Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krajinou bohatou na kontrasty a zaujímavosti. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva Etiópia ponúka aj úchvatnú prírodnú scenériu. Jedným z najkrajších prírodných miest v tejto krajine je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park je domovom dvoch krásnych sladkovodných jazier, ktoré ponúkajú útočisko pre mnoho druhov vtákov a iných živočíchov.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v regióne Oromia v južnej časti Etiópie. Je pomenovaný po dvoch hlavných jazerách v parku - jazere Shala a Abijata. Jazero Shala je jedným z najhlbších jazier v Etiópii s maximálnou hĺbkou približne 266 metrov. Jeho voda je soľná a je domovom mnohých druhov sladkovodnej fauny a flóry.

Na rozdiel od jazera Shala je jazero Abijata sladkovodné a je jedným z najväčších jazier v Etiópii. To je miesto, kde sa stretávajú tisíce vtákov, ktoré sem migrujú z Európy a Severnej Afriky. Mnoho druhov vtákov, vrátane plameňov, sa tu rozmnožuje a hniezdi. Väčšina týchto vtákov sa živí rýbami a planktónom, ktorý sa nachádza v hlbokých vodách jazera.

Počasie v Shala-Abijata Lakes National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Všeobecne platí, že park má teplé počasie počas celej roka, s výnimkou daždivého obdobia, ktoré sa vyskytuje od júna do septembra. Počas dažďového obdobia je v parku veľa zelených lúk a kvetov, ktoré pritahujú ešte viac vtákov a iných živočíchov.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od októbra do mája, môže byť veľmi horúco s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. V tomto období je národný park suchý a trávnatý, čo umožňuje ľahký prístup k jazerám a pozorovanie mnohých druhov zvierat, ako sú gepardi, levharti, hyeny a antilopy.

Návštevníci národného parku majú možnosť ubytovať sa v tábore v blízkosti jazera Abijata. Tábor poskytuje výhľad na krásne jazero a je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a iných živočíchov v parku. Okrem toho ponúka aj možnosť rybolovu a plavby po jazere.

Celkom je jasné, že národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších miest v Etiópii. Pre obdivovateľov prírody a vtákov je to vynikajúce miesto na zažitie nezabudnuteľných zážitkov. Počasie a okolitá scenéria dodávajú tomuto národnému parku zvláštny pôvab a robia ho miestom, ktoré si ľudia pamätajú na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


1. Aké je vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes je 90 ETB (Etiópskych birr).

2. Aké aktivity môžem v národnom parku robiť?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete robiť rôzne aktivity, ako je napríklad pozorovanie vtákov, jazda na koni, rybolov, prechádzky po parku a mnoho ďalších.

3. Kde je národný park Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza v Etiópii, v regióne Oromia, juhozápadne od Adis Abeby.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku?
Najlepší čas na návštevu národného parku Shala-Abijata Lakes je počas suchého obdobia, kedy sú cesty prechodné a je lepšia viditeľnosť.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť v národnom parku?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete vidieť veľké množstvo druhov vtákov, vrátane rôznych vtákov zástupcov palmového vrchov. Medzi najčastejšie druhy patria plameňák červený, pelikán biely, ibis africký a mnoho ďalších.

6. Je v národnom parku možné stravovať sa?
Áno, v národnom parku Shala-Abijata Lakes nájdete neformálne reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Musím si priniesť vlastné vybavenie na prechádzky v parku?
Ak chcete robiť prechádzky v parku, mali by ste si priniesť svoje vlastné vybavenie, ako sú turistické topánky, ochranné slnečné okuliare a podobne.

8. Ako sa dostať do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes je najlepšie dosiahnuteľný autom alebo taxíkom z Adis Abeby, ktorá sa nachádza približne 200 km od parku.


Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je prekrásna krajina plná zaujímavých miest a krásnych prírodných rezervácií. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov patrí Shala-Abijata Lakes National Park. Tento park sa nachádza v centrálnom Etiópii a je domovom mnohých druhov vtákov a zvierat. Ak plánujete navštíviť tento park, mali by ste sa zaujímať aj o ubytovanie.

V parku nájdete niekoľko ubytovacích možností. Jednou z najobľúbenejších je kempovanie. Môžete si prenajať stan a stráviť noc pod hviezdami v srdci parku. Je však potrebné si uvedomiť, že nie sú k dispozícii žiadne zariadenia, vrátane toaliet a sprchov. Pre tých, ktorí by radi mali vlastné zariadenia na odpočinok, je k dispozícii táborisko Abiata resort. Táborisko ponúka zariadenia, ako sú toalety a sprchy, a tiež kempovacie miesta. Ceny pre jednu noc za kempovanie na tomto tábore sa pohybujú od 500 ETB, čo je približne 12 dolárov.

Ak ste však voľbou kempovania nepresvedčení, môžete si vybrať z niekoľkých menších hotelov alebo penziónov v blízkosti parku. Jedným z takýchto miest je Lakeshore Lodge, ktorý sa nachádza pri brehu jazera Abijata. Tento hotel ponúka elegantné a čisté izby so samostatným vybavením a klimatizáciou. K dispozícii je tiež reštaurácia, bar a bazén. Ceny za izbu sa pohybujú od 45 dolárov za noc.

Ďalšou vhodnou možnosťou pre ubytovanie je Langano Resort. Tento hotel sa nachádza pri druhom zo Shala-Abijata jazier, jazere Langano. Resort ponúka množstvo zariadení a služieb, ako sú reštaurácie, bary a bazény. Izby sú dostatočne veľké a komfortné, s klimatizáciou a súkromným vybavením. Ceny sa pohybujú od 90 dolárov za noc.

Celkovo je ubytovanie pri Shala-Abijata Lakes National Park pomerne cenovo dostupné a nie je to nikdy príliš rušné alebo preplnené. Ak teda hľadáte kľudné a tiché miesto na odpočinok, park a jeho okolie sú ideálnym miestom pre ubytovanie. Uistite sa však, že si rezervujete svoje miesto vopred, aby ste si zaistili komfortné a pohodlné ubytovanie počas svojho pobytu v etiópskom národnom parku Shala-Abijata.


Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je kúzelná krajina plná kontrastov a neopakovateľnej histórie. Je to krajina, ktorá vám ponúka neopakovateľné zážitky, ako napríklad návštevu niektorého z jej národných parkov. Jedným z tých najkrajších národných parkov v Etiópii je Shala-Abijata Lakes National Park.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v jižnej časti Etiópie a je jedným z najväčších jazier v krajine. Jeho krása spočíva v modrom jazere, ktoré sa tiečie z okolitých vrcholov hôr a tvorí nezvyčajné pobrežie a pláže. Etiópske jazero Shala-Abijata patrí k unikátnym jazerám na svete, s jeho výškou až 1500 metrov nad morom.

Park sa nachádza na území 887 km² a vlastní ho vláda Etiópie. Jazero Shala je najväčšie so svojim obrovským kráterom a miestami s hĺbkou až 93 metrov. Na druhej strane jazero Abijata je polopustinný park, ktorý je známy svojou slanou pôdou. Toto jazero je dôležitým miestom pre vtáky, ktoré sa kŕmia slanou kôrou a zvládajú ekosystém v oblasti.

Národný park Shala-Abijata je skutočne jedinečným miestom. Okolitým horám dominuje prekrásny les. Z výšin hôr sa vám naskytne ohromujúce panoráma na celý park, ktorý sa rozprestiera do diaľky. Park je domovom pre mnoho druhov zvierat a vtákov, vrátane trpasličích antilop, dikobrazov, pozorovateľských zebier a veľkých lavičiek.

Národný park je prístupný celoročne a návštevníci si môžu užiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky po značených chodníkoch, účasť na jazdeckých zápasoch a zoznámenie s miestnymi kultúrami. V parku nájdete aj turistické chaty a kempy, kde si môžete prenajať ubytovanie.

Etiópia a jej národný park Shala-Abijata sú určite miestom, ktoré musíte vidieť, ak sa vám ponúkne príležitosť navštíviť túto krásnu krajinu. Ak ste pripravení objavovať kultúru a prírodu Etiópie, neváhajte a vyberte sa na dovolenku práve sem. Národný park Shala-Abijata vás určite nepošle domov sklamaných.


Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Letenka Etiópia - Shala-Abijata Lakes National Park

Etiópia je fascinujúcou krajinou východnej Afriky, známou pre svoju bohatú históriu, kultúru a prírodné krásy. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré Etiópia ponúka, patrí aj národný park Shala-Abijata Lakes, ktorý hýri biodiverzitou a jedinečným ekosystémom. Ak sa chystáte navštíviť túto oblasť, nemôžete si nechať ujsť príležitosť vyraziť na letenku do Etiópie a preskúmať tento nádherný park.

Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza východne od Etiópskej prestonice Addis Abeba. Je to domov pre dve slané jazerá - jazero Shala a jazero Abijata. Jazero Shala je hlboké až 260 metrov, čo ho robí najhlbším jazerom v krajine. Naopak, jazero Abijata je menej hlboké, no je významné pre svoj bohatý životný ekosystém.

Zaujímavosťou jazera Shala je jeho slaná voda, ktorá je obľúbeným miestom pre množstvo vtákov, vrátane plávok, kormoránov, plameňákov a početných druhov dravých vtákov. Jazero Abijata je slávne pre svoju populáciu vtákov brodivých a zvláštne fenomén je, že toto jazero je jediným miestom v Etiópii, kde bolo zaznamenané hniezdenie plameňákov. Svojou krásou a biodiverzitou privádza park množstvo návštevníkov z celého sveta.

Pre milovníkov prírody a zvierat ponúka Národný park Shala-Abijata aj ďalšie vzrušujúce zážitky. Tu je možné pozorovať nielen vtáctvo, ale aj iné druhy ako hyeny, hrochy, dikobrazy, nosorožce, kojoty a kozy. Kvôli slanému prostrediu parku je voda veľmi zriedkavá, čo prináša svoje vlastné výzvy pre všetky zvieratá, ktoré tu žijú. To je dôvod, prečo sa vám môže stať, že po ceste môžete vidieť imponujúce koncentrácie zvierat, ktoré sa zhromažďujú okolo jednotlivých vodných zdrojov.

Pre objavovanie parku je najlepšie využiť terénnu dopravu, ako je džíp alebo 4x4. Príroda tu je divoká a neodvratne vás fascinuje pohľad na územie Shala-Abijata Lakes. Bude to jedinečný zážitok, ktorý vás zavedie do jedného z najzaujímavejších miest na africkom kontinente.

Ak túžite po stretnutí s jedným z najbohatších ekosystémov na svete a po nabití energie krásou prírody, Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park je pre vás to pravé miesto. Odvážte sa na dobrodružnú cestu a ostaňte oddýchnutí v tejto nádhernej prírodnej rezervácii, ktorá je domovom pre množstvo vzácnych druhov a vtákov.

Nakúpte si letenku do Etiópie a zažite nevšednú dovolenku v Národnom parku Shala-Abijata Lakes. Obdivujte prírodu, fotografovaním zachytávajte jej krásu a zažitkami sa delite s ostatnými. Toto dobrodružstvo vám otvorí oči a srdce pre bohatstvo, ktoré Etiópia ponúka.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky