Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Francúzsko Strasbourg

Letenka Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je známe svojou rozmanitosťou a krásou. A jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť vo Francúzsku, je Strasbourg. Tento mesto sa nachádza na východe krajiny, blízko hraníc s Nemeckom, a je hlavným mestom regiónu Alsasko. Je domovom mnohých historických pamiatok, kultúrnych skvostov a jedinečných zážitkov. A precestovať túto vzdialenosť môžete skrátiť pomocou letenky.

Ak sa rozhodnete vybrať si letenku z Francúzska do Strasbourgu, môžete očakávať nielen pohodlnú cestu, ale aj skvelé výhľady. Strasbourg má vlastné medzinárodné letisko, ktoré je dostupné z viacerých francúzskych letísk. Medzi tieto letiská patrí letisko v Paríži, v Lyon, v Nice a v Marseille. Dopravné spojenie je tu dobre vyvinuté a môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Strasbourgu.

Po pristáti na letisku v Strasbourgu sa môžete tešiť na jedinečný zážitok. Mesto je známe svojou historickou časťou, ktorú možno vidieť v centre mesta. Predovšetkým katedrála Notre-Dame v Strasbourgu je obdivuhodným gotickým architektonickým skvostom, ktorý nesmie chýbať na vašom zozname návštev.

Okrem toho je prechádzka starými dlaždicami Strasbourgu jedinečným zážitkom. Mnoho uličiek ponúka príležitosť obdivovať tradičné alsaské domy s drevenými fasádami a kvetmi v oknách. Zastaviť sa v niektorom z mnohých miestnych bistro alebo reštaurácií a ochutnať typické jedlá a nápoje je tiež nevyhnutné.

Strasbourg je tiež významným politickým centrom a sídlom Európskeho parlamentu. Preto nájdete v meste mnoho moderných budov a inštitúcií, ktoré stoja v krásnom kontraste s historickými pamiatkami. Návšteva Európskeho parlamentu a iných európskych inštitúcií je fascinujúcim zážitkom pre tých, ktorých zaujíma politika a európske záležitosti.

Okrem toho je Strasbourg známy aj výnimočnými trhmi a festivalmi. Vianočné trhy v Strasbourgu sú najstaršie v Európe a ich atmosféra je nezabudnuteľná. Každý rok prinášajú do mesta tisícky návštevníkov, ktorí sa tešia z vône punču, tradičných jedál a typických remeselných výrobkov.

Celkovo stráviť niekoľko dní v Strasbourgu je skvelým zážitkom. Prezentuje harmonickú spojitosť histórie, kultúry a moderných vplyvov. Tento skvostný kút Francúzska je skutočnou perlovou rybou, ktorú by ste nemali prehliadať.

Ak plánujete cestu do Francúzska, nezabudnite zvážiť letenku do Strasbourgu. Bude to príležitosť precestovať krásne prostredie a zažiť jedinečnú atmosféru tohto historického mesta. Nech už cestujete s rodinou, partnerom alebo priateľmi, Strasbourg vás určite očarí a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je krajina, ktorá má pestré a rôznorodé počasie v závislosti od oblasti, kde sa nachádzate. Strasbourg, hlavné mesto departementu Bas-Rhin v regióne Grand Est, patrí k tým miestam, kde počasie je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a riekou Rýnom.

V lete sa v Strasbourgu často teploty vystupujú cez 30 stupňov Celzia a počas noci sa zvyčajne udržiavajú okolo 20°C. V tomto období sú dni dlhé a slnečné, čo vytvára ideálne podmienky pre výlety do prírody a prechádzky po meste. Avšak, môžete sa stretnúť aj s búrkami alebo zrážkami, ktoré by vás mohli prekvapiť, preto nezabudnite so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.

Jeseň v Strasbourgu je krásna, sprevádzaná bohatými farbami stromov a miernymi teplotami. Väčšinou sa držia okolo 15-20°C. Toto obdobie býva často vlhké, no to neznamená, že by ste sa nedali baviť. V neposlednom rade, jesenná nádielka trhov a miestnych kníhkupectiev je skutočne úchvatná.

V zime sa môžete tešiť na pekné scenérie zahalené v snehu. Prakticky sa sa smú teploty pohybovať od -5°C do 5°C. Aj keď sneženie je zriedkavé, v prípade, že sa sneh ukáže, je to skutočný zážitok. V noci teploty často klesajú pod bod mrazu, preto netreba zabudnúť na teplé oblečenie a topánky.

Na jar sa môžete tešiť na prvé príležitosti na pikniky a na dlhšie pochody. Teploty sú prijateľné, pohybujú sa okolo 10-15°C. Toto obdobie je hlavne o obnove a znovuovládaní nových kvetov a zelene.

Ako by ste videli, Strasbourg má celkom zaujímavé a pestré počasie. V závislosti na vašich záujmoch, každé ročné obdobie má niečo k sebe. Všetko záleží na tom, čo sa vám páči najviac a ako si chcete užiť tento úžasný kút našej planéty.


Dovolenka Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je krajinou bohatou na kultúrnu históriu, nádhernú architektúru a vynikajúcu kuchyňu. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, my vám vrelo odporúčame navštíviť čarovné mesto Strasbourg.

Strasbourg je hlavným mestom regiónu Alsasko a nachádza sa na rieke Rýn. Je to jedno z najkrajších miest vo Francúzsku, ktoré sa preslávilo nielen svojou krásou, ale aj ako sídlo Európskeho parlamentu. Toto mesto sa taktiež pýši titulom UNESCO svetového dedičstva.

Jednou z najväčších atrakcií je katedrála Notre-Dame v Strasbourgu, ktorá je jednou z najzachovalejších gotických katedrál vo Francúzsku. Je to majestátna stavba s vysokou vežou, z ktorej sa vám naskytne nádherný výhľad na mesto. Vnútri katedrály sa nachádzajú vzácne klenoty ako napríklad astronómicky hodiny a sochársky diel Veit Stossa.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou Strasbourgu sú jeho kanály, ktoré mu dodávajú romantickú atmosféru. Najkrajšími časťami mesta sú malé uličky v historickom centre Petite France. Prechádzka po týchto uličkách vás prenesie do čias stredoveku, kedy slúžili ako rôzne odbornosti. Kromě malovaných domků tu nájdete aj množstvo reštaurácií a obchodov, kde si môžete pochutnať na tradičnej alsasko-francúzskej kuchyni.

Po prehliadke mesta si určite neodpustite plavbu po kanáloch. Ponúka sa vám možnosť objaviť krásu Strasbourgu z inej perspektívy a zároveň sa na chvíľu ponorte do pokojnej atmosféry priamo na vode. Plavba vás zavedie do rôznych častí mesta a poskytne vám možnosť obdivovať marsiali, historické budovy a malebné mosty.

Strasbourg je tiež známy ako hlavné sídlo Európskeho parlamentu, a preto je zaujímavým miestom pre tých, ktorí majú záujem o politiku a európske záležitosti. Môžete si prehliadnuť Európsku štvrť, ktorá zahŕňa rôzne budovy ako napríklad Palais de l'Europe a Európsky súdny dvor.

Po náročnom dni strávenom objavovaním tohto krásneho mesta si môžete oddýchnuť v niektorom zo štýlových francúzskych kaviarní alebo si vychutnať sklenku regionálneho vína. Alsasko je totiž známe svojimi výbornými a aromatickými vínam.

Strasbourg je naozaj jedinečným a nevšedným miestom na dovolenku. Svojou bohatou históriou, krásnou architektúrou a úchvatnou atmosférou vás jednoducho očarí. Ak plánujete dovolenku vo Francúzsku, nezabudnite zaradiť Strasbourg na svoj zoznam. Určite nebudete ľutovať!


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Strasbourg


1) Aké je hlavné letisko v blízkosti Strasbourgu?
Odpoveď: Hlavné letisko v blízkosti Strasbourgu je Letisko Strasbourg Entzheim (SXB).

2) Je možné ísť z letiska do Strasbourgu verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, existuje vlakové spojenie medzi letiskom a centrom Strasbourgu.

3) Je potrebné mať víza pre pobyt vo Francúzsku a Strasbourgu?
Odpoveď: To závisí od vašej krajiny pôvodu a dĺžky pobytu. Pre väčšinu krajín je potrebné mať Schengenské víza na pobyt dlhší ako 90 dní.

4) Sú v Strasbourgu k dispozícii výmenné kancelárie?
Odpoveď: Áno, v meste sú k dispozícii výmenné kancelárie, najlepšie sa informujte priamo v meste.

5) Je v meste dostupná Wi-Fi pripojenie?
Odpoveď: Áno, zvyčajne sú v meste verejné siete Wi-Fi k dispozícii na verejných miestach a v niektorých reštauráciách a kaviarňach.

6) Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa presúvať po Strasbourgu?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako sa presúvať po Strasbourgu sú tramvaje, autobusy a bicykle, ktoré si môžete požičať.

7) Ktoré turistické atrakcie sú najznámejšie v Strasbourgu?
Odpoveď: Medzi najznámejšie turistické atrakcie patria Katedrála Notre-Dame de Strasbourg, historické centrum mesta, Petite France, medzinárodne uznávané múzeá a mnoho ďalších.

8) Kedy je najlepšie navštíviť Strasbourg?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Strasbourgu je od apríla do októbra, kedy je najmenej zimného počasia a mesto je plné turistov.

9) Aké sú najznámejšie jedlá v Strasbourgu?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších jedál v Strasbourgu sú Choucroute, Flammekueche a Tarte flambée, Baeckeoffe a Alsace Pinot Blanc.

10) Ako sa naučiť niekoľko základných slov a fráz v francúzštine?
Odpoveď: Existuje mnoho možností ako sa naučiť základné slová a frázy v francúzštine, od online kurzov po jazykové školy a tutorov.


Ubytovanie Francúzsko Strasbourg


Francúzsko, krajina plná histórie, kultúry a krásnych miest, patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie vo svete. Jedným z týchto nádherných miest je aj Strasbourg, hlavné mesto regiónu Alsasko.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento úchvatný kúsok Francúzska, samozrejme, potrebujete vyriešiť ubytovanie. Strasbourg ponúka rôzne možnosti pre turistov s rôznymi preferenciami a rozpočtom.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Strasbourgu sú samotné hotely. Vo meste nájdete mnoho hotelov, ktoré ponúkajú rôzne kategórie a cenové rozpätia. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po cenovo dostupnejšie 3-hviezdičkové hotely, môžete si zvoliť podľa svojich preferencií. Mnoho hotelov sa nachádza v blízkosti historického centra a je tak ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú mať všetky turistické atrakcie na dosah ruky.

Ak radi cestujete viac nezávisle a preferujete viac osobnej atmosféry, môžete si vybrať známe reťazce aj menšie rodinné penzióny alebo B&B. V týchto druhoch ubytovania si môžete užiť úžasnú pohostinnosť domácich a získať informácie a odporúčania na miestne atrakcie a reštaurácie.

V blízkosti Strasbourgu sa nachádzajú aj krásne vidiecke oblasti s možnosťou ubytovania v horských chatách alebo podkrovných apartmánoch. Táto voľba je ideálna pre tých, ktorí sa radi prechádzajú prírodou a chcú si vychutnať pokoj a ticho.

Pre tých, ktorí hľadajú nezávislé a viac priestranné ubytovanie, je zaujímavou voľbou aj prenájom apartmánu. Strasbourg má mnoho ponúk súkromných apartmánov, kde si môžete užiť viac súkromia a slobody. Budete mať vlastnú kuchyňu, takže si môžete pripraviť svoje obľúbené jedlá a vziať si oddych od reštaurácií.

A na záver, ak cestujete s rodinou alebo väčšou skupinou, mali by ste zvážiť možnosť prenajať si dom alebo chalupu. Táto možnosť vám poskytne viac priestoru a komfortu, čo je veľmi dôležité, ak cestujete so skupinou ľudí.

Strasbourg je nádherné mesto s mnohými lákadlami a vynikajúce ubytovanie je dôležitou súčasťou vašej dovolenky. Nech si vyberiete akúkoľvek možnosť, určite budete mať príjemný pobyt a užijete si všetko, čo toto čarovné mesto ponúka.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky