Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Nîmes

Počasie Francúzsko Nîmes


Francúzsko - Nîmes: Mesto s bohatou históriou a zaujímavým počasím

Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a výnimočnou krajinou. Jedno z týchto nádherných miest je Nîmes, ktorého počasie je pre jeho návštevníkov vždy zaujímavé a neodolatelné.

Nîmes, ležiace v regióne Languedoc-Roussillon v jižnom Francúzsku, má teplé stredozemné podnebie. Ideálne počasie v Nîmes začína v máji, keď teploty stúpajú na príjemných 20 °C - 25 °C. Leto v Nîmes je horúce, s teplotami dosahujúcimi 30 °C a viac. Tieto teploty pretrvávajú až do septembra, čo robí z Nîmes vynikajúce miesto na dovolenku pre tých, ktorí milujú slnko a teplo.

Avšak, treba byť pripravený na hory dažďa v období jari a jesene, keď teploty sú ešte stále príjemné, ale príležitostné búrky občas zvýšia vlhkosť vzduchu. Zimy v Nîmes sú mierne a teploty zriedka klesnú pod 10 °C, čo znamená, že aj v zime môžete očakávať príjemné a teplé počasie.

Nîmes je taktiež známe ako „mesto vied“ a vo svojom dobovom centre ponúka množstvo historických pamiatok. Najznámejšou je rímska stavba aréna Nîmes, ktorá je dnes využívaná na koncerty a iné podujatia. Toto mesto je skutočne unikátne a ponúka návštevníkom aj množstvo iných atrakcií, ako sú zvyšky rímskych akvaduktov, antický chrám Maison Carrée alebo moderný majákovitý atraktívny mrakodrap La Tour Magne.

Keďže Nîmes leží celkom blízko Stredozemného mora, návštevníci si môžu nájsť útočisko na jednom z jeho krásnych pláží. V lete sa odporúča návštevníkom vydať sa do mestečka Le Grau-du-Roi alebo na pláže v okolí Montpellieru. Tam si môžu oddýchnuť a ochladit sa v priezračných vodách Stredozemného mora.

Ak ste fanúšikmi počasia s veľkým množstvom slnka a tepla, Nîmes je miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Toto krásne historické mesto ponúka vzrušujúce vyhliadky, vynikajúcu miestnu kuchyňu a jedinečné počasie, ktoré vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nîmes


Otázky:
1. Kde sa nachádza Nîmes?
2. Aké je počasie v Nîmes?
3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nîmes?
4. Aké sú tradičné jedlá v Nîmes?
5. Ako sa dostanem do Nîmes z letiska / vlakovej stanice?
6. Aké sú najlepšie hotely v Nîmes?
7. Kedy sa koná slávny festival Feria de Nîmes?
8. Koľko stojí vstup do rímskych pamiatok v Nîmes?
9. Kedy je najlepší čas na návštevu Nîmes?
10. Aký je vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes?

Odpovede:
1. Nîmes sa nachádza v juhovýchodnej Francúzsku v regióne Occitanie.
2. Počasie v Nîmes sa vyznačuje teplým a slnečným stredomorským podnebím.
3. Hlavné turistické atrakcie v Nîmes zahŕňajú rímske pamiatky ako Arènes de Nîmes (rímsky amfiteáter) a Maison Carrée (rímsky chrám), ako aj ďalšie historické budovy a múzeá.
4. Tradičné jedlá v Nîmes zahŕňajú Picholine olivy, brandade (hustú zemiakovú kašu s rybou), tragétto (kyslú polštárovú cestu s cesnakovou omáčkou) a ratatouille (zeleninový štúdlový pokrm).
5. Do Nîmes sa môžete dostaviť na letisku Garons alebo vlakom z iných častí Francúzska.
6. Niektoré z najlepších hotelov v Nîmes zahŕňajú La Maison de Sophie, Hôtel Marquis de La Baume a Hôtel Côté Patio.
7. Slávny festival Feria de Nîmes sa koná každoročne na jeseň, bežne v septembri.
8. Vstup do rímskych pamiatok v Nîmes stojí približne 10 eur pre dospelých.
9. Najlepší čas na návštevu Nîmes je na jar alebo na jeseň, keď je počasie priaznivé a mesto nie je príliš preplnené turistami.
10. Vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes je 18 rokov.


Dovolenka Francúzsko Nîmes


Francúzska rieka Rhôna protína cez mesto Nîmes, ktoré sa nachádza v regióne Occitanie. Nîmes je mesto s bohatou históriou a kultúrou a je jedným z najkrajších miest na juhu Francúzska, ktoré stojí za návštevu.

V Nîmes sa nachádza niekoľko sviatostánkov, ktoré sa vynímajú svojou architektúrou a históriou. Najznámejším z nich je koloseum, úžasná stavba z 1. storočia pred Kr. Kde sa uskutočňovali rôzne zábavy, vrátane gladiátorských bojov, zápasov s divou zverou, ale aj koncertov. V súčasnosti sa v tomto amfiteátri konajú rôzne festivaly, ako je napríklad vínny festival.

Turistickou atrakciou v Nîmes sú aj antické a rímske pamiatky, ako je Fontaine Gardens, rímsky akvadukt a chrámy. V meste sa tiež nachádza múzeum s množstvom artefaktov a artefaktov z rímskej éry.

Nîmes ponúka aj krásne parky a záhrady, ktoré sa obklopujú mesto. Najkrajšie z nich je Les Jardins de la Fontaine, kde sa môžete prechádzať, relaxovať a obdivovať krásne fontány a sochy.

Mesto sú tiež známe rôznymi festivalmi, najmä Feria de Nîmes, ktorá sa koná každoročne v júli. Počas tohto festivalu sa mesto premení na miesto plné farieb, kde sa uskutočňujú corrida a súťaže v bullfightingu, ako aj súťaže v tancoch a hudbe.

Ak sa chcete zrelaxovať a užiť si plávanie, nemusíte sa dostať ďaleko od mesta. V blízkosti Nîmes sa nachádza množstvo krásnych pláží, ako sú Pláž Les Saintes-Maries-de-la-Mer a Pláž La Grande-Motte.

Dovolenka v Nîmes je ideálnou príležitosťou na spoznanie rímskej histórie a kultúry Francúzska, ale aj na oddych. Je to miesto plné príjemných zážitkov a krásnych miest k návšteve. Preto ak sa chcete cítiť ako v starovekom Ríme, Nîmes je miesto, ktoré musíte navštíviť.


Ubytovanie Francúzsko Nîmes


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jeho bohatá história, nádherná architektúra a kultúrne dedičstvo privádzajú návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Francúzsko, v nemeckom departemente Gard určite neobišlite mesto Nîmes.

Nîmes, známe aj ako "Rím Francúzska", je bohaté na históriu, ktorá siaha až do rímskej doby. Toto malebné mesto je domovom niektorých z najúžasnejších zachovaných rímskych pamiatok na svete. Medzi najznámejšie patrí amfiteáter Les Arènes, ktorý má kapacitu až 24 000 divákov a pôsobí ako miesto konania rôznych športových podujatí a kultúrnych predstavení. V blízkosti amfiteátra sa nachádza aj Maison Carrée, najlepšie zachovaný rímsky chrám na svete. Tento nádherný chrám je považovaný za jednu z najarchitektonicky hodnotnejších stavieb v celej Európe.

Okrem rímskych pamiatok ponúka mesto Nîmes aj mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jeden z najkrajších je záhrada Jardins de la Fontaine, ktorá sa nachádza na mieste, kde sa koncom 17. storočia nachádzala rímska antická nádrž. Táto nádherná záhrada ponúka možnosť prechádzky medzi rímskymi ruínami, fontánami a sochami. Hlavným ťahákom je Stará veža Tour Magne, ktorá je jednou z najstarších stavieb v Nîmes a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Čo sa týka ubytovania, mesto Nîmes ponúka širokú škálu možností. Nájdete tu luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi bývajú v prvé triede. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú širokú škálu služieb, ako je bazén, reštaurácia, wellness centrum a mnoho ďalších. Ak preferujete niečo pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie, môžete si vybrať malé rodinné hotely alebo penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú príjemnú a domácu atmosféru a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentický skúsenosti.

Okrem hotelov a penziónov je v Nîmes aj možnosť prenájmu súkromných apartmánov alebo domov, čo je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a pohodlie. Väčšina týchto ubytovacích možností je situovaná v centre mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup ku všetkým hlavným atrakciám mesta.

Nîmes je krásne a historické mesto, ktoré ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Jeho bohatá a rozmanitá ponuka ubytovania zaručuje, že si každý návštevník nájde to správne miesto pre svoje individuálne potreby a preferencie. Nech už sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, útulnom penzióne alebo súkromnom apartmáne, váš pobyt v Nîmes bude určite nezabudnuteľný.


Letenka Francúzsko Nîmes


Francúzsko je nádhernou krajinou s množstvom krásnych miest. Ak hľadáte destináciu na svoju nasledujúcu dovolenku, Nîmes by mohlo byť ideálne miesto pre vás. Letenka do Nîmesu by mohla byť vaším dokonalým začiatkom dovolenky.

Nîmes je pôvabné mesto s bohatou históriou v južnej Francúzsku. Môžete si tu prechádzať úzkymi uličkami, prechádzať sa po okolí krásnych fontán alebo obdivovať architektúru ako napr. rímske amfiteátre Arena, ktorému prisudzujú rovnako štruktúru ako Koloseum v Ríme.

Okrem toho má Nîmes mnoho ďalších zaujímavostí a pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť. Au Jardin de la Fontaine, jeden z najstarších a najväčších parkov v Európe, ponúka perfektnú atmosféru na prechádzky. Pokochajte sa krásnymi fontánami a záhradami a objavte kamenné zvyšky z rímskeho obdobia.

Ďalšími zaujímavosťami sú Moulin de Daudet, starý väzenský objekt, ktorý je teraz starostlivo zrekonštruovaný a slúži ako kultúrne centrum a múzeum, Chateau de Nages, vinárstvo, kde môžete ochutnať francúzske vína, a le Grau-du-Roi, krásna plážová oblasť v blízkosti mesta.

Ako dostať do Nîmesu? Existuje mnoho možností ako to urobiť. Môžete cestovať autom, vlakom alebo autobusom, ale najrýchlejšou a najjednoduchšou možnosťou je využiť letenky. Z Bratislavy do Nîmesu trvá let asi 2 hodiny a 40 minút.

Ak sa rozhodnete pre letenku, nemusíte sa obávať vysokých cien. Existuje množstvo lacných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Nîmesu, ako napr. Ryanair, Wizz Air alebo Vueling. Podľa toho, ako sa rozhodnete cestovať, cena letenky sa môže pohybovať okolo 50 až 150 € na osobu.

Vzhľadom na to, že Nîmes je populárnou turistickou destináciou, odporúčame si letenky rezervovať čo najskôr, aby ste získali najlepšiu cenu.

V Nîmese si môžete užiť pohodlnú a relaxačnú dovolenku, ktorá vám poskytne kupe zábavy a kultúry. Bez ohľadu na to, či sa chystáte cestovať so svojou rodinou alebo priateľmi, Nîmes vás určite nesklame. Lacné letenky do Nîmesu môžu byť vaším prvým krokom na ceste k nezabudnuteľnej dovolenke v južnom Francúzsku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky