Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Rouen

Dovolenka Francúzsko Rouen


Vyberte si úchvatné letovisko Rouen na svoju nasledujúcu dovolenku

Plánujete svoju ďalšiu dovolenku a hľadáte nezapomenuteľné miesto, ktoré by vás očarilo svojou históriou a šarmom? Potom by ste mali uvažovať o návšteve mesta Rouen vo Francúzsku. Tento očarujúci región Normandie ponúka návštevníkom bohatú kultúru, lahodnú gastronómiu a úchvatné pamiatky.

Rouen je historické mesto, ktoré sa nachádza približne 130 kilometrov severozápadne od Paríža. Jeho významnou črtou je unikátna kombinácia gotickej a renesančnej architektúry, ktorá ho robí jedným z najkrajších historických miest v celej Francúzsku. Jeho najznámejší symbol, Katedrála Notre-Dame de Rouen, je jednou z najvýznamnejších gotických stavieb v Európe a kúsok, ktorý rozhodne stojí za návštevu.

Okrem katedrály Rouen ponúka tiež mnoho ďalších pamiatok a zaujímavostí. Medzi najpôsobivejšie patrí Gros-Horloge, veža s hodinami, ktorá je považovaná za ďalší znak mesta. Na námestí Place du Vieux Marché nájdete aj budovu, kde bol v roku 1431 upálený Jánošíkova súkmeňovky Jeaen D'arc.

Pre milovníkov umenia môže byť Rouen pravým rajom. V tomto meste sa nachádza Muzeum výtvarných umení, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie umelecké zbierky v krajine. Nájdete tu umelecké diela od slávnych maliarov ako Monet, Renoir alebo Degas.

Na rozdiel od Paríža je Rouen tichým a pokojným miestom, kde sa môžete relaxovať a zažiť pravý francúzsky životný štýl. Môžete sa preháňať po úzkych uličkách starého mesta, kde nájdete typické francúzske reštaurácie a kaviarne. Pre ochutnávku autentických miestnych špecialít, ako je Cidre (tradičné jablčné víno) a Camembert (miestny syr), je Rouen ideálnym miestom.

Rouen je tiež ideálnou základňou pre objavovanie okolitých krás Normandie. Môžete navštíviť Mont Saint-Michel, vzdušný hrad z kameňa, ktorý sa nachádza na skalnatom ostrove a je zapísaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Ďalšou možnosťou je výlet do mestských pláží Deauville a Trouville-sur-Mer, ktoré sú obľúbené turistické ciele pre ich krásne pláže a šarmantné promenády.

Takže ak chcete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, kultúry a krásy, navštívte Rouen vo Francúzsku. Toto úchvatné mesto ponúka niečo pre každého a určite vás očarí svojím šarmom a pohostinnosťou. Nezmeškajte túto príležitosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Rouene!


Letenka Francúzsko Rouen


Rouen je typicky francúzske mesto s bohatou kultúrou, históriou a architektúrou. Ležiace na rieke Seine, je hlavným mestom regiónu Normandia a je známe svojou stredovekou atmosférou a krásnymou gotickou architektúrou. Pre cestovateľov, ktorí sa chcú pohybovať mimo typických turistických miest, je Rouen ideálne miesto na objavovanie autentického francúzskeho života.

Čo sa týka dopravy, letenky do Rouenu sú veľmi dostupné. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priamych letov z rôznych medzinárodných destinácií do letiska Rouen - Vallée de Seine Airport. To znamená, že môžete prísť do Rouenu na priamy let bez zbytočného prestupovania a strácania času.

Keď už pristanete v Rouene, môžete sa tešiť na množstvo zaujímavostí a atrakcií, ktoré toto mesto ponúka. Napríklad, najznámejší symbol Rouenu je Katedrála Notre-Dame, ktorá je jednou z najznámejších gotických katedrál vo Francúzsku. Je to naozaj impozantný staviteľský skvost s nádherným detajlom a majestátnymi vežami.

Okrem katedrály by ste si tiež nemali nechať ujsť Rouen Castle, ktorý bol bývalým sídlom normanských vévodov. Dnes slúži ako múzeum s bohatou zbierkou umeleckých diel a históriou mesta. Pri prechádzke mestom narazíte na množstvo iných fascinujúcich historických a architektonických pamiatok, ako napríklad Palais de Justice, zvonku rozhodne stojí za to vidieť.

Rouen je tiež známy svojou bohatou gastronomickou scénou. Užite si skvelé jedlá v jednej z mnohých typických francúzskych kaviarní alebo reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne delikatesy, ako sú syry, bagety, galettes či ovocné tarty. Pre milovníkov vína nechýbajú vinárstva a vinárne, kde si môžete vychutnať pestrost francúzskych víň.

Ak máte radi umenie a kultúru, isto oceníte tiež múzeá a galérie, ktoré je v Rouene veľa. Napríklad Musée des Beaux-Arts je domovom mnohých remesiel a moderného umenia. Môžete si tu pozrieť diela slávnych maliarov, ako Monet, Renoir, Delacroix a mnohých ďalších.

Rouen je mesto, ktoré stojí za návštevu a letenky do tohto miesta sú cenovo dostupné. Nech už máte radi históriu, architektúru, umenie alebo jednoducho chcete zažiť autentickú francúzsku atmosféru mimo preplnených turistických miest, Rouen vám poskytne to všetko a viac. Stačí si vybrať letenku, nasadnúť na let a nechať sa prekvapiť kúzelným mestom na Seine.


Počasie Francúzsko Rouen


Počasie v Francúzsku - Rouen

Francúzsko je známe svojou krásnou krajinou, bohatou kultúrou a históriou. Aj keď sa môže zdať, že každé mesto vo Francúzsku má vlastné počasie, budeme sa zamerať na jedno konkrétne - Rouen.

Rouen je hlavné mesto Normandie a nachádza sa na rieke Seina. Toto mesto je známe svojím historickým a architektonickým dedičstvom, ako aj množstvom kultúrnych podujatí a festiválov, ktoré sa tu konajú počas celého roka.

Počasie v Rouen môže byť veľmi rozmanité. Letá sú obvykle teplé s priemernou maximálnou teplotou okolo 20-25 stupňov Celzia. V niektorých dňoch sa teplota môže dostať aj nad 30 stupňov, čo môže byť trochu utrpením pre niektorých ľudí. Preto je dôležité mať vhodnú ochranu pred slnkom a nezabudnúť si pribaliť dostatok vody, aby ste zostali hydratovaní.

Zimy v Rouen sú mierné, ale môžu byť dosť studené, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 3-8 stupňov Celzia. Môžete očakávať aj mierne sneženie, ktoré dodá mesto dokonalú atmosféru pre vianočné trhy a festivaly.

Jeseň a jar sú v Rouen veľmi príjemné, s teplotami v rozmedzí 10-15 stupňov Celzia. Tieto ročné obdobia majú tiež tendenciu byť mierne vlhké, preto je dobré mať so sebou nepremokavý odev, keď chodíte von.

Počasie v Rouen sa môže rýchlo meniť, a preto je vždy dobré skontrolovať si predpoveď počasia predtým, ako sa vyberiete na výlet alebo plánujete vonkajšiu aktivitu.

Rouen je však bez ohľadu na počasie vždy výletom stojace miesto. Jeho nádherná architektúra a históriu vás okúzlite, a zanechajú vás bez slov. Nech je počasie akékoľvek, určite si vychutnáte návštevu tohto malebného mesta v srdci Francúzska.

Takže, ak plánujete cestu do Francúzska a navštíviť Rouen, nezabudnite sa pripraviť na rôzne typy počasia, aby ste si mohli plne vychutnať svoju dovolenku v tomto krásnom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Rouen


1. Ako sa volá hlavné mesto Francúzska?
Hlavné mesto Francúzska sa volá Paríž.

2. Kde sa nachádza mesto Rouen?
Mesto Rouen sa nachádza na severe Francúzska.

3. Ktorá rieka preteká cez mesto Rouen?
Mestom Rouen preteká rieka Seina.

4. Aké je historické zameranie mesta Rouen?
Mesto Rouen je známe pre svoju bohatú históriu a historické pamiatky, ako napríklad katedrála Notre-Dame.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Rouene?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Rouene patria katedrála Notre-Dame, kráľovský zámok a panstvo Rouen, Palais de Justice a Vieille Ville.

6. Aké je typické tradičné jedlo v Rouene?
Typickým tradičným jedlom v Rouene je jedlo z králikov, ako napríklad "Lapin à la Rouennaise" alebo "Canard à la Rouennaise".

7. Aké je miestne počasie v Rouene?
Počasie v Rouene je oceánske, s miernymi zimami a chladnými letami. Prší celoročne, najmä v zimnom období.

8. Ktoré známe osobnosti pochádzajú z Rouene?
Z Rouene pochádza slávny francúzsky spisovateľ Gustave Flaubert a tiež vojvoda z Rouenu, Jeanne d'Arc.

9. Aké sú možnosti dopravy do Rouenu?
Rouen je dobre spojený dopravou, s priamymi vlakovými spojmi zo Paríža a iných veľkých miest vo Francúzsku. Má tiež dostupnú cestnú infraštruktúru.

10. Koľko obyvateľov má mesto Rouen?
Mesto Rouen má približne 110 000 obyvateľov.


Ubytovanie Francúzsko Rouen


Rouen je historické mesto nachádzajúce sa v severnej Francúzsku. Jeho bohatá história a kultúra, spolu s množstvom pamiatok a atrakcií, ho robia populárnym turistickým cieľom. Ak sa rozhodnete navštíviť toto nádherné mesto, nevyhnutnosťou je samozrejme aj ubytovanie.

Rouen ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a preferencií. Ak hľadáte luksuzné a elegantné ubytovanie, nemáte z čoho mať obavy. V meste sa nachádza niekoľko prestížnych hotelov s vysokým štandardom, ktoré vám poskytnú komfort a pohodlie.

Ak preferujete viac príjemnú a útulnú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých rodinných penziónoch alebo bed and breakfast zariadeniach. Tieto možnosti vám umožnia zažiť autentickú francúzsku pohostinnosť a zároveň ponúknu dostatočnú úroveň komfortu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú nezávislosť a viac priestoru, sú tu aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo rekreačných domov. Tieto možnosti sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať viac súkromia a možnosť si variť vlastné jedlo.

Ak preferujete nižšie náklady na ubytovanie, mesto Rouen disponuje aj niekoľkými cenovo dostupnými hotelmi či hosťovskými domami. Tieto možnosti vám môžu ušetriť peniaze, ktoré môžete potom použiť na ďalšie zážitky a aktivít v meste.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na pohodlné a príjemné prostredie po celý deň strávený objavovaním tohto historického mesta. Mnohé hotely a penzióny sú umiestnené v blízkosti najdôležitejších pamiatok a atrakcií mesta, takže budete mať jednoduchý prístup k týmto zaujímavostiam.

Mesto Rouen ponúka aj niekoľko možností pre zábavu a oddych v podobe reštaurácií, kaviarní a barov. Po náročnom dni strávenom objavovaním mesta môžete posedieť s priateľmi alebo rodinou a vychutnať si vynikajúcu francúzsku kuchyňu a miestne víno.

Rouen je skutočne jedinečným miestom na navštívenie v severnej Francúzsku a ponúka množstvo možností pre ubytovanie, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť, budete mať príležitosť zažiť autentickú atmosféru a krásy tohto historického mesta.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky