Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Filipín, konkrétne ostrova Palawan a jeho hlavných turistických miest El Nido, Coron a Puerto Princesa:

1. Ako sa dostanem do Palawanu?
- Najpopulárnejší spôsob je cestovať letecky a pristáť na medzinárodnom letisku v Puerto Princesa, ktorého lety sú spojené s mnohými inými filipínskymi mestami. Môžete tiež využiť loďovú dopravu z Manily do Coronu alebo El Nido.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Palawanu?
- Najlepší čas je od novembra do mája, počas suchého obdobia, keď teplota je príjemná a je nižšia pravdepodobnosť dažďov. Ak vás nevadí slabočasové pršanie, môžete prísť aj počas letných mesiacov.

3. Ako sa dostanem z Puerto Princesa do El Nido a Coronu?
- Z Puerto Princesa môžete do El Nido a Coronu cestovať autobusom, vanom alebo súkromným autom. Cesta do El Nido trvá asi 6 hodín a do Coronu trvá asi 8-9 hodín.

4. Aké sú najpopulárnejšie aktivity v El Nido?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí ostrovy-skúmanie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku a prechádzky po plážach a ostrovoch ako napríklad Nacpan Beach, Las Cabanas Beach a Secret Lagoon.

5. Aké sú najlepšie miesta na šnorchlovanie a potápanie v Coronu?
- Niektoré z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie v Coronu sú Barracuda Lake, Twin Lagoon, Siete Pecados a Coral Garden. Tieto miesta ponúkajú úchvatné podvodné scenérie a bohatú faunu a flóru.

6. Čo môžem vidieť v Puerto Princesa okrem známej podzemnej rieky?
- Okrem známej podzemnej rieky sa v Puerto Princesa nachádza aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov, a Baker's Hill, známy pekársky komplex s nádhernými záhradami a výhľadmi na mesto.

Toto je len pár otázok a odpovedí. Pri plánovaní svojej cesty sa odporúča dôkladne vyhľadať viac informácií a poradiť sa s miestnymi cestovnými agentúrami, aby ste mali najaktuálnejšie informácie a plán cesty.


Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny, konkrétne ostrov Palawan, sú známe svojou nádhernou prírodou, bledomodrými lagúnami a belasými plážami. Tento ostrovový ráj sa skladá zo troch hlavných destinácií: El Nido, Coron a Puerto Princesa. Ak sa zaujímate o cestovanie a rádi by ste sa dozvedeli viac o počasí v tejto oblasti, práve ste na správnom mieste.

Počasie na Palawane sa dá charakterizovať ako tropické a zvyčajne vlhké. Väčšinou trvá počas roka príjemne teplo, aj keď v niektorých obdobiach dochádza k výraznejším zmenám v teplote a zrážkach.

V El Nido, ktoré je populárnym letoviskom známym pre svoje krásne pláže a scenériu, sa leto vyskytuje od marca do júla. Tieto mesiace sú teplé, s priemernými teplotami okolo 30 °C. Prízemné dažde sú časté v júni a júli, takže by ste mali mať so sebou pršiplášť alebo dáždnik. Od augusta do februára sa El Nido nachádza v období dažďov. Teploty sú nižšie, pohybujú sa okolo 25 °C, ale aj tento čas je príjemný na návštevu a prieskum.

Poďme teraz na Coron, ďalšiu obľúbenú destináciu na Palawane. Coron leží na severozápade ostrova a má vlastné jedinečné podnebie. Znamená to, že v tom istom období sa môže počasie v Coron a El Nido líšiť. Najlepším obdobím na návštevu Coronu je od decembra do júna. Tieto mesiace ponúkajú slnečné a suché podnebie. Teploty sú rovnako ako v El Nido vyššie, pohybujú sa okolo 30 °C. Málo prší, takže si môžete vychutnať čas strávený na krásnych plážach a v korálových zátočinách.

Poslednou hlavnou destináciou je Puerto Princesa, hlavné mesto Palawanu. Má podobné počasie ako El Nido, a to teplé a vlhké počasie počas väčšej časti roka. Najlepšie obdobie na návštevu je od marca do júla, kedy sú teploty najvyššie a je menej pravdepodobné, že sa ocitnete v daždi. Od augusta do februára sa očakáva viac zrážok, ale to neznamená, že môžete očakávať nepretržité dažde počas celého dňa.

Väčšina turistických aktivít a atrakcií na Palawane závisí od počasia, preto je dôležité pozrieť si predpoveď počasia pred vašou cestou a prispôsobiť si svoj plán podľa toho. Nezabudnite si vziať so sebou opaľovací krém, slnečné okuliare a ľahkú oblečenie, ktoré vám pomôžu zvládnuť horúce teploty.

V každom prípade, Palawan a jeho destinácie El Nido, Coron a Puerto Princesa sú neuveriteľné miesta na objavovanie a počasie nikdy nesmie byť prekážkou na ceste za nezabudnuteľnou dovolenkou.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Palawan je ostrov nachádzajúci sa na juhozápade Filipín a je známy svojou nádhernou prírodou, báječnými plážami a úžasným podmorským svetom. Tento ostrov je domovom množstva turistických miest, vrátane El Nida, Coron a Puerto Princesa, ktoré sú zároveň miestami s bohatou ponukou ubytovania.

El Nido je známe svojimi úchvatnými kráľovskými modrými lagúnami a zelenými lagunami. Je to ideálne miesto pre milovníkov pláží a potápania. V El Nide nájdete rôzne typy ubytovania, ako sú luxusné rezorty, plážové bungalovy a budgetové hostely. Luxusné rezorty ponúkajú súkromné pláže, bazény a wellness centrá, kde si môžete užívať oddych a relaxáciu. Plážové bungalovy sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentický pobyt priamo na pláži. Budgetové hostely sú priateľské k peňaženke a ideálne pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.

Coron je známe svojimi spektakulárnymi potápačskými miestami, vrátane jazera Kayangan, ostrova Barracuda a ostrova Malcapuya. Toto miesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane malých rodinných penziónov, ktoré vám poskytnú skvelú domácu atmosféru a príjemné prostredie. K dispozícii sú aj stredne veľké hotely a rezorty s výhľadom na okolité modré a tyrkysové vody a bujnú zelenú vegetáciu. Coron je ideálnou destináciou pre dobrodruhov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a krásy podmorského sveta.

Puerto Princesa je hlavným mestom Palawanu a je známe svojou podzemnou riekou a národným parkom. V tomto meste nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov a rezortov až po cenovo dostupné hostely. Luxusné hotely poskytujú komfortné izby, bazény a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť po dni plnom objavovania. Budgetové hostely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie za nízku cenu.

Väčšina rezortov a hotelov na Palawane ponúka aj širokú škálu zábavy a aktivít pre turistov. Môžete si vychutnať masáže na pláži, vodné športy, ako napríklad potápanie a jazdu na vodnom skútri, alebo si jednoducho vychutnať pokojné výhľady a slnečné kúpele na pláži.

Celkovo povedané, Palawan je rajský ostrov, ktorý ponúka bohatú a rozmanitú ponuku ubytovania. Nech už sa rozhodnete pre ubytovanie v El Nide, Coron alebo Puerto Princesa, budete mať prístup k úchvatným plážam, úžasnému potápaniu a báječným zážitkom v krásnej prírode tohto ostrova.


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach je v posledných rokoch veľmi populárna a jeden z najkrajších ostrovov, Palawan, je najobľúbenejším cieľom turistov. Svojou nádhernou prírodou, bledomodrými lagúnami a krištáľovo čistými plážami je Palawan rajským ostrovom pre oddych a relaxáciu. Medzi najpopulárnejšie miesta patria El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je známy svojimi zátočinami a ostrovmi. Táto oblasť má niekoľko unikátnych prírodných úkazov, ako sú skalné útvary a lagúny. Môžete si vychutnať nezabudnuteľnú plavbu loďou okolo ostrovov a objaviť krásu opustených pláží a podzemného jazera. El Nido je tiež výborným miestom na potápanie a šnorchlovanie, kde môžete objaviť nádherný podmorský svet.

Coron je ďalším fascinujúcim miestom, ktoré si nechajú na svojej dovolenke na Palawan určite užiť. Táto oblasť je obľúbená najmä pre svoje úžasné podmorské krajobrazy a vraky lodi, ktoré sú ideálne na potápanie. Medzi najznámejšie miesta patria Barracuda Lake, kde môžete plávať medzi veľkými rybami, a Twin Lagoons, ktoré sú úzkym priechodom cez vápencové skaly. Coron je tiež domovom mnohých krásnych pláží, kde môžete stráviť pokojné chvíle na slnku.

Puerto Princesa je hlavným mestom Palawan a ponúka rôznorodé aktivity pre turistov. Ak ste milovníkom prírody, môžete navštíviť Podzemnú rieku, ktorá je zároveň jedným z novodobých Sedem divov sveta. Táto slávna jaskyňa sústava je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho môžete navštíviť aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov v ich prirodzenom prostredí.

Okrem týchto miest môžete tiež stráviť čas objavovaním miestnych trhov, kde môžete nakupovať tradičné filipínske suveníry a ochutnať miestne jedlá. Palawan je známy aj svojou bohatou kultúrou a tradíciou, ktorú môžete spoznať prostredníctvom miestnych festivalov a podujatí.

Počas vašej dovolenky na Palawan nezabudnite absolvovať aj niekoľkodňovú expedíciu až na najvzdialenejší ostrov, kde môžete zažiť autentický život domorodých kmeňov. Týmto spôsobom si môžete rozšíriť svoje znalosti o miestnej kultúre a tradíciách.

Palawan, vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa, ponúka tak mnoho úžasných zážitkov, ktoré vás nenapadne, že ste ešte nedávno bola na dovolenke. Táto destinácia je ideálna pre tých, ktorí chcú spojiť dovolenku na pláži s dobrodružstvom a objavovaním skrytých klenotov. Ak hľadáte miesto na utiahnutie sa a užívanie si krásy prírody, Palawan je tou správnou voľbou pre vás!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky