Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Boracay Island

Letenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedným z najkrásnejších ostrovov na Filipínach a je to miesto, kde sa sníva o dokonalej dovolenke. Ostrov sa nachádza na západnom pobreží ostrova Panay a je známy pre svoje jasnú tyrkysovú vodu a čisté bielé pláže.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove, tak Boracay je ideálne miesto pre vás. Ale ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je letenka. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú letenky na Boracay Island, a to rôznymi tranzitnými bodmi a letiskami.

Keď si budete vyberať letenku, mali by ste si všimnúť, že na Boracay neexistuje priamy let. Najlepšie možnosti sú lety do Manily alebo Cebu City a potom prechod na let do letiska Malay (Godofredo P. Ramos Airport), ktoré je najbližšie k Boracay Island. Výhodou je, že lety sú k dispozícii z viacerých miest na Filipínach aj z iných krajín.

Keď ste pristáli, môžete sa dostať na trhu v Caticlone alebo Tabon Port a odtiaľ sa môžete dostať k prístavu na Boracay Island. Z prístavu viete prejsť na ostrov lodou. Cesta trvá približne 20 minút.

Pri nákupe letenky by ste mali pamätať na to, že najlepším časom na návštevu Boracay Islandu je v období od decembra do mája, pretože v tejto dobe ostrov ponúka najlepšie počasie. V horúcich mesiacoch by ste sa však mali pripraviť na vysoké teploty a vyššiu vlhkosť, ktorá môže mať vplyv na váš pobyt.

Viac ako 350 tisíc turistov navštevuje Boracay Island každý rok, preto je dôležité dbať na ekologické správanie a nezanechávať stopy na kráse ostrova. Od roku 2018 platí na ostrove zákaz používania plastových vreciek a plastových slamiek, aby sa minimalizoval negatívny vplyv turizmu na životné prostredie.

Ak sa chystáte navštíviť Boracay Island a chcete sa dostať tam letenky sú najlepšou voľbou. S príchodom na ostrov, môžete očakávať dokonalé zážitky v podobe jasnej tyrkysovej vody, bielej pláže a celkového oddychu a relaxu.


Dovolenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island: Raj na Filipínach, ktorý musíte navštíviť na dovolenke

Boracay Island sa nachádza na Malajskom oostrove v západnej časti Filipín a je jedným z najkrajších miest na svete. Svojou exotickou krásou, bielymi piesočnatými plážami a jasnou tyrkysovou vodou privádza toto miesto nespočetných turistov každý rok.

Ako jedno z hlavných turistických miest Filipín, Boracay Island ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého návštevníka. Ak ste milovníkom vodných športov, môžete si vychutnať surf na slávnej pláži Bulabog Beach alebo si vyskúšať potápanie a šnorchlovanie v krištáľovo čistej vode.

Hlavná atrakcia Boracay Island je však obľúbená pláž White Beach, ktorá je vyzdvihovaná ako jedna z najkrajších pláží na svete. Strávte deň relaxáciou na bielom piesku, pozorovaním západu slnka nad horizontom alebo si doprajte masáž priamo na pláži. Tento miestny raj je tiež domovom množstva reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné filipínske jedlá a koktaily.

Okrem pláží ponúka Boracay Island aj ďalšie atrakcie pre turistov. Môžete navštíviť Bat Caves, kde môžete skúsiť pozorovať množstvo netopierov, alebo si vybrať výlet na malý ostrov Crystal Cove, kde môžete objavovať jaskyne a pokocháč sa krásnymi scenériami.

Ak hľadáte nielen oddych, ale aj zábavu, Boracay Island vám ju určite poskytne. V noci sa pláže menia na pulsujúce miesta plné hudby, života a tancu. Mnoho barov a klubov ponúka večierky na pláži, kde môžete tancovať do skorých ranných hodín.

Boracay Island je známy aj svojou pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Sú veľmi priateľskí a ochotní pomôcť každému turistovi objavovať krásy ich ostrova. Okrem toho, turistický ruch je pre ich ekonomiku veľmi dôležitý, preto sa starajú o zachovanie čistoty a krásy miesta.

Ak hľadáte exotickú a relaxačnú dovolenku, Boracay Island na Filipínach je pre vás tou správnou voľbou. S krásnymi plážami, zážitkami a možnosťou objaviť nové kultúry vás toto miesto určite okúzli. Nechajte sa unášať atmosférou Boracay Island a vstúpte do rajského miesta, ktoré nezabudnete.


Ubytovanie Filipíny Boracay Island


Boracay Island na Filipínach je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine a láka tisícky návštevníkov z celého sveta. Jeho krásne pláže, tiché lagúny a vzrušujúce vodné športy robia z neho ideálne miesto pre dovolenku. Ak plánujete navštíviť Boracay Island, je dôležité vedieť niečo viac o miestnych možnostiach ubytovania.

Na ostrove nájdete celý rad ubytovacích zariadení - od luxusných rezortov po cenovo dostupné a pohodlné hotely. Väčšina z nich sa nachádza v blízkosti White Beach, najznámejšej pláže na ostrove, kde sa koná mnoho podujatí a kde sa nachádza množstvo reštaurácií, barov a obchodov. Hotely v tejto oblasti ponúkajú výhľad na more a sú ideálnym miestom na relaxáciu a užívanie si slnečných kúpeľov.

Pre tých, ktorí preferujú trochu tichšie a pokojnejšie prostredie, sú tu aj hotely a rezorty na pláži Bulabog, ktorá je známa pre svoje vynikajúce podmienky pre windsurfing a kiteboarding. Ubytovanie v tejto časti ostrova je ideálne pre športovcov a dobrodruhov, ktorí sa chcú zapojiť do vodných aktivít.

Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia a exkluzivity, Boracay Island ponúka aj niekoľko luxusných rezortov a súkromných vil. V týchto rezortoch si môžete vychutnať vlastnú pláž, bazény, spa a wellness centrá, ako aj výnimočné služby a gurmánske zážitky. Tieto ubytovania sú ideálne pre páry alebo rodiny, ktoré si chcú dopriať niečo špeciálne.

Pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom, Boracay Island ponúka aj cenovo dostupné hotely a penzióny. Aj keď nemajú taký luxus a moderné vybavenie ako niektoré z rezortov, sú stále čisté, pohodlné a ponúkajú základné vybavenie pre pohodlný pobyt. Veľa z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti pláže a ďalších miestnych atrakcií, čo z nich robí ideálne miesto pre cestovateľov, ktorí chcú spoznať a preskúmať okolie.

Je dôležité si uvedomiť, že Boracay Island je veľmi obľúbený turistický cieľ, takže je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred. V peakových sezónach môže byť ťažké nájsť voľné miesta, najmä v tých najpopulárnejších rezortoch. Preto sa odporúča plánovať vopred a rezervovať si miesto, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku na Filipínach naplno.

Boracay Island je skutočným rajom s nádhernými plážami a širokou škálou ubytovacích možností. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, tento ostrov bude mať niečo, čo uspokojí vaše potreby. Užite si svoju dovolenku na Filipínach s nezabudnuteľným pobytom a nádherným ubytovaním na Boracay Island.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Boracay Island


Najčastejšie otázky a odpovede o ostrove Boracay v Filipínach:

1. Ako sa dostanem na ostrov Boracay?
- Najľahším spôsobom je letieť na letisko v Caticlani, ktoré slúži pre Boracay. Z letiska je možné ísť trajektom do prístavu Cagban na ostrove Boracay.

2. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Boracay?
- Na Boracay sa nachádza niekoľko krásnych pláží, vrátane White Beach, Puka Shell Beach a Diniwid Beach. Najznámejšia a najpopulárnejšia je White Beach, kde nájdete biely piesok a tyrkysové more.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Boracay?
- Nejlepší čas na návštěvu ostrova Boracay je v období od decembra do maja, kedy je počasie suché a teploty sú príjemné. V období od júna do novembra sa vyskytuje viac dažďov, preto sa môže zhoršovať kvalita dovolenkovej destinácie.

4. Aké aktivity a atrakcie sa dajú robiť na Boracay?
- Na Boracay je možné vyskúšať šnorchlovanie, potápanie, vodné športy ako windsurfing alebo kajakovanie. Ostrov tiež ponúka možnosti prechádzok po prírodnej rezervácii Mt. Luho a nákupy v miestnom obchode.

5. Aké sú možnosti ubytovania na Boracay?
- Na Boracay je možné nájsť rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných rezortov, strednej triedy hotelov a lacných hostincov. Najväčšie koncentrácie ubytovacích zariadení sú v oblasti White Beach.

6. Aké potraviny si môžem vychutnať na Boracay?
- Na ostrove Boracay je možné ochutnať tradičné filipínske jedlá, ako napríklad adobo (korenisté kuracie mäso), lechon (pečené prasiatko) a halo-halo (mrazený dezert). Okrem toho sú k dispozícii aj medzinárodné reštaurácie a jedlá.

7. Ako sa dostanem medzi rôznymi plážami na ostrove Boracay?
- Na prechádzanie medzi plážami na Boracay je možné použiť tricycle (motorový vozík), poskytovať taxi alebo chodiť pešo. Niektoré hotely a rezorty však ponúkajú aj bezplatnú dopravu medzi plážami.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o ostrove Boracay na Filipínach. Ak máte ďalšie otázky, odporúča sa kontaktovať miestne infocentrum alebo ubytovateľskú budovu pre aktuálne informácie.


Počasie Filipíny Boracay Island


Boracay Island, ležiaca na Filipínach, je známa svojou krásnou plážou, jasnou tyrkysovou vodou a úchvatnými scenériami. Toto miesto je však tiež zasiahnuté rôznorodými poveternostnými podmienkami, ktoré môžu mať vplyv na návštevníkov ostrova.

Boracay leží v tropickom monzúnovom podnebí, čo znamená, že sa tu vyskytujú dve hlavné ročné obdobia - mokré a suché. Mokré obdobie sa koná od júna do októbra, zatiaľ čo suché obdobie sa rozlieva od novembra do mája. Tieto obdobia sa však môžu líšiť v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok daného roka.

Počas suchého obdobia si návštevníci môžu užiť teplejšie teploty s miernym vánkom, najmä v období medzi decemberom a februárom. Priemerne sa teploty pohybujú medzi 24 a 32 stupňami Celzia. Tieto príjemné podmienky sú ideálne na plávanie, potápanie a tiež na rôzne vodné športy, ktoré sú veľmi obľúbené na ostrove.

Na druhej strane, mokré obdobie prináša značné množstvo zrážok sprevádzaných častými búrkami. Toto obdobie ma vyššiu vlhkosť vzduchu a teploty sa pohybujú medzi 23 a 30 stupňami Celzia. Aj keď môžu byť niektoré dni slnečné, tieto obdobia môžu byť dosť daždivé. Množstvo zrážok je najväčšie v mesiacoch júl a august, pričom búrky sú časté v septembri a októbri. Pláže sú v tomto období väčšinou menej preplnené, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí preferujú menej rušné prostredie.

Okrem týchto ročných období je potrebné tiež spomenúť, že Boracay Island sa nachádza v oblasti, kde môžu vznikať tajfúny. Tieto silné tropické cyklóny môžu spôsobiť silné veterné podmienky a silné dažde. Tieto tajfúny sa najčastejšie vyskytujú v období od júla do októbra, pričom najväčšie riziko je v septembri. Návštevníci by preto mali monitorovať poveternostné správy a rád byť pripravení, ak by sa vyskytli náznaky tajfunu.

Vzhľadom na rôznorodosť poveternostných podmienok na Boracay Island, je dôležité mať informácie o predpovediach počasia pred vašou cestou. To vám pomôže naplánovať a prispôsobiť si svoje aktivity na základe aktuálnych podmienok. Nech už sa rozhodnete navštíviť ostrov počas suchého alebo mokrého obdobia, určite tu nájdete niečo, čo vám zachváti srdce a umožní vám zažiť kúzlo tohto nádherného miesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky