Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Lake Volta

Počasie Ghana Lake Volta


Ghana je krajina, ktorá leží v západnej Afrike a je domovom pre veľa krásnych a fascinujúcich miest. Jedným z najväčších a najvýznamnejších miest v Gane je jazero Volta. Jazero Volta je najväčšie jazero v Gane a jazero najväčšieho umelého vodného zdroja v celej Afrike.

Počasie jazera Volta sa líši v závislosti od ročného obdobia. V období dažďov, ktoré trvá od apríla do októbra, je jazero obvykle plné vody a výrazne sa rozširuje. Keďže jazero Volta má rozlohu vyše 8 500 km2, býva tu v tomto období často dosť vlhko a pravidelné prehánky môžu držať celé dni. Taktiež sa zvýši úroveň vody v jazere, čo môže viesť k povodniam a problematickému zavlažovaniu okolitých oblastí.

V období sucha, ktoré trvá od novembra do marca, jazero málokedy dosahuje plného stavu vody. Úroveň vody je výrazne nižšia a môže sa vysušiť miestami vplyvom slnka a horúceho počasia. Počas tohto obdobia sa okolité oblasti vysušia a môžu sa objaviť požiare.

Celkovo je klima v regióne jazera Volta teplá a suchá. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 25 °C počas roka, pričom v horúčavách sa teploty môžu vyšplhať aj na viac ako 30 °C. Kvôli tomuto horúcemu počasiu, je dôležité, aby ľudia, ktorí navštívia jazero Volta, boli pripravení a mali so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému.

Jazero Volta je pre Ghansko veľmi dôležitým zdrojom vody aj pre miestnych obyvateľov, ktorí sa spoliehajú na rybolov a poľnohospodárstvo. Je tiež hlavnou turistickou atrakciou a navštíviť je možné rôzne pláže a rekreačné strediská v okolí jazera.

Všetko zhrnuté, počasie jazera Volta je ovplyvnené ročnými obdobiami a môže mať vplyv na miestnych obyvateľov, rybolov aj turistov. Ak chcete navštíviť toto krásne miesto, nezabudnite byť pripravení na teplé a vlhké počasie.


Dovolenka Ghana Lake Volta


Ak hľadáte originálny a exotický cieľ dovolenky, Ghana Lake Volta je určite ideálnou voľbou. Tento nádherný krajinný komplex na africkom kontinente ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok. Postavená na najväčšom umelom jazere na svete, táto lokalita vám poskytne výnimočné možnosti objavovať nové kultúry a prírodu.

Lake Volta, jezerný systém, zaujíma plochu viac ako 8000 kilometrov štvorcových a je obklopený krásnou prírodou. Zastavte sa v prístavnom mestečku Akosombo, ktoré je bránou k tomuto krásnemu a rozmanitému jazeru. Rezervoár Lake Volta poskytuje množstvo možností vodných aktivít, ako je napríklad rybolov, plachtenie či loďou. Zažite adrenalínové dobrodružstvo pri prechádzke na kajaku a objavujte tajomné flora a fauna jazera.

Okrem vodných aktivít, Ghana Lake Volta ponúka aj pestrú a bohatú kultúru mnohých etnických skupín. V blízkosti jazera môžete navštíviť miestne dediny a stretnúť sa s priateľskými miestnymi obyvateľmi. Prejdite sa hlboko do miestnych trhov a ochutnajte tradičné ghanézske jedlá. Zaujímavosťou je aj tradičná rybárska osada Nzulezo, kde domy sú postavené na drevených pontónoch.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, môžete sa vydať na prechádzku do Národného parku Digya, ktorý je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane krokodílov, hipopótamov a mnohých druhov vtákov. Párkové rýchle prúdy a vodopády sú určite impozantným pohľadom.

Ak ste zvedaví na históriu, Ghana Lake Volta je domovom niekoľkých historických miest, ako napríklad Cape Coast Castle a Elmina Castle, ktoré sú bývalé pevnosti vybudované koloniálnymi mocnosťami. Tieto pevnosti slúžili ako centrá pre obchod so surovými materiálmi a otrokmi počas koloniálnej éry.

Ak si chcete vychutnať slnko a piesočnaté pláže, táto oblasť Gany ponúka množstvo tichých a nedotknutých pláží vhodných na oddych a relaxáciu.

Dovolenka na Ghanom Lake Volta je skutočným dobrodružstvom do bohatého kultúrneho a prírodného dedičstva Gany. Počas svojho pobytu tu budete mať príležitosť objaviť skryté tajomstvá jazera, spoznať priateľských miestnych obyvateľov a zažiť autentickú africkú atmosféru. Nech už máte radi dobrodružstvo, prírodu alebo kultúru, Ghana Lake Volta vám určite ponúkne všetko toto a ešte oveľa viac.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Lake Volta


Otázka: Čo je Lake Volta?

Odpoveď: Lake Volta je najväčším umelecko vytvoreným jazerom na svete, ktoré sa nachádza v Gane.

Otázka: Aká je veľkosť Lake Volta?

Odpoveď: Lake Volta má rozlohu 8 502 kilometrov štvorcových.

Otázka: Aké ryby sa vyskytujú v Lake Volta?

Odpoveď: V Lake Volta sa nachádza veľa druhov rýb, ako sú napríklad kapre, pstruhy, tilápie, pangasiové, množstvá malých druhov rýb a mnoho ďalších.

Otázka: Prečo bola Lake Volta postavená?

Odpoveď: Lake Volta bola postavená ako súčasť projektu na výrobu elektrickej energie a zdravie v Gane v 50. rokoch 20. storočia.

Otázka: Čo je na brehoch Lake Volta?

Odpoveď: Na brehoch Lake Volta sa nachádzajú dediny, mestečká, farmy, pralesy a národné parky.

Otázka: Je Lake Volta dôležitá pre miestne obyvateľstvo?

Odpoveď: Áno, pre miestne obyvateľstvo je Lake Volta dôležitá, pretože poskytuje veľa pracovných miest v rybolove, výrobe elektrickej energie a cestovnom ruchu.

Otázka: Má Lake Volta problémy s environmentálnymi otázkami?

Odpoveď: Áno, Lake Volta trpí rôznymi environmentálnymi otázkami, ako sú napríklad znečistenie vody, strata biodiverzity a problémy so západmi.

Otázka: Môže sa na Lake Volta plávať?

Odpoveď: Áno, na Lake Volta sa dá plávať, ale priemerná teplota vody sa pohybuje okolo 27 °C, takže je to teplé jazero.


Ubytovanie Ghana Lake Volta


Ghana Lake Volta sa nachádza v Západnej Afrike a je najväčším umelým jazerom na svete. Jeho rozloha dosahuje približne 8 502 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých a rôznorodých druhov rastlín a živočíchov. Okrem toho je Lake Volta známe aj pre svoje malebné a pokojné prostredie, ktoré je ideálne na oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť toto miesto a objaviť jeho krásu, je potrebné zabezpečiť si ubytovanie. Na brehu jazera a v okolitých oblastiach sa nachádza množstvo ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom.

Jednou z možností je ubytovanie v kempingu. Kempy sú často obľúbenou voľbou medzi turistami, ktorí radi trávia čas v prírode. Ubytovanie v kempingoch vám umožní zbližovať sa s prírodou a zažiť jedinečný zážitok. Na brehu Lake Volta sa nachádzajú kempy sádlom základné vybavenie, ako sú stanové chatky alebo miesta pre karavany. Niektoré kempy poskytujú aj dodatočné služby, ako je reštaurácia, obchod s potrebami a bezplatné parkovisko. Toto ubytovanie je cenovo dostupné a je ideálne pre tých, ktorí milujú kempovanie a chcú sa priblížiť k prírode.

Pre tých, ktorí preferujú väčší komfort a luxus, sú v okolí jazera k dispozícii aj hotely a rekreačné strediská. Tieto zariadenia ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením a širokú škálu služieb, ako je bazén, posilňovňa a wellness centrum. Niektoré hotely a strediská ponúkajú aj organizované aktivity pre turistov, ako sú rybolovné a plavecké výlety, prechádzky po okolí a iné vodné športy. Toto ubytovanie je vhodné pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a zároveň chcú zapojiť sa do rôznych aktivít a zážitkov.

Okrem kempingov a hotelov je možné nájsť aj ubytovanie v miestnych penziónoch a hostincoch v okolí Lake Volta. Tieto zariadenia sú často rodinného charakteru a ponúkajú útulné izby a domácu atmosféru. Majitelia budú ochotní poskytnúť tipy a odporúčania týkajúce sa miest, ktoré treba navštíviť a aktivít, ktoré treba vyskúšať.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, máte zaručený úžasný pohľad na krásy Lake Volta. Nie je nič lepšie, ako sa prebudiť s výhľadom na jazerom a počúvať zvuky prírody. Lake Volta vám poskytne obrovské množstvo príležitostí na relaxáciu, vodné aktivity a objavovanie miestnej kultúry.

Ak sa chystáte navštíviť Lake Volta v Ghane, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. Bez ohľadu na to, či preferujete kempovanie v prírode alebo luxusné hotely, určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám. Lake Volta vám ponúkne nezabudnuteľný zážitok a nechá vás súrne túžiť vrátiť sa späť.


Letenka Ghana Lake Volta


Ghana je jednou z afrických perál a ponúka svojim návštevníkom množstvo prírodných krás. Jednou z najkrajších atrakcií je jazero Volta, ktoré sa rozprestiera východne od akvaduktu Akosombo. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne miesto, jediný spôsob, ako sa tam dostať, je cez letenky do Ghany.

Jazero Volta je najväčšie umele vytvorené jazero na svete, ktoré sa rozprestiera až do hraníc Beninu a Burkiny Faso. Jeho vodné plochy zahŕňajú približne 8 % celkovej plochy Ghany. Jazero vyžaruje nádhernú modrú farbu a je považované za raj pre lode, kajaky a rybárov.

Ak sa rozhodnete prísť do Gany, musíte si zabezpečiť letenku, ktorá vás dostane do Accry alebo do Kumasi. Po prílete sa môžete vydať do mesta Akosombo, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od jazera Volta. Môžete si zobrať taxík alebo autobus.

K jazeru sa dá dostať aj lodou alebo trajektom. Tieto dopravné prostriedky umožňujú návštevníkom rozsiahly prehliadkový výlet po jazere Volta. Je možné obdivovať krásu okolitej prírody a navštíviť miestne dediny. Všimnete si, ako tu ľudia žijú a zarábajú si na živobytie. Cestovatelia si často vynímajú aj návštevu Národného parku Mole, kde môžu pozorovať slony, antilopy a mnoho iných zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Väčšina miestnych turistických spoločností má v ponuke niekoľko rôznych typov lodí. Najobľúbenejšie sú malé člny, ktoré vás zavedú do rôznych zátok a na miesta, ktoré si nemožno všimnúť z pobrežia. Cestovatelia si tak môžu vychutnať krásy jazera v pravom zmysle slova.

Jazero Volta je skvelým miestom, kde si môžete vychutnať množstvo rôznych zážitkov a užiť si prírodu v jej najkrajšej podobe. Ak teda ešte nemáte naplánovanú návštevu Ghany, získajte si letenku a vyrazte na to. Toto miesto určite zanechá v srdciach cestovateľov nezabudnuteľné zážitky.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky