatá krajina. Ahšanový pohorie vytvára pôsobivý pozadie, ktoré len zosilňuje vašu predstavivosť a očakávania.

Po príchode do Kaňonu Awash vás privíta nádherný pohľad na divokú rieku s vodopádmi a zeleným porastom. Rieka Awash je životodarnou tepnou pre túto oblasť a zaujímavosťou je aj to, že ju obýva množstvo rôznych živočíchov. Okrem krokodílov a rôznych druhov vtákov si môžete tu všimnúť aj gepardy, hyeny a ďalšie divé zvieratá. Pre milovníkov prírody je to skutočný raj.

Kaňon ponúka aj množstvo túristických možností. Môžete si zvoliť prechádzku pozdĺž rieky, počas ktorej budete mať príležitosť objavovať fascinujúcu flóru a faunu. S každým krokom budete očarení krásami prírody, ktoré sa vám otvoria.

Odvážnejší návštevníci môžu využiť možnosť raftingu na rieke. So skúsenými instruktormi a moderným vybavením sa môžete vydať na dobrodružné jazdy, kedy prekonávate rýchle aj náročné úseky rieky. Táto aktivita je určená pre fyzicky zdatných jednotlivcov, ktorí majú rádi adrenalin a neobyčajný zážitok.

Okrem prírodných krás ponúka Awash River Gorge aj možnosť objavovať historické pamiatky. V blízkosti kaňonu sa nachádzajú ruiny starovekého mesta Harar, ktoré je zaradené na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto mesto je známe svojimi úzkymi uličkami, starobylými mešitami a pokladnicou histórie a kultúry.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, nesmiete prehliadnuť Awash River Gorge. Jeho jedinečná kombinácia výnimočnej prírody, divokej rieky a dobrodružných možností vás doslova uchváti. Nielenže môžete objaviť jednu z najkrajších častí tohto fascinujúceho afrického štátu, ale aj zažiť dobrodružnú jazdu, ktorú nezabudnete. Nech sa rozhodnete pre prechádzku po brehu alebo vydať sa na splav rieky, Awash River Gorge vám poskytne unikátny zážitok v srdci Etiópie.


Počasie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je veľká a rôznorodá krajina s rôznymi klimatickými podmienkami v rôznych oblastiach. Jednou z týchto oblastí je aj Awash River Gorge, ktorá sa nachádza v Etiópii, v oblasti Afarského regiónu.

Awash River Gorge je oblasť, v ktorej sa stretávajú dva rôzne klimatické systémy - suchý a vlhký. Na juhu a juhovýchode neďaleko od oblasti je rovina, kde panuje suchý stepný klimat a na juhozápade, okolo pohoria Gara Muleta, kde je klima vlhké a subtropické.

V oblasti Awash River Gorge dochádza k tropickému klimatu s vysokou teplotou a malým množstvom zrážok. Tento klimatický systém spôsobuje, že sa v oblasti nachádzajú rozsiahle oblasti pouští a polopouští.

V Awash River Gorge je obdobie dažďov od júna do septembra, kedy je v oblasti vlhkosť a teplota sa pohybuje okolo 30°C. V ostatnom období, od októbra do mája, je v oblasti suchý a teploty sa môžu vyšplhať až na 40°C.

V tejto oblasti Etiópie žijú kmeň nomádov, ktorí svoju existenciu závisia od dažďov a dostupnosti vody. Vzhľadom k tomu, že oblasť postihujú sucho a polosucho, nomádi často migrujú na miesta, kde je dostatok vody pre ich zvieratá.

Awash River Gorge je tiež domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov a hyen. Dostupnosť vody je pre tieto zvieratá veľmi dôležitá. Vzhľadom k tomu, že v oblasti nie je dostatok vody, zvieratá musia pohybovať na väčšie vzdialenosti, aby nájdu dostatočné množstvo vody na prežitie.

Vzhľadom na svoje unikátne klimatické podmienky a biologickú rozmanitosť, bolo údolie rieky Awash vyhlásené za národný park. Tento park ponúka zaujímavé možnosti pre turistov, vrátane možnosti pozorovať divoké zvieratá na safari alebo prechádzať sa po krásnych oblastiach parku.

V každom prípade je Awash River Gorge krásne, ale aj náročné prostredie, ktoré má svoje jedinečné črepy a ktoré určite stojí za návštevu všetkými dobrodružstvom milujúcimi turistami.


Ubytovanie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je krajina bohatá na prírodu a krásne prírodné scenérie. Jednou z nich je aj Awash River Gorge, ktorá je ukrytá medzi vysokými skalami a strmými útesmi.

Ak hľadáte miesto na dokonalé oddych a relaxáciu od každodennej rutiny, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a dobrodruhmi, ktorí hľadajú dobrodružstvá v prírode.

Existuje mnoho druhov ubytovania v Awash River Gorge, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Sú tu luxusné hotely, kempy a chaty, ktoré ponúkajú príjemné a pohodlné ubytovanie v prírodných scenériách.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, potom môžete vybrať zo širokej škály hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Awash River Gorge. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú prvotriedne služby s výhľadom na okolitú prírodu.

Ak ste však dobrodruh a radi by ste skúsili niečo nové, môžete sa ubytovať v kempe alebo vo vozidle typu safari. Tieto druhy ubytovania vám umožnia prežiť prírodu v jej najpravdepodobnejšom prostredí a sú tiež veľmi cenovo dostupné.

Chaty sú ideálnymi miestami pre návštevníkov, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zároveň si užiť trochu pohodlia a súkromia. Tieto chaty sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú útulné a teplo domáce prostredie.

V blízkosti Awash River Gorge sa nachádza mnoho atrakcií a aktivít, ktoré potešia návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzku v prírode, vybrať sa na safari alebo sa vydať na rafting do rieky Awash.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k prírode a zároveň si užiť pohodlie a súkromie, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Vyberte si z rôznych typov ubytovania a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v krásnej prírodnej scenérii Etiópie.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash River Gorge


1. Kde sa nachádza Awash River Gorge v Etiópii?
Awash River Gorge sa nachádza v Etiópii, blízko mesta Awash.

2. Čo je Awash River Gorge?
Awash River Gorge je údolie, ktoré tvorí rieka Awash a je známe svojou nádhernou prírodou a geologickými útvarmi.

3. Ako sa dostanem do Awash River Gorge v Etiópii?
Do Awash River Gorge sa dá dostať cestou z mesta Addis Abeba autom alebo autobusom.

4. Aké prírodné krásy môžem vidieť v Awash River Gorge?
V Awash River Gorge môžete vidieť nádherné vodopády, skalné útvary, púšte a bohatú faunu, vrátane divokých zvierat ako slony, krokodíly a viacero druhov vtákov.

5. Je možné sa kúpať v rieke Awash v Awash River Gorge?
Áno, niektoré časti rieky Awash v Awash River Gorge sú vhodné na kúpanie, avšak je nevyhnutné dbať na bezpečnostné opatrenia a dodržiavať miestne pokyny.

6. Ktorá je najlepšia doba na návštevu Awash River Gorge v Etiópii?
Najlepšia doba na návštevu Awash River Gorge je počas suchého obdobia od októbra do marca, keď je pravdepodobnosť dažďov menšia a teploty sú prijateľné.

7. Existujú nejaké turistické atrakcie v blízkosti Awash River Gorge v Etiópii?
Áno, v blízkosti Awash River Gorge sa nachádza Národný park Awash, kde môžete vidieť divoké zvieratá a prechádzať sa po turistických chodníkoch.

8. Ako dlho trvá výlet do Awash River Gorge v Etiópii?
Dĺžka výletu do Awash River Gorge závisí od miesta, odkiaľ začínate. Z mesta Addis Abeba to môže trvať približne 3 až 4 hodiny cesty.

9. Je potrebné mať sprievodcu pri návšteve Awash River Gorge v Etiópii?
Aj keď nie je nevyhnutne nutné mať sprievodcu, je odporúčané mať niekoho, kto pozná miestne prostredie a môže vás viesť po najlepších miestach v Awash River Gorge.

10. Aké aktivity sa dajú robiť v Awash River Gorge v Etiópii?
V Awash River Gorge sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad turistika, kúpanie v rieke, sledovanie divokých zvierat a fotografie prírody.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky