Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Fínsko Koli národný park

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Koli národný park


1. Aké je vstupné do Koli národného parku?
Vstup do parku je bezplatný.

2. Kde sa nachádza Koli národný park?
Koli národný park sa nachádza na severe Fínska, v oblasti Kainuu.

3. Koľko kilometrov má Koli národný park?
Koli národný park má rozlohu približne 31 000 hektárov.

4. Aké aktivity sa dajú v Koli národnom parku robiť?
V parku je možné vykonávať rôzne outdoorové aktivity, ako sú turistika, cyklistika, rybolov, jazda na kajaku, lyžovanie alebo snowboarding.

5. Kedy je najlepšie navštíviť Koli národný park?
Koli národný park je výnimočný v každom období roka. Letné mesiace (júl a august) sú najrušnejšie, ale aj jar a jeseň sú vhodné pre návštevu.

6. Sú v parku prístupné turistické trasy?
Áno, v parku je vybudovaná sieť turistických trás rôznej obtiažnosti a dĺžky, ktoré vedú k najkrajším miestam a vyhliadkam.

7. Je v parku možné stanovať?
Áno, v niektorých častiach parku je možné stanovať na vyhradených stanoviskách. Je však potrebné mať so sebou vlastné vybavenie.

8. Aké faunou a flórou je park známy?
Koli národný park je bohatý na rôzne druhy rastlín a živočíchov. Najznámejšou rastlinou je smrekový strom, ktorý dominuje v krajinnej oblasti. Okrem toho sa v parku vyskytujú rôzne druhy vtákov, diviakov, rysy a srnky.

9. Je možné v parku vidieť severné svetielka?
Áno, v Koli národnom parku je šanca vidieť severné svetielka, najmä počas zimných mesiacov.

10. Je v parku možné zájsť do reštaurácie alebo kaviarne?
Áno, v blízkosti parku sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde je možné si oddýchnuť a občerstviť sa.


Počasie Fínsko Koli národný park


Fínsko je krásna krajina s mnohými národnými parkmi a turistickými atrakciami. Jedným z najkrajších národných parkov v tejto krajine je Koli národný park.

Koli národný park sa nachádza v severovýchodnej časti Fínska, v blízkosti mesta Joensuu. Park sa nachádza na ploche 30 000 hektárov a je domovom mnohých druhov rastlín, živočíchov a vtákov.

Počasie v Koli národnom parku býva celý rok chladné a zrážky sú pomerne bežné. Toplia sa tu len v letných mesiacoch, kedy teploty dosahujú okolo 20-25 stupňov Celzia. Zimy sú tu studené a snehovo-až do mája môžete očakávať sneh, ktorý pritiahuje zimné športy.

Na jeseň môžete vidieť krásnu farebnú paletu lístia, ktoré padá zo stromov. Je to skvelá príležitosť pre turistov, aby si užili túto krásnu krajinu.

Najlepšie obdobie na návštevu Koli národného parku je v lete, keď sa teploty vyšplhajú na úrovne, ktoré umožňujú turistické aktivity. Turisti si môžu vychutnať krásu parku pri prechádzke po značených turistických chodníkoch alebo vo vyhliadkových vežiach. K dispozícii sú aj vodné športy ako kanoistika, potápanie a rybolov v jazerách parku.

Okrem vychádzok a turistiky, tu môžete nájsť aj množstvo zaujímavých miest na fotografovanie, napríklad výhľad z Veže Ukko, alebo tiché jazero Herajärvi a je to tiež vynikajúce miesto na pozorovanie nočnej oblohy.

Koli národný park ponúka skutočne jedinečnú skúsenosť a turisti si tu môžu vychutnať krásy fínskej prírody. So širokou škálou turistických aktivít ponúkaných po celý rok, je to skutočne skvostná destinácia na návštevu v každom ročnom období.


Dovolenka Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na dovolenku v Fínsku je Koli národný park. Tento národný park je situovaný na východnom pobreží Fínska a je jedným z najstarších národných parkov v krajine.

Koli národný park je obľúbený hlavne pre svoju pôsobivú krajinu a rozmanitosť prírodných scenérií. Park sa rozprestiera na rozlohe takmer 30 000 hektárov a je domovom mnohých jazier, hôr a lesných oblastí. Najimpozantnejší vrchol v parku je Koli, ktorý je jedným z najznámejších námestov Fínska. Svojimi 347 metrov nad morom ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a jazero Pielinen.

Ďalšou aktivitou, ktorú môžete zažiť v Koli národnom parku je rybolov. S mnohými jazerami a potokmi je toto oblasť vynikajúce miesto na chytanie rýb. Medzi najbežnejšie druhy rýb, ktoré môžete chytiť, patria pstruhy, lososa a cezner.

Koli národný park je tiež rajom pre turistov a milovníkov outdoorových aktivít. Mnohé turistické trasy ponúkajú príležitosti na pešiu turistiku, cyklistiku a nielen to, ale môžete si prenajať aj kanoe a vychutnať si prechádzku po jazere. Počas zimy sa park mení na miesto pre bežkovanie, s mnohými upravenými trasami pre lyžiarov všetkých úrovní.

Ak hľadáte ubytovanie v Koli národnom parku, máte na výber rôzne možnosti. Medzi najbežnejšie patria domové chalupy a chaty, kde si môžete vychutnať súkromie svojej rodiny alebo skupiny priateľov. Môžete si tiež vybrať z niekoľkých hotelov alebo často navštevovaných kempov.

Pre tých, ktorí majú radi umenie a kultúru, je v Koli národnom parku hneď niekoľko múzeí, galérií a remeselných obchodov. Môžete si kúpiť originálne remeselné výrobky, ako napríklad keramiku, textílie alebo tradičné drevené výrobky, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Ak hľadáte dovolenku, kde si môžete oddýchnuť od rušného mestského života a naplno si vychutnať pokoj a krásu prírody, Koli národný park je pre vás ideálnou voľbou. S nespočetnými aktivitami a obdivuhodnými scenériami, nebudete ľutovať, že ste si vybrali túto destináciu pre vašu dovolenku v Fínsku.


Letenka Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojou prirodzenou krásou a pokojnou atmosférou. Jedným z najkrajších miest, ktoré toto krajín ponúka, je národný park Koli. Pre všetkých milovníkov prírody a outdoorových aktivít je toto miesto ako stvorené na oddych a relaxáciu.

Ak plánujete navštíviť tento fascinujúci park, prvým krokom je zabezpečiť si letenku do Fínska. Let z vášho domova do hlavného mesta Helsínky trvá v priemere niekoľko hodín, a ak si vyberiete priamy let, môžete sa dostať na miesto rýchlo a efektívne. Po prílete do Helsínk je však ešte potrebné cestovať ďalej na severovýchod do oblasti Koli.

Z Helsínk sa dá do národného parku Koli dostať vlakom, autobusom alebo najomným autom. Trasa vlakom trvá približne päť až šesť hodín, pričom sa môžete tešiť na scenériu malebných fínskych dediniek a krajiny. Cielenou stanicou je Joensuu, odkiaľ je ďalší pomerne krátky presun na miesto samotného parku. Autobus je tiež pohodlnou možnosťou, pričom cesta trvá približne štyri a pol hodiny. V prípade najomného auta budete mať väčšiu flexibilitu a pohodlie pri pohybe v rámci parku.

Po príchode do národného parku Koli sa pred vami otvára úchvatná príroda so stovkami jazier a vrchov. Park je v skutočnosti súčasťou Karelischej krajiny, čo je oblasť Medzivojenského pásma vrások, ktoré prechádza cez Fínsko až do Ruska. Tento nádherný park je vyhlásený ako Svetové dedičstvo UNESCO a je domovom mnohých flóry a fauny z tohoto regiónu.

Koli ponúka širokú škálu aktivít pre záujemcov o prírodu a aktívny životný štýl. Či už si vyberiete turistiku, cyklistiku, rybolov, kanoeing alebo lyžovanie, park vám ponúkne bohaté možnosti pre rôzne outdoorové aktivity. Môžete si naplánovať rôzne túry po okolých vrchoch a rozprávkových lesoch alebo sa odviezť na lodičke po jazerách. V zime si môžete užiť zasniate kopce pri zjazdovom alebo bežeckom lyžovaní.

Okrem prírodných zážitkov je v parku Koli aj kultúrna dedičina, ktorú si môžete obzrieť. V parku sa nachádzajú tradičné drevené rýbacie chaty, ktoré sú súčasťou miestnej kultúry a histórie. Môžete si urobiť výlet do miestnej dedinky, kde môžete ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu a spoznať miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj, Fínsko a národný park Koli sú ideálne miesta na strávenie dovolenky. Počiatočným krokom je zabezpečenie letenky do Fínska, čo otvára dvere k úžasným prírodným zážitkom, ktoré vám tento kraj ponúka. Nech už ste milovník prírody, dobrodruh alebo kultúrna zvedavosť, národný park Koli vás určite uchváti svojou krásou a ponukou aktivít.


Ubytovanie Fínsko Koli národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a pohľadmi na jazerá a hory. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na ubytovanie v tejto časti Fínska je Koli národný park.

Koli sa nachádza na severe Fínska a je domovom množstva jazier, hôr a prírodných zázrakov. Jeho jedinečná kombinácia divočiny a kultúry z neho robí ideálne miesto na pobyt pre milovníkov prírody.

Ak hľadáte ubytovanie v Koli národnom parku, môžete si vybrať zo širokej škály možností. Od luxusných hotelov a chát po útulné chatky a kempy, park ponúka rôzne druhy ubytovania, aby vyhovovali všetkým potrebám a preferenciám.

Luxusné hotely v Koli ponúkajú prémiové služby a eleganciu. Majú moderné izby s balkónmi s výhľadom na hory a jazerá. Ponúkajú tiež bazény, wellness centrá a reštaurácie s výnimočnou kuchyňou, takže si môžete vychutnať všetko, čo Koli má ponúknuť a zároveň si dopriať luxusný pobyt.

Ak preferujete intímnejšie a autentickejšie skúsenosti, sú tu chaty a chatky. Tieto útulné drevené domy sa nachádzajú na okraji lesa a ponúkajú úžasný výhľad na okolitú prírodu. Sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú pohybovať vo svojom vlastnom tempe a mať súkromie, ale zároveň byť v tichom a pokojnom prostredí.

Pre milovníkov kempovania je v parku k dispozícii aj viacero kempov. Tieto kempy majú vybavené oblasti na stanovanie s úžasným výhľadom na hory a jazerá. Sú vybavené všetkým potrebným vybavením pre váš pobyt, vrátane sprch a toaliet.

Okrem samotného ubytovania je Koli národný park aj harmonickou kombináciou prírody a kultúry. Môžete si vychutnať dlhé túry na vrchol hôr a pozorovať ohromujúce výhľady alebo sa vydať na prechádzku podľa značených chodníkov k jazerám a vodopádom. Mnoho druhov vtákov, zvierat a rastlín tu nájde svoj domov, takže je tu vždy niečo zaujímavé na pozorovanie.

Fínsko je známe aj svojou saunou kultúrou a Koli nie je výnimkou. Môžete si užiť tradičnú fínsku saunu v niektorých ubytovacích zariadeniach alebo sa ísť osviežiť do jazera po relaxácii v saune.

Koli národný park v Fínsku je skutočnou perľou prírody. Jeho krásy a pokoj si zaslúžia byť objavené a prežité. Bez ohľadu na to, ako si zvolíte ubytovanie, budete mať jedinečnú skúsenosť a zanecháte tu s novými spomienkami a chúťou prísť späť.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky