Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Digya National Park

Dovolenka Ghana Digya National Park


Ghana je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo zážitkov a aktivít. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť, patrí aj Digya National Park. Tento park sa nachádza približne tri hodiny jazdy od hlavného mesta Accra a jeho návšteva vám poskytne možnosť spoznať jedinečnú africkú divočinu.

Digya National Park sa rozprestiera na ploche takmer 375 km² a ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých zážitkov. Park je domovom rôznych druhov hadov, krokodílov a žiaričov, ale i exotických vtákov a zvierat, ako sú napríklad paviáni, antilopy, hyeny alebo dokonca slony. Pretože je park veľký a má rôzne oblasti, je možné sa zúčastniť výletov s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú informácie o jednotlivých zvieratách a ich biotopoch.

Jednou z hlavných atrakcií Digya National Parku je okruhová cesta, ktorá vedie pozdĺž jazera Volta. Táto cesta je dĺžky takmer 40 km a návštevníkom poskytne úžasný výhľad na prírodu a zvieratá parku. Počas jazdy okolo jazera sa môžete tešiť na malé pláže, ktoré vám umožnia zažiť obdobie oddychu a relaxu.

V parku sa nachádza aj oblasť posvätných kameňov, tzv. "Tongo Shrine". Tieto kameny sú posvätné pre miestnych obyvateľov a považujú sa za dôležitú časť miestnej kultúry. Keďže je návšteva tohto miesta považovaná za posvätnú záležitosť, môžu sa návštevníci zúčastniť len s miestnymi sprievodcami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Digya National Park a chcete si spomedzi rôznych aktivít vybrať len jednu, určite vyskúšajte lodnú plavbu po jazere Volta. Tento výlet vám umožní vidieť život v okolitých dedinách a prírodnej zaujímavosti parku z úplne inej perspektívy.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných zážitkov a nových zážitkov, určite sa neváhajte vydať do Ghana a navštíviť Digya National Park. Tento park vám poskytne úžasné príležitosti na spoznanie africkej prírody a kultúry, ktoré vám určite zostanú dlho v pamäti.


Ubytovanie Ghana Digya National Park


Ghana Digya National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Ghane, a každý rok pritiahne tisíce turistov z celého sveta. Ak hľadáte jedinečný zážitok v Afrike, určite si ho nenechajte ujsť.

Pre tých, ktorí plánujú pobyt v tomto parku, ubytovanie je samozrejme prioritou. Tu sú niektoré z možností pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v Ghana Digya National Park.

Kemping

Pre tých, ktorí sa rozhodli pre netradičné dobrodružstvo, stanový kemping je skvelou voľbou. V parku sa nachádza niekoľko stanových miest, na ktorých si môžete postaviť stan a vychutnať si krásy parku pod holým nebom. V blízkosti stanových miest sú samozrejme aj toalety a sprchy, ktoré sú dostupné pre kempovanie.

Bungalovy

Pre tých, ktorí by chceli mať viac pohodlia a súkromia, sú v parku k dispozícii aj bungalovy. Tieto bungalovy sú zväčša vybavené kuchyňou, kúpeľňou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Niektoré z nich navyše ponúkajú aj klimatizáciu a káblovú televíziu.

Hotel

Ak hľadáte komfort a luxusné ubytovanie, v parku nájdete aj hotely. Tieto hotely sú zväčša vybavené plaveckým bazénom, klimatizáciou, káblovou televíziou a ďalšími službami. Okrem toho, môžete očakávať to najlepšie stravovanie v týchto hoteloch, zahrňujúc regionálne špeciality a medzinárodné jedlá.

V parku Ghana Digya National Park si môžete počas pobytu vychutnať nádhernú afrikánsku prírodu, pozorovať zvieratá a zažiť dobrodružstvo akým zrejme nikdy predtým nezažili. S rozmanitou ponukou ubytovania, park pritiahne všetky druhy cestovateľov a poskytuje im ideálne podmienky pre nezabudnuteľný pobyt v Afrike.


Letenka Ghana Digya National Park


Ghana Digya National Park: Tajomstvo ghanského prírodného zázraku

Ghana, krajina v západnej Afrike, môže byť známa pre svoje bohatstvo v kultúre a histórii, ale skrýva aj niektoré z najkrajších a najdôležitejších prírodných pokladov na svete. Jedným z týchto pokladov je Ghanský národný park Digya, ktorý je návštevníkom ponúkne úžasnú príležitosť objaviť a spoznať bohatú a rozmanitú faunu a flóru regiónu.

Situated in the Brong-Ahafo Region of Ghana, Digya National Park covers an area of approximately 3,478 square kilometers and is surrounded by the Volta River on one side. Established in 1900, the park is one of the oldest protected areas in Ghana and has been recognized as a UNESCO World Heritage Site for its unique biodiversity.

Park je domovom pre množstvo vzácnych a ohrozených druhov, ktoré sú charakteristické pre oblasť zálivu Guiney. Na tento nádherný prírodný úkaz si môžete vybrať zájazd, kde môžete zažiť nezabudnuteľnú obraz prírody a divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Pre obdivovateľov vtáctva je Ghana Digya National Park doslova rajom. V parku sa nachádza viac než 230 druhov vtákov, vrátane rôznych opeřencov a pestrých papagájov. Medzi najznámejšie druhy patrí pagáčik, orlovec, kanárik či ohrozené druhy ako je agréntka nádherná alebo koroptev guinejská. Pozorovanie týchto vzácnych vtákov v ich prirodzenom prostredí je jedinečným zážitkom, ktorý nikto nemal chýbať.

Ghana Digya National Park poskytuje aj domov pre mnohé iné druhy živočíchov. Medzi najznámejšie patria napríklad sloni, ktorí sú jedným z najväčších lákadlom parku. Okrem toho tu môžete nájsť aj žirafy, buvolov či opice. Celkovo je tu registrovaných viac ako 40 druhov cicavcov, čo z Digya National Parku robí jedno z najdôležitejších miest na západnom pobreží Afriky pre ochranu a zachovanie ohrozených druhov.

Pre nadšencov prírody a dobrodružstva park ponúka možnosť prechádzok lesem, objavovanie trekov, kanoistiky a mnoho ďalších aktivít. Môžete snívať o poľovačke po slonoch, sledovaní vtákov či krásnych prírodných scenérií, park vám to všetko ponúka.

Cesta do Digya National Parku môže byť zložitá, preto sa odporúča využiť letenku do Ghany. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Ghane, vrátane letiska v hlavnom meste Accra. Letenka vás zavedie k tomuto ohromujúcemu miestu, ktoré vám umožní objaviť úžasnú prírodu a divoké zvieratá.

Keďže Digya National Park je relatívne neznámy a menej navštevovaný národný park v porovnaní s inými miestami Afriky, jeho krása a prírodné bohatstvo sú stále zachované. Je to ideálna príležitosť pre tých, ktorí túžia po neskutočnom dobrodružstve a zážitku v divočine Afriky.

Takže, ak hľadáte nové a nezabudnuteľné miesto na objavovanie prírody, Ghana Digya National Park by mal byť na vrchole vášho zoznamu. S letenkou do Ghany môžete zažiť všetku tú krásu a rozmanitosť prírody, ktorú táto jedinečná africká krajina ponúka. Nechajte sa uniesť dobrodružstvom a zážitkom, ktoré vás nikdy neopustia.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Digya National Park


Ghana Digya National Park je známy svojou bohatou faunou a flórou. Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o tomto národnom parku:

Otázka 1: Kde sa nachádza Ghana Digya National Park?
Odpoveď: Ghana Digya National Park sa nachádza na juhu Ghany v regióne Central.

Otázka 2: Aká je veľkosť Ghana Digya National Park?
Odpoveď: Ghana Digya National Park sa rozprestiera na ploche približne 310 kilometrov štvorcových.

Otázka 3: Aké druhy zvierat možno stretnúť v Ghana Digya National Park?
Odpoveď: V parku sa nachádza veľa druhov zvierat, vrátane slonov, lesových buvolov, nilských koní, ještábkov, krokodílov a mnohých ďalších.

Otázka 4: Môžem v parku vidieť veľryby?
Odpoveď: Áno, v Ghana Digya National Park sa nachádza aj pobřežný úsek, kde možno niekedy pozorovať migráciu veľrýb.

Otázka 5: Aké aktivity môžem v parku podnikať?
Odpoveď: Návštevníci môžu podnikať safari, prehliadky prírody, fotografovať, rybárčiť a jazdiť na lodi po rieke.

Otázka 6: Ako sa o park starajú?
Odpoveď: Ghana Digya National Park je spravovaný ghanskou Národnou správou parkov a prírodných rezervácií, ktorá zabezpečuje jeho ochranu a správu.

Otázka 7: Je nutné si rezervovať vstupenku vopred?
Odpoveď: Áno, je vhodné si rezervovať vstupenku vopred, najmä počas vyššej turistickej sezóny.

Otázka 8: Aké je vhodné obdobie na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Ghana Digya National Park je v suchej sezóne, ktorá trvá od novembra do marca.

Otázka 9: Aké ubytovacie možnosti sú v parku dostupné?
Odpoveď: V parku sa nachádzajú základné chatky a táboriská, kde môžu návštevníci stráviť noc. Existujú aj niektoré súkromné rezorty v blízkosti parku.

Otázka 10: Je povolené táboriť vo vnútri parku?
Odpoveď: Áno, je povolené táboriť vo vnútri parku, ale návštevníci by mali dodržiavať pravidlá a bezpečnostné pokyny stanovené národnou správou parku.


Počasie Ghana Digya National Park


Ghana je africká krajina na západnom pobreží kontinentu. Má tropické podnebie so skúsenými dažďami a suchými obdobiami. V rámci tohto rozmanitého počasia sa nachádza Digya National Park, ktorý je jedným z najkrajších prírodných parkov v krajine.

Digya National Park sa nachádza v regióne Bono East v strede Ghany. Je to jediný úradne vyhlásený národný park v regióne, rozkladajúci sa na území približne 3 478 hektárov. Park sa nachádza v blízkosti veľkého jazera Volta, čo prináša určite jedinečné klimatické podmienky.

Počasie v Digya National Park je ovplyvnené tropickým monzúnovým podnebím. Obdobie dažďov začína v marci alebo apríli a pokračuje až do júna. Toto je obdobie, kedy sa región zalia naplno, dažďovými sprchami, ktoré prinášajú obrovské množstvo zrážok. Tieto búrky môžu byť veľmi silné a vytvárajú zelený a živý park.

Po dažďoch prichádza sušší obdobie, ktoré začína v júli a trvá až do septembra. Toto obdobie má tendenciu byť teplejšie a suchšie. Teploty môžu stúpať až na 32 ° C a vzduch býva veľmi vlhký. Tento suchý obdobie vytvára oveľa otvorenejší krajinný priestor, vďaka čomu je úžasné pozorovať zvieratá pásť sa a obdivovať ich divokú krásu.

Okrem týchto dvoch hlavných období sú v parku aj prechodné obdobia, ktoré sa vyznačujú krátkymi dažďami a teplotnými výkyvmi. V týchto obdobiach je možné vidieť nádherné kvitnúce rastliny a jasné nebo.

Digya National Park je známy svojimi rôznymi druhmi flóry a fauny. Rastliny sa v parku zahŕňajú obrovské stromy, ako sú mahagónové a ebenové stromy, a dookola je obklopený hustou vegetáciou a bujnými kapradinami. Fauna parku je nesmierne bohatá a hostí množstvo zvierat vrátane slonov, opíc, krokodílov, hipopotamov, leopardov a mnohých druhov vtákov.

Výlet do Digya National Park je pre milovníkov prírody a dobrodruhov nevyhnutnou súčasťou návštevy Ghany. Bez ohľadu na to, kedy navštívite tento národný park, určite zažijete stále zaujímavé a fascinujúce počasie. Od období dažďov, ktoré oživujú vegetáciu, až po teplé a suché mesiace, ktoré poskytujú jasné oblohy a obdivuhodných živočíchov, Digya National Park je prírodným rajom Ghana.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky