Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Baguio

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baguio


1. Ako sa dostanem do Baguia z Manily?
- Môžeš sa tam dostať buď autobusom, ktorý je pohodlný a lacný, alebo si môžeš prenajať auto a ísť autom po ceste.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Baguio?
- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Baguio sú Botanická záhrada, Wright Park, Club John Hay, Mines View Park a Burnham Park.

3. Ktorá je najideálnejšia doba na návštevu Baguia?
- Najlepšia doba na návštevu Baguia je v období od januára do júna, keď je tam najmenej daždivých dní a teploty sú mierné.

4. Aké sú typické jedlá na Filipínach a ktoré by som mal vyskúšať v Baguio?
- Niektoré z typických jedál, ktoré by si mal vyskúšať v Baguio, sú Pinikpikan (miestne kura), Inihaw na Bangus (grilovaná morská ryba), a Burnham Cake.

5. Aké je počasie v Baguio?
- Baguio je známe svojím chladným podnebím celý rok. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 15-23 °C.

6. Ktoré suveníry si môžem kúpiť v Baguio?
- V Baguio môžeš kúpiť rôzne suveníry, ako sú Baguio šálky, tradičné oblečenie Igorotov, výrobky z džútu a tiež produkty z pliec.

7. Čo je najlepšie v Baguio?
- Jedným z najlepších vecí v Baguio je jeho scenéria a krásne vidiecke prostredie. Môžeš tiež navštíviť miestne bazény, múzeá a zaujímavé historické miesta.

8. Môžem v Baguio nájsť medzinárodné reštaurácie?
- Áno, v Baguio je niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú medzinárodnú kuchyňu. Môžeš si vychutnať rôzne druhy jedál, vrátane talianskej, japonskej a kórejskej kuchyne.

9. Ako je vybavenosť na verejných miestach v Baguio?
- Baguio má dobrú verejnú dopravu, ako sú jeepneys a taxíky. Mesto má tiež mnoho reštaurácií, obchodov a hotelov, ktoré ponúkajú širokú škálu možností.

10. Ktoré festivaly sa konajú v Baguio?
- Niektoré z populárnych festivalov v Baguio sú Panagbenga Festival, Baguio Flower Festival a Baguio Arts Festival. Tieto festivaly prilákajú mnoho návštevníkov z celého sveta.


Počasie Filipíny Baguio


Baguio je malé mesto v severnej časti Filipín, známe predovšetkým pre svoje jedinečné klimatické podmienky. Nachádza sa vo výške približne 1 500 metrov nad morom a je obklopené horami, čo mu poskytuje príjemné a chladné počasie počas celého roka.

Mesto Baguio je často označované ako "Letná metropola Filipín" alebo "Mesto v oblačnosti" kvôli svojmu mierne podnebiu podobnému vysokohorským oblastiam. Jeho geografická poloha a nadmorská výška ho odlišujú od ostatných častí Filipín, kde prevláda tropické alebo subtropické podnebie.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré prispievajú k unikátnemu počasiu v Baguio, je jeho poloha v horskom chrbte Cordillera, ktorý je súčasťou Leytského prielomového pásma. Táto horská oblasť poskytuje mesto niekoľkými výhodami, ako je chránená poloha pred silnými vietormi a tajfúnmi, ktoré postihujú iné časti Filipín. Okrem toho horské pásma bráni prieniku teplého vzduchu z oceánu do vnútrozemia, čo udržuje Baguio chladným a príjemným.

Vďaka týmto faktorom je Baguio známe v celej krajine ako útočisko pred horúčavou a vlhkou letnou sezónou. Priemerná teplota v mestskom centre sa pohybuje medzi 15°C a 26°C, s minimami klesajúcimi až na 7°C v zimnom období. Toto príjemné počasie je dôvodom, prečo sa do Baguio smeruje mnoho turistov a miestnych obyvateľov v horúcich letných mesiacoch.

Okrem chladného počasia je Baguio tiež známe pre svoje časté hmly a oblačnosť. Oblaky a hmla zavesené nad mestom mu dávajú fotogenický vzhľad a prispievajú k jeho jedinečnému charmantnému vzdušnému prostrediu. Niektorí ľudia Baguio volajú aj "Mesto v oblačnosti" kvôli častejmu zakrývaniu hôr oblakmi a hmly.

Vzhľadom na svoju nadmorskú výšku a horskú polohu, Baguio zažíva miernejší, avšak zreteľný dážď počas celej časti roka. Má dve výrazné ročné obdobia - suché a mokré obdobie. Suché obdobie trvá od januára do apríla, kedy býva väčšinou slnečno a suché. Mokré obdobie sa začína v máji a končí v decembri, a to prináša hojnejšie zrážky vrátane letných monzúnov a častých dažďov.

Celkové počasie v Baguio je však veľmi priaznivé pre poľnohospodársku činnosť, kde polia pestujú rôzne plodiny a kvety. Záhrady plné kvetov, ako napríklad množstvo rôznych druhov rôznych farieb kvetov, sú jednými z najväčších atrakcií mesta.

Vzhľadom na všetky tieto faktory Baguio ponúka svojim návštevníkom príležitosť stráviť príjemný a relaxačný čas uprostred krásnej prírody. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú útočisko pred horúčavou a zhonem veľkomesta, alebo pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť rôznych festivalov a podujatí organizovaných v tomto regióne.

Ak plánujete navštíviť Filipíny, nenechajte si ujsť túto krásnu destináciu a zažite jedinečné počasie, ktoré môžete nájsť iba v Baguio.


Dovolenka Filipíny Baguio


Baguio je jedno z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach kvôli svojmu príjemnému podnebiu a pôvabnému horskému prostrediu. Je to mesto ležiace v nadmorskej výške približne 1450 metrov nad morom a nachádza sa vo vnútrozemí ostrova Luzon. Baguio je tiež známy ako "letná metropola Filipín" kvôli svojim chladným teplotám v porovnaní s inými oblasťami krajiny.

Počas celej roka je možné vychutnávať si príjemné počasie v Baguio, pretože teploty sú tu o niekoľko stupňov nižšie ako vo väčšine iných miest na Filipínach. V lete sa teploty pohybujú okolo priemerných 20 °C a v zime dokonca klesajú až na 15 °C, čo je pre Filipíny dosť nezvyčajné. To robí z Baguia ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu teplu a vlhkosti tropického počasia.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií Baguia je Burnham Park, ktorý je pokrývaný rozsiahlymi zelenými trávnatými plochami a kvetinovými záhonmi. Môžete si tu prenajať loďku a vyplávať na jazierku alebo si len oddýchnuť na lavičke a vychutnať si pokojnú atmosféru parku. Okrem toho je tu tiež možnosť prechádzky okolo parku a vychutnávať si nádherné výhľady na okolité kopce a hory.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túru, je tu tiež množstvo možností. Jednou z najznámejších turistických destinácií v Baguio je Malinô v Santo Tomasu. Tento vodný park je obľúbenými miestnymi obyvateľmi aj turistami, ktorí chcú stráviť deň v prírodnom prostredí. Môžete si tu zaplávať v jazierku, vytiahnuť si piknik a dokonca sa môžete vydať na krátku túru okolo parku.

Kultúra a jedlo sú tiež dôležitou súčasťou Baguia. Baguio je domovom mnohých etnikálnych skupín Filipín. Môžete navštíviť oblasť Baguio City Market, kde nájdete rôzne druhy miestnych jedál a pochutín z jednotlivých kultúr. Tu môžete ochutnať tradičné filipínske jedlo ako adobo, sinigang a pancit. Okrem toho si môžete zakúpiť aj tradičné remeselnícke výrobky, oblečenie a suveníry.

Na záver, ak plánujete navštíviť Baguio na dovolenku, nezabudnite sa dobre obliecť a prichystať si pár vrstiev oblečenia, pretože teploty sa môžu rapídne meniť. Môžete si užiť príjemné počasie, krásne prírodné prostredie a zároveň spoznať kultúru Filipín. Baguio sa skutočne stáva jedným z najpútavejších a najobdivuhodnejších miest na Filipínach, ktoré určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Filipíny Baguio


Baguio je malé mesto nachádzajúce sa v hornatom regióne Filipín, známe svojím príjemným a chladnejším podnebím. Je populárnou destináciou pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu a vlhkému počasiu, ktoré je bežné na ostatných miestach Filipín. Baguio je tiež známy ako „mesto v lesoch“, pretože je obklopené hustou zeleňou a krásnymi horami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Baguio, určite si budete musieť zabezpečiť ubytovanie. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích možností, či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, útulné penzióny alebo cenovo prijateľné hostely. Niektoré z najlepších a najznámejších hotelov v Baguiu sú The Manor at Camp John Hay, Holiday Inn Baguio City Centre a Le Monet Hotel. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby, kvalitné služby a zariadenia, ktoré vám spríjemnia váš pobyt v tomto malebnom meste.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšiu možnosť, sú v Baguiu k dispozícii aj rôzne penzióny a hostely. Penzióny ako Baguio Burnham Suites, Hotel Veniz a Hotel Henrico - Legarda ponúkajú príjemné ubytovanie za dostupnú cenu. Hostely, ako napríklad Traveller's Camp a La Brea Inn, sú tiež ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú jednoduchšie a lacnejšie ubytovanie.

Okrem širokej ponuky ubytovacích možností Baguio ponúka aj množstvo atrakcií a aktivít. Mesto je známe svojimi krásnymi parkami a záhradami, ako napríklad Burnham Park, kde si môžete prenajať šlapadlá a vychutnať si jazdu po jazere. Baguio Botanical Garden je ďalšou obľúbenou atrakciou, ktorá vám umožní objaviť rôzne druhy rastlín a kvetov. Navyše, môžete navštíviť aj Baguio Cathedral, ktorá je jednou z najstarších katedrál na Filipínach a je známa svojou architektúrou.

Ak máte záujem o miestnu kultúru, odporúčam navštíviť Baguio Public Market, kde nájdete tradičné filipínske jedlo a miestne remeslá. Taktiež sa môžete vybrať na turistiku do horát a užiť si krásne výhľady na mesto z vyhliadkových bodov ako Panagbenga Park a Mines View Park.

Vo voľných chvíľach si môžete vychutnať aj chutné jedlá, ktoré Baguio ponúka. Môžete skúsiť tradičné filipínske jedlá ako adobo (mäso marinované v agave), sinigang (kyslá polievka) alebo pancit (filipínske rezance). Prírodné produkty, ako sú čučoriedky a zmrzlina zámorského taiwanského ovocia, sú tiež populárne v Baguiu.

Ak plánujete navštíviť Filipíny a hľadáte miesto so zaujímavou kultúrou a príjemným počasím, Baguio je pre vás ideálnou voľbou. Ubytovanie v tomto malebnom meste je rozmanité a dostupné pre rôzne rozpočty. Okrem bohatého kultúrneho dedičstva ponúka aj krásnu prírodu a množstvo aktivít pre turistov.


Letenka Filipíny Baguio


Ak sa chystáte na dovolenku alebo cestu do Filipín, mesto Baguio by nemalo chýbať vo vašom itinerári. Toto okúzľujúce horské mesto je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a ponúka mnoho zážitkov a krásnych miest na objavovanie.

Ak chcete navštíviť Baguio, prvým krokom je nájsť vhodnú letenku. Existuje niekoľko možností pre letenky z rôznych destinácií na Filipínach do Manily, a potom môžete pokračovať v ceste na Baguio. Existuje tiež priama letisko v Baguiu, ale väčšina turistov preferuje lietať do Manily a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Baguia.

Keď máte vrecká plné a letenku zabezpečenú, prichádza ten najlepší moment - skutočná návšteva Baguia. Toto mesto sa nachádza v Cordillera Mountains a je známe svojimi úchvatnými scenériami. Najlepší čas na návštevu je počas letných mesiacov, keď je mesto čerstvé a chladné kvôli svojmu horskému prostrediu. Baguio je tiež známe ako "mestá vo vzduchu" kvôli jeho výške, ktorú dlho navštevovali po sezoněcelegánov a koloniálni vládni úradníci.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Baguio ako cieľovú destináciu, je jeho zaujímavé turistické miesta. Napríklad, The Mansion je rezidencia prezidenta Filipín a je známa svojou koloniálnou architektúrou a veľkoleposťou. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Botanická záhrada označovaná tiež ako "Miesto trvajúcej harmónie". Táto rozsiahla botanická záhrada je domovom mnohých druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom príjemnú atmosféru a pestrosť farieb.

Pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít je Baguio víťazom. Môžete sa zúčastniť trekov a túr na vrchol Mt. Yangbew alebo Mt. Costa, kde si môžete vychutnať krasokorčuľovanie alebo piknikovať s rodinou a priateľmi.

Ak ste gurážni, nezabudnite navštíviť veľký Baguio Public Market, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie miestne produkty a tradičné suveníry. Mesto je tiež známe pre chutné a špeciálne jedlo ako Baguio Strawberry a Baguio Záhradu Radler, nezabudnite si dopriať tieto miestne pochúťky.

V neposlednom rade, Baguio je miesto, ktoré ponúka jedinečný kúsok miestneho kultúrneho dedičstva. Baguio je sídlom mnohých cyrilských rodín, ktoré sú známe svojou umením a výrobou rukodiel. Môžete navštíviť Baguio čínsky chrám alebo maňilskú katedrálu, ktorá odráža miestne náboženské a kultúrne tradície.

Ak budete mať šťastie, môžete sa zúčastniť aj niektorých miestnych festivalov a podujatí, ktoré Baguio ponúka počas celej roka. Najznámejším z nich je Panagbenga Festival, ktorý slávi jar a úchvatné kvety, ktoré rozkvitajú vo meste.

Všetky tieto zážitky a miesta v Baguiu stoja za to, a preto neváhajte a rezervujte si letenku do tohto úchvatného mesta na Filipínach. Zaručene si vychutnáte prírodné krásy, adrenalin a kultúrne bohatstvo, ktoré toto miesto ponúka.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky