Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Fínsko Helsinský olympijský štadión

Počasie Fínsko Helsinský olympijský štadión


V Fínsku vládne kontinentálne klima so studeným zimným obdobím a miernymi letnými mesiacmi. V hlavnom meste Helsinkách sa teploty v lete pohybujú medzi 20 až 25 stupňami Celzia, zatiaľ čo v zime teploty klesajú až pod -20 stupňov Celzia.

Helsinský olympijský štadión bol postavený v 50. rokoch 20. storočia a je jedným z najväčších futbalových štadiónov vo Fínsku. Klimatické podmienky v Helsinkách sú v zime veľmi ťažké, a preto bolo kladené veľké dôraz na to, aby olympijský štadión vydržal takéto podmienky.

Olympijský štadión v Helsinkách má kapacitu 40 000 miest a bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952. Štadión sa stal slávnym vďaka tomu, že sa na ňom konalo veľa významných športových podujatí, vrátane majstrovstiev sveta v atletike alebo finále Ligy majstrov UEFA. Helsinský olympijský štadión bol tiež dôležitým miestom počas Svetového pohára v roku 2018 a bol jeden z dvanástich štadiónov, ktoré boli použité počas turnaja.

Pripraviť olympijský štadión pre zimu trvalo niekoľko mesiacov, počas ktorých boli urobené úpravy parkovacích miest a chodníkov, ako aj čistenie a ažarovanie tribún. V zime sa na štadióne konajú rôzne podujatia vrátane hokejových a futbalových zápasov, vianočných a obchodných trhov a rôznych veľtrhov.

Olympijský štadión v Helsinkách ponúka návštevníkom jedinečnú skúsenosť, a to aj v zime. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť zimné radovánky a zároveň zažiť atmosféru jedného z najväčších štadiónov vo Fínsku, potom vám olympijský Helsinský štadión určite nechýbať.


Dovolenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je krajina s bohatou kultúrou a neskutočnou prírodou. Okrem týchto prírodných krás môže túžiaceho cestovateľa potešiť aj historické a architektonické pamiatky. Jednou z najmarkantnejších stavieb v Fínsku je Helsinský olympijský štadión.

Helsinský olympijský štadión je modernistickým mestským štadiónom, ktorý sa nachádza v samotnom centre hlavného mesta Fínska, Helsinkách. Bol postavený na počesť Letných olympijských hier v roku 1952 a odvtedy je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií.

Štadión bol navrhnutý architektom Yrvindom ja Harmiänenom, ktorý sa inšpiroval životom a kultúrou samotných Fínov. Jeho charakteristickou črtou je veľký oceľový oblúk, ktorý sa týči nad celým štadiónom. Táto konštrukcia je nielen nádhernou dominantou, ale aj technickým zázrakom. Vláčnosť tohto oblúka je veľká a umožňuje mu odolať ťažkým zrážkam, ako napríklad snehu a vetru.

Štadión je domovom mnohých športových akcií, vrátane futbalových zápasov, atletických súťaží a iných športov. Okrem toho je tu aj múzeum, kde návštevníci môžu získať podrobný prehľad o histórii a význame samotného olympijského hnutia.

Ale Helsinský olympijský štadión je známy aj mimo sveta športu. Bol miestom mnohých významných hudobných koncertov a festivalov. Napríklad v roku 2012 tu vystúpil britský hudobník Bruce Springsteen a v roku 2007 tu prebiehol slávny koncert skupiny Red Hot Chili Peppers.

Pre turistov je štadión jednou z povinných zastávok. Okrem prehliadky štadióna si môžu návštevníci vyšplhať až na vrchol oblúku, odkiaľ majú úchvatný výhľad na mesto. Tiež môžu navštíviť múzeum, kde sa dozvedia viac o histórii olympijských hier a ich vplyve na Fínsko.

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Fínska, nevynechajte návštevu Helsinského olympijského štadióna. Táto architektonická perla vám ponúkne jedinečný pohľad na históriu krajiny a jej vášeň pre šport. Buďte svedkom miesta, kde sa stretávali športovci a umelci, a pociťte atmosféru olympijských hier na vlastnej koži.


Ubytovanie Fínsko Helsinský olympijský štadión


Helsinský olympijský štadión, známy tiež ako Olympiastadion, je obrovský štadión, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Fínska - Helsinkách. Bol postavený pre letné olympijské hry v roku 1952 a odvtedy sa stal jedným z najvýznamnejších stavieb v celej krajine. Tento štadión ponúka všetko, čo by si turista v Helsinkách mohol želať - kultúru, zábavu a pekné ubytovanie.

Olympiastadion má kapacitu až 40 000 sediacich miest a je preto jedným z najväčších štadiónov v celej Fínsku. Má výrazné okrúhle tvar a zvonka ho zdobia dva obrovské slnečné hodiny. Na Olympiastadione boli v minulosti organizované mnohé významné športové podujatia, vrátane finále majstrovstiev Európy v futbale v roku 2009 a bola tu tiež koncertová scéna pre rôzne hudobné vystúpenia od legendy rocku, ako aj mnohých dnešných popových hviezd.

Čo sa týka ubytovania, Olympiastadion ponúka niekoľko možností. Priamo na teritóriu štadióna sa nachádza najpohodlnejší typ ubytovania - Hostel Stadion. Hostel Stadion sa môže pochváliť modernými a dobre vybavenými izbami. Hostia si tu môžu vybrať izby s vlastným sociálnym zariadením alebo s počtom lôžok až do 12. Okrem toho hostia majú priamo na štadióne prístup k kaviarni vypredajovému stánku a tréningovému centru.

Hostel Stadion nie je však jedinou možnosťou ubytovania v blízkosti Olympiastadionu. Pre tých, ktorí viac preferujú luxus, nie je problém v okolí štadióna nájsť aj niekoľko pekných hotelov rôznych kategórií, s dokonalým komfortom a službami, ktoré uspokoja aj tie najnáročnejšie predstavy.

Helsinský olympijský štadión sa preto stáva ideálnym miestom na oddych a pobyt v Helsinkách. Jeho bohatá histórie spolu s jeho súčasným využitím, ktoré spája šport, kultúru a zábavu, ponúka niečo pre každého, aby si svoj pobyt mohol užiť na maximum. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať všetky príjemnosti, ktoré Helsinky ponúkajú, bolo ubytovanie na Olympiastadione vždy dobrým výberom a stále platí za jednu z najlepších možností pre turistov v tomto meste.


Letenka Fínsko Helsinský olympijský štadión


Fínsko je známe svojim krásnym prírodným prostredím, modernou architektúrou a bohatou kultúrou. Jeho hlavné mesto Helsinki ponúka návštevníkom mnoho atrakcií a pamiatok na obdivovanie. Jednou z najznámejších je Helsinský olympijský štadión, ktorý možno navštíviť po zakúpení letenky do Fínska.

Helsinský olympijský štadión je historickou pamiatkou, ktorá je svetoznáma pre svoju úlohu pri organizácii Letných olympijských hier v roku 1952. Tento artefakt fínskej modernej histórie je nielen športovou ikonou, ale aj dôležitým znakom fínskeho národného povedomia.

Letenku do Helsínk si môžete zakúpiť ešte pred odletom, a to buď on-line alebo prostredníctvom cestovných kancelárií. Po prílete do Helsiniek je potrebné sa dostať na miesto, kde sa olympijský štadión nachádza. Môžete využiť miestne spoje mestskej hromadnej dopravy, ako sú autobusy, trolejbusy alebo vlaky. Do centra mesta sa možno dostať aj taxíkom alebo prenajatým vozidlom.

Keď sa dostanete na miesto, očarí vás mohutná a impozantná budova olympijského štadióna. Architektonicky špičkovo navrhnutá konštrukcia je príkladom fínskej moderny, ktorá spojuje funkcionalitu a štýl. Jeho návrh, ktorý sa začal realizovať v roku 1934 pod vedením architekta Yrjö Lindegren, bol ukončený v roku 1938. Odvtedy slúži ako kultúrne a športové centrum pre obyvateľov a návštevníkov Helsínk.

Olympijský štadión Fínska si okrem olympiády získal popularitu aj vďaka svojmu futbalovému významu. Je domovským štadiónom fínskej futbalovej reprezentácie a v minulosti tu prebiehali zápasy medzi slávnymi klubmi. Má kapacitu približne 40 000 divákov, čo umožňuje usporiadať rôzne športové podujatia, koncerty a iné verejné akcie.

Pre tých, ktorí majú radi športovú históriu, Helsinský olympijský štadión ponúka prehliadky, kde sprievodcovia vám priblížia históriu a význam tejto komplexnej budovy. Počas prehliadky sa návštevníci dostanú aj na výhliadku, z ktorej sa ponúka pôsobivý výhľad na mesto Helsinki.

Kým svoju návštevu Helsinského olympijského štadióna plánujete, môžete si užívať aj iné atrakcie, ktoré mesto ponúka. Medzi ne patrí návšteva Katedrály v Helsinkách, Panorama Tower, námestie Senátu a veľa ďalších. Mesto Helsinki je známe aj výbornou gastronómiou a veľkým množstvom tradičných fínskych reštaurácií, kde si môžete vychutnať rozmanité jedlá a nápoje.

Návšteva Helsinského olympijského štadióna je pre každého milovníka športu, histórie a architektúry nezabudnuteľným zážitkom. Táto ikona moderného Fínska si zachováva svoju pôvodnú atmosféru a dodnes slúži ako miesto, kde sa stretávajú športové nadšenci zo všetkých kútov sveta. Ak premýšľate o návšteve Fínska, nezabudnite zaradiť Helsinský olympijský štadión do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinský olympijský štadión


1. Aké je históriu Helsinského olympijského štadiónu?
Helsinský olympijský štadión bol postavený v roku 1938 a slúžil ako hlavné miesto pre Letné olympijské hry v roku 1952.

2. Kde sa nachádza Helsinský olympijský štadión?
Nachádza sa v hlavnom meste Fínska, Helsinkách.

3. Aká je kapacita Helsinského olympijského štadiónu?
Štadión má kapacitu približne 40 000 sediacich miest.

4. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión verejnou dopravou?
Je možné využiť mestské autobusy a vlaky, ktoré zastavujú v blízkosti štadiónu.

5. Aké športové udalosti sa na Helsinskom olympijskom štadióne konajú?
Na štadióne sa konajú futbalové zápasy, atletické súťaže a iné športové podujatia.

6. Je možné navštíviť Helsinský olympijský štadión aj mimo športových podujatí?
Áno, štadión je otvorený pre verejnosť aj v čase, keď sa nekonajú športové podujatia. Môžete si ho pozrieť a navštíviť múzeum v ňom.

7. Ako dlho trvá prehliadka Helsinského olympijského štadiónu?
Prehliadka štadiónu trvá zvyčajne približne jednu hodinu.

8. Aké pamiatky sa nachádzajú na Helsinskom olympijskom štadióne?
Okrem štadióna samotného sa na ňom nachádzajú aj socha Paavovi Nurmiho, múzeum olympijského športu, rôzne pamätné tabule a pamiatkové kamene.

9. Ako sa dostať na Helsinský olympijský štadión autom?
Štadión je dobre dostupný autom a ponúka parkovanie pre návštevníkov.

10. Aké iné turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Helsinského olympijského štadiónu?
V okolí štadiónu sa nachádza napríklad Finlandia-talo, Olympijský park a Linnanmäki zábavný park.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky