Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Calais

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Calais


1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
Odpoveď: Hlavným mestom Francúzska je Paríž.

2. Kde sa nachádza Calais?
Odpoveď: Calais sa nachádza na severovýchode Francúzska pri pobreží La Manche.

3. Aké je klimatické podnebie v Calais?
Odpoveď: Calais má oceánske podnebie s miernymi zimami a chladnými letami.

4. Aká je hlavná pamiatka v Calais?
Odpoveď: Hlavnou pamiatkou v Calais je Calaisský maják (Phare de Calais).

5. Čo sa nachádza v blízkosti Calais?
Odpoveď: V blízkosti Calais sa nachádza napríklad Národný prírodný park Caps et Marais d'Opale a mesto Boulogne-sur-Mer.

6. Aká je populácia v Calais?
Odpoveď: Podľa odhadov z roku 2021 má Calais približne 72 000 obyvateľov.

7. Ako sa dostanem z Paríža do Calais?
Odpoveď: Z Paríža do Calais sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom.

8. Aké sú typické jedlá v Calais?
Odpoveď: Medzi typické jedlá v Calais patria morské plody, ako napríklad mušle a ústredná francúzska kuchyňa.

9. Môžem sa prejsť po pláži v Calais?
Odpoveď: Áno, v Calais sa nachádzajú rozsiahle pláže, na ktorých sa môžete prechádzať a relaxovať.

10. Aký je hlavný priemysel v Calais?
Odpoveď: Hlavným priemyslom v Calais je lodná doprava a obchod, vzhľadom na jeho strategickú polohu pri pobreží.


Letenka Francúzsko Calais


Calais je prístavné mesto na severovýchode Francúzska. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od anglického doverového prístavu Dover a je dôležitým uzlom pri preprave medzi Francúzskom a Veľkou Britániou. Ak plánujete cestu do Calais, najlepším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovať letecky.

Existuje niekoľko možností letu do Calaisu. Prvou možnosťou je letenka do najbližšieho väčšieho letiska - medzinárodného letiska v Paríži (Charlesa de Gaullea alebo Orlyho). Z Paríža je potom možné sa dopraviť do Calaisu vlakom, autobusom alebo si prenajať auto. Je to cca 2 a pol hodinová cesta, čo vytvára pohodlnú možnosť pre cestovateľov, ktorí preferujú diaľničnú jazdu.

Druhou možnosťou je vyhľadať priame lety do nedalekého letiska v Lille, ktoré je vzdialené približne 75 kilometrov od Calaisu. Toto letisko je menšie ako parížske letiská, ale ponúka cestujúcim lepší prístup do Calaisu. Po prílete na letisko v Lille si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Calaisu za približne hodinu.

Ďalšou možnosťou je let do Londýna, po ktorom sa môžete presunúť na jedno z Londýnskych letísk (Heathrow, Gatwick, Luton alebo Stansted) a letieť na letisko v Lille alebo Paríži. Potom stačí pokračovať ako v predchádzajúcich možnostiach.

Pri výbere letu do Calaisu je dôležité zvážiť cenu letenky, dostupnosť cielového letiska a cestovné možnosti po prílete. Zistite si, ktoré letiská majú priame lety do Lille alebo Paríža a skontrolujte, ktoré letecké spoločnosti ponúkajú najlepšie tarify a služby.

Cestovanie letecky do Calaisu je rýchle a pohodlné, najmä ak sa rozhodnete využiť letisko v Lille. Mesto je vynikajúcim východiskovým bodom pre objavovanie severovýchodnej časti Francúzska a jeho blízkosť k Veľkej Británii robí z Calaisu obľúbené miesto medzi cestovateľmi. Nezáleží na tom, akým spôsobom sa rozhodnete doletieť do Calaisu, určite si užijete svoju cestu a objavíte mnoho skvostov tohto nádherného regiónu.


Ubytovanie Francúzsko Calais


Calais je známe francúzske mestečko v departemente Pas-de-Calais, ktoré sa nachádza na brehu Lamanšského prielivu. Je to dôležité miesto nielen pre turistov, ale aj pre obchod a dopravu. Ak sem prichádzate prvýkrát a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, máte na výber mnoho možností.

Väčšina ubytovania v Calais sa nachádza v blízkosti námestia Charles de Gaulle, kde je väčšina reštaurácií, kaviarní a obchodov s potravinami. Okolie tohto námestia je najlepším miestom na nájdenie hotela alebo penziónu. Preľudnenie mesta a jeho významne miesto v obchodnej sieti ho robia drahým miestom na ubytovanie. YHA Calais, ô bois dormant a Ibis Calais Centre sú najsľubnejšie možnosti.

Ak sa vám nepáči vysoká cena v centrálnom meste, máte na výber lacnejšie ubytovanie vo väčšine hotelov a penziónov v blízkosti mesta. Lokalita Sangatte je ďalším vhodným miestom na ubytovanie a je známe svojou blízkosťou k najrozmanitejším aktívnym atrakciám, ktoré Calais ponúka. Ak máte radi plážový život, potom v Sangatte si užijete každý deň. Campanile Calais, Kyriad Calais sud, L'Holiday Inn a L'Hôtel Particulier Richelieu sú najlepšou voľbou.

Najlepším typom ubytovania je však apartmán. Ponúkajú oveľa viac súkromia a pohodlia, ako na hoteli, a sú ideálnou voľbou pre rodiny alebo pre tých, ktorí hľadajú nevyhnutnú a možno aj intímnejšiu atmosféru. Okolie pláže a prístavu je miestom na nájdenie úžasných apartmánov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné výhľady a sú vhodné pre tých, ktorí sa radi prechádzajú po meste. Najlepšie miesta na ubytovanie v apartmáne sú Ceperou Residence, Ferme Du Beau Marais a Appartements Calais Centre Ville.

V Calais nájdete prevažne luxusné hotely, ktoré sú určené pre turistov. Ak je váš rozpočet nízky, odporúčame skôr ubytovanie v penzióne alebo apartmáne, ktoré vám poskytnú rovnaké pohodlie, ako hotel. Vzhľadom na to, že Calais je celkom malebné, výhodou by mohlo byť byť pri hľadaní ubytovania čo najskorší. Rezervácia vopred by mohla byť výhodná a zabezpečiť vám miesto na ubytovanie vo vašich vytúžených miestach, predtým než ich zaberie niekto iný.

Calais je krásne francúzske mesto s mnoho ubytovacími možnosťami pre turistov. Vybrať si môžete zhotela, penziónu alebo apartmánu, kde nájdete súkromie a pohodlie. V blízkosti centra mesta nájdete najlepšie hotely a penzióny s najlepšími cenami a pohodlným prístupom k mestskej infraštruktúre. Ak ste plážovým mágrom, určite si vyberte ubytovanie v okolí pláže a prístavu. Navštívte Calais a užite si nezabudnuteľnú dovolenku!


Dovolenka Francúzsko Calais


Francúzsko je známe svojou romantikou, historickým odkazom a najlepším vínom, ktoré možno nájsť na svete. Ak plánujete dovolenku, Francúzsko by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Jedným z miest na severe Francúzska, ktoré by ste určite mali vidieť, je mesto Calais.

Calais je malé prímorské mesto, ktoré sa nachádza na francúzskom pobreží a je vzdialené len 35 kilometrov od Británie. Mesto bolo v minulosti strategickým bodom na ochranu francúzskej krajiny pred útokom z Británie a je preto známe svojou historickou hodnotou. Calais bol tiež významný pre námornú prepravu tovarov a toto miesto sa stalo významnou obchodnou bránou medzi Francúzskom a Britániou.

Mesto má množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Jednou z najznámejších je Cap Blanc Nez. Toto miesto ponúka krásne výhľady na pobrežie a je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú tie najlepšie fotografické príležitosti. Okrem toho je toto miesto ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyjsť na prechádzku a užívať si čerstvý vzduch.

Po prechádzke si môžete vychutnať tie najlepšie francúzske jedlá, ktoré sú v Calais k dispozícii. Francúzska kuchyňa je známa svojimi chutnými dezertmi a úžasnými syrmi. Skúste si teda na miestach ako La Tour du Lait, Le Bistrot de la Plage alebo Chez Jules objednať niektoré z najlepších jedál, ktoré francúzska kuchyňa ponúka.

Calais má tiež množstvo obchodov, ktoré ponúkajú rôzne atrakcie pre nákupy. Môžete tu nájsť obchody so suvenírmi, ktoré ponúkajú rôzne predmety, svoje oblečenie počas pobytu si môžete nákupom doplniť v obchodoch ako Auchan, Carrefour alebo Decathlon, alebo navštíviť aleinté obchody ako La Cité Europe alebo le Grand Large.

Ak máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Medzi tie najzaujímavejšie patria Calais Lace Museum, kde si môžete prezrieť krajky, ktoré sú známe v celom svete, alebo Calais Fine Arts Museum, ktoré ponúka obrazy a sochárstvo od popredných francúzskych umelcov.

Ak si chcete užiť dovolenku na plnom pohárikove, potom Calais je miesto pre vás. Ide o malé mesto, ktoré vám ponúka krásne prírodné scenérie a možnosť užívať si francúzsku kuchyňu a nakupy. Pokiaľ máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok. Preto, ak plánujete dovolenku, neváhajte a vyberte si Calais ako miesto, ktoré určite musíte navštíviť.


Počasie Francúzsko Calais


Calais je mesto na pobreží Severného mora v severnej Francúzsku a je známe svojimi plážami, nákupnými centrami a históriou ako miesto s dôležitým strategickým významom počas vojen.

Počasie v Calais je ovplyvnené blízkosťou Severného mora a chladnejším klimatickým podnebím. Teploty v zime sa zvyčajne pohybujú okolo 5 ° C a v lete sú teploty zvyčajne okolo 20 ° C. Calais má vysokú mieru zrážok počas celého roka, s daždivou sezónou od októbra do februára.

V zime sa Calais často zahalí do hmly a dymu, čo spôsobuje obmedzenú viditeľnosť a zvyšuje nebezpečenstvo na cestách, najmä pri jazde na diaľniciach. V lete je Calais miestom s miernymi teplotami, no mohou viesť k niektorým teplotným extrémom, keďže zrážky môžu byť silné a mohli by zasiahnuť miesto okolo kanála La Manche, kde Calais leží.

Najlepším obdobím pre návštevu Calais je skôr jeseň a jar, keď sú teploty miernymi a turisti sú menej zahltení ako v lete, keď je Calais veľmi obľúbeným letoviskom a nákupným centrom.

Celkovo, počasie v Calais sa môže považovať za mierna a so stálymi dažďami. Pre tých, ktorí plánujú cestu, bola by správnou voľbou nosiť si s sebou vhodné oblečenie, ktoré bude schopné ochrániť ich pred vetrom a zrážkami, aj keď môžu knižky a turistické mapy byť poškodené pre vodu. Napriek tomuto, Calais stále ponúka skvelé scenérie a turistické atrakcie, ktoré by sa určite mali navštíviť.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky