Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Gabon Ivindo National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Ivindo National Park


1. Aké je zvieratstvo v parku Ivindo?
- Park Ivindo je domovom viac ako 400 druhov zvierat vrátane goríl, slonov, hrtanovcov, leopardov a viacerých druhov opíc.

2. Kde sa nachádza park Ivindo?
- Park Ivindo sa nachádza v Gabone, v západnej Afrike.

3. Ako sa dostanem do parku Ivindo?
- Najlepšie je mať súkromného dopravcu alebo spolupracovať s cestovnou kanceláriou, ktorá zabezpečí dopravu. Cesta z Libreville, hlavného mesta Gabonu, zvyčajne trvá asi šesť hodín.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu parku Ivindo?
- Najlepší čas na návštevu parku Ivindo je obdobie sucha medzi májom a septembrom.

5. Aké aktivity je možné v parku Ivindo podnikať?
- V parku Ivindo môžete podnikať rôzne aktivity, ako sú prechádzky po lesoch, sledovanie zvierat, rafting, kajakovanie a rybolov.

6. Potrebujem na návštevu parku Ivindo povolenie?
- Áno, pre návštevu parku Ivindo potrebujete povolenie od vlády Gabonu.

7. Kde môžem získať viac informácií o parku Ivindo?
- Viac informácií o parku Ivindo môžete získať na oficiálnej webovej stránke parku alebo na stránkach cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú návštevu parku.


Letenka Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park je jedným z najvýznamnejších a najkrajších národných parkov v Gabone, ležiacom v západnej Afrike. Tento úchvatný prírodný klenot je domovom vzácnej a rozmanitej fauny a flóry, ktorá privádza do oblasti množstvo návštevníkov z celého sveta. Letenkou do Gabonu si môžete zabezpečiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania.

Gabon Ivindo National Park sa nachádza v srdci rovnej časti Gabonu, obklopený tropickými pralesmi a zelenými riekami. Tento park s rozlohou takmer 3 000 kilometrov štvorcových je základňou pre ochranu prekypujúcej biodiverzity, ktorá zahŕňa slony, gorily, leopardy, lamantíny a mnohé ďalšie ohrozené druhy.

Jedným z hlavných lákadiel tohto parku je hlboký a impozantný hlavný vodopád, ktorého výška presahuje 50 metrov. Jeho obdivovatelia môžu sledovať, ako voda padá do hlbokého kaňonu, vytvárajúc ohromujúci zvuk a panorámu. Tí, ktorí sa vyberú na prieskum parku, budú odmenení aj s mnohými ďalšími menšími vodopádmi, ktoré sa tadiaľ prepletajú.

Samotný Gabon Ivindo National Park je rozdelený na tri hlavné sektory - Mwagna, Makokou a budgetový sektor. Mwagna je oblasť dostupná iba prostredníctvom leteckého spojenia a súkromných lodí. Tento sektor predstavuje príležitosť pre návštevníkov sledovať gorily v ich prirodzenom prostredí a zažiť stret s týmito ohrozenými tvormi. Makokou je ďalší sektor, ktorý ponúka rôzne typy aktivít vrátane trekovania a vtáčej pozorovateľne. Posledným sektorom je budgetový sektor, ktorý je dostupný širokému publiku s nižšími finančnými možnosťami.

Príchod do Gabonu sa zväčša uskutočňuje prostredníctvom hlavného medzinárodného letiska veľkého mesta Libreville. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú letenky do Libreville z rôznych miest na celom svete. Po príchode na letisko je možné pokračovať v ceste do Ivindo National Park buď riadeným dopravným prostriedkom alebo vnútroštátnym letom.

Pred návštevou Gabon Ivindo National Park je dôležité si zabezpečiť povolenie a dobre sa pripraviť na cestu. Bude potrebné získať povolenia na vstup do parku, no niektoré treky a zážitky vyžadujú aj špecifické povolenia. Je vhodné mať so sebou vhodnú turistickú výbavu vrátane trekingových topánok, repelentu, teplého oblečenia a dostatok práčky.

Gabon Ivindo National Park ponúka návštevníkom jedinečný zážitok v nádhernom prostredí, ktoré prináša dojemný pohľad na africkú divočinu. Letenka do Gabonu vám otvorí bránu k tomuto pozoruhodnému miestu, kde môžete objavovať ohromujúcu prírodu, pozorovať vzácne zvieratá a vytvárať spomienky na celý život. Takže neváhajte a zarezervujte si letenky do Gabonu, aby ste zažili jedinečný zážitok v Gabon Ivindo National Park.


Počasie Gabon Ivindo National Park


Gabon Ivindo National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Gabone. Nachádza sa v strede krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 3 000 štvorcových kilometrov. Park je domovom mnohých druhov rastlín a živočíchov a ponúka jedinečný pohľad na prírodnú krásu Gabonu.

Jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré ovplyvňujú počasie v Gabon Ivindo National Park, je jeho poloha v rovníkovom podnebí. Táto oblasť by mala byť pripravená na vysokú vlhkosť, vysoké teploty a zvýšené zrážky počas väčšej časti roka.

Počas väčšiny roka je počasie v parku veľmi teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú od 23°C do 30°C s minimálnymi poklesmi počas nočných hodín. Vlhkosť je tiež veľmi vysoká, čo spôsobuje, že sa vzduch cíti teplejšie a ťažšie na dýchanie.

V parku sa často vyskytujú intenzívne tropické dažde. Zrážky sú tu pomerne hojné a dážďové prehánky môžu trvať hodiny, dokonca aj dni. Tieto dažde sú často sprevádzané búrkami a silným vetrom. Je preto dôležité, aby návštevníci parku mali so sebou vhodné oblečenie a vybavenie na ochranu pred dažďom a vetrom.

Práve táto vysoká vlhkosť a zrážky vytvárajú ideálne prostredie pre bujnú rastlinnú a živočíšnu ríšu. V parku sa nachádza mnoho druhov rastlín, vrátane vzácnych a ohrozených druhov. V jeho hlbokých tropických lesoch je možné nájsť stromy s obrovským prírastkom a húštinami rôznych druhov rastlín.

Park je domovom pre viacero druhov zvierat vrátane opíc, slonov, levov, leopardov, zebier a mnohých ďalších. V jeho riekach žije veľa druhov rýb vrátane sladkovodných delfínov.

Návštevníci parku majú možnosť preskúmať toto pestré a divoké prostredie. Mnoho turistických trás ponúka možnosť objavovať rôzne časti parku, ako je napríklad prechádzka po chodníkoch lesov, výlety na lodnom rieke alebo pozorovanie zvierat pri vode.

Väčšina turistov sa preto vyberie do parku v období od júna do augusta, keď zrážky klesajú a počasie je stále teplé a vlhké, ale nie je toľko pravdepodobné, že by sa dostali do dažďa. Je však dôležité, aby sa návštevníci pripravili na možné zmeny počasia a mali zo sebou vhodné oblečenie a vybavenie na ochranu pred dažďom a vetrom.

Gabon Ivindo National Park je jedinečná destinácia, ktorá spojuje úchvatnú prírodu a vzácne živočíšne druhy. Návšteva tohto parku ponúka unikátny pohľad do divokého afrického prostredia a príležitosť na objavovanie úžasnej flóry a fauny, ktoré tento národný park ponúka.


Ubytovanie Gabon Ivindo National Park


Ak hľadáte dobrodružný výlet do prírody, určite by ste mali zvážiť návštevu Gabonského národného parku Ivindo. Tento park, nachádzajúci sa na severe Gabonu, je domovom mnohých exotických druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky.

Jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní výletu je výber ubytovania. V parku Ivindo sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, ktoré zaručia pohodlné a bezpečné prostredie pre návštevníkov.

Prvé možnosti ubytovania v parku Ivindo sú stanové tábory. Tieto tábory sú dokonalou voľbou pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zažiť dobrodružstvo. Stanové tábory sú vybavené základným vybavením, ako sú posteľné prádlo, sanitárne zariadenia a kuchynské vybavenie. To vám umožní stráviť noc pod hviezdami a prežiť prírodu v nezapomenuteľnom prostredí.

Ak preferujete viac komfortu, môžete si vybrať z luxusnejších možností ubytovania v rámci parku. Existujú malé chatky a bungalovy, ktoré poskytujú plne vybavené izby, súkromnú kúpeľňu a ďalšie pohodlnosti. Tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre tých, ktorí si želajú trochu viac súkromia a pohodlia po dlhom dni strávenom objavovaním parku.

Pri výbere ubytovania je tiež dôležité zvážiť jeho polohu. Niektoré z ubytovacích zariadení v parku Ivindo sú blízko hlavných turistických atrakcií, ako sú vodopády. Tieto vodopády sú obľúbeným miestom pre turistov a ponúkajú úchvatné scenérie, ktoré si môžete vychutnať priamo z pohodlia svojho ubytovania.

Okrem možnosti ubytovania v parku Ivindo máte aj možnosť stráviť noc v okolitých horských chatách alebo malých dedinkách. Tieto miesta vám umožnia sa konečne obklopiť miestnou kultúrou a životom. Taktiež máte možnosť si vychutnať domáce jedlá a vidieť, ako miestni ľudia žijú.

V konečnom dôsledku výber ubytovania v Gabonskom národnom parku Ivindo závisí od vášho osobného vkusu a preferencií. Stanové tábory sú ideálne pre dobrodružné duchy a tých, ktorí si želajú intenzívnejšie skúsenosti s prírodou. Luxusnejšie chaty a bungalovy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si želajú pohodlie a súkromie. Ak sa chcete priblížiť k miestnej kultúre, môžete si zvoliť ubytovanie v horských chatách alebo dedinkách v okolí parku.

V každom prípade, nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť ubytovania, určite si užijete nezabudnuteľný pobyt v Gabonskom národnom parku Ivindo. S možnosťou preskúmať úchvatné prírodné scenérie, pozorovať divoké zvieratá a zažiť miestnu kultúru, tento park vám ponúka jedinečný zážitok.


Dovolenka Gabon Ivindo National Park


Gabon je jednou z najmalebnejších krajín v západnej Afrike. Jej krása spočíva v rozmanitosti prírody - rozľahlých tropických lesoch, tisícoch kilometrov dlhých plážach, miestnych rezervátoch a národných parkoch. Jedným z najkrajších parkov je Ivindo National Park.

Ivindo National Park, ktorý sa nachádza na severe Gabonu, je jedným z najsledovanejších destinácií pre milovníkov prírody. Park, ktorý má rozlohu 3 000 km2, bol založený v roku 2002 na ochranu jedného z najdôležitejších pralesov v Afrike.

V parku môžete vidieť nádhernú flóru a faunu, vrátane rastlín a zvierat, ktorých sa zvyčajne v iných častiach sveta nestretnete. Na vašej návšteve Ivindo National Park, by ste určite nemali vynechať Cascades d'Ivindo, ktoré sú úchvatné vodopády. Tieto vodopády sa nachádzajú v miestnosti, kde sa rieka Ivindo vlieva do Atlantického oceánu.

Ivindo National Park je domovom pre mnoho druhov, vrátane goríl západnej nížiny, gepardov, pangolínov, množstva druhov opíc a ďalších ohrozených druhov. Park ponúka aj množstvo vychádzok a turistických trás, kde sa môžete vypočuť odkazy najdôležitejších a miestnych rastlín a zvierat.

Okrem chôdze a prechádzok, môžete si v parku užiť aj nočné výlety. Ivindo National Park je nádherným miestom aj v noci, kde si môžete všimnúť mnoho vidieckych zvierat a koľají lučných zvierat.

Počas vášho pobytu v parku, môžete zájsť aj na množstvo miestnych obcí, ktoré sú plné príbehy o kultúre a živote miestneho obyvateľstva. Títo ľudia sú úžasní sprievodcovia, ktorí vám ukážu skryté tajomstvá z tzv. zákutí a kútov parku. Určite nesto-jí nič lepšie ako hovoriť s miestnými obyvateľmi.

Ivindo National Park v Gabone je nevyhnutnou destináciou pre tých, ktorí sa zaujímajú o ochranu prírody a ktorí sa chcú dozvedieť o miestnej kultúre a prírode Gabonu. Je to miesto, kde sa môžete zrelaxovať v prírode a zažiť niečo úplne iné a špeciálne. Pokoj a krása, ktoré tu nájdete, vás určite zanechajú bez slov.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky