Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Calauit Island

Letenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island - Tajomstvo Filipín

Ak hľadáte ideálnu dovolenkovú destináciu, určite by ste mali zvážiť návštevu Filipín a skúmať jedno z jej najlepších ostrovov, Calauit Island. Nachádza sa v meste Calamianes na severe ostrova Palawan a ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Calauit Island sa stala známou predovšetkým vďaka pozoruhodným kúskom histórie, ktorébohato obohacujú jej príbehy. V 70. rokoch minulého storočia bolo na ostrove založené útočisko pre africkú zver. Tento útočisko vzniklo vo veľkom rozsahu - približne 104 štvorcových kilometrov. Rovnako boli relaxačné a rekreačné aktivity útočisku úlohové. Calauit Island bol prevažne turistický a priemyselný ostrov.

Po niekoľkých desaťročiach života pod prítomnosťou afrických zvierat, sa útočisko spätne stalo súčasťou ochrannej oblasti. Calauit Island je teraz považovaný za prírodné dedičstvo Filipín a je pod prísnou ochranou.

Ak máte záujem o návštevu Calauit Island, nájdete množstvo spôsobov, ako dostať sa tam. Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú letenky do rôznych miest v Palawane a v prípade, že sa rozhodnete pre letecké spojenie by ste mali užiť nádherný letový zážitok. Po prílete na ostrov, budete potrebovať chytiť loď a doplávať až s druhého konca na Calauit Island.

Prírodná krása Calauit Island napĺňa každého, kto sa sem príde pozrieť. Ostrov ponúka široké spektrum prírodných krás, od nedotknutej pláže s jasne modrou vodou a týkajúcich sa útulných oblázkov, po ranné výlety na začiatku plnej tropickej prírody.

Pre milovníkov divokých zvierat a dechtivých rastlín si môžete zorganizovať safari a prechádzať sa prírodnou rezerváciou na ostrove. Pri prechádzke zvieratá zhliadnete ako žirafy, antilopy, guanaco a mnoho ďalších prehliadok exotických zvierat.

Ak preferujete menej adrenalínu, môžete sa uchádzať oýchutnávku filipínskej kuchyne. Calauit Island ponúka množstvo gurmánskych vnútorných michelinských reštaurácií, ktoré prídu na chuť každému. Okrem toho sa môžete dostať na nekonečne krásne pláže s jemným pieskom a jasne zafarbenou vodou, kde môžete relaxovať a užiť si oddych.

Celkovo povedané, Calauit Island je malý kúsok raja, ktorý ponúka návštěvníkom jedinečnú kombináciu histórie, divokej prírody a relaxačného odpočinku. Cena letenky k tomuto miestu nie je enormná, všetko záleží od dlžky trvania, počtu osôb a spôsobu dopravy. Preto neváhajte a jednoducho si užite ostrov Calauit Island a jeho krásy na vlastné oči.


Počasie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Severnom Samar v Filipínskom arhipelagu. Tento ostrov je známy svojou bohatou biodiverzitou a nádhernou prírodnou krajinou. Jeho tropické podnebie ponúka teplé a vlhké počasie počas väčšiny roka.

Calauit Island je ovplyvnený monzúnovým podnebím, čo znamená, že sa tu vyskytujú dve hlavné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie začína v novembri a pokračuje až do apríla. Počas tohto obdobia sa na ostrove a okolitých oblastiach očakáva minimálny zrážkový úhrn a teploty sa pohybujú medzi 25°C až 32°C.

Daždivé obdobie na Calauit Island sa začína v máji a končí v októbri. Počas tohto obdobia ostrov a región zažíva pravidelné silné dažde a občasné búrky. Zrážky tu dosahujú maximálny zrážkový úhrn a teploty zostávajú medzi 28°C až 34°C. Toto je obdobie, keď je príroda na ostrove najživejšia a ostrov je pokrytý bujnou zeleňou.

Calauit Island tiež často čelí vplyvom tropických cyklón, najmä počas obdobia dažďov. Tieto cyklóny prinášajú so sebou silné veterné búrky, prudké dažde a občasné povodne. Je dôležité sledovať a pozorovať vývoj týchto cyklónov a prijímať potrebné opatrenia na ochranu seba a majetku.

Vzhľadom na svoju polohu v Tichom oceáne môže byť počasie na Calauit Island trochu nepredvídateľné a môže prichádzať k rýchlemu zhoršovaniu alebo zlepšovaniu počasia. Dážď a slnko sa tu môžu striedať pomerne rýchlo, preto je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranu pred silným slnkom.

Aj keď počasie na Calauit Island môže byť niekedy nepredvídateľné, tento ostrov je stále potravinovaná s krásnymi dažďovými lesmi, plážami a rôznorodou faunou a flórou. Je miestom, kde sa môžete ponořiť do prírody a objaviť krásu, ktorú táto exotická destinácia ponúka.

Ak sa chystáte navštíviť Calauit Island, odporúča sa vyhľadať informácie o počasí a aktuálnych poveternostných podmienkach pred cestou. Vo všeobecnosti sú jeseň a zima vhodnejšími obdobiami na návštevu, pretože sa očakáva nižší zrážkový úhrn a menej pravdepodobnosť tropických cyklón. V každom prípade si nechajte dosť času na objavovanie ostrova a užívanie si jeho nádherného počasia.


Ubytovanie Filipíny Calauit Island


Calauit Island je malebný ostrov v severnom Palawan na Filipínach. Tento ostrov je známy predovšetkým kvôli svojej unikátnej prírodnej rezervácii, kde sa nachádza niekoľko vzácnych druhov zvierat.

Pre tých, ktorí sa chcú na niekoľko dní zamerať na prírodu a mať blízko k unikátnym divokým zvieratám, ponúka Calauit Island niekoľko možností ubytovania. Jednou z možností je ubytovanie v jednom z miestnych rezortov, ktoré sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú rozmanité vybavenie.

Rezorty na ostrove Calauit sa nachádzajú v blízkosti prírodnej rezervácie, ktorá je domovom asi 30 afrických živočíchov, vrátane giráf, zebra, antilop a impal. Mnoho z týchto druhov bolo sem dovezených na začiatku 70. rokov ako súčasť programu zachovania druhov. Tieto zvieratá teraz žijú v prirodzenom prostredí a sú dôležitým turistickým lákadlom.

Rezorty na ostrove Calauit ponúkajú rôzne druhy ubytovania, od luxusných bungalovov a viliek po jednoduché chatky a stanové kempy. Veľkým lákadlom pre turistov je možnosť prenajať si chatku alebo bungalov s výhľadom na prírodnú rezerváciu, čo umožňuje pozorovať zvieratá prirodzeným spôsobom.

Väčšina rezortov na ostrove Calauit ponúka aj rôzne aktivity a zážitky pre turistov. Medzi najobľúbenejšie patria safari v prírodnej rezervácii, kde návštevníci majú takmer garantovanú možnosť vidieť girafy, zebry a ďalšie zvieratá vo voľnej prírode. Okrem toho si turisti môžu požičať kajak alebo paddleboard a preskúmať okolité ostrovy a pláže. Pre tých, ktorí uprednostňujú podvodné dobrodružstvá, je tiež možné vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie a objaviť podmorský svet s bohatou faunou a flórou.

Čaro ostrova Calauit spočíva aj v jeho odľahlom a prírodném okolí. Kým výhľady sú úchvatné, ubytovanie na tomto ostrove poskytuje aj príležitosť pre turistov zažiť autentickú filipínsku kultúru. Miestne obyvateľstvo je priateľské a pohostinné a navštíviť niektoré tradičné dediny je skvelým spôsobom, ako sa naučiť viac o životnom štýle a tradíciách filipínskeho ľudu.

Aby ste získali maximálny zážitok z ubytovania na ostrove Calauit, odporúča sa plánovať svoju cestu v nadväznosti na sezónu. Počas daždivých mesiacov by ste sa mali pripraviť na častejšie zrážky, ktoré môžu ovplyvniť plánované aktivity. Na druhej strane, počas suchšej sezóny môžete využívať slnečné a teplé dni na plávanie a pozorovanie divokých zvierat.

Calauit Island je dokonalou destináciou pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku s prírodou a zážitkami z divokých zvierat. S jeho unikátnou prírodnou rezerváciou a rôznymi možnosťami ubytovania ponúka táto destinácia skvelý zážitok pre každého cestovateľa. Ak hľadáte trochu iný druh dovolenky, Calauit Island by mohol byť vašou ideálnou voľbou.


Dovolenka Filipíny Calauit Island


Calauit Island je ostrov vysídlený pre návštevníkov ostrova Palawan na Filipínach. Tento ostrov je známy ako jeden z najpopulárnejších cieľov pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do nádherného prírodného prostredia, skúmať divokú faunu a zažiť autentickú filipínsku kultúru.

Návštevníci môžu zažiť úžasný svet pod morom pri šnorchlovaní a potápaní vokol ostrova Calauit. Tento ostrov bol premenený na rezerváciu divokej prírody v roku 1976 s cieľom zachovať ohrozené druhy živočíchov, ktoré boli donesené z Afriky. Po niekoľkých desaťročiach je ostrov domovom mnohým vzácnym a exotickým druhom ako zebry, žirafy, antilopy a slony. Títo tvorovia vytvárajú neobyčajnú scenériu a poskytujú návštevníkom nezabudnuteľnú skúsenosť.

Calauit Island ponúka aj bohatú príležitosť na šnorchlovanie a potápanie. Morský život v týchto vodách je rozmanitý a majú tu unikátne korálové záhrady, ktoré sú domovom mnohých farbistých rýb a iných morských tvorov. Objavovanie týchto podmorských pokladov vám umožní zažiť krásu podmorského života a získať nádherné fotografie.

V neposlednom rade je ostrov Calauit miestom plným kultúrnych pokladov a tradícií Filipín. Môžete sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o ich životnom štýle a tradičných hodnotách. Kultúrna výmena môže byť vzrušujúcou skúsenosťou, kde si môžete vymieňať nápady, zvyky a potraviny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa vymyká z radu a ponúka vám skutočný zážitok z prírody a kultúry, ostrov Calauit by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Tento ostrov je preplnený dobrodružstvom a prírodou, ktorá vás dostane do úplne iného sveta. Pripravte sa na obdivovanie ohromujúcej scenérie, objavovanie divokej fauny a komunikáciu s miestnymi obyvateľmi. Calauit Island bude vaša cesta do autentickej Filipíny.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Calauit Island


Najčastejšie otázky a odpovede o Calauit Island na Filipínach sú:

1. Aké je hlavné mesto na Calauit Island?
- Hlavné mesto na Calauit Island je Busuanga.

2. Kde sa nachádza Calauit Island?
- Calauit Island sa nachádza v provincii Palawan na Filipínach.

3. Aké je hlavné atrakcie na Calauit Island?
- Hlavnou atrakciou na Calauit Island je Calauit Safari Park, kde môžete vidieť divoké zvieratá, ako sú girafy, zebry a gazely.

4. Koľko stojí vstup do Calauit Safari Park?
- Vstup do Calauit Safari Park stojí približne 200 filipínskych pesos na osobu.

5. Ako sa dostať na Calauit Island?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Calauit Island, je lietadlom zo Manily do letiska Busuanga, a potom cestovať trajektom alebo loďou do Calauit Island.

6. Existujú na Calauit Island ubytovacie možnosti?
- Áno, na Calauit Island sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vonkajšie kempy aj hotely.

7. Môžem si zapožičať automobil na Calauit Island?
- Áno, je možné si zapožičať automobil na Calauit Island.

8. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí Calauit Island?
- V okolí Calauit Island sa nachádza mnoho ďalších atrakcií, ako napríklad El Nido, Coron Island a Tubbataha Reefs Natural Park.

9. Aká je najlepšia doba na návštevu Calauit Island?
- Najlepšou dobou na návštevu Calauit Island je počas suchého obdobia od decembra do mája.

10. Mám potrebné vizum na návštevu Calauit Island?
- Do Filipín nie je potrebné žiadne vízum pre občanov väčšiny krajín na krátkodobé návštevy. Prípadné vízové požiadavky by ste mali overiť vopred na veľvyslanectve Filipín vo vašej krajine.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky