Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Colmar

Dovolenka Francúzsko Colmar


Francúzske mesto Colmar, nachádzajúce sa na pobreží Rýna vo východnej Francúzsko, ponúka dovolenkárom mnoho možností pre zábavu, oddych aj pre objavovanie kultúrnych pamiatok.

Jednou z prvých vecí, ktoré návštevníci Colmaru musia skúsiť, je prechádzka historickým centrom mesta. Svojou arhitektúrou pripomínajúcou stredoveké mestečko nikoho nezanechá chladným. V centre mesta môžu návštevníci obdivovať mnoho historických budov, katedrálu sv. Martina či radnicu. Popri nich sa nachádza množstvo útulných kaviarní a reštaurácií, kde si môžu turisti vychutnať tradičnú francúzsku kuchyňu a ochutnať skvelé vína z regiónu Alsasko, kde sa Colmar nachádza. Výborným spôsobom objavovania mesta je aj prechádzka po malých uličkách a návšteva rôznych obchodov a trhov.

Pre tých, ktorí si radi užívajú krásnu prírodu a zároveň chcú spoznať bohatú históriu regiónu, ponúka Colmar množstvo výletov. Napríklad splavovanie rieky Rýn na kánoi alebo raftingu na rieke Lauch. Taktiež stojí za to navštíviť obľúbený regionálny park Vogézy alebo jazerá dokola. V zime ponúka oblasť množstvo lyžiarskych stredísk.

Nezabudnuteľným zážitkom pre návštevníkov mesta je aj ochutnávka miestneho vína alebo zimného pohára slnečného hrozna, ktorý sa každoročne koná v okolí mesta. Okrem toho sa v Colmare nachádza množstvo múzeí, ako napríklad muzeum Unterlinden, kde si môžete vychutnať umelecké diela od renesancie po súčasnosť, ale aj muzeum hračiek či muzeum Bartholdi, ktoré predstavuje najväčšie diela sochára Auguste Bartholdiho.

Colmar je tiež miestom kde sa nachádza jedna z najväčších trhov vo Francúzsku, kde sa takmer 200 stánkam z celého sveta predáva všetko od klasických vianočných darčekov až po miestne produkty ako sýr, víno alebo med. Počas obdobia od 24. novembra až do konca decembra, mesto tiež stvárňuje príbeh o Štedrom duchovi, ktorý vždy prichádza v ten večer, aby obdaroval všetky dobré deti. Uvítanie štedrého ducha sa stalo tradíciou a stáva sa prirodzenou súčasťou prázdnin.

Celkovo, Colmar je miestom na dovolenku, kde je možné okrem zaujímavých kultúrnych pamiatok nájsť aj mnoho zábavy a aktívnej dovoľovacej zóny. Očarí nielen výbornou kuchyňou, ale aj malebnými uličkami, plytkými riadkami viniča, historickými stavbami, veľkými oceneniami a nádhernou prírodou. Všetky tieto faktory robia Colmar miestom, kde sa určite oplatí zastaviť a pozrieť sa blízko na to, čo všetko ponúka. Cítiť, že Francúzsko má všetko, čo by ste mohli očakávať od najromantickejšieho a najkrajšieho miesta na svete!


Počasie Francúzsko Colmar


Francúzsko je známe svojou malebnosťou a pôvabom, no je tiež známe svojim pestrým a zmenlivým počasím. Jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest, kde zažijete toto fascinujúce počasie, je mesto Colmar. Nachádza sa v regióne Alsasko v severovýchodnej Francúzsku a svojou architektúrou, kultúrou a atmosférou láka návštevníkov z celého sveta.

Počasie v meste Colmar je typické pre kontinentálnu klímu, kde sa prelínajú vplyvy atlantickej a stredomorskej klímy. Tieto mikroklímy vytvárajú jedinečný a zaujímavý charakter počasia v Colmare. Mesto zažíva chladné a zasnežené zimy, teplé a slnečné letá a mierne prechladnuté jari a jesene.

Zimy v Colmare sa vyznačujú veľkým množstvom snehu a nízkymi teplotami. Väčšina zimných dní je zamračených a zima môže byť studená a suchá. Teploty sa pohybujú okolo -5 ° C, no v extrémnych prípadoch môžu klesnúť aj na -15 ° C. To vytvára perfektné podmienky na zimné športy ako lyžovanie a snowboarding v okolitých horských oblastiach.

Letá v Colmare sú teplé a slnečné, no nie príliš horúce. Od júna do septembra sa teploty pohybujú medzi 20 ° C a 30 ° C. Počas týchto mesiacov sa mesto prebúdza k životu a turisti sú vítaní, aby si užili atmosféru plnú slnka a zelene. Je to ideálny čas na prechádzky po malebných uličkách mesta, obdivovanie typickej architektúry a ochutnávanie miestnych dobrot v reštauráciách a kaviarňach.

Jesenné a jarné mesiace prinášajú do Colmaru mierne teploty a nestále počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10 ° C, no mohlo by sa aj ochladiť a zohriať v priebehu jedného dňa. Zimné obdobie sa pomaly rozdáva a príroda rozkvitá. Tieto zmeny počasia vytvárajú krásne scenérie v okolitom vidieckom prostredí a množstvo kvitnúcich kvetov na oknách a balkónoch mesta.

Colmar je známe aj svojimi jarmokmi, ktoré sa konajú počas celého roka. Počas týchto udalostí sa mesto zapĺňa ľuďmi z rôznych krajín, ktorí sa stretávajú, aby si vychutnali jedinečnú atmosféru, tradičné jedlá a nákupy. Nespočetné množstvo stanov, hudby a vôní spojených s týmito jarmokmi zabezpečuje, že je vždy niečo pozoruhodné a zábavné.

Ak plánujete návštevu mesta Colmar, dôležité je byť pripravený na rôzne zmeny počasia. Odporúča sa si obliecť vrstvy oblečenia, aby ste sa mohli prispôsobiť rôznym teplotám a podmienkam. Nezabudnite si so sebou vziať dáždnik alebo plášť, pretože príležitostný dážď alebo prehánka môže byť bežná záležitosť.

Colmar je jedným z tých miest, kde môžete zažiť nútený čas počasia a zároveň si užiť krásy tohto úžasného miesta. Bez ohľadu na ročné obdobie, počasie v Colmare vždy pridáva niečo špeciálne do vašej návštevy a robí ju nezabudnuteľnou.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Colmar


Otázky:
1. Aké je najlepšie časové obdobie na návštevu Colmaru?
2. Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
3. Kde sa nachádza najlepší trh s potravinami v Colmare?
4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v meste Colmar?
5. Kde možno nájsť najlepšie reštaurácie v Colmare?

Odpovede:
1. Najlepšie obdobie na návštevu Colmaru je v lete alebo na jeseň, keď sa konajú rôzne slávnosti a festivaly.
2. Najjednoduchšou možnosťou pre dopravu z letiska do centra mesta je taxi alebo špeciálne autobusy.
3. Najlepší trh s potravinami v Colmare sa nachádza v historickom centre mesta, na ulici Rue des Marchands.
4. Najlepšie miesta na nákupy v meste Colmar sú Rue des Clefs, Rue du Sauvage a Rue des Teinturiers, kde možno nájsť rôzne butiky a obchody.
5. Najlepšie reštaurácie v Colmare sa nachádzajú v historickom centre mesta, kde je možné ochutnať tradičné francúzske jedlá ako napríklad jedlá z rybieho mäsa alebo quiche. Medzi najlepšie reštaurácie mesta patria L'Epicurien, Le Comptoir de Georges a La Table du Brocanteur.


Ubytovanie Francúzsko Colmar


Colmar: Klenot v srdci Alsaska ponúka úžasné ubytovanie

Colmar je mesto nachádzajúce sa v regióne Alsasko v severovýchodnom Francúzsku. Súčasťou významnej vinárskej oblasti, Colmar je známy svojimi perfektnými vinárskymi oblasťami, živým historickým centrom a úchvatnou architektúrou. Keď sa rozhodnete navštíviť túto malebnú destináciu, je dôležité mať dobrý plán ubytovania.

Colmar ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie, či už preferujete luxusné 5-hviezdičkové hotely, malé rodinné penzióny alebo priateľské hostely. Pre tých, ktorí hľadajú viac menej formálne ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotely, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Hostelia a penzióny sú ideálne pre tých, ktorí preferujú priateľské a uvoľnené prostredie.

V blízkosti centra mesta sa nachádza viacero hotely, ktoré sú zamerané na uspokojenie požiadaviek každého hosta. Niektoré z nich ponúkajú wellness centrum, posilňovňu a bazén, takže si môžete užiť oddych po dlhom dni objavovania krás Colmaru. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka možnosť rezervácie raňajok, takže sa nemusíte starať o prvé jedlo v deň.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac neformálne ubytovanie, hostely a penzióny sú vynikajúcou voľbou. Mnohé z nich sa nachádzajú v historickom centre mesta, čo znamená, že budete mať jednoduchý prístup k hlavným atrakciám a reštauráciám.

Colmar je malé ale veľmi živé mesto, s mnohými reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Po celodennom poznávaní môžete zájsť do jedného z miestnych barov a vychutnať si skvelý elsaský dezert, ako je napríklad kúzelná bábovka alebo slávna káva.

Okrem toho, že vám poskytne skvelý prístup k mnohým atrakciám Colmaru, ubytovanie môže byť aj výborným východiskovým bodom pre výlety do okolitých oblastí Alsaska. S jeho polohou v blízkosti vinárskych oblastí a nádherných horských scenérií, Colmar je ideálnym miestom pre výlety po okolí.

Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Colmare, prehliadka mesta určite nie je všetko, čo musíte vidieť. Ubytovanie v tomto klenote Alsaska vám poskytne skvelú možnosť objaviť jeho historické zákutia, neskutočnú architektúru a brutálnu krásu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotel, priateľský penzión alebo rodinný hostel, mali by ste sa tešiť na skvelý zážitok počas vášho pobytu v Colmare.

Colmar je miestom, kde sa tradícia a moderný život stretávajú, vytvárajúc jedinečnú atmosféru, ktorú si obľúbite. A s bohatou paletou ubytovacích zariadení, môžete si vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Nech už sa rozhodnete zostať v jednej z nádherných historickejch rezidencií alebo v útulnom rodinnom penzióne, budete mať príležitosť preskúmať tento klenot v srdci Alsaska a zažiť neuveriteľný pobyt v Colmare.


Letenka Francúzsko Colmar


Francúzsko Colmar: Objavte kúzlo tohto malebného mesta

Colmar je jedno z najkrajších a najtipickejších miest v regióne Alsasko v severovýchodnej Francúzsko. Je to mesto, ktoré vás okúzli svojou starodávnou architektúrou, útulnými uličkami a okúzľujúcim historickým centrom. Pre tých, ktorí hľadajú kúzlo Francúzska mimo známych turistických destinácií, je Colmar tým správnym miestom.

Keďže Colmar leží v blízkosti hraníc s Nemeckom a Švajčiarskom, kombinácia kultúr z týchto troch krajín sa odráža vo všetkom, od architektúry po jedlo. Niektoré budovy majú typicky nemecký štýl, so svojimi zdobenými drevenými fasádami a kvetinovými hrncami vyvesenými na oknách. Iné majú francúzsku eleganciu so svojou zdobenou kamennou architektúrou a zelenými stromami na každom kroku. No a samozrejme, existuje aj tá čarovná kompozícia nemeckej a francúzskej kuchyne, ktorá bráni vaše chute.

Jedným z najväčších lákadiel Colmaru je jeho staré mesto, zvané 'Petite Venise' (Malá Benátky). Najlepší spôsob, ako ho preskúmať, je prechádzať sa po jeho úzkych uličkách a obdivovať jeho farebné domy a kamenné mosty, ktoré sa odrážajú v pokojnej vode rieky Lauch. Očakávajte výzvy pri fotografovaní, každý obrázok je ako obraz z pohľadnice.

Keď už hovoríme o Colmare, nemôžeme zabudnúť spomenúť slávne místne jedlo a víno. Úzke uličky sú plné kaviarní, reštaurácií a vinární, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá ako Baeckeoffe (zmes veprového, hovädzieho a jahňacieho mäsa s hŕstkou zemiakov a cibule, pečené spolu v rúre) a tarte flambée (plátok cesta pokrytý slepačím maslom, šunkou, cibuľou a syrom).

Keď je vhodné počasie, odporúča sa ísť na prechádzku do okolitej vidieckej oblasti. Môžete navštíviť miestne vinice a ochutnať niektoré z najlepších vín v regióne. Ak milujete prírodu, určite budete nadšení návštevou regionálneho parku Ballons des Vosges, kde nájdete množstvo turistických trás a krásnych výhľadov.

Ako sa tam dostať? Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Colmaru. Najjednoduchší spôsob je letieť do blízkeho letiska Basel-Mulhouse-Freiburg, ktoré je asi hodinovú jazdu od mesta. Ďalšou možnosťou je vlak z iných častí Francúzska alebo susedných krajín.

Ak hľadáte niečo skutočne autentické a mimo bežných turistických trás, vydajte sa do Colmaru. Toto malebné francúzske mesto vás určite očarí svojou atmosférou a jedinečným charakterom.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky