Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Batanes Islands

Letenka Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands: Skrytý poklad Filipín

Batanes Islands, známe tiež ako "Krajina vôd vetra", sa nachádzajú na severnom kúsku Filipín. Toto malé a tiché súostrovie je jedným z najkrajších a najneopozeranejších miest v krajine. Čo robí Batanes tak špeciálnymi? Je to kombinácia nádhernej prírody, jedinečnej kultúry a autentických skúseností, ktoré ťa uchvátia.

Prvým krokom, ako sa dostať na Batanes, je rezervácia letenky. Pre väčšinu návštevníkov je najlepšou možnosťou let s leteckou spoločnosťou z Manily alebo Clark. Let trvá približne dve hodiny a vychádza pomerne lacno. Keďže Batanes je stále pomerne izolovaný, lety sem nie sú také časté, preto je dôležité rezervovať si letenku vopred.

Po pristátí na letisku Basco, hlavnom meste Batanes, si hneď všimneš rozdiel oproti zvyšku Filipín. Batanes má úplne jedinečnú krajinu, súostrovie tvoria zelené kopce, prírodné útesy, nádherne pláže a okúzľujúce vinice. Okrem toho môžeš vidieť aj tradičné kamenné domy, ktoré sú typické pre túto oblasť. Tieto domy, známe ako "ivatan", sú vyrobené pomocou starodávnych stavebných techník a sú odolné voči silným vetrom a zemetraseniam.

Batanes ponúka mnoho aktivít a zážitkov pre milovníkov prírody. Môžeš sa vydať na strmé útesy, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na oceán a možno uvidíš aj niektoré morské vtáky. Miešajúc sa s miestnymi obyvateľmi, zistíš, že Batanes má bohatú kultúru a históriu. Domorodci, známi ako "ivatans", sú srdečnými a priateľskými ľuďmi, ktorí majú hlboký respekt k prírode. Môžu ti ukázať aj miestne tradičné remeslá, ako je výroba klobúkov, rybárčenie alebo pestovanie rýb.

Ak máš radi dobrodružstvo, môžeš sa vydať na krásne kopce a hory Batanes. Tu môžeš vystúpiť na horu Iraya, najvyšší vrchol na Batanes, alebo skúsiť výstup na kopce Tukon či Mount Matarem. Tieto túry ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu a sú príležitosťou na hĺbku objavovania tohto úžasného miesta.

Jedným z ďalších dôvodov, prečo si nechať ujsť Batanes, je jeho jedinečná gastronómia. Môžeš si vychutnať miestne pochúťky ako "Uved Lobster", ktorý je typickým jedlom tejto oblasti. Okrem toho, chutnaj miestne ryby a morské plody, ktoré sú čerstvé a vynikajúce.

Batanes Islands sú malým a skromným rajom, ktorý ponúka zážitky, ktoré si na dlhý čas zapamätáš. Pre svoju izolovanosť je to miesto, ktoré je stále neopozerané masovou turistikou, čo z neho robí poklad na Filipínach. Nech už si prišiel za prírodou, kultúrou alebo dobrodružstvom, Batanes určite nebude sklamaním. Rezervuj si letenku a oživ svoje dobrodružstvo na tejto úžasnej destinácii.


Počasie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sa nachádzajú na Filipínach a tvoria skupinu ostrovov, ktoré sa nachádzajú na severovýchode krajiny. Tieto ostrovy sa vyznačujú nádhernou prírodou a jedinečnou kultúrou.

Jednou z najvýraznejších charakteristík počasia Batanes Islands je silný vietor a vysoké zrážky. Tento región je známy svojimi silnými a častými búrkami, ktoré prinášajú veľké množstvo zrážok. Najviac si treba dávať pozor na tieto búrky počas obdobia monzúnov, ktoré väčšinou trvá od júna do októbra. V tomto období sa Batanes Islands nachádzajú v tzv. "tyfónovom pásme" a často sú zasiahnuté týmito silnými tropickými búrkami.

Okrem búrok a vysokých zrážok, je počasie v Batanes Islands aj veľmi nestabilné. Rýchlo sa mení a môže sa meniť aj niekoľkokrát za deň. Slnečné ráno môže čoskoro prerušiť dážďová búrka a potom sa obloha opäť vyjasní. Toto nestále počasie je častou súčasťou skúseností návštevníkov na ostrovoch.

Teploty v Batanes Islands sú celkom miernymi počasím, pričom priemerná teplota sa pohybuje od 20 °C do 28 °C. Vďaka ich polohy na severovýchodnom pobreží Filipín majú ostrovy nižšie teploty ako iné časti krajiny. Teploty sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a môžu byť ovplyvnené aj prípadnými búrkami.

Vzhľadom na nestále počasie a silné búrky je dôležité, aby turisti boli pripravení na rôzne klimatické podmienky. Pri návšteve Batanes Islands by ste mali mať so sebou vhodné oblečenie na ochranu pred dažďom aj slnkom. Odporúča sa tiež mať so sebou plášť alebo dáždnik, aby ste sa mohli ochrániť pred prípadnými zrážkami.

Napriek týmto všetkým výzvam, počasie na Batanes Islands je časťou ich príťažlivosti. Táto oblasť je známa svojimi úchvatnými scenériami a krásnymi výhľadmi na oceán. Zrážky a vietor prispievajú k tvorbe divokých a malebných krajín, ktoré prekvapia a očaria každého návštevníka. Preto ak vyrazíte na dovolenku na Filippíny, nezabudnite sa vybrať aj na ostrovy Batanes Islands a ochutnať špecifické počasie tejto oblasti.


Ubytovanie Filipíny Batanes Islands


Batanes Islands sú ostrovná skupina na Filipínach a tiež najsevernejšie miesto krajiny. Batanes sú známe svojou unikátnou kultúrou, krásnymi plážami a úžasnou krajinou. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v malom a kľudnom prostredí. Batanes ponúka množstvo možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po skromnejšie izby alebo apartmány.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge, ktorý ponúka zážitok v nadštandardnom prostredí. Tento hotel má 12 izieb navrhnutých s dobre premysleným interiérom, ktorý kombinuje tradičné miestne materiály s modernými prvky. Hotel Fundacion Pacita Batanes Nature Lodge je tiež známy svojím záhradným relaks centrom s vodopádmi a jazierkami.

Ak sa rozhodnete pre skromnejšie ubytovanie, môžete sa zastaviť v Pension Ivatan, ktorý je najstarším ubytovaním na celej ostrovné skupine. Má 14 izieb s jednoduchým nábytkom, sprchovacím kútom a toaletou s potrebnou hygienickou výbavou. Pension Ivatan sa nachádza v malom meste Sabtang, ktoré ponúka nádherný výhľad na oceán a ukryté pláže.

Pre tých, ktorí preferujú apartmány, môžete sa rozhodnúť pre Marfel's Lodge, ktorý sa nachádza v hlavnom meste provincie Basco. Marfel's Lodge ponúka apartmány so samostatným vchodom a priestranným obývacím izbou. K dispozícii je kuchyňa a jedáleň pre tých, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlá. Apartmány poskytujú krásny výhľad na tradičné miestne vidiecke domy a pláže.

Inými populárnymi možnosťami pre ubytovanie sú Casa Napoli, Batanes Resort a Dive Center a Batanes Amboy Hometel. Casa Napoli poskytuje príjemné ubytovanie s veľkými oknami, ktoré pozadia ostrova trojrozmerne zvýrazňujú. Batanes Resort a Dive Center sa nachádza v blízkosti mesta Basco a ponúka izby s krásnym výhľadom na oceán. Batanes Amboy Hometel ponúka izby s kabelovou televíziou, WiFi pripojením a dennou upratovacou službou.

V Batanes nájdete množstvo možností pre ubytovanie s podujatiami, z ktorých môžete vybrať pre seba to, čo najlepšie zodpovedá Vašim potrebám a preferenciám. Ak hľadáte krásne miesto na oddych, Batanes sú ideálnym miestom, ktoré Vám ponúkne kultúru a prírodu na jednom mieste.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Batanes Islands


1. Kam sa nachádzajú Batanes Islands?
Batanes Islands sa nachádzajú na severnom cípe Filipín.

2. Ako sa tam dostanem?
Najbežnejším spôsobom, ako sa dostať na Batanes Islands, je cez leteckú dopravu. Existujú pravidelné lety z Manily alebo Cebu City.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Batanes Islands?
Najlepšou dobou na návštevu Batanes Islands je počas suchého obdobia medzi novembrom a májom, keď sú počasie a podmienky pre cestovanie najlepšie.

4. Koľko dní by som mal stráviť na Batanes Islands?
Ideálne je stráviť aspoň 3 až 4 dni na Batanes Islands, aby ste si mohli vychutnať krásy ostrova a spoznať jeho kultúru a prírodné krásy.

5. Čo je na Batanes Islands najzaujímavejšie?
Batanes Islands sú známe svojou malebnou prírodou a kláštorom, starobylými kamennými domami a nádhernými výhľadmi na oceán.

6. Ktoré aktivity by som mal robiť na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších aktivít na Batanes Islands zahŕňajú prechádzky po krásnych plážach, návštevu historického Fortu Ivanaho, prieskum Batanes Light House a prechádzky po tradičných dedinách.

7. Aké je typické miestne jedlo na Batanes Islands?
Typické miestne jedlo na Batanes Islands zahŕňa špeciality ako uok (kuskus sú) a vuí (ryža z pohánky) spolu s rôznymi druhmi čerstvého rybieho guláša.

8. Potrebujem vízum na návštevu Batanes Islands?
Ak ste držiteľom platného pasu, nebudete potrebovať vízum na návštevu Batanes Islands, ak ste občanom mnohých krajín vrátane EÚ a Spojených štátov.

9. Aké sú miestne obyvateľstvo a jazyk na Batanes Islands?
Obyvateľstvo Batanes Islands tvoria predovšetkým ľudia tzv. Batsáni. Hovoria vlastným jazykom, Ivátan. Filipínčina je tiež veľmi rozšírená.

10. Aké sú populárne miesta na Batanes Islands?
Niektoré z najpopulárnejších miest na Batanes Islands sú Basco, hlavné mesto, Sabtang Island s jeho kamennými domami a Itbayat Island s jeho úchvatnou prírodou.


Dovolenka Filipíny Batanes Islands


Dovolenka na Filipínach je pre mnohých cestovateľov klasikou. No málokto vie o skrytých pokojovkách, ktoré na oceánskom oblúku Filipín vytvárajú jedinečnú architektúru a kultúru. Batanes Islands je jedno z tých miest, kam turisti v súčasnosti ešte nevyrazili. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku na týchto ostrovoch.

Príroda a architektúra

Ostrovy Batanes sú odlišné od zvyšku Filipín svojou geológiou a súčasnou kultúrou, ktorá sa prejavuje aj v architektúre. Obec Ivana rozprestiera v starom pôvodnom horskom sídle, kde neobvyklé domy budované z kamenných múrov bez omietky sú typické pre túto oblasť. Kamenné múry sú nápadne vtlačené na strmých svahoch, kde sa pred dvoma storočiami osadníci báli vetra a monzúnu, ktorý otriasal ich drevenými domami.

Krajina Batanes, so svojimi zelenejúcimi strmými útesmi, kolmými bralami a rozbúrenými koloritmi kopcov, je unikátna, a navyše ponúka úchvatné výhľady na oceán.

Kultúra

Filipínske kultúry sa môžu líšiť v závislosti od miesta. V Batanes Islands sa tieto kultúrne rozdiely prejavujú v miestnych tradíciách a zvyklostiach, ktoré sú súčasťou miestnej identity. V niektorých miestach na týchto ostrovoch sa môžete dokonca stretnúť s miestnymi, ktorí stále hovoria starejším jazykom Batanes, ktorý sa zvykol používať ako prostriedok komunikácie.

Turistika

Súčasťou vašej dovolenky na Filipínach by mali byť aj túry. Na Batanes Islands si môžete užiť prechádzky medzi kopcovitým terénom s výhľadom na oceán. Medzi historickými kostolmi a vežovitými domami na Ostrove Sabtang sa môžete prechádzať na bicykli. Pokiaľ milujete vodu, plávanie a potápanie, Batanes je tiež ideálnym miestom na plávanie v nových oblastiach.

Doprava

Hlavný dopravný systém v Batanes vyžaduje, aby ste leteli z Manily do mesta Basco. Po prílete do Basca si môžete prenajať miestne dopravné prostriedky. Pre presuny medzi ostrovmi sa používajú lietadlá a loďky. Batanes sa nachádza v Izolovanej oblasti Severných Filipín, čo znamená, že ceny môžu byť trochu vyššie, ako na iných ostrovoch, ktoré sú prístupnejšie.

V závere

Ak hľadáte niečo iné, Batanes Islands by mohli byť ideálnym miestom pre vašu dovolenku na Filipínach. Sú to miesta, ktoré ponúkajú úžasné výhľady, kultúrne zážitky a možnosti turistiky. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy, určite nebudete sklamaní.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky