Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou, teplým podnebím a nádhernými miestami na preskúmanie. Medzi tieto miesta patrí aj ostrov Bohol, nachádzajúci sa na juhu Filipín v blízkosti ostrova Cebu. Bohol je domovom mnohých turistických atrakcií, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, z ktorých každá má svoje charizma a unikátne prírodné scenérie.

Počasie na Bohole je ovplyvnené monzúnnym podnebím, ktoré sa delí na suché a daždivé obdobie. Suché obdobie trvá od decembra do mája a je považované za hlavnú turistickú sezónu. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí 25-32 °C, s minimálnymi zrážkami a slnečnými dňami. Tento čas je ideálny pre plážové aktivity a dovolenky v Panglao Island. Pláže tu sú jednými z najkrajších na Filipínach, s bielym pieskom a jasnou tyrkysovou vodou. Voda je teplá a pohodlná na plávanie a potápanie, a tak si môžete vychutnať neobmedzené hodiny v mori.

Ďalšou veľmi známou atrakciou na Bohole sú Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v oblasti Carmen. Chocolate Hills sú sa skladajú zo 1268 rovnomerne rozložených kopcov, ktoré pripomínajú pozdĺžne guľaté čokoládové kopečky. O ich pôvode existuje mnoho legend a povestí, ale skutočným vysvetlením ich vzniku je proces erozie a sedimentácie. Táto atrakcia je prístupná počas celého roka, avšak návšteva v suchej sezóne je ideálna, aby ste si mohli vychutnať najkrajšie panoramatické výhľady na poloosvietené kopality.

Daždivé obdobie na Bohole trvá od júna do novembra. Počas týchto mesiacov sa môže očakávať vyššia miera zrážok a občasné búrky. Aj keď sa turisti počas tohto obdobia môžu tešiť na nižšie ceny a menšie záplavy turistických atrakcií, niektoré aktivity, ako napríklad potápanie a plávanie, môžu byť vďaka nepriaznivým poveternostným podmienkam obmedzené.

Celkovo je Bohol s Panglao Islandom a Chocolate Hills jedným z najkrajších a najexotičkejších miest na Filipínach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, prírodné scenérie a pôsobivá krása vás určite uchváti. Naplánujte si svoju dovolenku a nechajte sa zlákať na tropickú krásu Boholu.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny, krajina tisícich ostrovov, sú známe svojou nádhernou prírodou a exotickou atmosférou. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali na Vašej filipínskej dovolenke vynechať, patrí ostrov Bohol. Tento ostrov, ležiaci v srdci Krajiny úsmevov, ponúka nekonečné množstvo zážitkov a jedinečných miest na objavenie.

Ak sa chystáte navštíviť Bohol, najlepší spôsob, ako tam prísť, je letecky. Máte šťastie, že je tu niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych miest na Filipínach do hlavného letiska na Bohole, Panglao International Airport.

Po prílete na Panglao International Airport sa dostanete do hlavného turistického centra ostrova, Panglao Island. Táto časť ostrova je vyhlásená svojimi vynikajúcimi plážami a luxusnými letoviskami. Panglao je ideálnym miestom na pobyt, pretože ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od cenovo dostupných hosťovských domov až po luxusné rezorty. Okrem toho môžete využiť rôzne vodné športy, ako sú potápanie alebo šnorchlovanie, a objaviť fascinujúci podmorský svet.

Po relaxácii na pláži Panglao sa vyberte na výlet na úchvatnú prehliadku Boholu. Jedným zo symbolov ostrova sú "Čokoládové kopce" (Chocolate Hills). Tieto zvláštne geologické útvary sýtia vaše oči zelenými kopácimi pahorkami, ktoré v lete získať hnedú farbu, a pripomínajú čokoládové vŕšky. Najlepším miestom na pozorovanie Čokoládových kopcov je vyhliadka v obci Carmen, odkiaľ si môžete vychutnať panoramatický výhľad na tento prírodný fenomén.

Bohol je tiež domovom pre tajomný poblúdniĺ lemuera, ktorý je vhodný pre milovníkov zvierat. Navštíviť tieto adorabilné tvory v ich prirodzenom prostredí je nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa vydať do rezervácie lemuera na ostrove hay na obnovuňovom centre Philippine Tarsier and Wildlife Sanctuary, kde sa dozviete viac o tomto ohrozenom druhu a máte možnosť obdivovať ich skôr nežitú skúsenosť.

Okrem toho nesmiete vynechať návštevu starobylého chrámu Baclayon, ktorý je považovaný za jeden z najstarších kresťanských chrámov na Filipínach, a krásneho Mostu priateľstva v meste Loay, ktorý je jedným z najdlhších mostov vyrobených z bambusu vo svete.

Bohol je aj východiskovým bodom pre výlety do blízkej prírodného parku na ostrove Panglao, kde môžete vidieť bujnú vegetáciu, fascinujúce jaskyne a malebné lagúny.

Ak hľadáte dobrodružstvo a krásu prírody na Filipínach, Bohol je miestom, ktoré by ste určite mali navštíviť. S priamymi letmi do Panglao International Airport je cestovanie na tento nádherný ostrov ľahké a pohodlné. Nezabudnite si naplánovať dostatočný čas, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho jedinečné atrakcie, ako sú Panglao Island, Chocolate Hills, poblúdený lemuera a mnoho ďalších. Vaša dovolenka v Bohole bude určite nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Kde sa nachádza ostrov Bohol v Filipínach?
- Ostrov Bohol sa nachádza v regióne Visayas na Filipínach.

2. Ako sa dostanem na ostrov Bohol?
- Na ostrov Bohol sa dá dostať lietadlom z hlavného mesta Manila alebo Cebu. Existuje tiež trajektové spojenie medzi Cebu a Boholom.

3. Ako sa dostanem na Panglao Island z Boholu?
- Panglao Island je spojený s ostrovom Bohol mostom, takže sa naň dá jednoducho dostať autom alebo motorkou.

4. Čo je Panglao Island?
- Panglao Island je malý ostrov, ktorý sa nachádza vedľa ostrova Bohol. Je známy svojimi krásnymi plážami a luxusnými rezortmi.

5. Kde sa nachádzajú Chocolate Hills?
- Chocolate Hills sa nachádzajú na ostrove Bohol v blízkosti mesta Carmen.

6. Koľko Chocolate Hills je vo výške?
- Chocolate Hills je skupina približne 1 776 kopcov, ktoré majú v priemere výšku 30 až 50 metrov.

7. Prečo sa nazývajú Chocolate Hills?
- Nazývajú sa Chocolate Hills kvôli ich sfarbeniu počas suchého obdobia, keď sa tráva zbaví svojho zelenej odtieňa a kopce pripomínajú čokoládové formy.

8. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov Boholu?
- Na Bohole si môžete vychutnať aktivity ako napríklad potápanie, plachtenie, obdivovať krajinné jaskyne, navštíviť históriu a kultúru v jaskyniach, priamych vrcholoch, múzeách a chrámach.

9. Ktoré pláže sú najpopulárnejšie na Panglao Island?
- Najpopulárnejšie pláže na Panglao Island sú Alona Beach, Dumaluan Beach a Bohol Beach Club.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Boholu a Panglao Island?
- Najlepší čas na návštevu Boholu a Panglao Island je v mesiacoch január až marec, keď je suché obdobie a príjemné teploty.


Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú krásnou tropickou destináciou, kde sa nachádza mnoho nádherných ostrovov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zážitkov. Bohol je jedným z týchto ostrovov a je situovaný v juhovýchodnej časti krajiny. Bohol je najväčší ostrov v regióne Central Visayas a leží medzi ostrovmi Cebu a Mindanao.

Bohol a Panglao Island zaujmú turistov neobvyklou prírodou a úžasnými plážami, ktoré určite stojí za návštevu. Panglao Island je duty-free zóna a má množstvo obchodov a turistických atrakcií ako je Cebu Pacific Airline Park, ktorý láka mnoho turistov z celého sveta. Najväčšou atrakciou ostrova sú však určite Chocolate Hills (čokoládové kopce).

Chocolate Hills sú asi najznámejšou atrakciou Boholu a Panglao ostrova. Sú to stovky vysokých kopcov, ktoré sú roztrúsené v širokom okolí a sú čokoládovej farby počas sušnej sezóny. Názov pripomína malé čokoládové gule, ktoré ležia na zemi. Tento unikátny geologický útvar bol vyhlásený za národný geologický vzor Filipín. Pre turistov je možnosť navštíviť vyhliadku, odkiaľ môžu mať úžasný pohľad na kopce a celú okolitú prírodu.

Samotný ostrov Bohol má tiež množstvo turistických atrakcií a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najobľúbenejšie patrí svetoznámy Tarsier, známy aj ako malý lemur, ktorý žije v džungli a je chránený zákonom. White Beach, ktorá je obklopená kokosovými palmami a prírodnými útesmi, je pre návštevníkov ideálnym miestom na plávanie a len pre relax. Nepremeškajte ani bohoslužby v kostole św. Pety w Lobocu, jeden z najkrajších kostolov na Filipínach s kamennou fasádou.

Bohol a Panglao Island sú miestom, kde sa nájde niečo pre každého návštevníka. Svojou prírodou i kultúrou učarujú každého, kto si sem príde oddýchnuť od ruchu a zhonu veľkých miest. Ak ste milovníkom neobvyklých prírodných úkazov, zážitkov zo zvieraťa a krásna krajiny, určite neváhajte a vyrazte na Bohol na dovolenku.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Bohol, jedno z najkrajších miest Filipín, je ostrov plný prírodného bohatstva a očarovávajúcej krásy. Jeho úžasné pláže, jaskyne a historické pamiatky urobili z tohto miesta oblúbenú turistickú destináciu. Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je Panglao Island a slávne Chocolate Hills.

Panglao Island, nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Tagbilaran na ostrove Bohol, je známa svojimi bielymi plážami a krištáľovo čistou vodou. Tento ostrov je rajom pre všetkých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej atmosfére mesta a relaxovať v prírodnom prostredí. Panglao ponúka širokú škálu ubytovacích možností, od lacnejších pensionov a hostincov až po luxusné rezorty a vybavené apartmány priamo na pláži. Bez ohľadu na váš rozpočet, určite si tu nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám.

Pláže Panglao Island vyzerajú ako z pohľadnice. Biele piesočné pláže a teplá voda vám umožnia užiť si oddych a relaxáciu. Mnoho rezortov na pláži ponúka aj rôzne vodné aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie a vodné lyžovanie. Ak milujete dobrodružstvo, môžete si prenajať loď a ísť na výlet do okolitých ostrovov. Odtiaľ si môžete užiť nádherný pohľad na koralové útesy a pestrosť morského života.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills. Chocolate Hills sú kopcovitá krajiná so 1200 brúsenými vrchmi, ktoré vyzerajú ako čokoládové hompáľky. Väčšinou majú zemný odtieň a počas suchého obdobia pripomínajú hromady čokolády. Tento unikátny geologický útvar je jediným druhom na svete a je považovaný za jeden z Nových sedem divov sveta. Najlepší čas na návštevu Chocolate Hills je počas sucha, keď sa celá krajiná mení na hrad z bočnej perspektívy.

V blízkosti Chocolate Hills sa tiež nachádza Butterfly Conservatory. Táto atrakcia umožňuje návštevníkom spoznať a obdivovať rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí. V areáli nájdete záhradu s rôznymi druhmi kvetov a rastlín, ktoré prilákajú motýle. Pre milovníkov prírody a fotografie je to skutočný raj.

Ak plánujete cestu na Filipíny, určite nevynechajte Bohol a jeho okolité ostrovy. Panglao Island a Chocolate Hills sú jedinečné miesta, ktoré vás prekvapia svojou krásou a terasami. Užite si slnečné pláže, prieskumné výlety a dobrodružstvo Boholu. Vráťte sa s nezabudnuteľnými spomienkami a pochopíte, prečo je táto destinácia taká obľúbená medzi turistami z celého sveta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky