Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Marseille

Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Marseille


1. Aké je počasie v Marseille?
Odpoveď: V Marseille sa teploty počas leta pohybujú okolo 25-30°C a v zime okolo 10°C.

2. Kde sa nachádza letisko v Marseille?
Odpoveď: Letisko Marseille Provence sa nachádza asi 25 km od centra mesta.

3. Ako sa dostanem do centra Marseille z letiska?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do centra Marseille z letiska, je vlak alebo autobus.

4. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Marseille?
Odpoveď: Najpopulárnejšie atrakcie v Marseille sú Bazilika Notre-Dame de la Garde, námestie Vieux-Port, Muzeum Marseille a Les Calanques.

5. Kde sa dá najlepšie ochutnať morské plody v Marseille?
Odpoveď: Najlepšími miestami na ochutnanie morských plodov sú reštaurácie v okolí námestia Vieux-Port.

6. Aký je najlepší spôsob, ako cestovať po Marseille?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako cestovať po Marseille, je MHD, ako sú metro, autobusy alebo električky.

7. Aké sú miestne špeciality Marseille?
Odpoveď: Medzi miestne špeciality v Marseille patria Bouillabaisse (rybací guláš), tapenade (olivový dip), a navettes (korenie z anízu).

8. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Marseille?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nakupovanie v Marseille sú v okolí námestia Vieux-Port a v okolí nákupného centra Prado.

9. Kde sa dajú nájsť ubytovania v Marseille?
Odpoveď: Ubytovania v Marseille sa dajú nájsť v hoteloch, apartmánoch alebo penziónoch v širokom spektre cenových relácií.

10. Ktorý mesiac by sa mal navštíviť Marseille?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Marseille je obdobie jarného a letného počasia, teda od apríla po september.


Ubytovanie Francúzsko Marseille


Francúzske mesto Marseille je jedným z najkrajších miest na juhu Francúzska a je známe svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a jedinečnou kultúrou. Pre tých, ktorí sa chystajú navštíviť Marseille, je dôležité zvoliť správne ubytovanie, aby si mohli vychutnať všetku krásu a pohodu, ktoré toto mesto ponúka.

Marseille je veľké mesto s rôznymi možnosťami ubytovania pre návštevníkov. Od luxusných hotelov po lacné hostely, tu je niečo pre každého typu cestovateľa.

Ak si vyberiete ubytovanie v centre mesta, budete mať jednoduchý prístup k hlavným atrakciám a pamiatkam Marseille. Mnohé hotely sa nachádzajú v blízkosti Vieux Port, kde si môžete vychutnať výhľad na námestie a prístav. Toto je skvelé miesto pre tých, ktorí chcú preskúmať históriu Marseille a vychutnať si čerstvé morské plody v niektorom z mnohých reštaurácií v okolí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnejšie prostredie, sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti v okolitých oblastiach mesta. Príďte sa ubytovať do predmestia, kde nájdete pokojné uličky a malebnú atmosféru. Tieto oblasti ponúkajú tiež skvelé možnosti na prechádzky po prírode a výlety do okolitých dediniek.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a pohodlia, je k dispozícii aj množstvo apartmánov a domov na prenájom. Tieto možnosti ubytovania sú skvelé pre rodiny alebo skupiny cestovateľov, ktorí si radi vychutnávajú domáci komfort a nezávislosť.

Marseille má tiež mnoho lacných hostels, ktoré sú ideálne pre mladých cestovateľov alebo tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom. Hostely ponúkajú dostatočne pohodlie a zároveň sú cenovo dostupné. Sú aj skvelým miestom na stretnutie nových ľudí a objavovanie mesta spolu s ostatnými cestovateľmi.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Marseille je skvelým miestom na dovolenku. Mesto ponúka nádherné pláže, fascinujúcu históriu a vynikajúcu kuchyňu. Okrem toho je Marseille vynikajúcim východiskovým bodom na objavovanie okolitých krásnych miest, ako je napríklad národný park Calanques.

Ak sa chystáte navštíviť Francúzsko a máte záujem o pobyt v Marseille, nezabudnite si zvoliť správne ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si všetky krásy a zážitky, ktoré vám toto úžasné mesto ponúka.


Dovolenka Francúzsko Marseille


Francúzsko Marseille je krásne mesto nachádzajúce sa v juhu Francúzska, ktoré je tunajším najväčším prístavom. Mesto ponúka návštevníkom množstvo kultúrnych pamiatok, historických miest a prírodných krás. Preto sa stalo populárnym cieľom pre turistov z celého sveta.

Jedným z najznámejších miest v Marseille je Notre-Dame de la Garde, ktorá sa vyznačuje prekrásnymi výhľadmi na mesto a celú oblasť. Každoročne sem prichádza veľa turistov, aby obdivovali nádherný výhľad a čarovné prostredie. V meste sa tiež nachádzajú historické budovy, ako napríklad Katedrála svätého Lazára, ktorá bola postavená v 12.storočí.

V Marseille samozrejme nemôže chýbať ani slávna pevnosť Chateau d'If, ktorá sa nachádza na malej skalnatej ostrove priamo pred samotným prístavom. Pevnosť je známa svojou bohatou historiou a svetoznámym románom od Alexandra Dumas a je jednou z tých vecí, ktoré by ste pri návšteve Marseille nemali vynechať.

Okrem historických miest, je Marseille známe aj tým, že ponúka množstvo pláží s čistou vodou, čo je ideálne pre rodinné dovolenky alebo pre oddych s priateľmi. Najpopulárnejšie pláže sú Calanque de Sormiou a Plage des Catalans. Počas letných mesiacov sa na týchto miestach tvorí veľká návštevnosť, takže by bolo najlepšie sa sem vybrať skôr na jar alebo na jeseň, kedy ešte nie je až taký veľký nápor turistov.

Ak ste nadšencom nákupov a nakupovania, Marseille má niekoľko obchodných centier a nákupných rovnísk, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, oblečenie alebo kozmetiku.

Dovolenka v Marseille je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú získať skvelé zážitky a objaviť krásy Francúzska. Marseille ponúka niečo pre každého a každý návštevník si tu príde na svoje. Vyhľadajte si teda požadovaný hotel alebo apartmán a vyrazte na dovolenku plnú dobrodružstva a krásnych zážitkov.


Letenka Francúzsko Marseille


Francúzsko je krajina, ktorú mnoho ľudí považuje za jedno z najkrajších miest na svete. S bohatou históriou, umeleckým dedičstvom a svetoznámou kuchyňou je to miesto, ktoré stojí za návštevu. A jedným z najobľúbenejších mestských cieľov v tejto krajine je nepochybne Marseille.

Marseille, nachádzajúce sa na juhu Francúzska, je druhé najväčšie mesto v krajine a ponúka nádherné prírodné scenérie, okúzľujúce pláže a bohaté kultúrne dedičstvo. Ako vstupná brána do Provensálska je Marseille ideálnym miestom pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať krásy juhu krajiny.

Ak plánujete cestu do Marseille, najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je samozrejme lietadlom. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Marseille z rôznych destinácií po celom svete.

Niektoré z najpopulárnejších ciest sú napríklad let z Paríža, Londýna, Frankfurtu, Ríma a Barcelony. Čas letu z týchto miest je pomerne krátky, čo znamená, že môžete rýchlo a pohodlne dosiahnuť svoj cieľ.

Po prílete do Marseille vás privíta krása tohto mesta. Marseille je známe svojimi nádhernými plážami, ako napríklad slávna pláž Prado alebo pláž Les Catalans, kde si môžete vychutnávať slnečný žiariť a osviežujúce vody Stredozemného mora.

Okrem pláží tu nájdete aj veľa historických pamiatok a umeleckých diel. Najznámejšou pamiatkou je Bazilika Notre Dame de la Garde, ktorá sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolitú prírodu. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú starý prístav, katedrálu Sainte-Marie-Majeure a múzeum MuCEM, ktoré je považované za jedno z najprestížnejších múzeí v južnom Francúzsku.

Marseille je tiež známe svojou skvelou gastronómiou. Nezabudnite si vychutnať klasické marseillské jedlá, ako je bouillabaisse (tradičná rybacia polievka) alebo pastis (tradičný alkoholický nápoj). Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať lahodné jedlá a pitie.

Keďže Marseille leží v blízkosti mnohých ďalších krasových miest a regiónov, pri ceste do tohto mesta sa nezabudnite vybrať na výlety do okolia. Môžete navštíviť malebné dedinky v Provensálsku, ako napríklad Aix-en-Provence alebo Cassis, ktorý je známy svojimi úchvatnými útesmi a krásnymi plážami.

Vzhľadom na všetky tieto skvelé možnosti, ktoré Marseille ponúka, je toto miesto ideálnym cieľom pre všetkých, ktorí hľadajú kombináciu prírody, kultúry a dobrodružstva. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi pláží, histórie, umenia alebo jedla, Marseille vám určite poskytne všetky tieto zážitky.

Preto neváhajte a vyhľadajte si letenku do Marseille, aby ste mohli zažiť všetky pôvaby tohto úžasného mesta. Nezabudnite si vziať fotoaparát a príďte objaviť krásy južného Francúzska!


Počasie Francúzsko Marseille


Počasie Francúzsko Marseille

Marseille je krásne prímorské mesto nachádzajúce sa na juhu Francúzska. Svojou bohatou históriou, slnečným počasím a dokonalými plážami je to jedno z najobľúbenejších miest nielen pre turistov, ale aj pre domácich obyvateľov.

Marseille má mediteránske podnebie, čo znamená, že tu väčšinou prevláda teplé a suché počasie. Letá sú horúce a suché s priemernými teplotami okolo 28 ° C ač 33 ° C. Teplota môže v horúcich mesiacoch júl a august dosiahnuť aj vyše 35 ° C. Vďaka prítomnosti mora je však pocitová teplota zvyčajne príjemnejšia a vďaka morskému vánku je vzduch osviežujúci.

Zimy v Marseille sú miernou a vlhkou, priemerné teploty sa pohybujú medzi 5 ° C až 14 ° C. Zimné mesiace môžu byť daždivé a vietor zo severnej strany môže spôsobiť, že sa teplota mierne zníži. Napriek tomu je Marseille aj v zime atraktívnym miestom s miernymi teplotami a nízkou pravdepodobnosťou výskytu silných mrazov.

Jar a jeseň v Marseille sú obdobiami prechodu, kedy teploty kolíšu medzi 15 ° C a 25 ° C. Je to ideálny čas na návštevu, pretože je menej turistov a počasie je stále príjemné. Väčšina zrážok spadne v týchto obdobiach, ale zvyčajne sú relatívne krátke a dážď sa rýchlo prechádza.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie je nepredvídateľné a môže sa meniť z noci na deň. Odporúča sa preto sledovať predpovede počasia a mať pri sebe ochrannú vrstvu oblečenia, aby ste sa mohli prispôsobiť akýmkoľvek zmenám.

Ak plánujete návštevu Marseille, nezabudnite sa pripraviť na slnečné a horúce dni, ale nezabudnite ani na ochranu pred slnkom a hydratáciu, najmä v lete. Na pláži si môžete užiť krásne slnečné dni a osviežiť sa v Stredozemnom mori.

Celkovo je Marseille hodnotené ako jedno z najteplejších miest Francúzska, s priaznivým počasím počas väčšej časti roka. Bez ohľadu na ročný obdobie, Marseille vás očarí svojou krásou, kultúrou a jedinečným prímorským životným štýlom.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky