Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Fínsko Loviisa

Dovolenka Fínsko Loviisa


Fínsko si už niekoľko rokov udržiava svoje miesto medzi obľúbenými letoviskami v Európe. Jediným problémom pre mnohých turistov je však, že väčšinu z nich veľmi láka len Helsinky alebo Laplandia. Ak však túžite po skutočnom odpočinku na pobreží Baltského mora a k tomu radi spoznávate malé mestečká, určite navštívte Loviisu.

Loviisa je malé prímorské mesto na juhovýchode Fínska. Svoje meno získalo po cisárovi Alexandrovi I., ktorý pomenoval mesto po svojej manželke Louiši. Mesto založili Švédovia na začiatku 18. storočia, no v priebehu svojej histórie sa striedali pod kontrolou Švédska a Ruska. Táto bohatá histórie sa odráža v architektúre mesta, ktorá je plná farebných domčekov a historických budov.

Jedným z najväčších lákadiel Loviisy sú jej pláže. Mesto leží na pobreží Baltského mora, takže sa môžete tešiť na čistú vodu a pekný piesok. Najlepšie pláže sú v okolí obce Valko a Svartholma, ktoré sú vzdialené len pár kilometrov od Loviisy. Pokojné a tiché prostredie na týchto plážach je ideálne na to, aby ste si oddýchli od ruchu veľkých miest.

Ďalšou obľúbenou aktivitou je prechádzka po meste. Loviisa je známa svojimi nádhernými historickými domami, ktoré sú takmer nemenené od svojho vzniku. Ak ste nadšencom histórie a architektúry, určite sa vám bude páčiť prechádzka po meste a obzvlášť navštívenie katedrály sv. Petra.

Okrem toho má Loviisa aj mnoho zaujímavých obchodov so suvenírmi a miestnymi produktmi, ktoré sa zídu ako skvelé darčeky domov. A ak ste fanúšikom fínskej kuchyne, určite vyskúšajte miestne ryby a morské plody, ktoré sú označované ako najlepšie na celom pobaltskom regióne.

V neposlednom rade, Loviisou vedie aj cyklotrasa Vyborg- Loviisa, ktorá spája mesto s ruským pohraničím v oblasti Leningradu. Cyklistické trasy sa považujú za jedny z najlepších spôsobov, ako spoznať mesto a jeho okolie.

Dovolenka v Loviise je ideálny spôsob, ako sa dostanete mimo hlavného prúdu turistov a úplne sa pohltíte do autentického fínskeho zážitku. Loviisa ponúka dokonalý mix histórie, kultúry a prírody a určite si ho zamilujete!


Počasie Fínsko Loviisa


Fínsko je krajina, ktorá sa nachádza na severe Európy a rozprestiera sa medzi Baltským a Barentsovým morom. V tomto krásnom kúsku prírody sa nachádza aj mesto Loviisa, ktoré je známe pre svoju bohatú históriu a jedinečnú atmosféru. Keďže Fínsko patrí medzi severské krajiny, počasie v Loviise je ovplyvnené arktickým podnebím.

Loviisa je známa pre svoje drsné a premenlivé počasie. V zime sa teploty pohybujú v rozmedzí od -15 do -30 °C, s výnimkou chladných dní, kedy teploty môžu klesnúť až pod -40 °C. Zimy sú dlhé a chladné, pričom sneh sa udržuje na zemi väčšinou od novembera do apríla. Vďaka tomu sa Loviisa mení na zasnežený raj, kde sa dá využívať celá rad zimných aktivít ako lyžovanie, snowboarding či sánkovanie.

Letá v Loviise sú naopak teplejšie a príjemnejšie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 15 do 25 °C. Vrchol letnej sezóny je často sprevádzaný teplotami okolo 30 °C. Letá sú mierne daždivé, avšak väčšina dní je slnečných, čo poskytuje ideálne podmienky na prechádzky po okolitých prírodných rezerváciách a návštevy pláží na brehu Baltského mora.

Podnebie v Loviise je typické aj pre všetky pobrežné oblasti Fínska. Vďaka moru je tu klima viac mierne a miestami vlhké. Veterné podmienky sú tiež častým javom, najmä na jar a v lete. Zimné mesiace sú často rovnako veterné, čo vytvára chladnú a zasneženú atmosféru.

Loviisa vďaka svojmu podnebiu ponúka svojim návštevníkom bohatý výber aktivity v závislosti na ročnom období. Zimné obdobie poskytuje možnosť pre zimné športy v uzavretých priestoroch aj na otvorenom. Letné mesiace na druhej strane zas ponúkajú možnosť prieskumu tých najkrajších častí prírody Fínska.

Napriek svojej premenlivej a niekedy zrážkovej povahe má počasie v Loviise svoje čaro. S prezretím oblečenia a pripravením sa na rôzne podmienky, môžete zažiť všetky krásy tejto malebnej lokalite. Tak neváhajte a vychutnajte si bohatý zážitok z prírody a jedinečných scenérií, ktoré vám Loviisa ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Loviisa


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Fínsku, konkrétne o Loviise:

1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kde sa nachádza Loviisa?
Loviisa sa nachádza na juhovýchode Fínska, približne 90 km východne od Helsínk.

3. Aké je obyvateľstvo Loviisy?
Podľa odhadu z roku 2021 má Loviisa približne 17 500 obyvateľov.

4. Čo je hlavnou atrakciou v Loviise?
Hlavnou atrakciou Loviisy je historické centrum, ktorého súčasťou je aj starý prístav a rôzne dobové budovy. Mnoho ľudí navštevuje aj okolité pláže a prístup k Baltickému moru.

5. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Loviisy?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Loviisy je automobilom z Helsínk, alebo využitím vlakového alebo autobusového spojenia.

6. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Loviisy?
Najlepšie obdobie na návštevu Loviisy je v lete, keď je príjemné počasie a môžete si vychutnať pláže a prírodné krásy okolo mesta.

7. Aké je typické fínske jedlo v Loviise?
Typické fínske jedlo v Loviise zahŕňa ryby, ako napríklad losos alebo pstruh, a tiež tradičné jedlá ako karjalanpiirakka (karelské pirohy) a lihapullat (mäsové guľky).

8. Aké sú populárne aktivity v Loviise?
Populárne aktivity v Loviise zahŕňajú prechádzky po histórickej časti mesta, návštevu múzeí a pamiatok, ako aj výlety na pláže a vodné športy.

9. Kde sa nachádza jadrová elektráreň veľtrhu Loviisa?
Jadrová elektráreň Loviisa sa nachádza v blízkosti mesta Loviisa, na brehu Baltického mora.

10. Aké je počasie v Loviise?
Počasie v Loviise je typicky kontinentálne s vlažným letom a studenými zimami. Tieto obdobia sú však ovplyvnené morskou klímou.


Ubytovanie Fínsko Loviisa


Fínsko je krajina plná nádherných miest, ktoré sa dajú navštíviť. Loviisa je jedno z takých miest, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky a zaujímavosti. Ak sa plánujete navštíviť Loviisu, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. V nasledujúcom článku si preto predstavíme, aké možnosti ubytovania v Loviise môžete využiť.

Hotel Degerby

Hotel Degerby je jediný hotel v centre Loviisy a nachádza sa len pár minút pešo od vlakovej stanice a od rôznych reštaurácií a obchodov. Hotel ponúka 51 izieb, z ktorých väčšina má balkón s výhľadom na okolitý park alebo do centrálnej ulice. Izby sú pohodlné a útulné s moderným nábytkom a sú vybavené klimatizáciou, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hoteli sa tiež nachádza kaviareň, bar a reštaurácia s tradičným fínskym jedlom.

Apartmány Villa Baumgartner

Ak preferujete trochu viac súkromia a priestoru, môže byť pre vás ideálnym riešením ubytovanie v apartmánoch Villa Baumgartner. Nachádzajú sa v súkromnej vile z roku 1903, ktorá bola kompletným zrenovovaná a má jeden apartmán s jednou spálňou a jeden apartmán s dvomi spálňami. V apartmánoch nájdete plne vybavenú kuchyňu, obývaciu izbu s TV, široký výber DVD, stolný futbal a či plážový volejbal. V blízkom okolí apartmánov sa nachádza nádherná pláž a rôzne cyklotrasy.

Kemping a chatky

Pre tých, ktorí vedia oceniť kempovanie, je kemping Loviisa ideálnym miestom, kde sa môžu ubytovať počas letnej sezóny. Nachádza sa priamo pri pláži a ponúka vybavené stany, karavany a chatky rôznych veľkostí podľa potrieb. Kemping má všetky potrebné zariadenia a vybavenie, vrátane spoločných sprchov a WC, grilov a detských ihrísk. Tu si môžete užiť prírodný pobyt na plnom výkone a začleniť ho do svojich plánov.

Keď príde čas, aby ste sa ubytovali v Loviise, máte na výber rôzne možnosti. Hotel Degerby, apartmány Villa Baumgartner a kemping ponúkajú rôzne možnosti a zariadenia, aby naplnili potreby každého hosta. Takže neváhajte a pripravte sa na dovolenku v krajine tisícov jazier, ktorá je určite nezabudnuteľná.


Letenka Fínsko Loviisa


Fínsko je krajina známa svojou krásnou prírodou, zimnými športami a jedinečnou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, môžete zvážiť návštevu malého, no očarujúceho mesta Loviisa. Letenky do Fínska a konkrétne do Loviisy sú dostupné pre cestujúcich z rôznych častí sveta.

Loviisa sa nachádza na juhovýchode Fínska, asi 90 kilometrov od Helsínk. Je to pekné, malebné mesto s bohatou históriou. Mesto Loviisa je známe svojimi historickými budovami a architektúrou, ktorá sa odráža z jeho stredovekého a barokového povodia. Ak sa rozhodnete navštíviť Loviisu, budete mať možnosť obdivovať množstvo nádherných budov a prechádzať sa jeho úzkymi uličkami plnými charakteristických kamenných domov.

Jednou z hlavných atrakcií v Loviise je jeho prístav. Loviisa prístav je jedným z najrušnejších prístavov v južnej časti Fínska. Tu nájdete krásne jachty, rybárske lode a ďalšie plavidlá, ktoré vytvárajú nezameniteľnú scenériu. Môžete si tu vychutnať nádherný výhľad na Baltské more a pokojný pocit, ktorý prináša prítomnosť vodnej hladiny.

Okrem prístavu sa Loviisa môže pochváliť viacerými historickými pamiatkami. Jedným z dôležitých miest je historická oblasť mesta, známa ako Staré Loviisa. Tu nájdete kamenné budovy s pestrofarebnými dverami a oknami. Nachádza sa tu aj kostol svätého pátra, ktorý je zaujímavou kombináciou gotickej a barokovej architektúry.

Kultúra zohráva dôležitú úlohu v Loviise a možno ju spoznať v miestnom múzeu. Mesto bolo kedysi dôležitým obchodným centrom a bolo to miesto, kde sa stretávali umelci a umelecké diela. V múzeu sa môžete dozvedieť viac o histórii mesta a Fínska ako celku. Loviisa tiež hostí rôzne festivaly a podujatia počas celej letnej sezóny, ktoré sú zamerané na umelecké predstavenia, hudbu a tradičnú kuchyňu.

Pokiaľ ide o letenky do Loviisy, väčšina cestujúcich pristáva v Helsinkách a potom si bude musieť zvoliť dopravu do Loviisy. Najlepšou voľbou je autobusová doprava, ktorá je spojená medzi týmito dvoma miestami. Cesta trvá asi 1,5 hodiny a ponúka vám príležitosť obdivovať fínsku krajinu.

Ak ste pripravení objaviť krásy Fínska a chcete zažiť malé, no kúzelné mesto, ktoré je oplývajúce históriou a kultúrou, potom by ste mali zvážiť návštevu Loviisy. S dostupnými letenkami a širokou škálou zážitkov, ktoré mesto ponúka, môže byť vaša dovolenka v Loviise veľmi príjemnou a nezabudnuteľnou.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky