Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Biarritz

Počasie Francúzsko Biarritz


Biarritz, perla francúzskeho pobrežia Biarritz leží na juhozápade Francúzska, na pobreží Biskajského zálivu. Táto nádherná destinácia, ktorá sa tiahne pozdĺž Atlantického oceánu, je známa svojimi krásnymi plážami, bohatou históriou a vynikajúcimi podmienkami pre surfovanie. Ale aké je v skutočnosti počasie v Biarritze?

Biarritz je známy svojím teplým a mierne vlhkým podnebím, ktoré je typické pre oceánske oblasti. Letá sú relatívne teplé a zimy sú miernych teplôt, čo robí z tohto miesta ideálnu destináciu pre návštevníkov počas akéhokoľvek obdobia roka.

Počas leta teploty vzduchu v Biarritze dosahujú približne 20 - 25 stupňov Celzia, pričom teploty vody sa pohybujú okolo príjemných 20 stupňov. Tieto teploty spolu s častými vlnami si získali Biarritzu povesť jedného z najlepších miest na svete pre surfovanie. Mnoho reštaurácií, barov a obchodov sú otvorené, čo vytvára živú atmosféru na uliciach a na pláži.

Jeseň v Biarritze je zvyčajne daždivá. Aj keď teploty stále dosahujú približne 15 - 20 stupňov Celzia, je tu vyššia pravdepodobnosť dažďov, ktoré môžu byť náhle a silné. To však nijako neohrozuje krásu tejto regiónu. Práve naopak, dažďové prehánky dávajú rastlinstvu a krajinám živý a svieži vzhľad.

Zima v Biarritze je pomerne mierna. Teploty vzduchu sa pohybujú okolo 10 - 15 stupňov Celzia, čo znamená, že môžete ešte stále užívať prechádzky po pláži alebo si posedieť na vonkajších terasách kaviarní. Aj keď sa teplota vody v oceáne v tomto období zníži, stále je to dosť teplo na to, aby si niekto s dážďovými topánkami na nohách mohol vyskúšať surfovanie.

Jar v Biarritze je obdobím, keď sa mesto prebúdza k životu. Teploty stúpajú na 15 - 20 stupňov Celzia a prichádza menej zrážok. Pláže sa opäť napĺňajú turistami a miestnymi obyvateľmi, ktorí sa vracajú, aby si užili príjemné počasie a krásne scenérie, ktoré Biarritz ponúka.

V záverečnom zhrnutí je počasie v Biarritze celkovo priaznivé pre návštevu počas celého roka. Mimo letnej sezóny ale môžu byť prítomné dažde, ktoré niekedy môžu byť silné. Ak ste fanúšikom surfovania alebo jednoducho túžite po dovolenke na krásnych plážach s úchvatným výhľadom, Biarritz by mala byť na vašom zozname príťažlivých destinácií.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Biarritz


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Biarritzu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Biarritzu je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a počasie je vhodné na plážové aktivity.

2. Ako sa dostať do Biarritzu z letiska?
Odpoveď: Z medzinárodného letiska Biarritz-Pays Basque je možné sa dostať do centra mesta špeciálnym autobusom, taxíkom alebo si prenajať auto.

3. Aké sú najlepšie pláže v Biarritze?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Biarritze sú Pláž Miramar, Pláž Grande Plage a Pláž Cote des Basques. Všetky tieto pláže majú jemný piesok a sú ideálne na opaľovanie a plávanie.

4. Čo robiť v Biarritze okrem plážových aktivít?
Odpoveď: Okrem pláží môžete v Biarritze navštíviť aj múzeá, ako napríklad Múzeum histórie Biarritz, Múzeum morských vôd a Múzeum umenia. Môžete tiež vyskúšať surfovanie, tenis, golf alebo si vychutnať miestnu kuchyňu v niektorom z tradičných reštaurácií.

5. Aké sú typické miestne jedlá v Biarritze?
Odpoveď: Medzi typické miestne jedlá v Biarritze patria rôzne druhy čerstvého morského plodu, ako napríklad ústredník či cireška, varená v bublifukoch, alebo grilovaný hake. Ďalšie miestne špeciality zahŕňajú Espelette korenie, baskické bravcove a baskické tortuly.

6. Môžem si v Biarritze prenajať bicykel?
Odpoveď: Áno, v Biarritze je možné si prenajať bicykel v niektorom z miestnych pôžičovní. Je to skvelý spôsob, ako objavovať mesto a jeho okolie.

7. Aké sú popredné atrakcie v Biarritze?
Odpoveď: Niektoré z popredných atrakcií v Biarritze zahŕňajú jej slávne thalassoterapeutické stredisko, rozhľadňu Phare de Biarritz, kostol sv. Eugene a miestne kasíno.

8. Je v Biarritze možné surfovať?
Odpoveď: Áno, Biarritz je známe ako jedno z najlepších miest na svete na surfovanie. Môžete si prenajať surfboard, zájsť na lekciu alebo sa dokonca zúčastniť surfovacieho táboru.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Biarritze?
Odpoveď: V Biarritze nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných hotelov, plážových rezortov, apartmánov a penziónov.

10. Môžem niekde v Biarritze vymeniť peniaze?
Odpoveď: Áno, v Biarritze nájdete niekoľko bánk a výmenných kancelárií, kde môžete zmeniť peniaze. Mali by však byť otvorené počas pracovných hodín.


Dovolenka Francúzsko Biarritz


Dovolenka vo Francúzsku je vždy populárnou voľbou medzi turistami z celého sveta. Jedným z najúchvatnejších miest, kde si môžete užiť svoju dovolenku, je Biarritz. Tento nádherný letovisko sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu v Baskicku. Ponúka nádhernú kombináciu plážového relaxu, surfingu, kultúry a vynikajúcej kuchyne.

Biarritz je známy svojimi jemnými piesočnatými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia. Najznámejšou plážou je Plage de la Grande, ktorú môžete nájsť hneď vedľa centra mesta. Je to ideálne miesto na opaľovanie, osvieženie sa v mori alebo len na prechádzku popri oceáne. Ak chcete trochu súkromia, môžete vyhľadať aj niektoré z menších, skrytých pláží, ktoré sú ukryté medzi útesmi. Prírodné scenérie sú tak nádherné, že vás určite dostanú.

Biarritz je tiež svetovo známy ako jedno z najlepších miest na surf v Európe. Surfovatelia z celého sveta sem prichádzajú za vlnami, ktoré sú perfektné pre toto športové odvetvie. Ak túžite vyskúšať aj vy surf, takéto miesto je pre vás ideálne. Môžete si prenajať výstroj a vydať sa do oceánu, kde si môžete užiť nezabudnuteľný zážitok.

Okrem pláží a surfu vás Biarritz poteší aj svojou bohatou kultúrou. Mesto má mnoho historických budov a pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšou z nich je Hotel du Palais, ktorý slúžil ako letná rezidencia Napoleona III. a jeho manželky Eugénie. Dnes je to luxusný hotel, ale stále rovnako impozantný. Nezabudnite tiež navštíviť najstarší golfový klub na kontinente, Biarritz Le Phare, kde si môžete zahrať partiu golfa a vychutnať si výhľad na Atlantický oceán.

Návrat z aktívneho dňa v Biarritze by nebol úplný bez pochutnania si na miestnych kulinárskych špecialitách. Baskická kuchyňa je známa svojimi chutnými jedlami z morských plodov, červenej papriky, ovocia a zeleniny. Nezabudnite si ochutnať pintxos, čo sú malé jedlo, podobné španielskym tapas. V každom kroku v Biarritze narazíte na reštaurácie, kaviarne a kaviarne, ktoré ponúkajú široký výber pochúťok.

Biarritz je jedno z tých miest, ktoré vám ponúkajú všetko, čo si môžete priať počas dovolenky - krásne pláže, skvelé vlny pre surf, bohatú kultúru a vynikajúcu kuchyňu. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku v Čiarfalškom meste, neváhajte a vyberte sa sem na svoju ďalšiu dovolenku. Určite nebudete sklamaní.


Ubytovanie Francúzsko Biarritz


Biarritz, krásne letovisko na juhozápade Francúzska, je oblúkom pobrezia Biskajského zálivu. Toto malebné mestečko je známe pre svoje úchvatné pláže, vlnami vhodnými na surf a bohatou históriou. Ak hľadáte ideálne ubytovanie v tejto destinácii, Biarritz určite nezostane za ostatnými mestami.

Biarritz ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré uspokoja všetky potreby a rozpočet cestovateľa. V centre mesta nájdete množstvo elegantných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi zostávajú v blízkosti hlavných atrakcií a zábavy. Tieto hotely ponúkajú vyšší komfort, kvalitu služieb a často majú vlastné bazény a wellness centrá.

Ak preferujete viac útulné a osobné ubytovanie, Biarritz má množstvo rodinných penziónov a butikových hotelov. Tieto sú často menšie a majú charakteristický šarm miestneho štýlu a architektúry. Hostia si tu vychutnajú priateľskú atmosféru a starostlivé služby, ktoré prispievajú k autentickej skúsenosti z pobytu.

Pre tých, ktorí si radi vychutnávajú slobodu a flexibilitu počas dovolenky, Biarritz tiež ponúka množstvo apartmánov a dovolenkových domov. Tieto sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si radi sami pripravujú jedlo a majú priaznivejšiu cenu v porovnaní s hotelmi. Väčšinou sa nachádzajú v blízkosti pláží a majú vybavenú kuchyňu a ďalšie pohodlnosti.

Pri výbere ubytovania v Biarritze by ste mali zvážiť aj polohu. Ak ste plážový nadšenec a chcete byť čo najbližšie k moru, vyberte si ubytovanie priamo na pláži. Existuje niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú úchvatný výhľad na oceán a okamžitý prístup na pláž.

Ak vás zaujíma históriu a architektúra Biarritzu, ubytovanie v blízkosti pamiatok a historických miest môže byť pre vás ideálne. Existuje niekoľko starších hotelov v srdci mesta, ktoré sa nachádzajú v blízkosti múzeí, chrámov a námestí plných kaviarní a reštaurácií.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Biarritz, jedna vec je istá - vnútorne sa dozviete jeho krásu a pohostinnosť. Ako mestečko symbolsurfingu, tradičných baskických kultúrnych darčekov a početných pláži, Biarritz je jedinečný cieľ pre každého cestovateľa. Ubytovanie vyberajte podľa vlastných preferencií a skúseností, a určite nebudete sklamaní.


Letenka Francúzsko Biarritz


Francúzsko, známe svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou architektúrou, je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií vo svete. V rámci tejto krajiny existuje množstvo fascinujúcich miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z nich je aj nádherné mestečko Biarritz, ktoré je obľúbeným letoviskom a poskytuje nekonečné možnosti pre relaxáciu a oddych.

Aké je najlepšie spôsob ako sa dostať do Biarritzu? Ideálnou možnosťou je samozrejme využiť leteckú dopravu a zakúpiť si letenky priamo do tejto destinácie. Lotyšské aerolinky Air Baltic a francúzske aerolinky Air France ponúkajú priame lety do Biarritzu z rôznych európskych miest vrátane Paríža, Ríma, Hamburku a iných.

Pred príletom do Biarritzu je dôležité zistiť, čo tento kúsok Francúzska ponúka. Biarritz je známy svojimi krásnymi plážami, povestnými surfařskými podmienkami a krásnym tichým prostredím. Jeden z najznámejších a najobľúbenejších pláží v Biarritze je Plage du Miramar, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a osviežujúce kúpanie v mori. Ak vás zaujíma surfovanie, môžete navštíviť Plage des Cavaliers, kde vďaka svojim vlnám môžete zažiť nezabudnuteľné surfařské dobrodružstvo.

Okrem pláží ponúka Biarritz aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť nádhernú predrománsku kaplnku St. Martin, ktorá je jednou z najstarších budov vo meste a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Pre milovníkov prírody je ideálnym miestom prechádzka po Rocher de la Vierge, majáku postavenom na malebnej skale. Z tohto miesta si môžete vychutnať nezabudnuteľný výhľad na Atlantický oceán.

V Biarritze nechýba ani bohatá kultúra a históriu. Môžete navštíviť múzeum Cité de l'Océan, ktoré poskytuje vzrušujúce a interaktívne skúsenosti s oceánom a jeho ekosystémom. Ak máte radi umenie, nezmeškajte príležitosť navštíviť múzeum Musée Asiatica s kolekciou umenia a predmetov z Ázie.

Biarritz je tiež známy svojou vynikajúcou gastronómiou. Môžete sa tešiť na čerstvé morské plody, tradičné francúzske jedlá a skvelé vína. Nezabudnite si vychutnať zákusky ako je napríklad slávny basque cake.

Návšteva Biarritzu ponúka unikátnu kombináciu príležitostí na relaxáciu, zábavu a objavovanie. Letenky do tejto destinácie sú preto výhodnou možnosťou pre tých, ktorí si chcú užiť autentický francúzsky zážitok. Tak prečo sa nevydať na cestu do tohto kúzelného miesta a zažiť všetko, čo Biarritz má ponúknuť?


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky