Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Etiópia Simien Mountains National Park

Ubytovanie Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia je krajina, ktorá sa vyznačuje svojou rozmanitosťou prírodných krás a možností. Ak máte radi prírodu, ktorá vás okúzli svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami, určite by ste sa mali pozrieť na národný park Simien Mountains National Park.

Simien Mountains National Park sa nachádza v severozápadnej Etiópii a môže sa pochváliť nádhernými scenériami, ktoré určite vyrazia dych nadšencom prírody. Tento národný park je domovom mnohým ohromujúcim vrcholom, ako napríklad Ras Dashen, najvyšší vrchol v Etiópii, vo výške 4550 metrov. Pre dychberúce výhľady na vrcholy a údolia je táto lokalita ideálna pre turistov s fotoaparátom.

Turistom z celého sveta ponúka príležitosť na pozorovanie zvierat, ako sú napríklad tigríci, vlci a hyeny, ako aj mnoho druhov vtákov, ktoré sú tu doma. Jednou z najobľúbenejších aktivít je pozorovanie zariadení, ktoré sú nezvyčajné a nevídané aj v iných oblastiach Afrického kontinentu. Medzi najdivokejšie zvieratá patria Gelada, endemické opice, ktoré sa môžu vidieť len v tomto národnom parku.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Simien Mountains National Park, máte k dispozícii množstvo možností, či už sa rozhodnete pre pobyt v stanovom meste alebo v blízkosti samotného parku. Vo vnútri parku sa nachádza niekoľko rôznych kempovacích miest, kde si môžete prenajať stan, spoločnú zónu a kuchynku. Prenajatie generátora pre pohodlnú noc je tiež možné. Ak se radi cítite ako v hoteli, v okolí parku nájdete niekoľko malých hot-diel, ktoré udržiavajú vysokú úroveň pohodlia a štýlu.

Vo vnútri národného parku sa však nachádza aj mnoho malých hostincov, kde si môžete vychutnať tradičné etiopské jedlo a zároveň sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi. Miesto ponúka grandiózny výhľad, ktorý vás uchváti dvakrát: raz nadhľadom na okolitú prírodu, a ten nezabudnuteľný pocit, ktorý sa budete akúti spomínať aj po mnohých rokoch.

Nič však neohromí to, čo môžete vidieť a zažiť, pokiaľ navštívite Simien Mountains National Park v Etiópii. Pre milovníkov prírody to može byť neuveriteľná skúsenosť a príležitosť prežiť niečo zázračné a nezabudnuteľné. Preto sa neváhajte rozhodnúť a zapíšte tento národný park do vášho cestovateľského zoznamu na obdobie určené na dovolenku. Nielen že dostanete neobyčajné zážitky, ale získate tiež čas na premyslenie, pri obdivovaní krás, ktorých sa všade okolo nevyčerpate.


Počasie Etiópia Simien Mountains National Park


Simien Mountains National Park je jeden z najvýznamnejších národných parkov v Etiópii a jedinečné miesto z hľadiska svojho počasia. Leží na severozápade krajiny a je známy svojimi impozantnými vrcholmi, hlbokými údoliami a vzácnej flórou a faunou.

Počasie v Simien Mountains National Park je charakterizované vysokými nadmorskými výškami, ktoré sa pohybujú medzi 1 900 a 4 533 metrov nad morom. Táto výnimka v nadmorskej výške zohráva dôležitú úlohu vytváraní rozmanitého počasia v parku.

V okruhu parku sa stretávajú dva rôzne klimatické systémy - horké suché počasie a suché a horúce podnebie. Väčšinou je to horúce a suché, ale teploty sa môžu líšiť v závislosti od nadmorskej výšky. V nižších polohách, kde sa nachádzajú horské svahy, je teplota zvyčajne vyššia a pravidelne dosahuje až 30 °C. V horách je chladnejšie, s teplotami klesajúcimi až na 10 °C a často je tu aj veterno.

Zrážky sú ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Simien Mountains National Park. Roky sa dajú rozdeliť na dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od októbra do marca a je charakterizované minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. To je najlepší čas na turistiku so stabilnejším počasím a jasným výhľadom na vrcholky hôr.

Na druhej strane daždivé obdobie, ktoré trvá od apríla do septembra, prináša hojné zrážky. Počas týchto mesiacov je možné očakávať časté dažde a husté oblaky. To môže mať za následok obmedzený výhľad na hory, ale zároveň preto môžete vidieť úžasné vodopády a zelené, kvitnúce lúky.

Taktiež je tu zvýšená šanca, že v daždivom období môže dôjsť k zosuvom pôdy a ťažšiemu prechodu na niektoré miesta v parku. Je preto dôležité mať to na pamäti pri plánovaní návštevy.

Celkovo, počasie v Simien Mountains National Park je pomerne nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť kvôli výške, geografii a rôznym klimatickým systémom. Touristi by mali vziať so sebou vrstvené oblečenie a náležite sa pripraviť na rôzne podmienky.

Napriek tomu, nech už prídete počas suchého alebo daždivého obdobia, Simien Mountains National Park ponúka jedinečné a pôsobivé scenérie, ktoré stoja za to vidieť. Môžete sa tešiť na stret s rôznymi druhmi živočíchov, vrátane ohrozenej fauny ako je etiópska vlk a etiópsky dravý orol. Okrem toho si môžete vychutnať aj úchvatné výhľady na vrcholky hôr, hlboké údolia a nezabudnuteľné západy slnka.

Ak hľadáte dobrodružstvo v jednom z najúchvatnejších miest v Etiópii, Simien Mountains National Park je tým správnym miestom, kde môžete objaviť bohatú prírodu a mäkkosť nekonečných hôr.


Dovolenka Etiópia Simien Mountains National Park


Etiópia je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou, a jej prírodné krásy sú rovnako nádherné. Medzi najkrajšie a najnáročnejšie horské oblasti v krajine patrí národný park Simien Mountains. Tento región je skutočným pokladom a jedinečným miestom pre dovolenku pre tých, ktorí túžia zažiť divokú prírodu a ohromujúce výhľady.

Simien Mountains National Park sa nachádza vo východnej časti Etiópie a je zároveň jediným etiópskym národným parkom zapísaným na zozname svetového dedičstva UNESCO. Parkmá rozlohu takmer 220 kilometrov štvorcových a zahŕňa špecifické geologické útvary, prírodné skalné formácie a najvyšší vrchol v Etiópii - Ras Dashen, ktorý dosahuje výšku 4 550 metrov nad morom.

Jednou z hlavných atrakcií tohto parku sú masívy granitových výbežkov, ktoré vytvárajú veľkolepé skalné útvary a impozantné hory. Práve preto boli Simieny pomenované "stropom Afriky". Každý z týchto výbežkov ponúka jedinečný výhľad na okolité údolia a zelené lúky, ktoré sú obývané vzácnymi druhmi zvierat.

Park je domovom mnohým ohrozeným druhom, vrátane etiópskych vlkov, košutiek Geladas a horských kozorožcov. Gelady sú veľmi zvláštne opice, ktoré sa vyznačujú dlhými kučeravými chvostmi a húfnym spôsobom života. Sú jednými z najväčších primátov a veľmi sympatickými tvormi.

Pre túry v Simien Mountains National Park sú potrebné skúsenosti a dobrá fyzická kondícia, pretože cesty a chodníky sú často strmé a náročné. Napriek tomu sú však tieto túry odmenou pre dobrodruhov svojimi úžasnými výhľadmi a prírodnou krásou.

Okrem turistiky a poznávania divokých zvierat môžete v parku zažiť aj fascinujúcu etiópsku kultúru. Môžete navštíviť tradičné dediny a spoznať miestnych obyvateľov, ktorí sú známi pre svoju jedinečnú a bohatú kultúru.

Etiópia je tiež domovom niekoľkých historických miest, ktoré stoja za návštevu. Ak sa rozhodnete šíriť svoju dovolenku na Etiópiu, odporúča sa navštíviť Ajra, Gondar a Lalibelu, ktoré sú známe pre svoje krásne kostoly a históriu.

Ak túžite zažiť dovolenku plnú unikátnych prírodných krás a kultúry, Etiópia a jej Simien Mountains National Park sú pre vás ideálnou voľbou. Táto oblasť ponúka nádherné výhľady, vzácne druhy zvierat a jedinečný pohľad na život miestnych ľudí. Nech už sa rozhodnete pre dobrodružnú turistiku, objavovanie histórie alebo jednoducho relax, táto destinácia vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Simien Mountains National Park


1. Kde sa nachádza Simien Mountains National Park?
Simien Mountains National Park sa nachádza v severnom Etiópii.

2. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Simien Mountains National Park?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je od októbra do apríla. V tomto období je počasie najstabilnejšie a tiež je pravdepodobnejšie, že uvidíte divokú zver.

3. Aké je základné vstupné do parku?
Vstupné do Simien Mountains National Park je 90 ETB (etiópsky Birr) pre zahraničných návštevníkov.

4. Aké zvieratá môžem očakávať, že uvidím v parku?
V Simien Mountains National Park sa nachádza bohatá paleta divokej zveri, vrátane ibexov, opíc gelada, hyán hliadkových, levhartov a rôznych druhov vtákov.

5. Aké aktivity sa dajú v parku robiť?
V parku je možné robiť rôzne aktivity ako turistika, trekking, skalolezenie a pozorovanie divokej zveri. Tiež je populárne obdivovať nádherné výhľady na vrcholky hôr.

6. Ako sa dostať do Simien Mountains National Park z hlavného mesta Addis Abeby?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku z Addis Abeby, je letecky do mesta Gondar a potom cestovať odtiaľ naďalej pozemnou dopravou do parku.

7. Existujú ubytovacie zariadenia v parku?
Áno, v parku sa nachádzajú rôzne ubytovacie zariadenia vo forme chatiek alebo kembov pre turistov.

8. Aký je maximálny výškový rozsah parku?
Simien Mountains National Park má maximálny výškový rozsah okolo 4 533 metrov nad morom.

9. Je nutný sprievodca pri návšteve parku?
Áno, pri vstupe do parku je povinné mať sprievodcu. Sprievodcovia sú miestni odborníci, ktorí poskytujú informácie o parku a zabezpečujú bezpečnosť návštevníkov.

10. Je možné si v parku zostaviť vlastný itinerár, alebo je potrebné mať predom stanovenú trasu?
Je potrebné mať predom stanovenú trasu, pretože niektoré oblasti parku sú prístupné iba so sprievodcom a povolením.


Letenka Etiópia Simien Mountains National Park


Simien Mountains National Park je jedným z najkrajších a najznámejších národných parkov v Etiópii. Svojou jedinečnou krajinou a bohatstvom biodiverzity priláka každoročne tisíce návštevníkov z celého sveta.

Tento národný park sa nachádza v severnej časti Etiópie, v regióne Amhara. Je jedným z najstarších prírodných chránených území v Afrike, a preto je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jeho rozloha predstavuje približne 179 km².

Simien Mountains National Park je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa tu nachádzajú vďaka jedinečnej horskej klíme a výnimočnému ekosystému. V parku nájdeme viac ako 280 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov, ako je Walia ibis alebo abisyňský krak. Okrem toho sa tu bežne vyskytujú aj iné živočíchy, ako sú opice gelada, ibex skalný alebo ešte vzácnejšie vlcy etiópske.

Jednou z najväčších atrakcií pre turistov je výstup na najvyšší vrchol Etiópie, Ras Dashen, ktorý sa nachádza v Simien Mountains. Vrchol dosahuje výšku 4 550 metrov nad morom a je výzvou pre každého dobrodruha a horolezca. Tí, ktorí sa rozhodnú vystúpiť na vrchol, sú odmenení nádherným výhľadom na okolitú krajinu a panorámu hôr.

Pre tých, ktorí si prajú preskúmať nádhernú prírodu parku mimo výstupu na vrchol, je tu množstvo turistických trás a chodníkov, ktoré vedú k úchvatným vodopádom, bránam a hlbokým roklinám. V parku sa nachádza aj pomerne dobrá infraštruktúra v podobe ubytovacích zariadení a turistických centier, čo umožňuje návštevníkom stráviť viac dní v tejto nádhernej lokalite.

Jednou z unikátnych vecí, ktoré môžete vidieť v Simien Mountains National Park, sú "Simienské levitujúce oblaky". Toto je fenomén, ktorý sa vyskytuje počas horských zrážok, keď sa oblaky tiahnu po hrebeniach a zdajú sa akoby sa vznášali vo vzduchu. Tento pohľad je skutočne magický a svedčí o kráse a jedinečnosti tohto miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu, nevynechajte návštevu Simien Mountains National Park. Bude to pre vás skutočný zážitok a príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest na africkom kontinente.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky