Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii, nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Je známe svojím bohatým historickým a kultúrnym dedičstvom, vrátane nádherného kostola Svätého Márika.

Keďže Axum sa nachádza na vysočine, vrcholí tu mierny podnebný okruh. Počas väčšiny roka je tu príjemne teplé počasie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 30 °C, s minimálnymi kolísaniami. Väčšina daždivých zrážok spadne v období od júna do septembra.

Letné mesiace sú obzvlášť príjemné v Axume. Denné teploty sú mierne a slnečné, čo poskytuje ideálne podmienky pre turistov, ktorí navštevujú miesto. Turisti majú príležitosť preskúmať bohaté historické pamiatky a vychutnať si miestnu kultúru bez obáv z extrémnych teplôt.

V zime, od novembra do februára, sa teploty v Axume mierne znížia, pričom denné teploty sa môžu pohybovať okolo 20 °C. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, často klesajúce pod 10 °C. Cestovatelia, ktorí navštívia Axum v tomto období, by mali pri sebe mať teplejšie oblečenie na chladné ráno a večery.

Ak chcete navštíviť Baziliku Svätého Márika, ktorá je jednou z najhlavnejších histórických pamiatok v Axume, je dôležité vedieť, že je otvorená po celý rok. To znamená, že turisti majú možnosť navštíviť ju v každom ročnom období.

Bazilika Svätého Márika je kresťanským posvätným miestom a je známa svojou dôležitosťou pre Etiópsku ortodoxnú cirkev. Je to jedna z najstarších náboženských stavieb v Afrike a vyrába dojem svojou vznešenosťou a jedinečnou architektúrou. Navštevníci majú príležitosť vidieť praveké umelecké diela a relikvie v kostole.

Okrem Baziliky Svätého Márika si turisti v Axume môžu vychutnať aj ďalšie historické pamiatky, ako sú starodávne obelisky a pozostatky palácov. Tí, ktorí majú záujem o etiópsku históriu a kultúru, určite ocenia túto destináciu.

Axum je špecifické miesto, ktoré kombinuje krásnu prírodu, bohatú históriu a silné náboženské dedičstvo. Jeho príjemné počasie väčšinu roka a jedinečné pamiatky robia z Axumu dôležité miesto pre turistov, ktorí chcú objavovať a spoznať kultúru Etiópie.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najdôležitejších historických miest v Etiópii a je známe svojou bohatou kultúrou a historickými pamiatkami. Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá predstavuje posvätné miesto pre etiópskych kresťanov.

Bazilika Svätého Márika je obklopená impozantnou kamennou stenou a je považovaná za najstaršiu kresťanskú baziliku v Etiópii. Podľa tradície je tu ukrytý aj Archa Úmluvy, čo robí toto miesto mimoriadne posvätným pre etiópskych kresťanov.

Samotná bazilika je veľmi pôsobivá. Je postavená v podobe kríža a má gotskú architektúru. Jej interiér je bohato zdobený freskami a mozaikami, ktoré zachytávajú biblické príbehy a scény z Kristovho života.

Ak chcete navštíviť túto unikátnu pamiatku, môžete si vybrať z niekoľkých možností ubytovania v Axume. Mesto ponúka rôzne hotely, hostely a penzióny, ktoré sú vhodné pre rôzne rozpočty a preferencie.

Jeden z najznámejších hotelov je Yared Zema International Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hotel ponúka pohodlné a moderne zariadené izby s vlastnou kúpeľňou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Jeho výhodou je aj blízkosť k bazilike Svätého Márika, čo umožňuje jednoduchý prístup a možnosť jej ľahkého preskúmania.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj rôzne hostely a penzióny v meste. Hostel Queen of Sheba ponúka jednoduché, ale útulné izby s priateľskou atmosférou a je vhodný pre tých, ktorí cenia šetrnejší prístup v porovnaní s luxusom hotelov.

Okrem ubytovania je Axum aj skvelým miestom pre objavovanie ďalších historických pamiatok. Medzi tie najznámejšie patrí hrobka kráľovnej Sáby, Stèle pole s obrovskými kamennými monolitmi a Starobylý kapitál Axum.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a nádherné prírodné scenérie, Axum je ideálnym miestom na návštevu. Aby ste si vychutnali všetky jeho krásy a získali hlbší pohľad na miestnu kultúru, odporúča sa ubytovanie v blízkosti Baziliky Svätého Márika.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, starobylé mesto nachádzajúce sa na severe Etiópie, je jedným z najdôležitejších historických miest v regióne. Jeho význam spočíva v jeho bohatom kultúrnom dedičstve a v tom, že je považované za duchovné srdce Etiópskeho kresťanstva. Ak plánujete cestu do Etiópie, letenka do Axumu by mala byť na vrchole vášho zoznamu.

Axum je známy predovšetkým svojou Bazilikou Svätého Márika, ktorá je považovaná za jednu z najdôležitejších kresťanských svätých miest v Afrike. Táto bazilika je zároveň prístupná iba mužom, ktorí sa modlia a verejnosti je umožnený prístup iba do vonkajšej časti. Nevýrazný vzhľad baziliky nezostáva v kontraste so svätosťou miesta, ktoré zdobí. Väčšina cestovateľov si nevynechá ani návštevu centralizovaného kostola na okraji baziliky, podľa miestnej tradície tu bol uložený archu zmluvy.

Okrem baziliky Svätého Márika, Axum ponúka aj mnoho ďalších zaujímavých historickejch miest na prehliadku. V blízkosti baziliky sa nachádza mauzóleum kráľa Kalebha a jeho syna Gebre Meskel, kde si môžu návštevníci obzrieť ich veľkolepé hrobky. Necitlivé svaly stále spomínajú zostatky bývalých panovníkov, ktorí kedysi vládli Axumu.

Ak máte radi históriu, odporúča sa navštíviť aj starú obchodnú ulicu v Axume. Tu nájdete mnoho antických riadene stavieb s fascinujúcou architektúrou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí stará Líbyjská krypta, ktorá mala slúžiť ako hrobka starých kráľov a kráľovien.

Zaujímavou atrakciou v Axume je aj naleziště historických stél (monolitických kamenných sochy). Najznámejšia je stéla Obelisk z Axumu, ktorá bola odstránená a neskôr vrátená späť na pôvodné miesto po dlhých rokoch. Toto miesto v sebe skrýva veľa tajomstiev, ktoré k nim mnohoľud obyvateľov Axumu dodnes verí.

Axum a jeho slávna Bazilika Svätého Márika ponúkajú jedinečný pohľad do bohatej kultúry a histórie Etiópie. Letenka do Axumu je preto nevyhnutnou súčasťou cesty do tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky zameraní alebo nie, zážitok z návštevy tohto posvätného miesta vám poskytne hlboké pocity pokoja a nádeje. Choďte a objavujte Axum!


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Otázka: Kde sa nachádza Axum?
Odpoveď: Axum je mesto v severnej Etiópii, v provincii Tigray.

Otázka: Čo je Bazilika Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je katedrálny kostol, ktorý sa nachádza v Axume. Je to náboženský a kultúrny symbol Etiópie a je považovaná za jeden z najvýznamnejších kostolov v krajine.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti od toho, či ste miestny obyvateľ alebo zahraničný turista. Väčšinou sa však pohybujú okolo 100 ETB (3-4 USD).

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Bazilika Svätého Márika je otvorená každý deň od 6:00 do 18:00.

Otázka: Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Odpoveď: Fotografovanie je prísne zakázané v Bazilike Svätého Márika. Prosíme rešpektujte miestnu kultúru a dodržujte pravidlá kostola.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v Axume?
Odpoveď: Okrem Baziliky Svätého Márika môžete navštíviť aj Staré a Nové Paláce kráľa Menelika II., Križovú strelu a starobylé megalitické pamiatky označené ako "Stojace kamene Axumskej civilizácie".

Otázka: Ako sa dostanem do Axumu?
Odpoveď: Axum je prístupné lietadlom z Addis Abeby alebo cestou autom alebo autobusom z mesta Mekelle. Existujú tiež organizované zájazdy a prenájom vozidiel s miestnymi šoférmi.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Axumu a Baziliky Svätého Márika sa považuje za obdobie od októbra do mája, keď sú suchšie podmienky a pristupové cesty sú v lepšom stave.

Otázka: Mám sa obliekať špeciálne pri návšteve Baziliky Svätého Márika?
Odpoveď: Pri navšteve Baziliky Svätého Márika by ste mali nosiť oblečenie, ktoré pokrýva ramená a kolená. Každému, kto je nevhodne oblečený, môže byť vstup do kostola odmietnutý.

Otázka: Je možné bývať v Axume?
Odpoveď: Áno, je možné si nájsť ubytovanie v Axume. Existuje niekoľko hotelov a hostálov, ktoré ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie.

Otázka: Mám si vziať miestnu menu do Axumu?
Odpoveď: Áno, je dobré mať pri sebe miestnu menu, pretože nie všetky reštaurácie a obchody akceptujú platby kartami alebo dolármi a nie sú všade k dispozícii bankomaty.


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Akékoľvek spomínané miesto na našej planéte má svoje jedinečné krásy a attrakcie a to isté platí aj pre Etiópiu, konkrétne pre mesto Axum. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je jedným z najdôležitejších historických centier v celej Afrike.

Mesto Axum je známe svojou bohatou históriou a je domovom mnohých historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z najdôležitejších atrakcií je Bazilika Svätého Márika. Táto bazilika je jednou z najstarších kresťanských chrámov na svete a považuje sa za jeden z najposvätnejších miest pre etiópskych kresťanov.

Bazilika Svätého Márika je charakteristická svojou unikátnou architektúrou a je postavená zo značne veľkých obrovských kameňov. Ide o zázrak inžinierskej vedy, ako tieto obrovské kamene boli precízne naskládané až do výšky 30 metrov. Návštevníci majú možnosť prezerať si túto majestátnu stavbu a obdivovať jej krásu zblízka.

Okrem baziliky existuje v Axume aj mnoho iných historických pamiatok, ktoré stojí za to spoznať. Patrí sem napríklad stéla, nazývaná aj "Obelisk Axum", ktorá je považovaná za symbol tohto mesta. Stéla je vyrobená zo žuly a má približne 24 metrov výšky. Tento impozantný kamenný obelisk je pokladom, ktorým je mesto Axum nesmierne hrdé.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, je návšteva Axumu jedinečným zážitkom. Mesto je plné archeologických nálezov zo staroveku a ponúka návštevníkom možnosť preskúmať a objaviť tajomstvá minulosti.

Okrem historických pamiatok Axum ponúka aj krásne prírodné scenérie a nádherné výhľady na okolité kopce a vrchy. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky po miestnych parkoch a záhradách, a taktiež navštíviť niektoré z miestnych trhov, kde si môžu zakúpiť tradičné etiópske produkty.

Pre pravých dobrodruhov je Axum výborným východiskovým bodom na objavovanie ďalších častí Etiópie. Krajina je bohatá na nádherné prírodné scenérie vrátane kaňonov, jazier a pôsobivých hôr. Okrem toho, môžete tiež navštíviť iné historické mestá v Etiópii, ako je Gondar alebo Lalibela.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a prírodu, Axum v Etiópii je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Navštívenie Baziliky Svätého Márika a ostatných historických pamiatok, spoznanie života miestnych ľudí a objavovanie nádherných scenérií tejto africkej krajiny vám určite zanechajú nezabudnuteľné zážitky.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky