Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Gabon Pongara National Park

Dovolenka Gabon Pongara National Park


Pongara National Park sa nachádza v západnej Afrike v krajine Gabon. Ide o jeden z najväčších národných parkov Gabonu s rozlohou 765 km2. Nachádza sa na poloostrove v ústí rieky Ogoué do Atlantického oceánu.

Pongara National Park je zaujímavý vďaka svojmu tropickému pralesu, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín. V parku sa môžete stretnúť s veľrybami, krokodílmi, žralokmi a rôznymi druhmi opíc. Okrem toho nájdete tu aj slonov, bantengov, antilopy, hyeny a hrochy. Je tu preto celková rôznorodosť 68 druhov cicavcov, 19 druhov plazov a 135 druhov vtákov.

Pongara National Park ponúka množstvo turistických aktivít, ktoré je možné v rámci dovolenky využiť. Môžete sa tu zúčastniť turistickej prehliadky a sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Ďalšou zaujímavou aktivitou je prechádzka na pláži, kde môžete pozorovať veľryby. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne dedinky a odpočívať na miestnych plážach.

V prípade, že si radi užívate dobrodružstvo, môžete sa rozhodnúť pre návštevu Pongara National Park na kajakoch alebo na kanoe. Kajak je tu plne využiteľný a ponúka nezabudnuteľné výhľady na prírodné scenérie. K dispozícii sú tiež prechádzky na koňoch a cyklistika, ktoré sú vhodné pre ľudí všetkých vekových kategórií.

Jednou z nedocenených častí prírody v parku, sú pláže bezpečné pre kúpanie. Môžete tu stráviť celé dni a užívať si slnko priamo na pláži. Pokojný zvuk vln, pohľad na modré nebo, miesta v tieni pod veľkými palmami - tu si určite oddýchnete.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá sa zameriava na prírodu, kultúru a zábavu, návšteva Pongara National Park v Gabone by bola určite tou správou voľbou. Pre ľudí, ktorí milujú prírodu, je toto miesto absolútnym paradajzom!


Počasie Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park is a beautiful nature reserve located on the coast of Gabon. With its diverse climates and unique landscapes, it has become one of the most sought-after tourist destinations in Africa.

The weather in Gabon Pongara National Park is predominantly tropical, with hot and humid conditions year-round. During the dry season, which lasts from May to September, temperatures can reach up to 35°C, while the wet season, which runs from October to April, sees temperatures hovering around 30°C. The park experiences high levels of rainfall during this period, with heavy storms and occasional thunderstorms.

The park is home to a wide variety of flora and fauna, including rare species like the African manatee, leatherback turtle, and various species of dolphins and whales. The park is also renowned for its lush rainforests, which are teeming with exotic birds, primates, and big cats.

Visitors to the park should be prepared for the possibility of sudden weather changes, as the region experiences a high degree of humidity year-round. It is recommended that visitors dress in cool, comfortable clothing, and carry rain gear during the wet season.

Despite the weather conditions, the best time to visit Gabon Pongara National Park is during the dry season, as the weather is more pleasant, and the park is less prone to flooding and other weather-related issues.

Overall, Gabon Pongara National Park is a breathtaking nature reserve that is well worth experiencing. From its diverse wildlife to its lush rainforests and tropical beaches, visitors will be captivated by the park's natural beauty and unique climate. Whether visiting during the dry season or wet season, Gabon Pongara National Park is a must-see attraction for nature lovers and adventure seekers alike.


Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Pongara National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Gabonskom národnom parku Pongara:

1. Kde sa nachádza Gabonský národný park Pongara?
Gabonský národný park Pongara sa nachádza v Gabone, konkrétne na pobreží Atlantického oceánu, nedaleko hlavného mesta Libreville.

2. Aká je veľkosť parku?
Park má rozlohu približne 929 km².

3. Aké druhy zvierat možno vidieť v parku?
Medzi najznámejšie druhy zvierat, ktoré môžete v parku vidieť, patria gorila západná nížinná, slon africký, leopard, pavián mandril, kob antilopí, hyena škvrnitá a mnohé ďalšie.

4. Aké druhy rastlín a živočíchov sú charakteristické pre park Pongara?
Park Pongara je známy svojimi tropickými dažďovými lesmi, ktoré ponúkajú bohatú faunu a flóru vrátane rôznych druhov stromov, rastlín, hmyzu a vtákov.

5. Ako môžem navštíviť park?
Park je otvorený pre návštevníkov, ale je potrebné mať povolenie a príručku. Môžete si ho získať buď prostredníctvom miestneho cestovného agentúry alebo sa obrátiť na správu parku.

6. Aké aktivity je možné v parku robiť?
V parku môžete podnikať rôzne aktivity, ako je prehliadka pralesa, pozorovanie zvierat, turistika, pikniky, rybolov a vodné športy.

7. Je možné sa v parku ubytovať?
Áno, v parku Pongara sa nachádza ubytovacia kapacita pre turistov. Môžete si rezervovať bungalovy alebo tábořištia, ktoré poskytujú základné vybavenie.

8. Je park Pongara ohrozený?
Áno, park Pongara čelí určitým hrozbám, ako je ilegálna ťažba dreva, nelegálny lov a ničenie prírodných biotopov. Preto je dôležité primerane chrániť tento park a jeho ekosystémy.


Ubytovanie Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na Západnom pobreží Afriky. Tento národný park sa nachádza v Gabone, jednej z najúchvatnejších krajín kontinentu, známej svojou bohatou biodiverzitou a nenapodobiteľnou prírodnou krásou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ubytovanie v Gabon Pongara National Park, je jeho nezvyčajná flora a fauna. Park je domovom viac ako 100 druhov rastlín a zvierat, vrátane ohrozenej koaly makľažovej, slonov afrických, gepardov, mandrilov a mnohých ďalších. Pre milovníkov prírody a fotografov je to dokonalé miesto, kde objavovať a zachytávať jedinečné zábery.

Ubytovanie v Gabon Pongara National Park je skutočným zážitkom. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, od luxusných hotelov po príjemné chatky a bungalovy. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení je navrhnutých tak, aby sa zlúčili s okolitou prírodou a ponúkali nezabudnuteľný zážitok z pobytu v národnom parku. Budete mať príležitosť prebudiť sa súsoším zvierat, ktoré prechádza okolo vašej chatky, a pýta sa, či chcete zdieľať raňajky.

Okrem výnimočného ubytovania vám Gabon Pongara National Park ponúka aj rôzne aktivity a zážitky. Môžete sa vydať na prechádzky lesom a objaviť jeho skryté tajomstvá, plaziť sa po rieke v kanoach, ktoré vás zavedú do centrálnej oblasti parku, alebo si užiť piknik so skvelým výhľadom na oceán. Ak ste dobrodružne založený typ, môžete si dokonca vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie medzi korálovými útesmi a spoznať fascinujúci podvodný svet Gabonu.

Ak hľadáte dovolenku v Afrike, ktorá ponúka nielen luxusné ubytovanie, ale aj úžasné prírodné scenérie a nezabudnuteľné zážitky, Gabon Pongara National Park by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Toto miesto vám ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky v divočine - od úžasnej flory a fauny až po úchvatné ubytovanie a aktivity pre všetky vekové kategórie. Doprajte si neopakovateľnú dovolenku v Gabon Pongara National Park a objavte krásu tohto úžasného kúsku afrického raju.


Letenka Gabon Pongara National Park


Gabon Pongara National Park je úžasným cieľom pre všetkých prírodných nadšencov a dobrodruhov. Tento národný park sa nachádza v africkej krajine Gabon a ponúka návštevníkom bohatú faunu a flóru, nádherné pláže a úchvatné pobrežné lesy. Pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie a nezabudnuteľný dovolenkový zážitok, letenka do Gabon Pongara National Park je skutočne stojí za to.

Keď pristanete na letisku v hlavnom meste Libreville, budete môcť zažiť jedinečný pocit z exotickej južnej Afriky. Cesta z letiska do národného parku je krásna, a uvidíte prírodu v jej najprvotnejšej podobe. Cesta k parku bude zahŕňať prechod cez rieku a projdenie koridorom hlbokého pralesa. Vstup do parku je z poplatkom, ktorý je hodnotný a využije sa na ochranu tohto úžasného miesta.

Po príchode do samotného parku budete nadšení veľkoleposťou a rôznorodosťou prírody, ktorú tento miest nyponúka. Pongara je známe jeho pobrežnými lesmi, kde môžete objaviť druhy, ktoré sú už na pokraji vyhynutia. Ak ste milovníkom vtákov, park je domovom viac ako 200 druhov, ktoré môžete sledovať vo voľnej prírode. Ak budete mať šťastie, možno narazíte na vzácneho gorilu alebo leoparda, ktorí sa tu občas ukážu.

Okrem toho, Pongara ponúka fantastické pláže a príjemné teplé more, čo vytvára ideálne príležitosti na relaxáciu a vodné športy. Môžete si zaplávať vo vlnách, skúšať surfovať alebo len leňošiť na pláži a užívať si slnečné lúče. Pláže sú známe svojim čistým pieskom a pôsobivou krajinou, čo vytvára dokonalú kombináciu prírody a relaxácie.

Pre tých, ktorí túžia spoznať miestnu kultúru, je tu možnosť navštíviť aj okolité dediny a spriaznené komunity. Môžete sa dozvedieť o histórii a tradíciách miestnych obyvateľov a dokonca si vyskúšať niektoré tradičné tance a hudbu. Navštívenie miestnej komunity vám umožní lepšie porozumieť miestnemu životu a zároveň podporíte miestnu ekonomiku.

Je dôležité spomenúť, že Pongara je chráneným územím a z dôvodu ochrany prírody existujú určité obmedzenia a pravidlá pre návštevníkov. Je potrebné rešpektovať prírodu, zvieratá a miestne obyvateľstvo v rámci parku a dodržiavať všetky pokyny.

Letenka do Gabon Pongara National Park je pre tých, ktorí túžia po prírode a dobrodružstve, skutočnou investíciou do nezabudnuteľného zážitku. Je to miesto, kde môžete objaviť jedinečnú prírodu, relaxovať na pláži a spoznávať miestnu kultúru. Nechajte sa očariť krásami Pongara a zažite prírodný raj v srdci Afriky.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky