Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Coron Island

Ubytovanie Filipíny Coron Island


Coron Island je jedným z najkrajších miest na Filipínach a ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Nachádza sa v juhozápadnej časti Filipín na ostrove Palawan a je známe svojimi prekrásnymi plážami, jasnou modrou vodou, úchvatnými korálovými útesmi a vysokými vápencovými útesmi.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia vyberajú ubytovanie na ostrove Coron, je jeho blízkosť k niektorým z najkrajších potápačských lokalít na svete. Okolo ostrova sa nachádza množstvo vrakov lodi, ktoré poskytujú útočisko pre rozmanitý podmorský život. Môžete sa tešiť na sledovanie farebných rýb, morských žiab a dokonca aj žralokov.

Okrem potápania môžete skúsiť aj rôzne iné vodné aktivity, ako je napríklad šnorchlovanie, kajakovanie, jazda na vodnom skútri alebo rybolov. Ostrov ponúka taktiež množstvo ďalších prírodných krás, ktoré môžete objavovať. Pre túlavých duchov je ideálny výlet do Coron Island Lagoon alebo Twin Lagoon, kde môžete preplávať pod vápencovými útesmi a obdivovať nádhernú krajinu.

Keďže Coron Island je stále relatívne neobjavený turistami, ponúka niekoľko možností ubytovania pre každý rozpočet. Od luxusných resortov až po malé bungalovy pri pláži, nájdete tu rôzne možnosti, aby ste si vybrali podľa svojich potrieb a preferencií. Niektoré z ubytovaní sa nachádzajú priamo na pláži, čo vám umožňuje vychutnať si nádherné výhľady na more z vašej izby.

Okrem prírodných krás a vodných aktivít ponúka Coron Island aj bohatú kultúru a históriu. Môžete navštíviť dedinu Tagbanua, ktorá je domovom miestneho domorodého kmeňa. Tu sa môžete dozvedieť viac o ich tradíciách, remeslách a životnom štýle.

Coron Island je skutočným rajom pre prírodných milovníkov a dobrodruhov. Jeho úchvatné pláže, útesy a podmorský svet vás určite očaria a zanechajú vás s nezabudnuteľnými spomienkami. Ak sa plánujete cestu na Filipíny, nezabudnite uvažovať o ubytovaní na Coron Island, ktoré vám poskytne jedinečný zážitok v srdci prírody.


Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island v Filipínach je jedným z najkrajších miest na svete a taktiež jednou z najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov. Tento malý ostrov sa nachádza v severozápadnej časti Palawanu, ktorý je známy svojou bohatou prírodnou scenériou a nádhernými plážami.

Ak plánujete navštíviť Coron Island, cesta sem je najlepšie zabezpečená letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych častí Filipín, vrátane Manily a Cebu City. Let do Coron Island je zvyčajne krátky a trvá približne jednu a pol hodiny.

Po prílete na miesto je prvou vecou, ktorú musíte urobiť, zorganizovať si prevoz do hotela alebo ubytovania. Mnoho hotelov a rezortov ponúka bezplatný transfer z letiska, takže nezabudnite sa informovať ešte pred odletom o tomto dostupnom servise. Ak takýto servis nemáte, existuje tiež možnosť využiť tricykle alebo motorky na prepravu.

Coron Island je známy svojimi nádhernými plážami a krištáľovo čistými vodami. Jedným z najobľúbenejších miest na ostrove je Twin Lagoon, ktorý je známy svojimi dvojitými jazerami. Toto miesto je jedinečné v tom, že spojením dvoch jazier vzniká úžasná scenéria. Môžete sa preplávať medzi nimi alebo prejsť pod brodom pri odlive.

Ďalšou atrakciou je pláž CYC Island, ktorá je ideálna na piknik alebo plávanie. Táto malá pláž je obklopená koralovými útesmi, ktoré sú domovom množstva farebných rýb a morských živočíchov. Ak máte rádi potápanie alebo šnorchlovanie, Coron Island je tiež známy svojimi potápačskými miestami. Môžete objavovať bohatý podmorský svet nádhernými koralmi a exotickými rybami.

Mimo pláž a potápania, Coron Island ponúka aj iné aktivity. Môžete sa zúčastniť organizovaných výletov, ako napríklad výlet na vrchol Mount Tapyas, ktorý ponúka panoramatický výhľad na celý ostrov a prírodu v okolí. Môžete tiež navštíviť maľovné jazerá Kayangan Lake a Barracuda Lake, kde si môžete vychutnať čistú a teplú vodu.

Coron Island je skutočne rajský kúsok na zemi. Jeho nádherná príroda a krásne pláže robia z neho ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Ak ste ešte nikdy navštívili Filipíny, určite by ste mali zvážiť letenku do Coron Island a zážitok z tohto nádherného miesta na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Coron Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Coron?

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Coron je v období od novembra do mája, kedy je suché počasie a nie je veľa dážďov.

2. Aké sú najlepšie miesta na ostrove Coron, ktoré by som mal navštíviť?

Medzi najlepšie miesta na ostrove Coron patria Twin Lagoon, Kayangan Lake, Malcapuya Island, CYC Beach a Maquinit Hot Springs.

3. Potrebujem víza na návštevu Filipín a Coronu?

Väčšina krajín nepotrebuje víza na návštevu Filipín, avšak je potrebné mať platný pas.

4. Čo by som mal zabaliť pre návštevu ostrova Coron?

Je dobré si zobrať plavky, opaľovací krém, repelent proti hmyzu, slnečné okuliare, ľahké oblečenie a vodotesné obuv.

5. Môžem si požičať loď na výlety okolo ostrova Coron?

Áno, existuje veľa prevádzkovateľov, ktorí ponúkajú prenájom lodi pre výlety po Ostrove Coron a okolí.

6. Aké sú najlepšie možnosti pre stravovanie na ostrove Coron?

Existuje množstvo reštaurácií a stánkov s jedlom na ostrove Coron, ktoré ponúkajú tradičné filipínske jedlá, ako aj západné jedlá pre turistov.

7. Ako môžem získavať hotovosť na ostrove Coron?

Na ostrove Coron existuje niekoľko bankomatov, kde môžete vybrať hotovosť z kreditnej karty. Väčšina reštaurácií a hotelov prijíma hotovosť v miestnej mene (filipínske peso).

8. Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Coron?

Na ostrove Coron sa dá plávať, potápať sa, kajakovať, jazdiť na člne, pozorovať ryby a koralové útesy, ako aj vykonávať turistiku.

9. Aké sú obmedzenia pre turistov počas pandémie COVID-19?

V súčasnej dobe sú na Filipínach platné obmedzenia pre cestovanie a turistiku z dôvodu pandémie COVID-19, preto by ste mali overiť aktuálne informácie a podmienky pred cestovaním na Ostrov Coron.

10. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy na ostrov Coron?

Existujú priame lety do mesta Coron na ostrovoch, ako aj trajekty a autobusy. Po príchode na Ostrov Coron sa dá ľahko prepravovať taxíkom, tricycle alebo motorkou.


Počasie Filipíny Coron Island


Coron Island sa nachádza vzdialená od hlavného ostrova Filipín a jeho počasie je tropické monzúnové. Sú tu dve hlavné obdobia - suché a mokré.

Počas suchého obdobia, ktoré sa bežne vyskytuje od decembra do mája, sa pravdepodobnosť dažďa znižuje a teploty stúpajú. Priemerné dni s dažďom sa znižujú a väčšinou sú slnečné a teplé. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 32 stupňami Celzia. Toto obdobie je obľúbené pre turistov, ktorí chcú plávať v jasných a čistých vodách a objavovať podmorský svet.

Na druhej strane, mokré obdobie, ktoré zahŕňa mesiace júl a august, prináša viac zrážok. Teploty sa zvyčajne nezmenia, ale vlhkosť vzduchu je vysoká, čo môže spôsobiť pocit horúčavy. V týchto mesiacoch môžu zachvátiť silné dažde a búrky, takže outdoorové aktivity môžu byť obmedzené. Napriek tomu sa počas mokrého obdobia návštevníci môžu tešiť zo zelenej a bujnej vegetácie, ktorá vytvára nádherné scenérie.

Okrem toho treba zvážiť, že Coron Island sa nachádza v oblasti zasiahnutej tropickými cyklónami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas celého roka, najmä v období od júna do novembra. Je dôležité sledovať počasie a prípadne používať vhodné vybavenie, ak sa ocitnete na ostrove počas týchto období.

Vzhľadom na svoju polohu a geografickú povahu, Coron Island ponúka celoročne teplé a vlhké podnebie. Turisti si za túto oblasť vyberajú predovšetkým kvôli jeho krásnym plážam a krištáľovo čistému moru, kde môžu objavovať živý podmorský svet. S ohľadom na možnosť dažďov a cyklónov je však nevyhnutné byť pripravený na nečakané zmeny počasia a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

Mimo počasia je Coron Island známy svojimi úchvatnými scenériami, korálovými útesmi, potápaním a vodnými aktivitami. Je to ideálne miesto pre dobrodružníkov a prírodných milovníkov, ktorí hľadajú únik z reality a stretnutie s prírodou.


Dovolenka Filipíny Coron Island


Coron Island je pravdepodobne jedným z najkrajších miest na Filipínach a je skvelou voľbou pre dovolenku. Táto malá ostrovná oblasť sa nachádza na severozápade ostrova Palawan a ponúka návštevníkom neskutočné prírodné krásy a dobrodružstvo.

Jedným z najväčších lákadiel Coron Island je jeho úzka belasá pláž lemom dobývajúca ekvátorová nekonečnosť. Piesok je jemný a biely, more je pokojné a čisté - dokonalé miesto na oddych a relaxáciu. Môžete sa túlať po pláži, opaľovať sa alebo pozorovať faunu a flóru.

Unikátnosť Coron Island spočíva aj v jeho spektakulárnych čachrovalých útesoch a skalách vystupujúcich z jasne modrého mora. Prirodzené kríky a horizontálny pohyb tvoria tvary na útesoch a skálach, ktoré dávajú dojem prichádzajúcich a odchádzajúcich povodní. Je to skutočne neuveriteľný pohľad, ktorý by ste nemali premeškať.

Ak ste dobrodružnejší typ, môžete sa vydať na objavovanie podmorského sveta na ostrove Coron. Snorkeling a potápanie sú veľmi populárne činnosti medzi turistami, pretože korály a morské živočíchy v okolitých vodách sú úchvatné. Môžete vidieť farebné ryby, morské želvy, morské koníky a dokonca aj žraloky. Ak sa cítite odvážni, môžete sa tiež vydať na vraky potápať. Coron Island je známy tým, že zomreliždy vrakov sú v tesnej blízkosti, čo robí tento podmorský svet ešte vzrušujúcejším.

Ďalšou atrakciou Coron Island je jeho slávne jazero Barracuda. Toto jazero je známe svojimi dramatickými podvodnými formáciami a vysokou koncentráciou viečok. Prečítať sa Qkrivá s plechovkami, potápači cestujú pod hladinou, aby objavili túto zaujímavú scenériu. Tu môžete tiež stretnúť barracuda ryby, ktoré sú také obľúbené medzi potápačmi.

Ak sa vám túlanie prírodou začne pripadať málo, môžete sa vydať na prechádzku do Coron Town. Tu nájdete rušný trh, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť suveníry. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré historické miesta, ako sú staré kostoly a jaskyne, ktoré sú svedkom minulosti tohto regiónu.

Ak plánujete dovolenku na Filipínach, nezanedbajte Coron Island. Je to skutočný skvost, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky v prírode, podvodnom svete a miestnej kultúre. Pozoruhodné pláže, úžasné podvodné scenérie a pestrosť miestnej kultúry robia z Coron Island ideálne miesto pre dokonalú dovolenku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky