Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Avignon

Letenka Francúzsko Avignon


Avignon, v malebnom južnom Francúzsku, je jedným z tých destinácií, ktoré každý cestovateľ musí absolvovať. Táto starobylá a očarujúca metropola ponúka nádherný mix histórie, kultúry a prírody pre tých, ktorí túžia objaviť autentickú stránku Francúzska.

Ak plánujete návštevu Avignonu, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je po letenku. Avignon má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je situované len niekoľko kilometrov od mesta. Tento prístav je však menší a väčšina nízkonákladových leteckých spoločností ho neobsluhuje. Alternatívou je pristátie na jednom z väčších letísk v okolitých mestách a použiť na prepravu do Avignonu rôzne dopravné prostriedky, ako sú vlaky alebo autobusy.

Keďže Avignon je zachovalý a historický juh Francúzska, návštevníci sa môžu tešiť na jedinečný zážitok. Jedným z najznámejších príťažlivostí je Pápežský palác, bývalá rezidencia katolíckych pápežov sa nachádza v samotnom srdci mesta. Tento majestátny palác vás ohromí svojou architektúrou a históriou. Ak chcete preskúmať mesto z výšky, nezabudnite navštíviť Pont d'Avignon, známy aj ako Most svätého Bénézeta. Po jeho čiastočnom zničení vplyvom povodní ostalo zachovaných len niekoľko oblíkov. Napriek tomu je to obľúbené miesto nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov, ktorí si ho užívajú na prechádzkach alebo piknikoch.

Počas svojej návštevy v Avignone nezabudnite navštíviť aj Rocher des Doms, verejný park, ktorý ponúka úchvatný výhľad na mesto a rieku Rýn. Tento park je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu po zaneprázdnenom dne plnom prehliadok. Mimoriadne atmosférický je aj súdny deň, tradičný trh v Avignone, kde si môžete zakúpiť miestne produkty vrátane čerstvého ovocia, zeleniny a mnohých ďalších specialít z regiónu Provence.

V Avignone nie je však len bohatá histórii a pamiatok. Mesto je tiež preslávené svojimi umelcami a umeleckou scénou. Každý júl sa tu koná festival divadelných hier s názvom Festival d'Avignon. Tento festival je jedným z najväčších a najvýznamnejších umeleckých podujatí na svete, ktoré pritiahne dramatikov, hercov a divákov zo všetkých kútov planéty. Mesto žije divadelnou atmosférou, ktorá praje oku i duši.

Avignon je skrátka cestovateľským snom, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Vďaka letenke do Francúzska môžete túto nádhernú destináciu navštíviť a odkryť jej kúzlo z prvej ruky. Od starobylých pamiatok a prírodných krás po bohatú kultúru a umeleckú scénu, Avignon ponúka úplne všetko, čo by ste si mohli priať od cestovateľskej destinácie. Takže vyberte si svoju letenku a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo v Avignone!


Dovolenka Francúzsko Avignon


Francúzsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre dovolenkových cestovateľov z celého sveta. Medzi jeho množstvom ikonických miest a regiónov určite vyniká aj mesto Avignon. Toto historické mesto, nachádzajúce sa v južnom Francúzsku, ponúka návštevníkom bohatú kultúrnu a históriou prehnane atmosféru.

Pravdepodobne najznámejšou atrakciou Avignonu je Pápežský palác, ktorý bol kedysi sídlom pápežov. Tento impozantný stavbu, postavená v 14. storočí, láka milióny návštevníkov každý rok. Môžete si prezrieť nádhernú kaplnku Rocher des Doms, ktorá ponúka prekrásny výhľad na celé mesto.

Avignonský most, známy aj ako most svätého Bénézeta, je ďalšou veľkou atrakciou v meste. Tento pamiatkový most je známy svojimi piesňami a bájkami a ponúka tiež panoramatický výhľad na Rhônu. Pre tých, ktorí majú radi umenie, je tu tiež krásne múzeum Calvet, v ktorom môžete obdivovať rozsiahlu zbierku umenia a historických artefaktov.

Nočný život v Avignone je tiež výnimočný. Mesto je plné útulných kaviarní, reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a miestne víno. Najlepšie je navštíviť piatkový večerný trh, kde si môžete kúpiť čerstvé miestne produkty a obdivovať tradičnú hudbu a tanec.

Ak sa rozhodnete stráviť deň v prírode, navštívte známy park Rocher des Doms. Tento zelený a kvetinový park ponúka upokojujúce prostredie pre prechádzky a pikniky. Je tiež ideálnou polohou na výlet lodou po rieke Rhône.

Úplne v blízkosti Avignonu je tiež oblasť známa ako Provence, ktorá ponúka úžasné prírodné scenérie a viac historických miest na objavovanie. Môžete navštíviť mesto Arles, ktoré je známe svojimi rímskymi pamiatkami, alebo prejsť sa po nádherných poliach levandule v regióne Luberon.

Celkovo povedané, dovolenka v Avignonu vám poskytne úplne jedinečný zážitok. Budete si môcť vychutnať krásne historické pamiatky, miestne kultúrne akcie a fantastické jedlo. Francúzsko je známe svojou pohostinnosťou a v Avignone to určite zažijete na vlastnej koži. Vzhľadom na svoju bohatú históriu a krásu je toto mestoideálny cieľpre každého cestovateľa.


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré ročne pritiahnu milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Avignon, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska, v regióne Provence. Mesto Avignon je známe svojou krásnou architektúrou, obklopeným tichým prostredím a pestrou ponukou kultúrneho diania.

Ubytovanie v Avignone je bohaté a ponuka je rozmanitá. Od luxusných hotelov až po kempy, preverené hotely a nízko nákladové hostely, Avignon má pre každého niečo. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patria staré kusy koloniálneho obdobia, ktoré boli zrekonštruované a premenené na hotely a apartmány. Tie sú ideálne pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry mesta.

V Avignone je aj niekoľko moderných hotelov, ktoré sú vybavené všetkými podnetmi súčasného sveta. Tieto hotely poskytujú vynikajúce služby, ako sú bazény, tenisové kurty, fitness centrá a spa. Hotel La Mirande je bez pochýb najluxusnejším hotelom v Avignone a ponúka nezávislosť, ktorú nemôže ponúknuť žiadny iný hotel.

Ak hľadáte ubytovanie pre menšie budget, potom je ideálna voľba pre vás hostel. Avignon má niekoľko hosteli, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú skutočne dobré možnosti. Medzi najobľúbenejšie hostely patria Hostel Central, Les trois matons a Auberge de Jeunesse.

Osoby, ktoré hľadajú niečo medzi hotely a hostely, by mohli mať záujem o penzióny a bed and breakfasts. Tieto typy ubytovania sú o niečo drahšie ako hostely, ale cenovo výhodnejšie ako hotely. Ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré sa chystajú prežiť noc v meste.

V Avignon sú aj kempy, ktoré ponúkajú odľahlé a príjemné prostredie pre turistov. Základné vybavenie určené pre kempovanie ako stan, spacák či vrecková lampa, si môžete prenajať priamo na mieste. Ceny kempov sú vynikajúce a časom sa stanú ešte viac prijateľnými.

Nakoniec, nezabudnite si včas zarezervovať ubytovanie, aby ste sa uistili, že budete mať miesto pre svoje potreby. Avignon ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému, od luxusných hotelov po kempy. Návšteva Avignonu bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Počasie Francúzsko Avignon


Avignon sa nachádza na juhu Francúzska a patrí medzi najslávnejšie miesta v krajine. Toto starobylé mesto láka návštevníkov z celého sveta, ktorí chcú ochutnať kultúru, históriu a umenie. Počasie v Avignone je prevažne teplé a slnečné, čo pomáha k vytvoreniu príjemnej atmosféry v meste.

Klíma v Avignone

Avignon sa nachádza v stredomorských oblastiach a má vplyv na jeho klímu. Počasie v meste je ovplyvnené najmä horami, ktoré obklopujú Avignon a chránia ho pred silnými vetrami. Letné mesiace sú teplé a suché s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit). Zimy sú chladnejšie, ale nie príliš studené, s teplotami okolo 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit).

Jarné a letné mesiace v Avignone

Jarné a letné mesiace sú v Avignone obdobím slnka a tepla. Od marca do mája je počasie stále chladné, ale teploty sa rýchlo zvyšujú. V lete, od júna do augusta, je počasie v Avignone teplé a slnečné s najvyššími teplotami v júli a auguste. V týchto mesiacoch môže byť teplota až 30 stupňov Celsius (86 stupňov Fahrenheit) a teplota nočnej klímy môže byť približne 20 stupňov Celsius (68 stupňov Fahrenheit).

Jeseň v Avignone

Jeseň prichádza rýchlo do mesta a s ňou prichádza aj väčšie množstvo dažďa. Teploty, ktoré v septembri dosahujú okolo 20 stupňov Celsia (68 stupňov Fahrenheit), klesajú v októbri a novembri na 10 až 15 stupňov Celsius (50 - 59 stupňov Fahrenheit).

Zima v Avignone

V zime sa v Avignone teploty znižujú a môžu dosiahnuť až 10 stupňov Celsius (50 stupňov Fahrenheit). Aj keď to nie je taký ošiaľ ako v iných oblastiach, môže sa zdať chladno a suché.

Celkové počasie v Avignone

Celkovo má Avignon pomerne slnečné počasie s teplými letami a mierne zimy. Najvyššiu priemernú teplotu v meste môžete očakávať v júli a auguste, ale počasie je celkom pohodlné aj v iných častiach roka. Vzhľadom na to, že Avignon je známe svojím krásnym starobylím a pamiatkami, celoročne má veľa návštevníkov. Avignon je kúzelné a teplé mesto a každá ročná doba má svoje šarmy, ktoré si vás získajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Kde sa nachádza mesto Avignon?
Avignon sa nachádza v južnej časti Francúzska, v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

2. Ako sa dostanem do Avignonu?
Do Avignonu sa dá dostať rôznymi spôsobmi. Môžete cestovať letecky a priletieť do blízkeho letiska v meste Marseille, následne pokračovať vlakom alebo autobusom. Ďalšou možnosťou je cestovanie vlakom, keďže Avignon je dôležitým železničným uzlom.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Avignonu?
Najlepším obdobím na návštevu Avignonu je prevažne jar a jeseň, keď je počasie príjemné a nie je tam príliš horúco. Avšak, aj letné mesiace sú populárne, najmä kvôli festivalu Avignonský divadelný festival.

4. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Avignone?
Najdôležitejšou turistickou atrakciou v Avignone je paľác pápežov, známy ako Palais des Papes. Ďalšie miesta, ktoré stojí za návštevu, sú most Saint-Bénezet (známy ako most Avignon), Katedrála Notre-Dame des Doms a námestie Place de l'Horloge.

5. Aké je typické jedlo v Avignone?
Typické jedlo v Avignone je tradičná provensálska kuchyňa, ktorá zahŕňa jedlá ako ratatouille (zeleninový guláš), bouillabaisse (rybí vývar), tapenade (olivový nátierka) a kozí syr.

6. Môžem si kúpiť suveníry v Avignone?
Áno, v Avignone je množstvo obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry. Najpopulárnejšie suveníry sú provensálske textílie, kozmetika z levandule, viná a rôzne remeselné výrobky.

7. Ako dlho by som mal zostať v Avignone?
Odporúča sa zostať v Avignone minimálne na 2-3 dni, aby ste mali dostatok času na prehliadku hlavných turistických atrakcií a vychutnali si atmosféru mesta. Ak plánujete ísť aj do okolitých miest a vidieckeho prostredia, 5-7 dní by bolo ideálne.

8. Je v Avignone ľahko dostupná verejná doprava?
Áno, v Avignone máte prístup k verejnej doprave. Mesto má dobre rozvinutú autobusovú a železničnú sieť, ktorá vám umožňuje pohodlne cestovať po meste a okolitých oblastiach.

9. Existujú nejaké pláže blízko Avignone?
Avignon je vnútrozemské mesto bez priameho prístupu k moru. Avšak, nedaleko mesta sa nachádza rieka Rhôna, na ktorej môžete relaxovať na plážach a vychutnať si vodné aktivity.

10. Ako je s jazykom v Avignone?
Oficiálnym jazykom v Avignone je francúzština. V niektorých turisticky vyhľadávaných oblastiach sa však môžete stretnúť s ľuďmi, ktorí hovoria aj anglicky. Je však vždy vhodné aspoň základné frázy a slová ovládať v francúzštine.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky