Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Fínsko Turku

Letenka Fínsko Turku


Keď je reč o návšteve Fínska, mesto Turku je jedným z najobľúbenejších cieľov turistov. S bohatou históriou a fascinujúcou kultúrou, Turku ponúka množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Turku, prvé, čo budete potrebovať, je letenka. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do tohto nádherného fínskeho mesta letecky. Hľadanie a rezervovanie leteniek je dnes jednoduchšie ako kedykoľvek predtým, vďaka mnohým online cestovným portálom a s trochou nepozerania na rôzne ponuky a akcie, môžete nájsť vynikajúce ponuky leteniek do Turku.

Niekoľko leteckých spoločností ponúka pravidelné lety do blízkeho letiska Turku. Turun Lentoasema je hlavným letiskom, ktoré sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta. Niektoré z hlavných leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú lety do Turku, sú Finnair, SAS a Ryanair. Môžete tiež skúsiť iné rezervačné portály a lacné letecké spoločnosti, ktoré môžu ponúknuť výhodné ceny.

Let do Turku môže trvať rôzne dlhú dobu v závislosti od miesta, z ktorého lietate. Väčšinou trvá od niekoľkých hodín do niekoľkých dní, ak je potrebné prerušiť let s prestupom v inej krajine. Vždy sa uistite, že máte dostatok času na prestup medzi letmi a že máte všetky potrebné víza a cestovné povolenia.

Po príchode na letisko Turku budete mať rôzne možnosti, ako sa dostať do centra mesta. Najjednoduchšou možnosťou je využiť miestne taxi služby alebo mestskej dopravy. Turku má dobre vyvinutú sieť verejnej dopravy, ktorá vám umožní pohodlné presuny po meste. Môžete si tiež prenajať auto a preskúmať okolitú krajinu a ďalšie blízke atrakcie.

Po príchode do Turku budete mať množstvo vecí na obdivovanie a objavovanie. Mesto je známe svojou nádhernou architektúrou a históriou. Môžete navštíviť Turku Castle, ktorý je najznámejšou pamiatkou v meste. Je to najstarší hrad vo Fínsku a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

Okrem toho môžete navštíviť aj Turku Cathedral, ktorá je jednou z najkrajších katedrál vo Fínsku. Je to náboženská ikona mesta a každoročne pritiahne veľa turistov. Môžete tiež posedieť na rieke Aurajoki, ktorá je žilou mesta a ponúka krásne výhľady a trasy na prechádzky.

Turku je tiež známe svojou bohatou kultúrou a umením. Má množstvo múzeí a galérií, ktoré vám umožnia objaviť históriu a súčasné umenie Fínska. Môžete tiež navštíviť rôzne festivaly a podujatia, ktoré sa v meste konajú počas celého roka.

Letenka do Turku je vstupenkou k objavovaniu krás tejto fínskej destinácie. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o históriu, kultúru alebo prírodu, Turku vám ponúkne všetko. Nevynechajte túto príležitosť a rezervujte si letenku ešte dnes, aby ste mohli začať svoju vlastnú fínsku dobrodružstvo.


Dovolenka Fínsko Turku


Turku je jedno z najkrajších miest vo Fínsku, ktoré ponúka návštevníkom skvelé príležitosti na dovolenku. Nachádza sa na juhozápade Fínska a je najstarším mestom v krajine. Práve preto je to ideálne miesto na objavovanie histórie, kultúry a prírodných krás tejto malebnej krajiny.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Turku, určite vás očarí jeho starobylá atmosféra. Najväčšou turistickou atrakciou je hrad Turku, ktorý sa nachádza na brehu rieky Aurajoki. Hrad bol postavený v 13. storočí a je jedným z najstarších zachovaných hradov vo Fínsku. Navštíviť ho môžete a preskúmať jeho múzeum, ktoré vám priblíži históriu tohto miesta.

Po prehliadke hradu sa určite vyberte aj do Turku Arcaden, ktoré je najväčším nákupným centrom v meste. Tu nájdete širokú ponuku obchodov a reštaurácií, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si miestne špeciality. Jednou z nich je napríklad rautalanka, tradičná fínska klobása, ktorú si určite nenechajte ujsť.

Po nakupovaní a obede si rozhodne vychutnajte aj niektoré z prírodných krás, ktoré Turku ponúka. Môžete sa vybrať na prechádzku po rieke Aurajoki, ktorá tečie cez mesto, alebo navštíviť prírodný park Ruissalo. Park je vzdialený len niekoľko kilometrov od centra mesta a ponúka krásne pláže, lesy a prekrásne výhľady na Baltské more. Je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych.

Turku je tiež miestom mnohých kultúrnych podujatí a festivalov. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto v lete, určite nezmeškajte slávnosti Kalevala, ktoré oslavujú fínsku národnú epopeju. Môžete sa tešiť na tradičné tance, hudbu a ďalšie zaujímavé podujatia.

Dovolenka v Turku vám teda ponúka skvelé možnosti na objavovanie histórie, kultúry a prírodných krás Fínska. Od starobylého hradu až po nádherné pláže a lesy, určite sa nebudete nudiť. Navštívte toto čarovné mesto a prežite si nezabudnuteľnú dovolenku v Turku.


Počasie Fínsko Turku


Fínsko, konkrétne mesto Turku, sa nachádza na juhu krajiny a patrí medzi najväčšie mestá severu Europu. Napriek tomu, že je tu sezónne rozdelenie počasia, môžete očakávať chladné a vlhké podnebie počas väčšej časti roka.

Letá v Turku sú obvykle miernymi a vlhkými. Pravidelne sa tu teploty pohybujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia. Existuje možnosť, že sa teploty vyšplhajú aj na 30 stupňov, ale to je vzácne. Letá sú tiež často deštivé, takže by ste sa mali pripraviť na pravidelné dažde.

Jeseň a jar v Turku sú chladnejšie obdobia. Teploty v týchto ročných obdobiach sa obvykle pohybujú medzi 0 a 15 stupňami Celzia. Zima môže byť v Turku dosť dlhá a studená. Teploty sa tu často pohybujú pod nulou a môže byť dosť veterno. Priemerná teplota v zime je okolo -5 stupňov Celzia, ale teploty môžu klesnúť aj na -20 stupňov.

Vzhľadom k tomuto podnebiu je dôležité si pri obliekaní dávať pozor, aby ste sa udržali teplí. V zime je nutné nosiť vrstevnaté oblečenie, zimnú bundu, čiapku, rukavice a topánky vhodné do snehu a na chôdzou po ľade. V teplejších mesiacoch by ste mali mať so sebou aj dáždnik alebo plášt, aby ste boli pripravení na neočakávané dažde.

Okrem toho, keďže Turku leží na pobreží Baltického mora, môže mať aj vplyv morského podnebia. Veterné prúdy a vysoká vlhkosť sú bežné, čo môže ovplyvniť pohodlie a pocit z teploty.

Celkovo vzaté, počasie v Fínsku, konkrétne v meste Turku, je chladné a vlhké väčšinu roka s výrazným sezónnym rozdielom v teplotách. Bez ohľadu na obdobie, v ktorom sem cestujete, nezabudnite sa obliecť do vhodného oblečenia a pripravte sa na možnosť dažďa.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


Otázky a odpovede týkajúce sa Fínska a Turku, jedného z jeho hlavných miest, by mohli byť:

1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kde sa nachádza Turku?
Odpoveď: Turku sa nachádza na západnom pobreží Fínska, pri Baltickom mori.

3. Aká je populácia Turku?
Odpoveď: Populácia Turku je približne 190 000 obyvateľov.

4. Čo môžem vidieť a robiť v Turku?
Odpoveď: V Turku sa nachádza Turun hrad, Turun katedrála, múzeum Aboa Vetus & Ars Nova a mnoho ďalších kultúrnych a histórických pamiatok. Môžete sa tiež prejsť po rieke Aurajoki, navštíviť miestne trhy a vychutnať si tradičnú fínsku kuchyňu.

5. Ako sa dostanem z letiska do Turku?
Odpoveď: Z letiska v Helsinkách je možné použiť pravidelný vlak alebo autobus na prepravu do Turku. Existuje tiež možnosť prenajať si auto alebo využiť taxi službu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Turku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Turku je počas letných mesiacov, keď je príjemné počasie a mnoho kultúrnych a športových podujatí.

7. Ako sa dostanem z Turku do Helsínk?
Odpoveď: Medzi Turku a Helsinky premávajú pravidelné vlakové spoje, autobusy a tiež existujú trajekty, ktoré sú obľúbenou možnosťou pre prepravu medzi týmito dvoma mestami.

8. Má Turku svoj vlastný letiskový spojenie?
Odpoveď: Turku má vlastné letisko, Turku Airport, ktoré je vzdialené približne 8 km od centra mesta. Odtiaľ je možné cestovať do rôznych destinácií vo Fínsku a v Európe.


Ubytovanie Fínsko Turku


Turku je druhé najväčšie mesto Fínska a jedno z najkrajších v krajine. Nachádza sa na juhozápade Fínska, na pobrezí Fínskeho zálivu. Mesto je známe svojou historickou hodnotou, nádhernými parkami a impozantnou katedrálou z 13. storočia.

Turku je aj turistickou destináciou a navštíviť ho môžu turisti z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať problém nájsť vhodné miesto na pobyt. Existuje množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov všetkých cienových kategórií.

Na prvom mieste stojí klasické hotelové ubytovanie. Turku ponúka množstvo hotelov, ktoré sú nielen pohodlné, ale aj cenovo dostupné. Turistom, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii piate hvezdičkové hotely s neobmedzeným komfortom a výhľadom na rieku Aura.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac osobné, Turku ponúka aj niekoľko možností ubytovania v penziónoch a bed&breakfast metodou. To sa zvyčajne nachádza v blízkosti centrá mesta a má tiež cenovo prijateľné ceny pre návštevníkov.

Ak hľadáte niečo bližšie k prírode, môžete si zvoliť ubytovanie v kempoch alebo chatkách. Táto možnosť je skvelá pre rodiny, sériových turistov alebo návštevníkov, ktorí hľadajú príjemnú atmosféru v blízkosti prírody a jazier.

Väčšina ubytovanie v Turku ponúka základné vybavenie ako sú kúpeľne, bezplatné Wi-Fi a raňajky. Niektoré hotely ponúkajú aj nadštandardné služby, ako sú napríklad posilňovňa a kozmetické salóny.

Skrátka, ak hľadáte ubytovanie v Turku, nebudete mať ťažkosti nájsť miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Turku je jedným z najkrásnejších miest Fínska a ubytovanie tu len zlepší váš zážitok z návštevy tohto fascinujúceho mesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky